Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Fratica eu in 15000 km am dat sarmele afara pe centru in 2 seturi de cauciucuri si p'al 3'lea l'am dezintegrat cu totul.

Mie de ce nu mi se ridica osanale ?

Feeling angry ce mama zmeilor !!

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si se triseaza...spre exemplu: bazule, esti sigur ca nu-l rogi pe baiatu cu r1 sa-ti duca guma pana-n capat?

baiatul cu r1 este incepator la clasa 1000 ... eu nu vb la misto cu toate ca multi asa cred , dar chiar a-si vrea sa fac odata un traseu cu toti de pe aici care se dau mari raceri ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai mai linistit ca nu mai suntem pe vremea lu' marlon brando, sa ne luam la intrecere pe strada. e doar trolling, de ce ai vrea sa te agiti si-n realitate?


» Post actualizat in 23 Jul 2014 21:24

ce inseamna incepator la clasa 1000 si cum te impiedica asta sa duci cauciucurile pana la capat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici aici nu m-am agitat ... cine ma cunoaste stie ce pot, ce am , ce am avut ... forumul pt mine este trecere de timp ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul cu r1 este incepator la clasa 1000 ... eu nu vb la misto cu toate ca multi asa cred , dar chiar a-si vrea sa fac odata un traseu cu toti de pe aici care se dau mari raceri ...

 

 

te provoc dar esti si invitatul meu sa dai curs la asta. la fel si restul daca sunt interesati, dati un semn.

 

eu sunt organizatorul

 

care are chef ca in weekend-ul 15-17 August sa se bage la o iesire pe Pasul Mestecanis si Pasul Tihuta?

eu am inchiriat o cabana pt weekend-ul ala si trebuie sa adun pana la 14 persoane. sunt 6 camere iar in doua din ele se pot caza cate 3 persoane.

mai jos aveti anuntul pus pe niste grupuri de pe fb.

 

propunere pentru cei dornici de plimbare si distractie In weekend-ul 15-17 August organizez o iesire de 3 zile (2nopti cazare) pe Pasul Mestecanis si Pasul Tihuta.

Pentru cazare am inchiriat eu o superba cabana in Vatra Dornei. www.cabanavultur.ro

Sunt 6 camere cu o capacitate de pana la 14 persoane. doua din camere pot caza 3 persoane (detalii pe site) asa ca ne putem orienta in functie de cine si cum vine. pretul unei camere este de 100lei/noapte. pana acum sunt eu cu prietena si s-au anuntat vreo 2 prieteni

 

Mancarea: cabana e cu bucatarie complet utilata. (aragaz, ceaun mare, oale, vesela..) asa ca, avem unde sa facem mancarea. propun sa facem cheta si stabilim ce cumparam sa gatim. dar, cred ca putem face un bors la ceaun, dar asta putem stabili la una din pauzele de cafea de pe drum sau inainte.

planul ar fi cam asa: (este planul initial pentru cei din Iasi ) cei care vin din alta parte a tarii, putem sa facem adunarea in alta parte (Roman, Motca sau Falticeni)

Vineri: plecarea in functie de timp, stabilim o ora de plecare din Iasi/Roman/Tg Neamt incat sa nu ajungem chiar tarziu acolo. preferabil ar fi sa plecam pe la amiaza, deoarece sunt 230Km din Iasi sau 185km din Roman si sa avem timp sa ne instalam, sa mergem la un market pt cumparaturi si bere, ca nu stam fara aia.

 

Sambata: dupa trezire si dezmeticirea la cafea, putem pleca de la Vatra Dornei spre Bistrita pe Pasul Tihuta (vreo 60Km+/-) unde vom opri pt poze (care vor) iar undeva inainte de Bistrita, la Josenii Bargaului este un restaurant "La Nemtucu" cu o mancare foarte buna.( un meniu ajunge la 2 persoane) dupa care ne intoarcem si, dupa preferinte, am putea iesi sa vizitam Vatra Dornei retragandu-ne incet spre cuibusorul de nebunii, unde putem face un gratar si sa petrecem dupa bunul plac. un eventual foc de tabara cu sau fara dansuri indiene

 

Duminica: dupa desteptare si cafea, ne echipam frumos si coboram la vale, fiecare spre casa lui.

Costuri de baza ar fi cam asa: 100 lei/noapte pentru camera care se imparte la 2 (alea cu 3 paturi is mai ieftine)

mancarea: cred ca vreo 25lei e suficient pt mancarea la gramada. (25x12=300lei pentru ceaun si ceva la gratar) sper ca e ok

la bautura la fel. cred ca 25 lei de om ajung pt bere sau ce vom consuma (care vrea). mancarea de pe pasul tihuta tine de fiecare. cred ca 30 lei sunt suficienti.(un meniu era vreo 22lei si ajungea pt 2 persoane)

benzina. e in functie de motor, de cat sau cum se merge. eu iau in calcul 185km din Roman plus 185km intors +/- (fara Tihuta)

p.s. eu am anuntat si motociclistii din Iasi si Neamt si e posibil sa avem pe cineva cu masina cu noi. poate ca unii dintre ei/noi pot sa "ciupeasca" si cate ceva de pe acasa. gen o damigeana cu vin, o juma' de porc sau o vaca intreaga... chestii de astea mici. :))

 

eu am platit in avans 50%(600lei) din total

 

 

cineva interesat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna interesant , sa vad daca reusesc sa ajung chiar mi-ar place atat ca pe 14 vorbisem cu baietii sa plecam la mare ... sa vad ce si cum ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasă marea si vino aici. E mult mai fun

» Post actualizat in 24 Jul 2014 05:11

Puteti veni de joi seara, ca ati avea drum lung ca sa veniti dintr-o bucata vineri. Daca veniti joi, fac eu cinste seara. Puteti vizita si obiective turistice in Tg Neamţ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas bun si la cit mai multi.

 

 

 

 

 

Daca ar indica la bord kilometrajul real, nu s-ar vinde si asta din cauza lipsei unei piete moto reale si a unei mentalitati retrograde. Romanii inca prefera golf cu 300 de mii de km vs un Logan nou.

 

In contextul asta, ca dealer, antreprenor, daca esti corect n-ai nicio sansa, dai faliment. Nu vinzi niciun motor cu km reali.

 

In consecinta, majoritatea dau iama la d-alea `bune` cu 15000 - 30000 pe ceas.

 

 

Asta pentru ca golf-ul e mai stabil la 130km/h si 300 000 km decat loganul nou ...logan e o mizerie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Asta pentru ca golf-ul e mai stabil la 130km/h si 300 000 km decat loganul nou ...logan e o mizerie.

 

hai sa n-o mai ardem asa cu lozinci din astea...

 

Am fost si eu anti Logan pana sa detin unul.

 

Mi se pare o masina foarte practica si foarte ieftin de intretinut,pt cine vrea sa-si faca treaba cu ea.

 

Vezi cat te costa sa intretii un Golf (cand pica ceva la el) si vezi la Logan...

 

Cand aud ca.ca.turile astea cu "Mai bine un Golf de 300.000 decat un Logan nou,imi vine sa borasc"

 

De aia Romania e plina de junghiuri second hand cu sute de mii de km (valabil chiar si la motociclete).

 

Eu cu Loganul, am observat recent, ca nu depasesc in exterior nici 110 km/h. Am deprins un stil de condus f chill in afara (si la consum,si relaxat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da` tu ai mers cu 130-140 intr-un logan sau vb din carti ?Noi am avut la firma si logan nou (zero km) si vechi ,le-am folosit pe autostrazile din FRA ,toate sau comportat lamentabil de la 110 in sus (zgomot infernal ,instabil mai ales pe puntea spate ,fiabilitate dubioasa ,rugina )Intr-un cuvant e o masina EXACRABILA.:)


» Post actualizat in 24 Jul 2014 07:27

Eu cu Loganul, am observat recent, ca nu depasesc in exterior nici 110 km/h. Am deprins un stil de condus f chill in afara (si la consum,si relaxat).

Ei ,vezi 110 :) de acolo incepe distractia :))

 

ps 110 kmh NU e viteza pt anul de gratie 2014 ,iti fac flashuri TIRurile din spate:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Da` tu ai mers cu 130-140 intr-un logan sau vb din carti ?Noi am avut la firma si logan nou (zero km) si vechi ,le-am folosit pe autostrazile din FRA ,toate sau comportat lamentabil de la 110 in sus (zgomot infernal ,instabil mai ales pe puntea spate ,fiabilitate dubioasa ,rugina )Intr-un cuvant e o masina EXACRABILA.

» Post actualizat in 24 Jul 2014 07:27

Ei ,vezi 110 de acolo incepe distractia

 

ps 110 kmh NU e viteza pt anul de gratie 2014 ,iti fac flashuri TIRurile din spate:)

 

 

Am mers si cu 150 cu el, dar de ce ai vrea sa mergi cu un Logan cu vitezele alea? Nu esti realist.

 

Repet, pt ce am nevoie si pt ce au majoritatea nevoie, Loganul este OK. Eu nu merg pe autostrazi si nu gonesc cu 140 ....

 

Daca pentru tine e mizerie doar pt ca nu merge sustinut cu 140,atunci ai tu o problema de perceptie..

 

Decat sa va fi luat Loganuri,mai bine va luati o masina potrivita pt genul vostru de exploatare,ca sa nu va mai smiorcaiti ca Loganul nu merge sa-i dai jar pe autostrada...

 

Ia frate un Audi Allroad si gata :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

130 + 9 kmh e viteza legala pe autostrazi .Cer prea mult ?Nu cred.

 

Pai ce nu-ti convine la 130? vrei sa faci slalomuri printre masini ca in clipurile alea de youtube cu Russian Road rage? acolo nu te satisface ''puntea spate''?

 

La mers 130 constant pe autostrada nu vad ce nu ar face bine Loganul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh,stii cum e...mai schimbi o banda la 140 ,mai evit o .,...denivelare ,mai bate un vant lateral ...mai depasesti un TIR .Astea au fost conditile in care au fost folosite ZI DE ZI si repet :am fost TERORIZAT :) cea ce nu pot spune despre un g4 sau 5 cu bucse ,amortizoare si anvelope puse la punct! si cat costa un logan nou si cat un golf 4 cu 300000 km dar pus la punct ?6500 vs 3500 max !

 

+piesele de logan /reno sunt la fel de scumpe sau mai scumpe decat vw

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

hai sa nu mai poluam topicul cu Logan vs. Golf....

 

fiecare cu parerea lui...nu are sens sa ma contrazic in continuare cu tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

se va sfarsi trist pt el cand voi arata guma de 190 50 data pe capat !

 

ahahhahahahaa! de ce dracu' sa se sfarseasca trist pentru el?

 

in spiritul topicului totusi pe janta de 6" dadeam capat la 180/55 intr-o veselie in oras, fara mers "resing"... 190/50 era mai ok. prefer 190/55 totusi... sunt curioasa totusi cati dintre voi se joaca la suspensii cand schimba talonul... spatele urca sau coboara, fata ramane tot acolo... :) se schimba distributia greutatii si centrul de greutate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in San Tropez fix cand era intalnirea Europeana Harley . A fost o nebunie ce'am vazut p'acolo.

In am fost in Nice / Toulon/ St.Marie de la Mer ... in principiu .. oriunde pe o raza de 2-300km in jurul Marseille - ca acolo am vizuina momentan.

 

Uitati si un filmulet de weekendul trecut ==>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

sunetul ala de V4 s-aude intr-un mare fel...

 

Oricat imi place cum s-aude V2 ul, tre sa recunosc ca V4 e mai misto...

 

poate castig si eu la loto odata si-mi iau un Tuono V4R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...