Sari la conținut

alt politist(moto)


Black_wolf
 Share

Postări Recomandate

O sa il coste ceva pe dorel-ceafa-transpirata sa plateasca agregatul de politie. Sincer sper sa ii iasa pe nas, cu rate si credit ipotecar. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tigan borat, el statea si se uita la duba sa nu fi fost cumva zgariata :baldy: Sunt criminali soferii de la maxitaxi (4/5) pe la noi, ori merg cu 10 la ora si mai ies pana pe banda a 2-a, a 3-a, lejer ori o calca si forteaza intrarea pe banda/forteaza semafoare etc, de parca ar duce cartofi nu oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tigan borat, el statea si se uita la duba sa nu fi fost cumva zgariata :baldy: Sunt criminali soferii de la maxitaxi (4/5) pe la noi, ori merg cu 10 la ora si mai ies pana pe banda a 2-a, a 3-a, lejer ori o calca si forteaza intrarea pe banda/forteaza semafoare etc, de parca ar duce cartofi nu oameni.

sa nu mai zic ca absolut toate "maxi-taxi" sunt dube de marfa convertite dubios in microbuze de pasageri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca astia au inceput sa nu mai vada politia pe motociclistii de rand ii calca fara nici o retinere

saracu ala de la volan numara banii de la pasageri(preocupare de baza a soferilor pe maxi-taxi) cand a dat peste motopolitist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cat de cat comic, de cati politisti e nevoie sa ridice trotineta. oare 1 singur nu reusea?:scratch: cat despre "sofer", fara carnet el, neamu lui, si tuturor "soferilor" de genu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu l-a aruncat cat colo..si nu-i asa de grav..tigan prost..daca era un pieton il zbura de-i sareau fulgii..daca abia a vazut ditamai motoru' o persoana era invizibila..toate ciorile s-au facut taximetristi sau 'microbuzisti'.. :angryfire: de multe ori ma intreb cati dintre ei au permise? sau cati au categoriile necesare? multa sanatate politistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are in jur de 300 de kilograme cu toate echipamentele pe ea. Pune-te in locul lui: tu ai fi incercat sa o ridici singur sau ai fi rugat un coleg?

 

normal ca as fi rugat un coleg. nu am zis asta sub forma de repros, sau ca nu era capabil sa o ridice, doar ca m'i sa parut comic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are in jur de 300 de kilograme cu toate echipamentele pe ea. Pune-te in locul lui: tu ai fi incercat sa o ridici singur sau ai fi rugat un coleg?

Daca aveam umarul dislocat rugam un coleg. Altfel ma opinteam eu ca nu-i chiar asa dificil. A mea are 250 si o ridic relativ usor, la cele 65-70kg ale mele.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu doar ca sunt alti oameni care au goldwing'uri mai incarcate si mai grele care le ridica singuri. inca odata zic ca nu am zis de politai sub forma de repros sau la modu' rautacios, era doar o chestie comica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb si eu ... cati politisti este nevoie sa bage "astia" in spital pentru ca ministru internelor sa se trezeasca la realitate...

Acuma zic si eu ca altii: voi le-ati dat carnete, voi sa trageti cu ei! Problema e ca noi, astia mai fraieri, n-avem nino-nino pe motociclete si ne cam baga ciumpalacii in spitale pentru ca voi, pulitia romana, le-ati dat carnet la toti retardatii!

 

Yo zic ca daca s-ar face un "control de rutina" pe la microboazele, pardon dubele de marfa transformate-n transport calatori, peste 95% nici n-au ITP-ul pe bune, daramite sa treaca o licentiere ptr. transport calatori! Toate's pe naspa!!

Insa nah, asa se fac bani: dube de carat cartofi acum efectueaza transport public... soferu' e platit cum e platit asa ca mai face si el o combinatie... cand "vine controlu'" patronu' vine si el cu banu' si pleaca controlul...

 

 

Acum si cu carnetele e cu dute-vino: pai daca s-ar da carnetele pe bune s-ar intampla doua chestii, una mai nasoala decat alta:

 

1. politistii de la examinare (cu tot cu sefii lor) ar trebui sa traiasca efectiv din salariu :crack: ca sa nu mai zic ca o parte din spaga se duce si la instructor...

2. dupa ce ca e destul de greu sa gasesti un fraier care sa dea +10 mii de eur pe o dacie, va dati seama cat de greu e atunci cand fraierul gasit disponibil, nu poa' sa-si ia carnet??? Cui draq mai vinzi tu masini daca ciumpalacii nu pot trece examenul auto ?

 

Asa si cu scuterele: daca baga astia carnet la scutere... pai peste trei sferturi din firmele specializate pe adus gioarse din Italia si vandut la ciumpalaci, vor da faliment! Asa ca se pluseaza bani la greu pentru a se amana alinierea legislatiei rutiere la cea europeana... asta pana cand ne va da UE in judecata ... prin 2013, parca! Pana atunci, "business as usual", cum zice americanu'!

 

 

Romania, the land of choice.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveam umarul dislocat rugam un coleg. Altfel ma opinteam eu ca nu-i chiar asa dificil. A mea are 250 si o ridic relativ usor, la cele 65-70kg ale mele.

 

 

Cum ? A mea are 200 kg si niciodata n-am putut s-o ridic singur cand am scapat-o. PM please, e vreo tehnica ? bagi genunchiul sub ea sau cum ?

 

Bine ca e sanatos politistul. Vorba Iuliei, daca ditamai BMW-ul de politie nu l-a vazut, daca era un CBR-ica negru... Unii nu merita nici sa iasa din casa, legati de calorifer toata viata.

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ? A mea are 200 kg si niciodata n-am putut s-o ridic singur cand am scapat-o. PM please, e vreo tehnica ? bagi genunchiul sub ea sau cum ?

 

Bine ca e sanatos politistul. Vorba Iuliei, daca ditamai BMW-ul de politie nu l-a vazut, daca era un CBR-ica negru... Unii nu merita nici sa iasa din casa, legati de calorifer toata viata.

 

Off topic :

 

 

On topic :

 

Incet incet incep sa isi dea seama si politistii romani ca motociclistii nu sunt vazuti/respectati in trafic si ca nu e vina lor tot timpul cand se intampla cate un accident. Da-o naibii de treaba, daca nu vezi ditamai dihania de BMW cu tot cu reflectorizantele de pe ea .. cum sa vezi un Ducati Monster negru (de exemplu) ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff... nu s-au trezit ei ministrii, dapoi politistii :laugh:

 

Pai ministru' merge cu cate 10 nino-nino pe langa el in trafic!! Ministru' e bun la taiat panglici si n-o sa faca nik daca nu-i informat! Carnatii astia de tablagii n-o sa-l informeze ever asupra realitatii pentru ca asta ar insemna o pata neagra / eveniment asupra departamantului lor/sectiei, sau ce draq forma de organizare or avea acolo!

Pentru ministru, in cel mai bun caz, astea-s statistici si au cel mult valoare de nota-informativa, nu semn de alarma!

 

I-a sai bagi un scuter sub cOOr si sa-l obligi sa faca Berceni - Victoriei - Stefan cel Mare - Mihai Bravu, asa pe la un 8.30 - 9 dimineata... sa vedem daca-i mai arde de discursuri d'astea ptr. cretini gen "legea-i lege"...

 

Pana mea, traim in tara in care s-a stricat trenul cu ministru' la bord si-a fost reparat cu o craca rupta din pom si nelipsita bucata de sarma din inventarul oricarui "profesionist"...

 

Cand vorbesti despre "organele legii", prostia are tur-retur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trist , dar adevarat , ei nu vor face nimic pentru noi .

 

eu dupa atatea vazute pe forum , de acum incolo nu voi trece mai departe doar cu o injuratura in casca .

 

voi trece cu o oglinda in mana , cu o aripa / usa indoita , sa isi aduca aminte

 

si eventual , cu un carbon in gura

 

multa grija pe strada !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca astia au inceput sa nu mai vada politia pe motociclistii de rand ii calca fara nici o retinere

Anul trecut cred l-a calcat unul pe un "fluieras" la intersectia Ficusului cu Aerogarii in Bucuresti ca cica lu l-a vazut, si din ce am inteles din presa era cel mai inalt din BPR Bucuresti, asa pe la 2m. Eu cred ca ar trebui sa avem o legislatie mai pe spirit anglo-saxon unde judecatorul sa poata sa-si utilizeze fantezia si la specimene din astea sa le interzica definitiv dreptul de condus pentru ca sunt prea prosti. Cum P.L.M. sa nu-l vezi pe politzaiul fosforescent pe ditamai vaca de la BMW, esti aproape orb si ti-ai uitat ochelarii acasa sau esti idiot?

 

In rest ai dreptate, daca-i calca pe la semafor sau trecere pe astia cu vuvuzele si orga de lumini ce sanse avem noi restul sa fim "vazuti"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asteptam politia romana sa se trezeasca , si sa faca ceva !

 

Din pacate nu cred ca sa va trezi nimeni din BPR. Am impresia ca nu se vrea asta. Probabil ar insemna sa le ia multora permisul si printre astia sigur sunt baietei de stabi si smecheri. Si cum stabii si smecherii au prietenii si relatii cu sefii din BPR... cercul vicios se inchide. Cum dreaqu sa ii ia unu permisul lu baiatu lu' icsulescu care este bun prieten cu chestoru Y?

Pentru a se face treaba si la noi pe strazi ar trebui adusi politai din Germania/Austria/Ungaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romania este o casa de chirpici, construita pe o fundatie de lut. Ala sigur taia bilete sau numara banul. L-a vazut cand s-a lovit de el, bine ca bietul om a scapat cu zile si nu a fost impins peste vreun pieton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru ghinionu motopolitistului si stiu ca nu e nimic cu temei legal sa fie invatat din accidentul asta stupid. Ilustreaza in schimb regula nescrisa de a te opri cat mai aproape de axul drumului atunci cand stai in coloana si vin masini din spate sau atunci cand esti primul la stop. In primul caz nu te impinge peste vreun pieton iar in cel de-al doilea nu te face placinta in masina din fata ta. n speta asta , la cat de lat e un BMW , il palea cu maxitai'u si daca se baga pe contrasens.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...