Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Vizitator little wayne

Cica a incercat sa evite o vita,a tras tare de volan,duba a intrat in balans si s-a oprit pe celalalt sens

putin a lipsit sa loveasca un tramvai si masinile de pe sensul de mers unde a ramas

Pe acolo merg cu 80-100 mergand pe ideea ca nu ,,sare'' nimeni gardul de la linia lu' 41.bine ca nu a lovit vreun motorist care ii datea in gura pe acolo....si sunt multi ,inclusiv subsemnatu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe acolo unde mergi tu cu 80-100 a murit o femeie lovită de un motociclist acum cîțiva ani, probabil și ăla a gîndit la fel ca tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

eu bag mana in gaz dupa trecere,ala cu duba a parcat la 200m dupa trecere

P.S cu scuterul bag suta pe acolo,cu mobra merg incet ca e zgomotoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce să zic, bagă mare! :D

acolo eu merg cu 160

babele sa stea in PULALA mea la trecerea de pietoni nu sa faca 100METRI GARDURI

 

ala care a lovit femeia PE TRECERE .... era fumat""... parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legal in localitate e max 50, hai 60 cu marja de eroare...dar na, unii o au mai mare...

la 160, cum te lauzi tu, moare si pietonul, mori si tu...irelevant probabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viespea te inteapa ca masina de cusut si n-are nici pe dracu'...albina saracuta inteapa odata dupa care isi da obstescul sfarsit :)

Uite dupa o singura intepatura de albina cum arata mana mea a2a zi :1004824_535140283208497_1135326717_n.jpg

Azi , in a3a zi, mana e rosie si umflata pana la incheietura. Sper sa nu se usuce si sa pice :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha! Uitasem! Fix în ziua discuțiilor mai aprinse despre înțepături am „prins” și eu o viespe! La gît m-a capsat. Aproape la fel se făcuse și la mine! Ideea e că nu mă așteptam să mai fie viespi, că era destul de tîrziu, dar se pare că aia era rătăcită și eu îi tăiasem calea cu Alioșa. :D Iar a doua zi am mai fost înțepat de una în cotul stîng. M-a ținut umflătura, care era identică cu poza ta de mai sus, cca o săptămînă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati o fuga la farmacie si cereti antihistaminice. Am patit-o si eu, am calcat pe o albina (descult, evident), in cateva ore aveam piciorul cat bocancul...am luat 2 pastile de la farmacie, dupa prima s-a dezumflat piciorul instant. A 2a se ia dupa 6-8 ore, ceva de genul, va spune farmacista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara orasului, ruland pe sosea cu 80-100 km/h, am simtit o piscatura pe gat. Mi-am zis ca a fost o musca si ca a lasat-o vantul mult in spate. Nu trec 3 secunde ca incepe asalt ca la Verdun pe burtica mea. Franeaza, da jos geaca, stai ca are o mie de prinderi, pana la urma am dat o jos si am ucis inamicul. Mi se inrosise toata burta la care am muncit cu atata spor sa o umflu cu bere...

Ajung acasa, pun putin spirt, nimic. O muiere batrana imi aminteste de proprietatile holiste ale urinei umane. Una si cu una fac doua, am turnat peste zona afectata niscai urinica si, ca sa vezi, in mai putin de 2 ore se dusese si durere si roaseata si tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara orasului, ruland pe sosea cu 80-100 km/h, am simtit o piscatura pe gat. Mi-am zis ca a fost o musca si ca a lasat-o vantul mult in spate. Nu trec 3 secunde ca incepe asalt ca la Verdun pe burtica mea. Franeaza, da jos geaca, stai ca are o mie de prinderi, pana la urma am dat o jos si am ucis inamicul. Mi se inrosise toata burta la care am muncit cu atata spor sa o umflu cu bere...

Ajung acasa, pun putin spirt, nimic. O muiere batrana imi aminteste de proprietatile holiste ale urinei umane. Una si cu una fac doua, am turnat peste zona afectata niscai urinica si, ca sa vezi, in mai putin de 2 ore se dusese si durere si roaseata si tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre lasa naibii remediile babesti, ca mori cu ele. Veninul albinelor sau al viespiilor ajunge in sange, te cam "pisi" pe ea de urina, aia e doar pe exterior... O pastiluta face minuni...si nici nu pute :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre lasa naibii remediile babesti, ca mori cu ele. Veninul albinelor sau al viespiilor ajunge in sange, te cam "pisi" pe ea de urina, aia e doar pe exterior... O pastiluta face minuni...si nici nu pute :))

 

In loc sa te bucuri de concediu, stai sama critici pe mine. La mine a functionat perfect, amu' nu stiu de altii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut m-a intepat si pe mine o albina de mana prin manusa (textil). Am simtit veninul in vene ca si cum mi-ai fi bagat sarma in vena.

Nu stiam ce se intampla, am oprit mi-am dat jos manusa am scos acul si l-am bagat in folia de la pachetul de tigari. A doua zi s-a unflat si a trebuit sa merg la doftor.

Am mai patit de doua ori sa-mi intre o viespe in tricou... simti ca si cum te curenteaza fin ceva.. sau ca si cum te penseaza cineva pe piept..

 

Destul de aiurea... pana opresti motorul in siguranta.. te executa.. stai si rabzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia care se umfla de la intepaturi de albine sau viespi, ar trebui sa umble cu pastile la ei pentru a evita un eventual soc anafilactic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia care se umfla de la intepaturi de albine sau viespi, ar trebui sa umble cu pastile la ei pentru a evita un eventual soc anafilactic.

Si ca sa vezi ce mai poate sa-ti faca o intepatura de albina:

http://stirileprotv.ro/stiri/bizar/barbat-transformat-in-femeie-de-un-fapt-banal-care-ni-se-intampla-tuturor-cel-putin-o-data-in-viata.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia care se umfla de la intepaturi de albine sau viespi, ar trebui sa umble cu pastile la ei pentru a evita un eventual soc anafilactic.

toata lumea se umfla de la intepaturi. nu e nimic iesit din comun. cand esti alergic e alta problema, dar atunci sunt si alte simptome si ultima ta problema ar fi ca te-ai umflat putin.

am 14 stupi si se intampla destul de frecvent sa fiu intepat. se umfla zona respectiva destul de tare, dar deobicei in 2-3 zile isi revine. cel mai nasol e ca te mananca zona foarte tare. am fost intepat in picior si s-a umflat asa de tare ca aproape nu-mi mai incapeau adidasii :))

foarte important, daca sunteti intepati, sa nu prindeti acul cu degetele incercand sa-l scoateti. imaginati-va o mica pompita, plina cu venin. cand o prinzi intre degete si o strangi, practic pompezi mai mult venin. eu folosesc un cutit sau dalta apicola, ca in clip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe la 4-5 ani mergeam descult la tzara si ma intepau frecvent albinele. M-au intepat si viespi, alea erau mai dureroase un pic. Am noroc ca-s imun, pe moto m-a intepat o albina si am scapat doar cu o sperietura. Eu continui sa cred ca antrenamentul la intepaturile de albine tre sa-l faci cind esti mic, ai sanse sa dezvolti anticorpi si sa nu faci soc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mic ma jucam cu albinele si nu trecea vara sa nu fiu intepat de 10 ori...n-aveam nici pe dracu. In schimb cand am calcat pe una, acum vreo 10 ani, s-a umflat piciorul rau...intepat in mana acum vreo 8-9 ani, s-a umflat fff putin. Poate mai conteaza si zona...cantitatea de venin...

O pastila de antihistaminic e buna oricum, indiferent ca ai alergie (atunci e grava intepatura) sau nu...nu are rost sa stati 2 zile cu umflatura, cand puteti scapa in 5 min

 

P.s: cu taunii nu s-a intalnit nimeni? :)) trecut si prin asta...cred ca n-am bagat in viata mea viteza mai mare pe bicicleta, pe camp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

P.s: cu taunii nu s-a intalnit nimeni? :)) trecut si prin asta...cred ca n-am bagat in viata mea viteza mai mare pe bicicleta, pe camp

 

Aleg 5 viespi, in locul unui taun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to Situatii din trafic
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...