Sari la conținut

Accident Milostea (intre Tg Jiu si Rm. Valcea)


Adrian2011
 Share

Postări Recomandate

Salut. Tocmai ce am trecut pe langa un accident in care au fost implicati cel putin 2 motociclisti si vreo doua masini. Accidentul s-a produs in apropiere de 3 axe in Milostea.

Din ce am observat au fost cel putin 2 victime: un motociclist decedat si unul su fracturi.

 

Are careva informatii suplimentare? Se pare ca masina implicata ar fi depasit pe linie continua.

 

Imi cer scuze pentru mesajul rapid dar il scriu de pe telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cine dreaq e tampit sa se bage in depasire in zona aia in curbe???? Oare nu mai invata si astia odata sa conduca asa cum trebuie? Sanatate multa riderului, sper sa nu fie cu RIP la celalalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa ii ierte pe amandoi, sper ca noi sa invatam din greselile altora si sa nu repetam la infinit aceleasi lucruri.Mai bine ajung 20minute mai tarziu acasa intreg decat sa ajung infirm toata viata sau sa ajung sub 2m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Motociclistii nu cred ca aveau viteza prea mare.

 

Ba, baieti...

Terminati cu prostiile astea!

Nu va mai dati cu parerea toti astia care n-ati avut in viata voastra un accident serios. Astia care doar ati cazut de pe loc ar trebui sa aveti bun simt si sa va abtineti.

Eu am intrat cu motocicleta cu 40-50km/h intr-o masina si m-am adunat de pe jos si eu si pasagerul, ne-am urcat pe motocicleta foarte putin sifonata si ne-am vazut de drum.

Cu alta ocazie am intrat intr-o masina cu 70-80km/h, pasagerul n-a avut nimic, eu am fost luat la spital pentru investigatii, dar nimic foarte serios.

Intr-o alta ocazie am facut accident tot la o viteza din asta de pana in 50km/h, am avut o fractura de clavicula cu deplasare, bla-bla, iar pasagerul se certa de mama focului cu aia care erau de vina.

In concluzie, ca sa mori sau sa omori pe cineva, sa reusesti sa rupi o motocicleta, s-o aduci in stadiul in care nu se mai poate face nimic cu ea, trebuie sa ai de la 90-100km/h in sus.

 

Mai terminati cu "soferii sunt de vina". NOI MERGEM PREA TARE pentru situatia si starea traficului din Romania. Cine intelege asta, se tempereaza si scapa, cine nu...

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa ii ierte pe amandoi, sper ca noi sa invatam din greselile altora si sa nu repetam la infinit aceleasi lucruri.Mai bine ajung 20minute mai tarziu acasa intreg decat sa ajung infirm toata viata sau sa ajung sub 2m.

 

ce zi neagra !!!! astazi am citit numai de accidente Doamne fereste !!!!!

odihneasca-se in pace !!!!! dar ....pacat !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, baieti...

Terminati cu prostiile astea!

Nu va mai dati cu parerea toti astia care n-ati avut in viata voastra un accident serios. Astia care doar ati cazut de pe loc ar trebui sa aveti bun simt si sa va abtineti.

Eu am intrat cu motocicleta cu 40-50km/h intr-o masina si m-am adunat de pe jos si eu si pasagerul, ne-am urcat pe motocicleta foarte putin sifonata si ne-am vazut de drum.

Cu alta ocazie am intrat intr-o masina cu 70-80km/h, pasagerul n-a avut nimic, eu am fost luat la spital pentru investigatii, dar nimic foarte serios.

Intr-o alta ocazie am facut accident tot la o viteza din asta de pana in 50km/h, am avut o fractura de clavicula cu deplasare, bla-bla, iar pasagerul se certa de mama focului cu aia care erau de vina.

In concluzie, ca sa mori sau sa omori pe cineva, sa reusesti sa rupi o motocicleta, s-o aduci in stadiul in care nu se mai poate face nimic cu ea, trebuie sa ai de la 90-100km/h in sus.

 

Mai terminati cu "soferii sunt de vina". NOI MERGEM PREA TARE pentru situatia si starea traficului din Romania. Cine intelege asta, se tempereaza si scapa, cine nu...

 

daca a fost un accident frontal intre doua vehicule circuland in sens opus pe drum national, cam ce viteza cumulata a fost la impact? eu zic 150+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, baieti...

Terminati cu prostiile astea!

Nu va mai dati cu parerea toti astia care n-ati avut in viata voastra un accident serios. Astia care doar ati cazut de pe loc ar trebui sa aveti bun simt si sa va abtineti.

Eu am intrat cu motocicleta cu 40-50km/h intr-o masina si m-am adunat de pe jos si eu si pasagerul, ne-am urcat pe motocicleta foarte putin sifonata si ne-am vazut de drum.

Cu alta ocazie am intrat intr-o masina cu 70-80km/h, pasagerul n-a avut nimic, eu am fost luat la spital pentru investigatii, dar nimic foarte serios.

Intr-o alta ocazie am facut accident tot la o viteza din asta de pana in 50km/h, am avut o fractura de clavicula cu deplasare, bla-bla, iar pasagerul se certa de mama focului cu aia care erau de vina.

In concluzie, ca sa mori sau sa omori pe cineva, sa reusesti sa rupi o motocicleta, s-o aduci in stadiul in care nu se mai poate face nimic cu ea, trebuie sa ai de la 90-100km/h in sus.

 

Mai terminati cu "soferii sunt de vina". NOI MERGEM PREA TARE pentru situatia si starea traficului din Romania. Cine intelege asta, se tempereaza si scapa, cine nu...

taci ba stan patitule ca poti murii si la 50 la ora , cum a murit si baiatul ala in bucuresti acum cateva zile...ei fi si tu superman ai avut accident la 70 la ora auzi si nu ai avut nimic...aaa si ai si calutu magic care l-ai lovit frontal la 50 la ora si te*-ai suit pe el in continuare si ti-ai vazut de drum..aaa si ai si calutu magic care l-ai lovit frontal la 50 la ora si te*-ai suit pe el in continuare si ti-ai vazut de drum.....daca taceai filozof ramaneai...

Editat de O_Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, baieti...

Nene...termina tu cu astea. Ai fost norocos si atat. De tipul de zilele trecute care a murit la '50 la ora' nu zic ca nu stiu detaliile, dar tin minte un baiat cu f650 acum un an-doi care la fel, la 50km/h, a dat cu roata spate in bordura, l-a aruncat in stalp si gat rupt. Ca merg unii prea repede da! De acord, dar nu generaliza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HD, am inmormantat acum un an un prieten care mergea cu 35 si si-a rupt coloana de o bordura in cadere. Nu zic ca n-ai dreptate cu mersul prudent, da uneori mai e si ceasul rau.

 

Sa le fie tarana usoara.

 

Poate baga la cap aia de-or citi ca e o idee proasta sa intri in depasire cand din fata vin masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Conducătorul unei motociclete, un bărbat de 27 de ani, din BucureÂşti, a intrat în depăÂşire, moment în care din sens invers circula regulamentar un autoturism marca Wolswagen" contrar cu postul nr 1

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP celor doi motociclisti :|

 

--=HD=-- - iti inteleg punctul de vedere dar nu ai complet dreptate. Da am cazut si eu, din fericire pe asfalt nu m-am izbit de nimic doar m-am tarat 10-15m, aveam 40-50 kmh si echipament complet. Pe offroad nu se pune chiar daca am pierdut numarul.

 

Si totusi se poate ca la viteze mici sa se intample tot felul de lucruri foarte urate! Saptamana trecuta a fost una plina de accidente si in Oradea, un baiat care abia plecase de la semafor (max 40kmh) si a fost acrosat de o masina si acum are coloana fracturata si nu stiu ce va fi cu el...

 

Un prieten a pierdut controlul (inca nu e clar de ce) si a cazut pe la 60 kmh si s-a lovit cu spatele de un stalp si acum e operat la coloana. Sper sa isi revina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa.i odihneasca si condoleante familiilor....imi pare rau sa aud asta....nu mai conteaza acuma daca o fo vina riderului....sa postam decent si corect fata de alti colegi si familiile celor decedati...putin respect...ride safe si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent a cui a fost vina, in zona respectiva se poate da gaz la greu mai ales daca e drumul mai liber. Sofer sau motociclist, nu conteaza. E o zona in care iti vine sa-i dai blana pana nu mai poti. Pur si simplu te fura drumul. Acolo e la mine la tara iar daca e chiar langa 3 Axe, cu atat e mai periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, baieti...

Terminati cu prostiile astea!

Nu va mai dati cu parerea toti astia care n-ati avut in viata voastra un accident serios. Astia care doar ati cazut de pe loc ar trebui sa aveti bun simt si sa va abtineti.

Eu am intrat cu motocicleta cu 40-50km/h intr-o masina si m-am adunat de pe jos si eu si pasagerul, ne-am urcat pe motocicleta foarte putin sifonata si ne-am vazut de drum.

Cu alta ocazie am intrat intr-o masina cu 70-80km/h, pasagerul n-a avut nimic, eu am fost luat la spital pentru investigatii, dar nimic foarte serios.

Intr-o alta ocazie am facut accident tot la o viteza din asta de pana in 50km/h, am avut o fractura de clavicula cu deplasare, bla-bla, iar pasagerul se certa de mama focului cu aia care erau de vina.

In concluzie, ca sa mori sau sa omori pe cineva, sa reusesti sa rupi o motocicleta, s-o aduci in stadiul in care nu se mai poate face nimic cu ea, trebuie sa ai de la 90-100km/h in sus.

 

Mai terminati cu "soferii sunt de vina". NOI MERGEM PREA TARE pentru situatia si starea traficului din Romania. Cine intelege asta, se tempereaza si scapa, cine nu...

Pinocchio....se moare si la 30 si la 200!

Iar 90-100 este o viteza normala si legala in afara localitatilor!

Confratele motociclist a gresit si a platit (cu viata lui si a pasagerului)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Permisul de conducere nu te face mare motociclist dar garanteaza macar 3 lucruri: 1) ca stii cat de cat legislatia rutiera; 2) ca ai cat de cat habar despre cum se folosesc ghidonul, schimbatorul de viteza, ambreiajul si franele; 3) ca in principiu nu prea ai mentalitate de infractor (contraexemplu aci unde un bou cu A a calcat cu masina niste participanti la o cursa moto). Eu apreciez cel mai mult ultimul punct, ca asta e un mod de gandire care greu mai poate fi schimbat dupa 16 ani.

 

S-a introdus cumva in invatamantul politehnic romanesc specializarea "Prelucrarea omului prin aschiere" si nu sunt eu la curent? Ca vad ca exista din ce in ce mai multi experti in domeniul asta, si utilajele lor cele mai performante par sa fie masinile si motocicletele...

 

Pentru cei interesati lanturi de iarna pentru motociclete se gasesc

.

 

Nu va lasati intimidati de faptul ca in dreptul profilului unui utilizator ca mine scrie "moderator", eu sunt dispus sa cedez intr-o dicutie unde se aduc argumente rezonabile. Dar sa fie discutie si nu balacareala si sa fie argumente si nu injuraturi si in general discutia sa fie rezonabila...FOARTE FRUMOS!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se moare si la 30 si la 200!

Iar 90-100 este o viteza normala si legala in afara localitatilor!

Confratele motociclist a gresit si a platit (cu viata lui si a pasagerului)!

 

Un caz de baiat din Valcea care a murit la 30-40 e urmatorul: a prins nisip pe Dealul Negru, a derapat si a avut nenorocul sa-i taie gatul coltul unui marcaj rutier. Tipul avea costum cu toate cele, armura, kevlar. Dar vorba unui amic: cand e sa ai ghinion, dai si de un cui in p...da. Condoleante! Viteza trebuie adaptata la conditiile de trafic si atat. De murit, se moare din atatea cauze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre cei doi,motociclistul si pasagerul lui,hai sa fim seriosi,care dintre noi nu-i da in blana la motor? eu merg din cand in cand si cu 270km/h cu pasager...stiu,o sa ziceti ca-s nebun si iresponsabil iar eu o sa admit ca-s iresponsabil,nebun nu cred ca sunt,dar stim bine ca asta este,ca tocmai aste ne place,cea ce numim noi "adrenalina frate" "senzatii tari" "emotii"...dici comentatotirii cu lectii de conduita in trafic sa sa abtina...mai bine si mai frumos un simplu si sincer condoleante familiilor si Dumnezeu sa-i ierte....Stim bine cu ce avem deaface si ce riscam cand ne urcam pe ele :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...