Sari la conținut

semanatoarea 10.11.2011


scabron
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am trecut mai inainte pe acolo.

Nu m-au lasat sa opresc la poze, dar din ce am prins de la un licurici care era la traffic control: moto venea dinspre Ciurel spre Grozavesti (locatia exacta este: aleea care da in liceul X - nu stiu cum ii zice anume).

Numar moto B 999 XTR.

Baiatul era constient cand a venit salvarea (echipament full), a dat datele de identificare, am inteles ca si sunase pe cineva; este la Spitalul Universitar. Moto era cu fata sifonata, jug superior dus, una din furci rupta (iesea arcul); masina nu era foarte sifonata (porfiera stanga fata infundata, sarise airbag-ul).

Sanatate la rider

Editat de Voltaire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un motor de viteza rosu, nu am reusit sa vad marca sau nr pentru ca eram in coloana de masini. Erau politisti care masurau locul, pe la 18.20. Cum s-a scris si mai sus, o masina gri, vw polo parca. Sper ca omul cu motorul sa fie ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze pt dublarea topicului si redactarea lapidara. e prima data cand incerc asa ceva de pe mobil. rog un moderator sa uneasca topicurile.

 

ma bucur sa aud ca mobristu era constient dupa accident.

 

multa sanatate si ochi in 14.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo pe la ora 18:05; motorul pare sa fie intradevar un CBR F4, motociclistul era deja luat si masina parea sa fi iesit de pe aleea ce duce spre Piranha daca am retinut bine. Din pacate nu am putut opri, trebuia sa ajung neaparat undeva. Masina era un Peugeot 607 sau un renault megane model nou. Locul e binecunoscut oricum, era sa o comit si eu acum 1 an si ceva in acelasi loc, cand un taximetrist s-a gandit ca ar fi o idee buna sa iasa de pe acea straduta direct in splai fara nici o urma de asigurare. Sper ca motociclistul sa fie bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Eu sunt cel in cazua. In primul rand multumesc tuturor pentru urari.

 

Filmul accidentului e simplu. Eram pe banda 2 de mers dinspre Virtutii spre Podul Basarab, Avem aproximat 50 la ora, cand din incinta liceului Mircea Eliade (parca asa se cheama), o soferita a iesit sa faca stanga. Nu s-a uitat neam in stanga. A iesit si bineinteles ca s-a oprit pe banda mea cand m-a vazut. Nu am putut evita, nu am putut face mai nimic, a fost prea din scurt rau. Daunele la motor sunt cele enumerate mai sus. Motorul era un 2009 CBR 1000RR. Eu in mare sunt ok, multumita echipamentului. Putin julit la ghenunchiul stang.

 

Politistii deja mi-au dat devizul de reparatii. Femeia are casco la tiriac .. deci spre sa nu am probleme.

 

Mersi din nou pentru urarile de bine.

 

Revin cu alte informatii cand imi mai revin !

 

Sa ne vedem cu bine la anul, ca pentru mine s-a incheiat sezonul :)

 

PS: Si as mai dori sa multumesc celor ca au venit la spital si au stat cu mine si la politie pana am terminat cu declaratiile. Se stiu ei :D

Editat de Xeqtor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau te intereseaza daca ai tu casco. ca iti faci motorul cu regres pe rca-ul ei si nu te mai doare capul.

sanatate maxima - totusi ai avut curaj sa iesi ieri. eu miercuri seara daca bagam mana in gaz mai tare patina spatele ca toti dracii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci .. deja am primit de la Politia polita ei de asigurare si e la Tiriac. Am hartia in mana, plus ca ei i s-a intocmit dosar penal. Au incercat aseara sa o dea la "pace" .. dar nu ma intereseaza pacea in cazul asta.

 

Cat despre iesit, nu a avut nici o treaba vremea, nu am pierdut controlul, nu am derapat, pur si simplu s-a oprit pe banda mea si atat. Puteau sa fie si 40 de grade la sol, tot acelasi era rezultatul. A blocat toata banda si nu am mai avut pe unde sa evit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz soferita nu va pati nimic, decat daca o dai tu ulterior in judecata, pe banii tai :(

 

lovirea sau alte violente - pana la 20 zile de ingrijiri medicale - inchisoare de la 3 luni la 2 ani sau amenda penala.

 

 

AFTER :

post-12021-0-53546500-1321007740_thumb.jpg

Editat de Xeqtor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In august am comis-o eu (l-am pupat pe unu' in poponeata cu motorul) din motive putine si simple (prostie si neatentie). Am capatat o fractura de clavicula si 2 coaste fisurate si ca urmare a chemarii ambulantei un dosar penal pentru accident cu victima(eu). Pana in ziua de azi dosarul nu a trecut pe la procuror pentru NUP. Ce vreau sa zic este ca nu e neaparat necesar sa o dai in judecata ca sa tina minte, din ce am inteles se poate ajunge pana la 1 an cu solutionarea unui dosar banal ca al meu, deci daca tu mai tergiversezi un pic procedura o s-o pui pe drumuri pentru dovada de permis mult si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...