Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Adriane te invit la un traseu impreuna sa vedem care dintre noi stie mai bine ce sunt alea curbe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Adriane te invit la un traseu impreuna sa vedem care dintre noi stie mai bine ce sunt alea curbe !

 

m3n, am zis CURBE nu CURVE (ca sa fiu sigur ca ai inteles bine ) :))

» Post actualizat in 23 Jul 2014 11:21

vorbiti de curbe de parca numai pe circuite am merge ...

 

fiecare cu ce-l coafeaza...

 

eu pe drumurile drepte ma plictisesc teribil..

 

nu tre sa pui genunchiul jos,pe strada, cu o vitezana, sau chiar cu un naked, ca sa te simti bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana puneti voi poze ... hai ca ridic eu cateva cu a mea prajindu'se la soarele si sarbatorind 15.000km cu un cauciuc nou pe spate

 

PS: cum pana mea toate motoretele de peste 8 ani au doar 30.000km ... pt mine e un "mister" :)

 

post-47493-0-02566500-1406122417_thumb.jpg post-47493-0-95951300-1406122473_thumb.jpg post-47493-0-77117800-1406122530_thumb.jpg post-47493-0-75869200-1406122569_thumb.jpg post-47493-0-34335900-1406122624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea prajindu'se la soarele si sarbatorind 15.000km cu un cauciuc nou pe spate

 

Sa fie intr-un ceas bun si la cit mai multi.

 

 

 

 

PS: cum pana mea toate motoretele de peste 8 ani au doar 30.000km ... pt mine e un "mister" :)

 

Daca ar indica la bord kilometrajul real, nu s-ar vinde si asta din cauza lipsei unei piete moto reale si a unei mentalitati retrograde. Romanii inca prefera golf cu 300 de mii de km vs un Logan nou.

 

In contextul asta, ca dealer, antreprenor, daca esti corect n-ai nicio sansa, dai faliment. Nu vinzi niciun motor cu km reali.

 

In consecinta, majoritatea dau iama la d-alea `bune` cu 15000 - 30000 pe ceas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate s-a anulat traseul care era stabilit duminica si n-am apucat sa ma dau pe viraje asa mai hard ... dar pana una alta sa mai punem poze cu mobra ..........


» Post actualizat in 23 Jul 2014 14:43

in compania fostului R1 ...

post-78781-0-44299300-1406126518_thumb.jpg

post-78781-0-16304200-1406126543_thumb.jpg

post-78781-0-94980300-1406126554_thumb.jpg

post-78781-0-70894400-1406126583_thumb.jpg

post-78781-0-22019400-1406126613_thumb.jpg

post-78781-0-11591700-1406126623_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baz, nu te supara, dar uzura aia de pe gume nu o fac nici cand ies cu prietena la plimbare prin oras. si asta, asa intre 3 semafoare.

 

dupa cum arata guma, ai de mancat pana sa arati o poza buna cu gumele.

 

p.s. nu te mai chinui sa mazgalesti pozele in dreptul numarului, ca in poza 2 se vede destul de clar GR 06 RUJ

 

imi cer scuze daca ma insel.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

hai ca pun eu cu guma :)

In primele 2 e Supercorsa 200/55 care e greu sa-i dai capat pe strada (chiar si pt janta de 6"). Mai avea o fasie de cativa mm de ''chicken strip''.

 

in a 3-a poza e BT16PRO 180/55, la care-i dadeam capat oricand pe janta de 6"

 

chestia asta cu chicken strip ca si cu genunchiul pe jos, e irelevanta uneori (pt ca depinde de multe variabile)...

post-77849-0-75069100-1406138844_thumb.jpg

post-77849-0-39330100-1406138845_thumb.jpg

post-77849-0-20202700-1406138846_thumb.jpg

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baz, nu te supara, dar uzura aia de pe gume nu o fac nici cand ies cu prietena la plimbare prin oras. si asta, asa intre 3 semafoare.

 

dupa cum arata guma, ai de mancat pana sa arati o poza buna cu gumele.

 

p.s. nu te mai chinui sa mazgalesti pozele in dreptul numarului, ca in poza 2 se vede destul de clar GR 06 RUJ

 

imi cer scuze daca ma insel.

hello omu am spus doar ca n-am iesit pe traseul care era stabilit , ce vezi in poze e abia cum am montat guma si iesit in zona 2 3 ture ... nu ma chinui sa ascund nici un numar doar ca asa m-am obisnuit ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratica eu in 15000 km am dat sarmele afara pe centru in 2 seturi de cauciucuri si p'al 3'lea l'am dezintegrat cu totul.

Mie de ce nu mi se ridica osanale ?

Feeling angry ce mama zmeilor !!

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si se triseaza...spre exemplu: bazule, esti sigur ca nu-l rogi pe baiatu cu r1 sa-ti duca guma pana-n capat?

baiatul cu r1 este incepator la clasa 1000 ... eu nu vb la misto cu toate ca multi asa cred , dar chiar a-si vrea sa fac odata un traseu cu toti de pe aici care se dau mari raceri ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai mai linistit ca nu mai suntem pe vremea lu' marlon brando, sa ne luam la intrecere pe strada. e doar trolling, de ce ai vrea sa te agiti si-n realitate?


» Post actualizat in 23 Jul 2014 21:24

ce inseamna incepator la clasa 1000 si cum te impiedica asta sa duci cauciucurile pana la capat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici aici nu m-am agitat ... cine ma cunoaste stie ce pot, ce am , ce am avut ... forumul pt mine este trecere de timp ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul cu r1 este incepator la clasa 1000 ... eu nu vb la misto cu toate ca multi asa cred , dar chiar a-si vrea sa fac odata un traseu cu toti de pe aici care se dau mari raceri ...

 

 

te provoc dar esti si invitatul meu sa dai curs la asta. la fel si restul daca sunt interesati, dati un semn.

 

eu sunt organizatorul

 

care are chef ca in weekend-ul 15-17 August sa se bage la o iesire pe Pasul Mestecanis si Pasul Tihuta?

eu am inchiriat o cabana pt weekend-ul ala si trebuie sa adun pana la 14 persoane. sunt 6 camere iar in doua din ele se pot caza cate 3 persoane.

mai jos aveti anuntul pus pe niste grupuri de pe fb.

 

propunere pentru cei dornici de plimbare si distractie In weekend-ul 15-17 August organizez o iesire de 3 zile (2nopti cazare) pe Pasul Mestecanis si Pasul Tihuta.

Pentru cazare am inchiriat eu o superba cabana in Vatra Dornei. www.cabanavultur.ro

Sunt 6 camere cu o capacitate de pana la 14 persoane. doua din camere pot caza 3 persoane (detalii pe site) asa ca ne putem orienta in functie de cine si cum vine. pretul unei camere este de 100lei/noapte. pana acum sunt eu cu prietena si s-au anuntat vreo 2 prieteni

 

Mancarea: cabana e cu bucatarie complet utilata. (aragaz, ceaun mare, oale, vesela..) asa ca, avem unde sa facem mancarea. propun sa facem cheta si stabilim ce cumparam sa gatim. dar, cred ca putem face un bors la ceaun, dar asta putem stabili la una din pauzele de cafea de pe drum sau inainte.

planul ar fi cam asa: (este planul initial pentru cei din Iasi ) cei care vin din alta parte a tarii, putem sa facem adunarea in alta parte (Roman, Motca sau Falticeni)

Vineri: plecarea in functie de timp, stabilim o ora de plecare din Iasi/Roman/Tg Neamt incat sa nu ajungem chiar tarziu acolo. preferabil ar fi sa plecam pe la amiaza, deoarece sunt 230Km din Iasi sau 185km din Roman si sa avem timp sa ne instalam, sa mergem la un market pt cumparaturi si bere, ca nu stam fara aia.

 

Sambata: dupa trezire si dezmeticirea la cafea, putem pleca de la Vatra Dornei spre Bistrita pe Pasul Tihuta (vreo 60Km+/-) unde vom opri pt poze (care vor) iar undeva inainte de Bistrita, la Josenii Bargaului este un restaurant "La Nemtucu" cu o mancare foarte buna.( un meniu ajunge la 2 persoane) dupa care ne intoarcem si, dupa preferinte, am putea iesi sa vizitam Vatra Dornei retragandu-ne incet spre cuibusorul de nebunii, unde putem face un gratar si sa petrecem dupa bunul plac. un eventual foc de tabara cu sau fara dansuri indiene

 

Duminica: dupa desteptare si cafea, ne echipam frumos si coboram la vale, fiecare spre casa lui.

Costuri de baza ar fi cam asa: 100 lei/noapte pentru camera care se imparte la 2 (alea cu 3 paturi is mai ieftine)

mancarea: cred ca vreo 25lei e suficient pt mancarea la gramada. (25x12=300lei pentru ceaun si ceva la gratar) sper ca e ok

la bautura la fel. cred ca 25 lei de om ajung pt bere sau ce vom consuma (care vrea). mancarea de pe pasul tihuta tine de fiecare. cred ca 30 lei sunt suficienti.(un meniu era vreo 22lei si ajungea pt 2 persoane)

benzina. e in functie de motor, de cat sau cum se merge. eu iau in calcul 185km din Roman plus 185km intors +/- (fara Tihuta)

p.s. eu am anuntat si motociclistii din Iasi si Neamt si e posibil sa avem pe cineva cu masina cu noi. poate ca unii dintre ei/noi pot sa "ciupeasca" si cate ceva de pe acasa. gen o damigeana cu vin, o juma' de porc sau o vaca intreaga... chestii de astea mici. :))

 

eu am platit in avans 50%(600lei) din total

 

 

cineva interesat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...