Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2012


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

Nelamisto, se intelege ca nu ne onorati nici anul asta

Normal ca nu, numai privilegiatii si X-men ma cunosc.

 

 

Acu serios, daca tot vreti ceva permanent, eu as marja pe Sibiu/Brasov/Covasna. Da-o dreacu de treaba, punem toti cate 100 de lei si ne cumparam 1 hectar pe un deal si gata treaba.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am stat deoparte fiindcă nu bag mâna-n foc că vin ori ba. Dar sunt pro sutei de lei pentru hectarul de pământ :). Zău!

 

Apropo de Dâmbu Morii, de ce nu se mai face acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dambu Morii e privat si nu se mai poate.

 

Decat sa dau 100 lei, mai bine dau 10 lei de fiecare data cand merg, taxa de cort unde am si facilitati asigurate(wc, parcare, umbra de la copaci crescuti deja etc) si 10 ani tot acolo sunt.

 

Aia cu 100 lei de caciula in vraful dealului este o gluma, este solutia perfecta ca cei x oameni care dau banul, in 2-3 ani sa devina dusmani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:-)) Am si eu parcela la Prejmer, asta ar fi in centru' tarii. e 3300mp de pasune, iarba si acces facil este, satul aproape, chiar si curge un parau pe acolo dar nu e umbra deloc inca, abia l-am cumparat si nu am apucat sa pun nici macar o salcie. Dar in 2 ani o sa fie si umbra si daca va bate gandul la vreo intrunire permanenta, eu va pun locatia la dispozitie, pana atunci oricum o sa fac un umbrar si o casuta pe acolo, ca l-am luat sa am un loc de mers la gratar fara sa ma mai doara capul.

Gard daca o sa fie, ca acum nu este, o sa fie gard viu, nu cred ca nu rezoneaza cu spiritul nostru.

 

La varianta pe bani, bagati un ochi aici

 

http://www.naturaparc.ro/natura-parc/preturi.aspx

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost anul ala la intrunirea cu "targul de vaci" dar nu cred ca e exact acelesi loc, insa posibil ca amplasamentul sa fie similar, fiind o pasune intinsa pe acolo. Privelistea e foarte frumoasa, cum ziceam e problema cu umbra, dar in 2 ani e rezolvata treaba.

 

Patratelul meu este cel marcat, ce vedeti acolo e amprenta hartilor topo(eu le-am importat) dar e inca extravilan si pasune, iarba frumoasa.

http://www.openstreetmap.org/?lat=45.741395&lon=25.79615&zoom=16&layers=M&mlat=45.74129&mlon=25.79707

 

La Natura Park poate e atmosfera mai de circ, posibil vara sa fie mai multi la gratar, dar am bagat o optiune dezinteresata sa vedeti ca se poate face ceva la 10-20 de lei, si nu sunt chiar garduri sufocante.

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere pentru loc de intrunire: comuna Pades, jud. Gorj, sat Closani pe malul lacului de acumulare de pe Motru.Exista pensiune cu circa 60 locuri de cazare inclusiv casute plus la localnici.In apropiere este padure si exista suficient loc de campare cu cortul, masini, motociclete inclusiv de facut gratar.Este asfalt pina la locul respectiv existind posibilitatea efectuarii de excursie pina la izvoarele Cernei pe drum forestier la circa 20-25 km distanta.Nu exista statie de carburanti decit la circa 20 km de locatie.Locatia nu este a cetatenilor pentru eventuale neplaceri cu privire la faptul ca se campeaza acolo.Cei din Gorj ar pute sa se implice in organizarea intilnirii plus mai multe detalii.In fiecare an pe perioada sarbatiorilor pascale au fost cel putin 6-7 rulote plus alti turisti cu auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, asa

Pune te rog poze de acolo si da mai multe detalii, ca sa poti convinge. Si altceva: cati o sa fiti din zona? Ca trebuie sa fie o balanta intre numarul celor din zona si a celor care vin de departe - stiu ca nu e o cerinta, dar tocmai de-asta se tot bate saua pe cal cu centrul tarii, sa se echilibreze un pic distantele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scopul intrunirii de comuniste si atase nu e sa fim doar noi si natura? fara casute,campusuri,tralalai si multi bani aruncati pe inchirieri si taxe de intrare,campare s.a.!

benzina in motor;sunca cu ceapa si branza in traista,o licoare la sticla si hai la drum! cum fu' la 7 scari sau la Siriu; a fost vis!

 

Pana acum locatia propusa de Lolo e cea mai buna! spre centrul tarii,padure=umbra,fara probleme de campare si musafiri nepoftiti! Parerea mea! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i, e cea mai buna, dar sa lasam sa curga propunerile. Pana acum nu avem de unde alege asa ca sa mai asteptam, mai vin idei.

 

Intrebarea mea, care nu vad compozitia comitetului de decizie este: cand se ia decizia finala? Ca se aduna sau nu se aduna propuneri, decizia trebuie luata macar cu o luna inainte.

 

Aleko, numeste te rog cativa 3,4,5 dintre cei cu mare vechime ai intalnirii, neaparat sa fie din diverse zone ale tarii, te pui in fruntea lor si hotarati intr-o saptamana data cand se face alegerea locatiei, si atunci alegeti locatia, si gata. Iar treaba noastra este sa venim cu propuneri de locatii, cu poze, ce s-a cerut de la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, asa

Pune te rog poze de acolo si da mai multe detalii, ca sa poti convinge. Si altceva: cati o sa fiti din zona? Ca trebuie sa fie o balanta intre numarul celor din zona si a celor care vin de departe - stiu ca nu e o cerinta, dar tocmai de-asta se tot bate saua pe cal cu centrul tarii, sa se echilibreze un pic distantele.

 

 

Locatia se afla pe DN Tg-Jiu-Baia de Arama si se face dreapta din Apa Neagra pina la locatia respectiva circa 20 KM.Din Tg-Jiu circa 45 KM.Pentru vizionare utilizati Youtube si scrieti una din urmatoarele:vALEA mARE gORJ PART.1 SAU PART.2 SAU tOAMNA SI VETI VEDEA NISTE FILME FACUTE DE RULOTISTI.fILME SINT MAI MULTE DAR SINT SUFICIENTE CELE MENTIONATE.

 

Locatia se afla pe DN Tg-Jiu-Baia de Arama si se face dreapta din Apa Neagra pina la locatia respectiva circa 20 KM.Din Tg-Jiu circa 45 KM.Pentru vizionare utilizati Youtube si scrieti una din urmatoarele:vALEA mARE gORJ PART.1 SAU PART.2 SAU tOAMNA SI VETI VEDEA NISTE FILME FACUTE DE RULOTISTI.fILME SINT MAI MULTE DAR SINT SUFICIENTE CELE MENTIONATE.

Scuze pentru scris am dat enter fara sa vizionez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Nu aveti? Io ma gandeam ca zici "nu avem" ...

 

Mihai_prd nu vine la intruniri, din acest motiv a spus ca "nu aveti".

 

La Siriu a fost frumos.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost frumos la Siriu, intr-adevar, dar doar pentru un anumit procent de participanti (soarele nu prieste tuturor). Anul asta poate fi si mai frumos daca se accepta locatia propusa de mine.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai_prd nu vine la intruniri, din acest motiv a spus ca "nu aveti".

 

 

Nu vin ca-s rasist si nu-mi plac fatalai care s-au maritat cu fete de bulibasa ca sa primeasca si ei cocosei (in gura) ca sa sa-si poata cumpara un Golfulet.

Uuuu, cineva crede ca ne atacam...

 

 

On topic, dupa 23 Aprilie o sa fiu la Sibiu si o sa vad care sunt posibilitatile, cred ca Raul Sadului se potriveste de minune cu ce vrea majoritatea pe aici, rupti de lume, sus in varf de deal, sa ne mirosim basinile in natura salbatica. Cine a fost la intrunirile Trust de acum 6-7 ani stie despre ce vorbesc.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Nu vin ca-s rasist si nu-mi plac fatalai care s-au maritat cu fete de bulibasa ca sa primeasca si ei cocosei (in gura) ca sa sa-si poata cumpara un Golfulet.

 

Uuuu, cineva crede ca ne atacam...

 

On topic, dupa 23 Aprilie o sa fiu la Sibiu si o sa vad care sunt posibilitatile, cred ca Raul Sadului se potriveste de minune cu ce vrea majoritatea pe aici, rupti de lume, sus in varf de deal, sa ne mirosim basinile.

 

Deci concluzia este ca nu vei veni nici anul acesta. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

....eu am impresia ca aveti ceva cu topicurile facute de mine....

 

E doar o coincidenta. Orice locatie e buna, important este sa vina lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Ce sa-ti fac Lolo, daca tot ai noroc de flamerica asta, nici glumele nu ii mai ies.

 

Nu a fost nici un flame, i-am explicat unui user respectabil de ce te-ai exprimat astfel: nu aveti. In acest moment tu esti cel care face flame.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko, numeste te rog cativa 3,4,5 dintre cei cu mare vechime ai intalnirii, neaparat sa fie din diverse zone ale tarii, te pui in fruntea lor si hotarati intr-o saptamana data cand se face alegerea locatiei, si atunci alegeti locatia, si gata. Iar treaba noastra este sa venim cu propuneri de locatii, cu poze, ce s-a cerut de la inceput.

 

Cel mai bine! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are pareri despre? Cine a mai fost?,eu am fost si nu a fost rau deloc.Are si cazare are si umbra,se poate pune cortul lejer,ar trebuii intrebat...parca sunt si trasee turistice de acolo...

http://www.carpati.org/ghid_montan/muntii/postavarul/cabana_poiana_secuilor-148/

Editat de lantz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corleone, observ cu ingrijorare ca majoritatea posturilor tale sufera de editare, nu esti in stare sa scrii tangibil de la prima incercare? Cand am spus ca nu aveti, m-am referit la cei cativa useri care au luat de coarne problema, ca oricum partea gregara ii urmeaza unde se hotaraste. Si pana in prezent, nu s-a hotarat nimic, decat data. Restul is glume de grup si tu nu ai fost invitat, mergi si pune mana pe puta lu' Manenkenpis, sa simti si tu ceva fior sexual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Corleone, observ cu ingrijorare ca majoritatea posturilor tale sufera de editare, nu esti in stare sa scrii tangibil de la prima incercare? Cand am spus ca nu aveti, m-am referit la cei cativa useri care au luat de coarne problema, ca oricum partea gregara ii urmeaza unde se hotaraste. Si pana in prezent, nu s-a hotarat nimic, decat data. Restul is glume de grup si tu nu ai fost invitat, mergi si pune mana pe puta lu' Manenkenpis, sa simti si tu ceva fior sexual.

 

Nu a zis nimeni nimic despre sex :wink:

 

PS: Unde sa fiu invitat?

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost nici un flame, i-am explicat unui user respectabil de ce te-ai exprimat astfel: nu aveti. In acest moment tu esti cel care face flame.

Bre nea Corleone,intotdeauna reusesti sa ma surprinzi;esti si iubitor de comuniste?Sau vazand ca pe aici nu e circ,te-ai gandit ca n-ar strica putin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...