Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

stai, tu zici ca e mai usor sa dai capat la un 190/50 decat la un 190/55 sau 180/55 ?

 

 

E chiar usor. Dar si riscul e mare, ramii cu pata de contact mica, mergi pe buza. Am debutat pe Amckart cu Pilot Power, 190/50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca v-ati gandit doar la voi , cu capre de enduro :crack: .... Lasa ca nu a fost chiar asa de netrecut....au fost maxim 8 km de asfalt spart, care in treapta 1 se puteau aborda cu putina atentie.

Vechiul proprietar, a zis ca facut revizia, cu 300 km inainte sa o iau eu. Culoarea uleiului cam ii dadea dreptate. Dar am facut 1500 km de atunci, si am zis sa fiu sigur , si sa o fac eu singurel.Acum 5-6000 km stau linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi dau seama e vorba de un RSV ... detalii nu cunosc am primit pozele de la un prieten ,,,


» Post actualizat in 11 Sep 2017 15:46

cica e s1000rr nu rsv si a scapat


» Post actualizat in 11 Sep 2017 15:47

scz pentru offtopic dupa jante bascula si capac motor mi s-a parut ca e rsv mai nou

post-82629-0-35978600-1505144678_thumb.jpg

post-82629-0-16212600-1505144683_thumb.jpg

post-82629-0-13440600-1505144688_thumb.jpg

post-82629-0-11642100-1505144693_thumb.jpg

post-82629-0-90354200-1505144699_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi dau seama e vorba de un RSV ... detalii nu cunosc am primit pozele de la un prieten ,,,

» Post actualizat in 11 Sep 2017 15:46

cica e s1000rr nu rsv si a scapat

» Post actualizat in 11 Sep 2017 15:47

scz pentru offtopic dupa jante bascula si capac motor mi s-a parut ca e rsv mai nou

 

Este vorba despre un s1000rr, se vede destul de clar motorul in linie :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nene,cand va vad iar cu uleiul, ma omorati,nu alta. Schimbati-l la timp si puneti un ulei cat de cat decent. Atat. E mai important sa-l schimbi la timp si cu vascozitatea potrivita (sau mai devreme) decat daca pui 7100 sau 300V....

 

Cat despre aia la 1200 eur, it's a fucking steal. La banii aia, mi se pare incredibil ... (Daca mecanic e in mintile ei, e pomana curata). Ma astept kitu de lant sa fie muci, placutele, poate chiar si discurile uzate, si tot face banii,daca in rest, mecanic, e ok.

 

In ciuda fiabilitatii renumite a Rotaxului,stiu 2 cazuri cu motoru de Mille pocnit (eu,si mai era un tip care o dadea ba intreaga, ba pe bucati,si pe forum si pe olx). Dar overall e o motocicleta f buna si fiabila.

 

 

Mobreta trompeta a ajuns la mine.

Cu investitii relativ mici este pe linia de plutire.

In weekend tocmai ce a trecut testul de rezistenta la Adancata

Din punct de vedere tehnic a fost o surpriza placuta, afacerea in sine a fost loterie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobreta trompeta a ajuns la mine.

Cu investitii relativ mici este pe linia de plutire.

In weekend tocmai ce a trecut testul de rezistenta la Adancata

Din punct de vedere tehnic a fost o surpriza placuta, afacerea in sine a fost loterie

 

aminteste-mi care e ,ca am uitat. Aia galbena Mille R cu vreo 80.000 km sau aia facuta din bucati, la 1000 sau 900 euro,care are fata de pe alta mobra (furca & janta etc)?

baga o poza ceva, si sa o stapanesti sanatos :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...