Sari la conținut

accident moto vs politie


augustyn
 Share

Postări Recomandate

S-a petrecut ieri seara la intrarea in Pitesti dinspre Curtea de Arges,cand un politist a oprit la control de rutina un motociclist.acesta nu a observat la timp semnalul politistului si in incercarea de a oprii la timp a bruscat fata si motocicleta a scapat de sub control,oprindu-se in masina politiei.motociclistul are 23 de ani si se afla in stare buna.revin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a petrecut ieri seara la intrarea in Pitesti dinspre Curtea de Arges,cand un politist a oprit la control de rutina un motociclist.acesta nu a observat la timp semnalul politistului si in incercarea de a oprii la timp a bruscat fata si motocicleta a scapat de sub control,oprindu-se in masina politiei.motociclistul are 23 de ani si se afla in stare buna.revin cu poze.

 

nasoala intamplare,

 

nu trebuia sa se grabeasca cu opritul. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

respectivul nu trebuia sa se grabeasca cu opritul ca militianul nu zicea nimic daca se oprea la 50 de metri de el ... cine stie ce a fost in capul lui.

eu nu inteleg asta cu "moarte conservarului" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce politist tampit, el nu stie ca raiderii astia se opresc doar cu preavertizare ca la bariera, din 50 in 50m, ca altfel se imprastie si isi rup oasele? Bietul baiat, auzi tu, sa-i ceri franare de urgenta si nu avea nici macar 30 de anisori impliniti.

 

Moarte conservarilor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De data asta a fost agentul de politie care a facut doar un semn. Data viitoare s-ar putea sa fie nea' Gogu care ii iese in fata si nu ii da prioritate, si atunci daca franeaza la fel de "bine" ca si acum, o sa fie mult mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De data asta a fost agentul de politie care a facut doar un semn. Data viitoare s-ar putea sa fie nea' Gogu care ii iese in fata si nu ii da prioritate, si atunci daca franeaza la fel de "bine" ca si acum, o sa fie mult mai rau.

n1 :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu aveti ce face ce inseamna "moarte conservarului "de ce nu ne recunoastem vina cand gresim .nu suntem destul de maturi ???????, de vina este motociclistu clar

 

poate ca asta ....

 

http://www.slowride.ro/2012/07/12/scrisorica-intai-pentru-motociclisti/

 

Boala romaneasca...intotdeauna e altcineva de vina. Daca nu era groapa, conserva, asfaltul spalat, mai nou politistul - cat tupeu, eram mai tare ca Stoner. Da m-a lovit neprevazutul si acum sunt subiect pe forum ...

 

Nici la colegii mei cu care am facut scoala si nici incepatori nu suntem de fapt ... nu am auzit scuzele si explicatiile de le citesc pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da băi baiatule...asa e ....sa moara toti conservarii....sa ramana doar motociclisti "cuminti"...sa moara si toti cainii tomberonezi...si sa mai moara si toti pietonii care tarverseaza strada prin locuri permise de regulament......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca politaiul i-a testat oprirea de urgenta, pentru a se asigura ca motociclistul se afla in deplinatatea schilurilor (driverul pentru frana era de fapt, un virus descarcat de pe piratebay). Aparatorul legii , ridicand mana sa lunga, ce atarna pana la genunchi, a blocat drumul, astfel, racerul a trebuit sa efectueze saritura cu prajina, adica peste furca.

La fata locului alti politisti din comisie aplaudau si acordau note, pentru executarea artistica.

Chiar daca era singur, motociclistul era sa iasa pe locul 2 in cursa nebuna spre marele premiu, dosar penal pentru vatamare corporala din culpa. In urma eforturilor sale, a reusit.

Candva le va povesti nepotilor ce grija avea pe vremuri politia romana, ca fiecare motociclist sa fie pregatit la cel mai inalt nivel. Nu degeaba platim taxe si impozite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce politist tampit, el nu stie ca raiderii astia se opresc doar cu preavertizare ca la bariera, din 50 in 50m, ca altfel se imprastie si isi rup oasele? Bietul baiat, auzi tu, sa-i ceri franare de urgenta si nu avea nici macar 30 de anisori impliniti.

 

Moarte conservarilor!!!

:crack: cat tupeu frate pe politistii astia..ei nu stiu ca mobra nu se opreste asa usor :hurt: ? Eu zic sa faca o contestatie, ceva..

 

Eu cred ca politaiul i-a testat oprirea de urgenta, pentru a se asigura ca motociclistul se afla in deplinatatea schilurilor (driverul pentru frana era de fapt, un virus descarcat de pe piratebay). Aparatorul legii , ridicand mana sa lunga, ce atarna pana la genunchi, a blocat drumul, astfel, racerul a trebuit sa efectueze saritura cu prajina, adica peste furca.

La fata locului alti politisti din comisie aplaudau si acordau note, pentru executarea artistica.

Chiar daca era singur, motociclistul era sa iasa pe locul 2 in cursa nebuna spre marele premiu, dosar penal pentru vatamare corporala din culpa. In urma eforturilor sale, a reusit.

Candva le va povesti nepotilor ce grija avea pe vremuri politia romana, ca fiecare motociclist sa fie pregatit la cel mai inalt nivel. Nu degeaba platim taxe si impozite.

:lol: cate beri au fost?

Editat de rob_debruce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate asa opreste rider-ul respectiv (prin alunecare), v-ati gandit la asta????

 

moarte conservarilor!

Editat de Silvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti penibili! A fost vreunul la fata locului sa vada concret ce s-a intamplat? NU!

 

Atunci ce tot aberati aici?

 

nu te obosi, n-ai cu cine.

 

ei sunt avansati, care n-au cazut niciodata. sau mereu a fost vina altora..(cauciuc, nisip, apa, ulei, dar niciodata nu a fost vina lor.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti penibili! A fost vreunul la fata locului sa vada concret ce s-a intamplat? NU!

 

Atunci ce tot aberati aici?

 

Mesajul din primul post, n-a fost destul de clar? Sau nu l-ai citit? Uite, ti-l pun eu aici:

 

"a bruscat fata si motocicleta a scapat de sub control,oprindu-se in masina politiei"

 

Si din moment ce initiatorul a spus ca revine cu poze, evident ca pozele au fost facute la fata locului... doooh :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu mergi pe ideea ca nu vei opri la semnalul gaborilor,oricine va avea tendinta de a opri cat mai rapid!

Automat te precipiti,mai ales daca este prima sau a doua oara cand faci asta!

Pe de alta parte sunt gabori tampiti care se arunca in drum,nestiind ca motoreta nu se poate opri ca autorablele!

Probail ati vazut daca nu in viata reala,macar pe net,cum se infig in frane cei opriti din scurt de militieni!

Anul trecut parca,unii de la RAR au fost facuti popice de o cetateanca,surprinsa de semnele organelor!

Si nu demult,un organ a fost facut afis de un TIR,aruncanduse noaptea in fata lui(probail a crezut ca tiruletul se opreste instantaneu)!

Probabil ca motociclistul,vrand sa fie un bun exemplu pentru comunitate si respectand cu sfintenie legea,s-a grabit sa franeze si de aici

pocinogul!

Cu siguranta se vor gasi confrati care vor zice ca omul mergea peste viteza legala!Posibil sa fie adevarat!Dar trebuie remarcat si laudat faptul

ca baiatul nostru nu a vrut sa fuga de justitie,ci chiar a fost prea dornic sa colaboreze cu organele abilitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar numai aberatii...

Mi-a sarit la fel unu dintr-o masina civila in fata cica sa ma opreasca.

Nu l-a dus mintea ca puteam sa-l iau inainte, se pusese in fata mea si gesticula de parca puteam sa opresc de la 80 in 10 metri.

Noroc ca s-a terminat cu happyend, io amenda si politaiu a ramas intreg :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...