Sari la conținut

Bestia mea


RedCap
 Share

Postări Recomandate

Parca m-am cam saturat de R6... ma bate gandul la un R1. :)

Pune genunchiul jos cu R6-le, scapa de "chicken strips" si apoi gandeste-te la "ceva mai bestial" cum ar fi un R1.parerea mea de incepator!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Parca m-am cam saturat de R6... ma bate gandul la un R1. :)

 

 

I-ati un supermoto ( adevarat/pur sange ) nu ai cum sa te plictisesti, un 450 sau 525 "matura cu tine pe jos" fara sa fie nevoie sa sari de 100km/h.

Daca ai facut sau faci 6000km inseamna (CRED) ca iesi doar sa te plimbi pe ici pe colo in jurul casei/orasului si atat.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asteptam cu sufletul la gura recomandarile comitetul de forumisti privind micul dejun de miine al OP-ului. speram doar sa nu fie prea tirziu.

eventual si de cite ori e corect sa si-o scuture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos Modelu asta R6 imi place arata bine. Nu conteaza daca e cald afara si porti costum sau daca ai R6 si mergi cu 80kh important este sa te simti tu bine. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimba categoria! Eu am facut scoala pe chopper, primul motor sport, al doilea enduro-touring, al treilea touring, urmatorul...naked sa zic? Vedem zilele astea :) Oricum, ce mi-a placut cel mai mult - chopper :)

 

PS: asta in doar 2 ani. Deci te inteleg cum e treaba cu plictisitul :P

 

Pe un chopper am facut si eu scoala si acum sunt pe super sport, parca totusi nu as schimba categoria. :)

 

tu vrei de fapt adrenalina, viteza, frane, curbe, noroaie?

 

nu vrei sa te incerci pe un circuit? daca dai din tine ca R6 te-a plictisit...poate un ai talent deosebit si pe circuit, poate iti place si aia vrei de fapt (...fara caterinca). Fa cateva sedinte pe la tunari si vezi cum e.

 

Poate te lasi de fitzele din capul tau gen: "R6-ele ma plictiseste dupa 6000km, vreau R1". asta e o fitza de terasa, de copii care habar nu au de capul lor (poate nu e cazul tau, nu te cunosc)

 

Oricum, succes pe mai departe.

 

Nu am fite stai linistit... vreau viteza si adrenalina si ideea cu circuitul este foarte buna, momentan problema mea este ca nu am unde sa imi tin motocicleta in Bucuresti asa ca sta acasa la ai mei in Ploiesti din nefericire. :(

 

Pune genunchiul jos cu R6-le, scapa de "chicken strips" si apoi gandeste-te la "ceva mai bestial" cum ar fi un R1.parerea mea de incepator!

Asfalt uscat!

 

Cam periculos de pus genunchiul jos pe strada, strada nu este circuit in viziunea mea, tre sa ajung sa ma dau pe circuit mai bine.

 

I-ati un supermoto ( adevarat/pur sange ) nu ai cum sa te plictisesti, un 450 sau 525 "matura cu tine pe jos" fara sa fie nevoie sa sari de 100km/h.

Daca ai facut sau faci 6000km inseamna (CRED) ca iesi doar sa te plimbi pe ici pe colo in jurul casei/orasului si atat.

 

:cheers:

 

De la sfarsitul lui iulie anul trecut si pana acum atat am facut, in ultima vreme ma plimb mai rar, nu am cand sa mai ajung si pe la ai mei sa iau motocicleta din garaj ca altfel as fi zilnic pe ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fite stai linistit... vreau viteza si adrenalina si ideea cu circuitul este foarte buna, momentan problema mea este ca nu am unde sa imi tin motocicleta in Bucuresti asa ca sta acasa la ai mei in Ploiesti din nefericire. :(

 

 

Pai ..si un R1 incape mai bine la ai tai in acasa ? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, pai cam ala e sezonul. 6000 km sunt ok, dar hai sa nu ne flatam prea tare.

 

Daca vrei R1, Bikeshop + R6 = R1 in garaj. E o ecuatie foarte simpla ce nu are nevoie de aprobarea colegilor de forum.

 

Concluzia este ca tu , de fapt, vrei sa fii bagat in seama si mai putin sa-ti iei R1.

 

Respectul se castiga pe strada, iar de matze dumbe, disperate dupa o tura cu R1 ,o sa te saturi relativ repede. Dar,trebuie sa treaca omul si prin etapa asta, nu? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vroiam sa iau acceptul nimanui, doar imi exprimam o idee ce ma tenteaza din ce in ce mai mult in ultima vreme, atata tot. Eu cand am zis ca imi iau R6 mi-am luat chit ca nici nu aveam permis inca desi toti ma credeau un troll asa ca si daca acum voi spune imi iau R1, asta voi face. :)

 

P.S. Nu mai am 20 de ani sa vreau sa impresionez pe cineva cu motocicleta mea deci nu se pune problema de vai ca da mai bine un R1 ca un R6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i frumos sa te minti singur.

 

Schimba mobra si gata. Daca nu-ti place, poti sa o schimbi din nou si tot asa pana gasesti ceva care sa te multumeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa-ti spun ca am avut 600,750si acum 1000 k5,tot ce este legat de miar este la superlativ,frane,suspensii,ciclistica,o sa te indragostesti de miar imediat mai ales de r1 modelul dupa 2005 chiar daca nu este cea mai usoara din anul/clasa ei,am mers pe una 2006 pe circuit zici ca ma cunosteam cu ea de 5 ani,o ciclistica extraordinara,frane excelente,am mers si pe r6 modelul tau ,pozitia este una de ... VARZA/panarama pot spune,obositoare si foarte inghesuita langa rezervor,franele mi-au placut insa eu la 1.74 nu pot vedea bine turometrul si km(stau prea in cap pe ea,parca usor dupa parbriz)trebuia sa las barbia putin in piept sa vad ce se intampla,eram doar curios cum urca in ture, nu puteam sa o tin mai jos de 10000-12000-14000 ture pe stilul meu,dar trebuie sa recunosc ca este nr1 @ frumusete dintre cele de 600 din anul ei,am 3-4 prieteni care au renuntat la modelul asta de r6 pt miar sau altceva din cauza pozitiei obositoare dupa 1,2 sezoane ,unde mai pui ca este si o motocicleta problematica care urca foarte rpd in ture si nu are un amarat de amortizor de ghidon din fabrica,asta este un mare minus pt ea dpmdv.

numai bine

Doamne ajuta.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, ai trecut cu bestia pe langa mine azi ;) E misto... nu stiu de ce te-ai plictisit tu de ea :what:

 

Cand si pe unde ? Intr-adevar sunt inca pe la Ploiesti acum si ieri m-am dat asa putin cu ea. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de aproape 3 ani r1,o treaba vreau sa-ti zic : daca n-ai unde sa meri cu el,nu e recomandabil sa schimbi r6-le cu r1,r1 nu prea e compatibil cu mersul intr-un oras mare.e greoaie la viteze mici,se incalzeste rapid daca n-are ventilatie si o sa te doara mana de la ambreiaj dupa cativa km prin traficul din buc.r1 mai pt drumuri faine si neaglomerate.bine,partea buna e ca de plictisit nu prea te plictisesti pe ele :P

Ti-as zice sa te uiti mai degraba la un streetfighter de 1000...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mana de la ambreiaj ma doare oricum si de la R6... nu e asta problema. :) As vrea sa ma dau cu un R1 sa vad care e diferenta intre cele doua sincer sa fiu...

 

Am intrat la apa de nu m-am vazut de cand mi-am luat costumul actual asa ca de la marimea 56 cat aveam (XL) trebuie sa trec mai jos pe la un 52(L), ce ziceti de costumul acesta ?

 

post-10423-0-30409300-1338278063_thumb.jpg

 

Sau acesta ?

 

post-10423-0-60776000-1338278195_thumb.jpg

 

Diferenta dintre cele doua fiind ca primul este din doua bucati iar al doilea dintr-o singura bucata.

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau ar mai fi asta... tot din doua bucati.

 

post-10423-0-58124400-1338279366_thumb.jpg

 

recomand costum doua piese...

 

Hmmm... la doua piese ma gandesc si eu dar totusi arata prea bine cel dintr-o singura piesa de ma uit eu la el, de-asta l-am si pus aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau ar mai fi asta... tot din doua bucati.

 

post-10423-0-58124400-1338279366_thumb.jpg

 

 

 

Hmmm... la doua piese ma gandesc si eu dar totusi arata prea bine cel dintr-o singura piesa de ma uit eu la el, de-asta l-am si pus aici.

 

Nu conteaza cum arata, conteaza cum te simti, confortul.

Pt SM am un costum din 2 piese, care prin fermoar leaga pantalonii de geaca si pot spune ca asa ai costum relativ dintr-o bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e si costumul meu actual, stiu cum e unul din doua bucati. :)

 

Comandat parbriz Puig dark smoked,vine în 1-2 zile, urmează 4 semnale Rizoma,dilema fiind dacă Action sau Graffio. După toate astea urmează evacuarea, acolo sunt mai mult decât nehotărât.

 

Semnalele sunt cele puse de mine mai jos... astept ceva pareri, pe care sa le comand ?

 

post-10423-0-79203600-1338918934_thumb.jpg

 

post-10423-0-44999100-1338918941_thumb.jpg

 

Primele sunt Graffio iar celelalte sunt Action.

 

Daca imi pun o Yoshimura TRC carbon full exhaust oare trebuie sa pun si filtru de aer sport si sa fac si remapare la ECU ? Vanzatorul sustine ca nu e nevoie de asa ceva. Am ramas blocat pe aceasta evacuare, target fixation ii pot spune si tot o cumpar pana la urma. Imi poate da cineva un sfat ? Multumesc.

 

Cam asa suna ce vreau eu sa imi iau, fix asta este modelul.

 

http://www.youtube.com/watch?v=EnRV3UhLhmg

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...