Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

ce sa fac, o las in pace ... deci pana la urma gasesc pe aici la cineva senzorul ?

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi rau.. cu asa companie ?

 

post-47493-0-98870900-1408225358_thumb.jpg


» Post actualizat in 17 Aug 2014 21:54

Near Miss ===>

 

https://www.youtube.com/my_videos_annotate?video_referrer=watch&v=EvO3w0bPCmk


» Post actualizat in 25 Aug 2014 08:40

Mah ce'i galaci asta aici.. ati emigrat in masa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

De astazi ma numar printre posesorii de Aprilia. Caut de vreo ora owners manual si n-am gasit pe nicaieri. Are cineva asa ceva? Pentru RSV4 R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu scula....sa vedem frumusetea.

N-am prea avut timp de poze... am facut un drum pana la Patarlagele ieri. N-am mai mers vreodata cu vreo alta mobra care sa se lase aproape singura pe curbe cum a facut asta. Trageam de R1 sa o las, ca de drac. Aproape ca am inchis fata, lucru care nu l-am reusit cu vreo alta mobra. Am facut din Dr Taberei pana la Patarlagele o ora, via Valeni. Si am mers usor ca era primul drum cu ea. Am avut un zambet tot drumul, ce imi unea cele doua urechi. E un monstru, la propriu, la cum livreaza puterea. As avea trei lucruri de reprosat la ea, oglinzile, in care nu vezi decat mainile tale, saua, care e tare ca o scandura, joc la mansonul acceleratiei, e mai larg decat handlebar-ul si are cam un mm de joc.

post-16982-0-69029800-1409550600_thumb.jpg

» Post actualizat in 01 Sep 2014 06:07

Revin cu intrebarea, are cineva owners manual sau service manual pt RSV4 R? Ca am gasit doar pt Factory si APRC.

Editat de Adyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapinesti sanatos si sa te bucuri de ea.

 

Acum, oglinzile asa sunt gindite, sa te uiti numai in fata, saua e tare pentru a simtii cit mai repede/bine ce fac rotile pe asfalt iar cu minerul se rezolva repede :)

 

http://www.apriliasuperbike.com/attachments/f2/62d1313412136-2011-aprilia-rsv4-owners-manual-including-aprc-899126%2520rsv4%2520factory%2520-%2520r%2520my2011%2520en-nl.pdf

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar cumpara mai multa lume si altceva decat japoneze, dar astea de pe continent au pretul ceva mai mare..si cum 180 cai japonezi nu sunt mai prosti decat 180 cai europeni, merge si asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RSV4 este o motocicleta superba , putere destula , ciclistica nu mai zic ... ce sa spun este una din preferatele mele la modelele super bike , nu asi lua nimic japonez in fata la Aprilia ... cu pozitia pe ea cum ti se pare ? mai pastreaza ceva din mille care desi are o pozitie destul de sport este destul de comoda fata de alte SB .........

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapinesti sanatos si sa te bucuri de ea.

 

Acum, oglinzile asa sunt gindite, sa te uiti numai in fata, saua e tare pentru a simtii cit mai repede/bine ce fac rotile pe asfalt iar cu minerul se rezolva repede :)

 

http://www.apriliasuperbike.com/attachments/f2/62d1313412136-2011-aprilia-rsv4-owners-manual-including-aprc-899126%2520rsv4%2520factory%2520-%2520r%2520my2011%2520en-nl.pdf

Multumesc pt urare si manual!

Daca asa sunt gandite, sunt gandite prost, oglinzile sunt sa vezi in spate, nu mainile tale (parerea mea). Saua... sa zicem ca asa o fi iar manerul se va rezolva inlocuindu-l.

 

S'o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Creste inima'n pept cand vad lume care isi scumpara si altceva decat kawa/suzi/honda !

Multumesc! Eu apreciez orice motocicleta, japonezele sunt lucrate mai bine pe detalii, se straduiesc sa rezolve bubele anilor anteriori... la italiene este si va fi intotdeauna problema uleiului care gaseste el un locsor pe unde sa curga.

 

RSV4 este o motocicleta superba , putere destula , ciclistica nu mai zic ... ce sa spun este una din preferatele mele la modelele super bike , nu asi lua nimic japonez in fata la Aprilia ... cu pozitia pe ea cum ti se pare ? mai pastreaza ceva din mille care desi are o pozitie destul de sport este destul de comoda fata de alte SB .........

Intradevar, frumoasa, incredibil de puternica, ciclistica impecabila, cade singura pe curbe, depui efort minim sa o inclini, ai siguranta pe viraj. Pozitia e excelenta, nu stai aproape deloc in maini, foarte comoda ca pozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi .. intrebare intrebatoare . Ce inaltime ai ?

Circula povestea cum ca riderii mai inalti stau ingramaditi pe motoretul asta..

179. Nu mi se pare ca stau ingramadit... Adica nici inalt nu sunt... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia alba ? Nu de alta dar nu as lua decat rossa . No offence man , dar asa e parerea mea : nu ma las pana nu gasesc rossa , Aprila rossa !

Eh, nu-i chiar atat de rea culoarea. Plus ca n-am prea avut de ales, iar eu am luat-o din alte considerente decat vopseaua. In plus, nu e Ferrari sa zici ca tre' musai rosie, pana si aia e in mai multe culori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator r_amonna

adica te-ai tiganit la pret, nu a tinut la 30 de ron, nu totul se rezuma la bani. a tinut la respectul de sine. adica tu de fapt n-ai vrut sa cumperi pentru 30 de ron si te-ai tiganit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iarasi tu care te bagi in seama fara sa cunosti situatia ... e uite spre surprinderea ta pt mine 30 ron e fix p... si nu m-am tiganit cu nimeni, dar am fixurile mele si nu-mi place sa cumpar de la oamenii zgarciti ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

deci te-ai tiganit cum am mai spus! :) samsareala asta nu merge la toata lumea, asta e! :)


» Post actualizat in 14 Sep 2014 08:01

p.s. *sunt fix p...), nu "e" :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...