Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut!

As vrea sa imi cumpar o casca flip up, insa nu sunt inca hotarat asupra marcii.Toate sunt frumoase ca design insa nu te lasa nimeni sa le probezi efectiv pe motocicleta, sa vezi daca vajaie la o anumita viteza si nici nu am pe nimeni cunoscut care sa aiba casca flip up. Asadar as vrea sa va intreb ce stiti despre:

1. Nitro F347VN aceasta este la 650 lei si

2. AIROH MATHISSE RS asta din urma la 450 lei

Amandoua le-am probat,insa nu ma pot decide. Poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi pro sau contra

Va multumesc mult!

 

 

 

 

P.S Problema este si partea financiara, in sensul ca nu as vrea sa treaca de 700 lei.

post-16215-0-14170900-1318281870_thumb.jpg

post-16215-0-14497500-1318281882_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

daca astia-s banii ia-ti o integrala ;) flip-up nu numai ca arata penibil deschisa, nu are nici aceeasi protectie la vant ca o integrala si nici aceeasi protectie la accident si e si mai grea decat una normala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca obligatoriu vrei sa alegin intre cele doua (din motive financiare si preferinta flip) atunci iti recomand AIROH.

 

totusi mai vezi poate iei una intergrala.

 

contra modelelor flip:

-greutate mai mare cu macar 20%

-mai zgomotoase decat una integrala

-pret foarte mare pentru un model "performant"

 

indiferent de decizie - bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

As vrea sa imi cumpar o casca flip up, insa nu sunt inca hotarat asupra marcii.Toate sunt frumoase ca design insa nu te lasa nimeni sa le probezi efectiv pe motocicleta, sa vezi daca vajaie la o anumita viteza si nici nu am pe nimeni cunoscut care sa aiba casca flip up. Asadar as vrea sa va intreb ce stiti despre:

1. Nitro F347VN aceasta este la 650 lei si

2. AIROH MATHISSE RS asta din urma la 450 lei

Amandoua le-am probat,insa nu ma pot decide. Poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi pro sau contra

Va multumesc mult!

 

 

 

 

P.S Problema este si partea financiara, in sensul ca nu as vrea sa treaca de 700 lei.

 

De Nitro nu stiu nimic, dar Airoh-ul nu ti-l recomand sub nici-o forma. Are un prieten: vajaie, partea (mobila) din fata se mai blochaza, nush ce suruburi care tin viziera se tot desfac, o cazut o garnitura. Si nici n-a folosit-o mai mult de 1500-2000Km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si multumesc pentru raspunsuri!

Momentan detin o casca integrala, insa vreau si un flip-up pentru oras, plimbari scurte si in special pentru plimbari pe drum forestier, pe munte. De curand am vazut si un AGV care costa in jur de 600 lei . De Airoh am auzit de la unu altu ca ar fi jalnice, de Nitro nu am azuit insa nimic nici bun nici rau. Nici nu mai stiu dupa cine sa ma iau :) si nici la ce sa ma mai uit. Deocamdata mai astept si alte pareri. Multumesc frumos!

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu Airohul..nu ti-l recomand pentru ca vajaie la o viteza de peste 100km/h, nu se inchide bine viziera, e destul de grea...Nu merita...mai repede iti iei o integrala, sau mai strangi niste banuti si iti iei un flip-up de calitate.Oricum, si pretul e unul destul de mic, asa ca nu trebuie sa ai cine stie ce pretentii de la aceasta casca...

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si multumesc pentru raspunsuri!

Momentan detin o casca integrala, insa vreau si un flip-up pentru oras, plimbari scurte si in special pentru plimbari pe drum forestier, pe munte. De curand am vazut si un AGV care costa in jur de 600 lei . De Airoh am auzit de la unu altu ca ar fi jalnice, de Nitro nu am azuit insa nimic nici bun nici rau. Nici nu mai stiu dupa cine sa ma iau :) si nici la ce sa ma mai uit. Deocamdata mai astept si alte pareri. Multumesc frumos!

 

O zi buna!

 

Dc nu te uiti la un Uvex Enduro sau Airoh S4, daca vrei sa mergi si pe forestiere si in oras. astea au o ventilatie mai buna plus ca poti pune ochelari de enduro fara probleme.

 

la banii astia 600-700 de lei n gasesti casca sa nu vajaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...