Sari la conținut

Cadere de pe cric


danalarm
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

Postez aici pentru ca a fost cu pagube....

Am dat o tura azi prin oras sa rezolv ceva treburi si la o parcare pe marginea drumului la umbra ( la seduiul Apanova) am gasit motorul culcat :(

Initial am crezut ca l.au atins cu masina dar dupa ce l.am ridicat am vazut gaura in asfalt..... M.am injurat un pic......

 

Dupa ce l.am ridicat am inceput sa verific pagubele:

- Oglinda stanga - rupta. ( am gasit partea rupta sub plasa de la sa )

- Carene putin zgariate multumita imenselor craspadurilor de care radea toata lumea.

- Din pacate suportul de fixare al craspadului s.a fisurat.

 

Ce m.a enervat mai rau a fost ca am gasit in asfalt 3!!!! Gauri de cric! 2 persoane binevoitoare au ridicat inaintea mea motorul de jos de 2 ori..... Nu vreau sa fiu rau dar daca tot faci un bine macar fa pana la capat, puteau sa gandeasca mai mult ca mine si il mutau un metru. Gaurile in asfalt erau la distanta de 5 cm una de alta!

 

Concluzia: atentie la asfalt si daca faci un bine fa.l pana la capat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, ce chestie.. ii freci pe altii in gura ca ti-au ridicat motorul si au incercat sa-ti faca un bine.

Data viitoare pune si tu un pet de plastic sub cric si ai rezolvat prbl. Omul din suturi invata!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ce chestie.. ii freci pe altii in gura ca ti-au ridicat motorul si au incercat sa-ti faca un bine.

Data viitoare pune si tu un pet de plastic sub cric si ai rezolvat prbl. Omul din suturi invata!!

 

bgood.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti incepator?

O stiu patita de unu care are cel putin 6 ani pe motoare. Si ghinionul lui e ca a cazut pe un Lexus nou nout, in parcare la supermarket, motor 2010 proaspat scos din showroom. Paguaba serioasa, carena sparta, oglinda rupta, rezervor indoit, probabil scapa mult mai usor daca pica pe ciment.

 

Si motorul nu i-a cazut imediat ci dupa o ora dupa ce l-a parcat, avea alarma cu pager si i-a sunat alarma. Deci bitumul nu era chiar ca branza dar in timp s-a topit.

 

Cu putin ghinion o poate pati oricine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti incepator?

Am din 2007 permis. Si este a doua motoreta!

 

Pfoaaaai,ce accident!

Pfoaaai, mai bine stateai in banca ta!

 

Sanatate motociclistului! Moarte conservarului! :scratch:

Alta treaba nu ai?!

 

Pentru a evita alte situatii de genul asta, pe viitor, cititi majoritatea metodelor aici.

Cazul asta este chiar la punctul 7.

E bine de stiut asta. Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum doi ani am coborat de pe motor si uitasem sa ii pun cricul, i-am spart o oglinda si un semnal dar nu am stiut unde sa postez...

Editat de enlil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta treaba nu ai?!

Ba da, ma motociclesc: :moto: Plm, mai nene, asta e accident? Mai sperii oamenii pe aici. Apropo, cand vinzi mobra, sa mentionezi: cazuta in parcare de pe cric, ca am vazut ca e la moda :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am din 2007 permis. Si este a doua motoreta!

 

 

Pfoaaai, mai bine stateai in banca ta!

 

 

 

 

Bai nene,mai bine stateai TU in banca ta si nu ne oboseai vaitandu-te cum ti-a cazut tie mobra de pe cric fiindca nu poti sa porti sub sa o bucata de lemn sau plastic.Acu ce vrei,sa bocim toti in jurul motoretei tale?

Asa te inveti,dupa ce te frigi sufli si in iaurt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie donat sange? unde? cand? facem un mars?

ma ocup de tricouri..

sper sa scape cu viata motociclistul...

rudele motociclistului accepta sa venim pe motoare in semn de solidaritate?

 

 

mama ei de viata, unu cate unu ne ducem, unu cate unu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce va luati de om. Bine, poate putea sa fie pus in alta parte, nu la accidente, dar e o idee foarte buna ca se aduce aminte incepatorilor ca mine ca poate sa-ti cada motoru daca nu esti atent cum il pui si bate soarele in asfalt pana se topeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da voi de fapt ati pierdut esenta. esenta era ca au mai trecut vreo 2 oameni care i-au ridicat mobra da au pus-o tot acolo si a cazut iar. OP de-aia e suparat, ca aia nu au gandit mai mult ca el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se tine marÂşul?

 

Acum pe bune, unul daca nu boi oameni binevoitori au găsit mobra căzută si s-ai spero sa o ridice. Pentru tine! Dar tu esti supărat ca nu le-a trecut prin cap sa sudeze repede o extensie ori sa rupă o Âşipcă din gard... Data viitoare sa ceri si o revizie, un schimb de consumabile daca tot s-a murdăria samariteanul pe unghii cu mobra ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...