Sari la conținut

Două persoane aflate pe o motocicletă, rănite grav la Oradea


route`66
 Share

Postări Recomandate

"Tzaranul de 22 de ani risca sa isi piarda un picior iar tatal lui in varsta de 52 de ani prezinta mai multe fracturi dar starea lui este stabila. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-au dat la stirile de la 13:00 pe ProTV. Se pare ca televiziunea a ajuns mai repede decat salvarea :unsure: , ca ii filmau pe cei doi cand erau intinsi pe jos si stateau oamenii langa ei incurajandu-i. Nasol pt cei doi. Nu inteleg ce a fost in capul celui de la ghidon cand a trecut pe rosu.

 

Asa sunt astia cu "vitezane", niste inconstienti...

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul din poza este un MZ ETZ250. "potrivit martorilor circula cu viteza f. mare". Cu pasager mai mult de 90 nu merge, 100 la vale. Vitezometrul este etalonat cu 140 viteza maxima, ceea ce nu se poate atinge niciodata.

 

Intrand pe rosu cu orice viteza faci buba.

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici la o varsta inaintata nu te duce capul si te tii de "smardoieli" si cu propriul copil in spate.... pana mea...

Pacat ca tre' sa invete the hard way, ceea ce se poate deduce extrem de usor daca reusim sa nu ne mai ascundem dupa infatuare si figurile specifice !!! Pacat de motoreta aia...

 

...Asa sunt astia cu "vitezane", niste inconstienti...

 

Nah... ca ne-a zis-o! Manusa a fost aruncata... :tomato:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles de la ProTV ca fiul era la ghidon si tatal pasager....cred ca daca era invers accidentul nu s-ar fi intamplat...desi orice este posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa fi inteles eu gresit, caz in care-mi cer scuze ptr. eventuala ducere in eroare... oricum, problema ramane, desi este oarecum redusa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa fi inteles eu gresit, caz in care-mi cer scuze ptr. eventuala ducere in eroare... oricum, problema ramane, desi este oarecum redusa!

 

 

daca era R1 nu mai faceau accident, se teleportau prin intersectie... trist ,imi pare rau pt ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite,danny..,vezi ca TOATA lumea greseste?

 

Draga, nu ma intereseaza ce ai tu de demonstrat si nu e nevoie sa ma urmaresti pe fiecare topic, te anunt de pe acum ca am pasagera mai sexy ca tine. Cred de asemenea ca ai inteles gresit, n-am zis ca motociclistii ar fi usa de biserica si mai ales nici conservarii. Sunt destui idioti de ambele parti. Eu incerc doar sa ma strecor printre ei. Ziceau bine Parazitii: "Fac slalom printre cretini zi de zi", nu-i asa, conservaro ? :bounce:

 

PS - Tu circuli la fel de regulamentar ? Ai si tu macar 1 sticker pe conserva cu "Atentie la motociclisti" ?

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sezi ,ghinisor, ca mi-s femeie maritata.. :bounce: de unde sa cumpar sticker? chiar l-as' pune pe masina.. :ok: ti-am spus ca mi-e-mi plac ai de au curaj sa mearga pe motoare..

 

Buna Iulia, inseamna ca-ti place de mine, pot sa te invit la o cina romantica, cu scuterul!? :bounce: Mai promit ca-ti mai pun inca vreo 10 saibe pe degete, sa fie bine.

 

 

 

Mai sexy ca ea?! Prove it! Oricum, ca fapt divers, motociclistele sunt niste urate, grase,tatuate si nasoale. Sa nu te puna dracu sa te incurci cu ele! :bounce:

 

Ps: 'cer scuze de off ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Mai sexy ca ea?! Prove it! Oricum, ca fapt divers, motociclistele sunt niste urate, grase,tatuate si nasoale. Sa nu te puna dracu sa te incurci cu ele! :bounce:

 

Ps: 'cer scuze de off ! :crack:

 

 

Lasa ca nici cu unii motociclisti nu mi-e rusine....:) Numai azi am vazut doi care mai aveau putin si se scufundau in asfalt datorita greutatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul din poza este un MZ ETZ250. "potrivit martorilor circula cu viteza f. mare". Cu pasager mai mult de 90 nu merge, 100 la vale. Vitezometrul este etalonat cu 140 viteza maxima, ceea ce nu se poate atinge niciodata.

 

Intrand pe rosu cu orice viteza faci buba.

Unde ai vazut tu MZ? Eu am vazut intr-un articol un BMW de politie si in alalalt ceva spart si imnprastiat pe jos. Sau chestia aia imprastiata pe jos tu poti sa o recunosti ca fiind un MZ, ca eu as recunoaste-o mai de graba ca "o colectie de piese de motocicleta".

A, si am uitat sa spun ca de exemplu in Adevarul cand scrie pe editia electonica "poza de arhiva" inseamna de fapt "nu avem poza, am pus una veche la plezeala". Adica am citit acolo de accident de Ninja 1000 si poza era de scuter chinezesc de 50cc si am citit de accident cu scuter chinezesc de 50cc si poza era de ceva de la o Honda mai micuta de genul 500 sau 600cc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ai vazut tu MZ? Eu am vazut intr-un articol un BMW de politie si in alalalt ceva spart si imnprastiat pe jos. Sau chestia aia imprastiata pe jos tu poti sa o recunosti ca fiind un MZ, ca eu as recunoaste-o mai de graba ca "o colectie de piese de motocicleta".

A, si am uitat sa spun ca de exemplu in Adevarul cand scrie pe editia electonica "poza de arhiva" inseamna de fapt "nu avem poza, am pus una veche la plezeala". Adica am citit acolo de accident de Ninja 1000 si poza era de scuter chinezesc de 50cc si am citit de accident cu scuter chinezesc de 50cc si poza era de ceva de la o Honda mai micuta de genul 500 sau 600cc...

 

Nu te-ai uitat la poza care trebuie:

 

1372823.jpg

 

8022052-600x450.jpg

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Motorul din poza este un MZ ETZ250. "potrivit martorilor circula cu viteza f. mare". Cu pasager mai mult de 90 nu merge, 100 la vale. Vitezometrul este etalonat cu 140 viteza maxima, ceea ce nu se poate atinge niciodata.

 

Intrand pe rosu cu orice viteza faci buba.

 

 

hai hai, te inteleg ca esti de partea motociclistului mai ales ca are (sau avea) mz 250 dar stii prea bine ca prinde lejer 125 real... eu personal am prins 120 cu o troaca de acelasi tip pe gps... in perioada cand "duceam" comunistele la maxim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa fiu de partea cuiva care nu stiu ce a facut, eventual intrat pe rosu?

 

Poate noi prind 125 dar toti care le-au dat 125 pe autostrada in 5 minute li s-a calat motorul. Si 125 se face cu rider usurel, nu cu pasager.

Cate kile aveai cand prindeai 120 cu o troaca? Eu imi mentin parerea. Doar ca parerea mea e irelevanta, ca viteza nasoala pentru oras o prinde in cateva secunde.

 

Voiam sa zic ca martorii au spus ca avea viteza fiindca au vazut motocicleta, nu fiindca ar fi auzit ceva, ETZ-ul scoate foarte putin zgomot din cauza tobei 2T, apoi in genera zgomotul este emis catre spatele motocicletei, nu catre martori. Apoi(sau mai intai) intervine subiectivismul. Subiectivi fiind, unii soferi mi s-au plans ca la Munchen biciclistii au piste, si nu-i vezi ca au viteza si poti sa-i lovesti cu masina cand intri in strada laterala. Eu zic ca atunci cand un martor spune "avea viteza", el spune de fapt ca nu a vazut chiar nimic, a auzit un poc, s-a intors si a vazut accident, si daca a vazut motor automat avea viteza. Pai da, avea viteza doamnelor si domnilor era chiar diferita de zero(ce oroare), fiindca se deplasa.

 

Sanatate celor accidentati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul din poza este un MZ ETZ250. "potrivit martorilor circula cu viteza f. mare". Cu pasager mai mult de 90 nu merge, 100 la vale. Vitezometrul este etalonat cu 140 viteza maxima, ceea ce nu se poate atinge niciodata.

 

Intrand pe rosu cu orice viteza faci buba.

Salut, nu te supara, am un harb de moto de 125cc in 4 t, cu nevasta pe el care are 85kg si eu 60kg ajung la 110km,/h iar singur undeva la 125km/h

Iar moto din poza daca este de 250cc si 2 t, cu tacsu pe motot poti prinde linistit 140km/h,

Asta e parerea mea , stiu ce parci am si cel din poza pare mult mai fioros!

Sanatosire grabnica amandurora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu compari mere cu pere.

 

La cat offtopic este, propun inchiderea topicului daca nu aflam ceva concret.

 

In principiu, la trecerea pe rosu am invatat ce sa nu facem(de parca nu stiam).

 

Multa sanatate accidentatilor, poate ne poate spune cineva de starea lor, si sa speram ca de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...