Sari la conținut

Cine Merge Cu Comunista Zi De Zi?


B.B.
 Share

Postări Recomandate

Eu unul folosesc Minskul zi de zi. Nu ma duc nicaieri fara el. N-am mai mers cu maxi taxi de nici nu mai stiu ce trasee sunt.

In prezent ma duc cu el evridei la munca si in weekend pe la galati sau la pescuit.

 

Vreau sa vad cine mai face ca mine.

Postati aici. Sa va vad motociclistilor! (Am fost la Bucuresti de 4 ori in ultimele 3 saptamani si am vazut 4!!!!!!! motociclete si restul numai scutere, dintre care nici o comunista!!!!) Unde sunt motociclistii domne'?? Ca pe forum multi viteji s-arata!

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezent.

asta pana iese masina de la reparat, si intra nepra la intinerit.

de o sapt merg fara treapta a 2-a.cumplit in oras.

5 000 de km din iulie.fara probleme pana sambata trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si jafu meu e comunista, deci sper sa nu se supere nimeni ca postez aci :hug: zilnic, pe ea...aprox 30 de km...si numai in blana...ca plec spre munca mereu prea tarziu :P ...si nu m-a lasat decat odata, cand am luat-o, ca o luasem praf si nu umblasem la ea....aaa...de 2 ori :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Je! :hug:

...doar pe inserate in timpul saptamanii ca asa ajung acasa, iar sambata si duminica de voie pe tot felul de coclauri...

...dupa vitamine in gherla, densimetru,, paine, apa de izvor, lapte de la domn' Parinte,la pesciut, aiurea sa vedem unde duc tot felul de drumuri pe hotare....catina, must, lemne la padure....mutat de fiere ,dulapioare, butelii(cu atasul...)

...bag si niste poze numa' sa reusesc sa le scanez...

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe strazi vezi numai scutere , dar si ele tot comuniste sint,majoritatea,din China. Pai nu ? Eu merg cu motorul cit de mult pot,pe ploaie,frig si sper sa merg si pe lumea ailata tot pe motor,in paradisul motociclistilor. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe strazi vezi numai scutere , dar si ele tot comuniste sint,majoritatea,din China. Pai nu ? Eu merg cu motorul cit de mult pot,pe ploaie,frig si sper sa merg si pe lumea ailata tot pe motor,in paradisul motociclistilor. :(

 

Eu merg zilnic cam 50 ... 100 de km, nu glumesc. oriunde am nevoie merg cu minskul.

De reparat, repar la ea in weekend sau noaptea. Imi vine cate o idee pe la 11-12 noaptea si nu ma las pana nu fac ce am de facut. Ma mai vad vecinii pe la scara si ma-intreaba: "ce-a patit vecine, iar nu mai merge", si eu raspund "n-are nimic, fac eu reglaje". lumea nu intelege ca bietul minsk n-are nimica si xca sunt eu maniac. eu nu suport sa stiu ca ceva nu merge. aseara, de exemplu am scos roata din spate si am curatat sabotii si am reglat franele. Dupa ce am venit de la Buc cu ea nu mai tineau asa bine, pe spate era varza... Si diverse alte mici ajustari si experimente .... Scot carburatorul, pun carburatorul, curat pistonul, toba, diverse... Imi place sa mearga perfect... si merge. daca iti dai putin interesul se poate.. dar trebuie si sa-ti placa... Eu ma intreb ce s-ar face cu o comunista unul care nu a tinut in viata lui o surubelnita in mana sau care se uita la o tubulara ca rama la sudura :hug:

Comunistele e pentru pasionati domle'!! Si pentru oameni destepti! Sac! Da' in general motociclismul este pentru oameni destepti... nu-i asa? ati vazut vreodata vreun taran de la gheboaia sau din centrul Bucurestiului sa aiba motocicleta? Sau vreun tigan? Sau vreun manelist 100lasuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo domnilor! :P

Eu, de obicei, merg doar la sfirsitul si la inceputul saptaminii, cind vin si ma duc la slujba. Cca. 100 km pe saptamina. Cam 'subtire' dar in timpul sapt. nu am timp, motiv si nici loc sa ma dau :hug:

 

Firestarter are dreptate: de la Zaraza & Co numai respect. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as fi mers si eu zilnic dac-mi faceau astia programare sa-mi dau carnetul, cam asta era motivul - sa ma duc din pantelimon pana-n corbeanca, zilnic, ca fac 2.5 ore cu ratb-ul. pana atunci ma chinui si eu cu ea, ca sint incepator, ieri am avut prima cazatura cu ea (nu grav, i-am indoit putin rezervorul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

io.... :hug: cel putin 40 de km pe zi... cel putin 3 cursuri pe zi cu pauza intre ele si un dus si adus danutza acasa tot de la facultate! acasa-facultate-acasa = 10 km! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi de zi, media e intre 50 si 100 km pe zi, anu asta vre-o 15k fara reparatii :hug:

 

 

am si zile cu numai 35-40 km dar si zile cu 3-400 km, croaziera ,la 90 dar daca intr-o zi nu trec de 100km/h nu ma simt bine :( (zilele in care nu ies deloc sunt foarte rare, aproape inexistente). vremea de afara nu conteaza si nu imi e frica sa plec cu ea la nici un fel de drum.

 

din pacate in ultima vreme comunistele au devenit extrem de greu de intretinut, consumabilele de calitate (sau macar de orice fel) sunt greu de gasit si sunt scumpe

 

 

ex in bucuresti nici sa dai cu tunu si nu gasesti saboti in firea lor, semeringuri, bucse de furca sus si jos, bucse de bascula, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am putin noroc si vand Minskul, o sa ma dau cu japoneza zi de zi. Oricum, trebuie sa recunoasteti meritul motocicletelor comuniste: ne-au deschis drumul spre adevarata pasiune chiar si cu bani putini!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...