Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

A fost un Falco in Timisoara,a unui baiat (cu care am vb mult), care isi merita toti banii:

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-aprilia-falco-rsv%20-schimb-din-2001-520867.html

 

A fost si la pret mai mic de atat si omul modificase multe la ea: bascula si amortizor spate de RSV, etrieri fata de RSV (model 2001+), ala cu 4 placute per etrier, collector mod la evacuare, evacuari, jantele O.Z, chip Gabro, etc etc + multe altele care-mi scapa acum..

 

Stiu ca a ajuns la un omulet care nu prea stia saracul ce are si nu aprecia ce avea si era iar la vanzare parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am gasit in schimb pe Griff de la Aprilia Performance UK care a zis ca imi face ce vreau eu cu 60Lire + transport.

 

Acolo ai trimis ECU-ul până la urmă?

 

Ai idee dacă remapează și SXV-uri? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah băieți.. Am măritat Tuono! Userul Paulynos m'a luat ca din oala și în mai puțin de 48 de ore a devenit noul proprietar. Iar eu am fost și mai deosebit.. Mi'am luat un K1200R în mai puțin de 12 ore. O zi de pomina..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah băieți.. Am măritat Tuono! Userul Paulynos m'a luat ca din oala și în mai puțin de 48 de ore a devenit noul proprietar. Iar eu am fost și mai deosebit.. Mi'am luat un K1200R în mai puțin de 12 ore. O zi de pomina..

 

Da varu', lata am facut-o. Si cand te gandesti ca nici macar nu o aveai la vanzare si a tabarat olteanu' cu prazu' peste tine...

 

Haha...bravos bai! Bine ca a luat-o ala ca incepusem sa ma gandesc la ea acum in prag de debarcare mai mult ca la nevasta ☺ felicitari amandurora!

 

Danke bro', sa fie primit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da varu', lata am facut-o. Si cand te gandesti ca nici macar nu o aveai la vanzare si a tabarat olteanu' cu prazu' peste tine...

 

 

Danke bro', sa fie primit.

 

Pai si tu ce facusi, renuntasi la 848? Sau le tii pe amandoua?

» Post actualizat in 07 May 2017 16:55

Mah băieți.. Am măritat Tuono! Userul Paulynos m'a luat ca din oala și în mai puțin de 48 de ore a devenit noul proprietar. Iar eu am fost și mai deosebit.. Mi'am luat un K1200R în mai puțin de 12 ore. O zi de pomina..

Bravo domnule! Hai ca s-au legat toate: ai vandut si Fazerul, acum ai dat-o si p'asta... Hai cu poze cu K-ul. Si da si matale mai multe detalii - de unde, cu cat, a cui... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am Le-am dat un mail. Sper să răspundă acolo.

 

Merci.

 

Update, poate interesează pe cineva, cumva. Mi-au răspuns:

 

Hi bud, unfortunately we tend to steer away from these bikes a bit, so we have not got and development for remaps on these bikes.

 

E dracu SXV-ul ăsta de nici specialiștii Aprilia nu se bagă ^_^

 

Mah băieți.. Am măritat Tuono! Userul Paulynos m'a luat ca din oala și în mai puțin de 48 de ore a devenit noul proprietar. Iar eu am fost și mai deosebit.. Mi'am luat un K1200R în mai puțin de 12 ore. O zi de pomina..

 

Să-ți fie de folos la distracție :) Domnișoara sigur îți va mulțumi, iar motoreta are stabilitate, cuplu și top-end serios. Și ai scăpat de grija lanțului.

 

Da varu', lata am facut-o. Si cand te gandesti ca nici macar nu o aveai la vanzare si a tabarat olteanu' cu prazu' peste tine...

 

Kudos! Te va face să uiți repede de L2 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat K'ul de la Adrian45. Nici el nu îl avea la vânzare.. Dar din vorba în vorba.. S'au aliniat planetele. E din 2007,6020km, halatul 6200e.

post-47493-0-09801000-1494180790_thumb.jpg

post-47493-0-22700000-1494180835_thumb.jpg

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Whoa! 6000km în 10 ani?! N-are cum! Sigur e dat înapoi!

 

</joke>

 

Am vrut să fiu în asentimentul general al forumului, care devine invariabil suspicios când apare la vânzare o motocicletă care prezintă un kilometraj sub un anumit prag (validat științific) de km/sezon :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) si eu stiu din mosi strămoși ca avem pragul psihologic sub 20.000km și pragul psihiatric sub 5.000km

Asta inseamna ca-s psihopat,daca Shiver-ul meu l-am luat la 5.431 km din Constanta de la primul propitar. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SyDemon, sunt curios de ce ai optat pt K1200R in defavoarea Tuono-ului. Confort? mers mai des cu pasager + bagaj?

Motivul principal determinant a fost ca eu merg destul de mult și în majoritatea timpului sunt cu nevasta. Iar pe Tuono era tortura pt amândoi orice drum mai lung de 200-300km.

Pe locul 2.. Simțeam nevoia unui top case solid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...