Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

Urmeaza sa testez si eu asta cu telefoanele sa vad cum se comporta.



buna jucaria daca e si waterproof cat de cat. inseamna ca mai trebuie sa las si eu din pret la headset-ul meu de vanzare :)

 

 

La mine (Interphone S4) daca vorbesc la un tel si ma suna altcineva pe al doilea, imi bipaie in casca (de atentionare ca ma mai suna si celelalt tel) dar pana nu il inchid nu pot sa vb la cel de-al doilea. Sau daca raspund la al doilea tel, primul telefon este automat inchis.

Voi unde ati pus microfonul? Eu l-am bagat in interiorul castii si ating ci gura de el ... cand vorbesc celalalt imi spune ca ma aude ca dintr-un fund de butoi. Unde se pune microfonul? In interiorul sau in exteriorul castii? Eu am o casca full face Nolan N86.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are burete. Problema e ca in momentul cand vorbesc il ating cu gura (am mai spus eu si pe alt topic ca am capu' mare). E foarte aproape de gura si se aude aiurea. Daca il pun sub barbie se aude perfect ... dar in casa. Nu stiu cum va fi pe moto. Am montat (provizoriu) casca audio in spatele captuselii castii si se aude perfect. Inclusiv muzica. Singura problema e microfonul. Sa dea caldura si sa vad cum se aude afara.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In instructiunile interfonului meu scrie clar ca microfonul sa fie pozitionat exact in fata buzelor, sa-l atingi daca tuguiesti buzele. Microfonul meu are gauri doar pe o parte, vezi sa nu fie si la tine la fel. Gaurile trebuie sa fie orientate spre gura.

 

e64491d5bb2ce92cab46e795ce92c74e.jpg

 

In poze apare fara burete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca il pui fara burete va prelua foarte mult zgomot de fond (vajait de la vant). Trebuie doar sa te asiguri ca respectiva gaura este exact in dreptul buzelor. Altceva nu ai ce sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge. Am incercat adineaori. E atat de aproape de gura incat aproape ca nu pot articula cuvintele bine (ating cu buzele microfonul, si daca gura nu se inchide ... cuvintele ies aiurea). Daca il pun sub barbie, merge perfect, dar e sub barbie, deci nu in interiorul castii. Poate nu o sa fie afectat prea rau de vant ... o sa vad pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa pui microfonul mai pe lateralul gurii. Nu chiar in fata. Se aude chiar daca e putin in stg sau dreapta. E posibil ca sa ai mai mult spatiu daca il pui in dreptul coltului gurii.

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru proba cu casca pe vremea asta poti incerca sa mergi cu masina la 100 la ora si sa deschizi ambele geamuri. Se creeaza un curent de aer suficient de puternic. Casca pe cap binenteles. eventual scoate capul pe geam sau si mai bine trapa ( ca pasager)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea asta sa merg cu 100 km/h cu masina? Si cu ambele geamuri deschise? Mirciulik4 in Galati nu e cod galben? La mine sunt niste nameti .... si un frig ...

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am analizat vremea in zona ta. am presupus ca doar sudul este afectat. Ieri am mers cu 80 intre braila si galati. inca se putea. Astazi nici nu pot iesi din cartier, desi bulevardele sunt bune. Atunci mergi cu trenul o statie si daci ca in D-l Goe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nimeni nu iti spune ca nu ti-e buna casca tie nu-ti trece prin cap?

 

trebuie sa ai un spatiu intre gura si interiorul castii, nu ca sa-ti mearga microfonul, e pentru siguranta, sa nu-ti schimbi dintii din fata la o cazatura usoara... gizas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nimeni nu iti spune ca nu ti-e buna casca tie nu-ti trece prin cap?

 

trebuie sa ai un spatiu intre gura si interiorul castii, nu ca sa-ti mearga microfonul, e pentru siguranta, sa nu-ti schimbi dintii din fata la o cazatura usoara... gizas.

LIKE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am analizat vremea in zona ta. am presupus ca doar sudul este afectat. Ieri am mers cu 80 intre braila si galati. inca se putea. Astazi nici nu pot iesi din cartier, desi bulevardele sunt bune. Atunci mergi cu trenul o statie si daci ca in D-l Goe

Mda ... buna asta. Dar acum si trenurile sunt blocate :crack: !

 

daca nimeni nu iti spune ca nu ti-e buna casca tie nu-ti trece prin cap?

 

trebuie sa ai un spatiu intre gura si interiorul castii, nu ca sa-ti mearga microfonul, e pentru siguranta, sa nu-ti schimbi dintii din fata la o cazatura usoara... gizas.

Casca este XXL si este buna. Am un spatiu intre gura si interiorul castii, dar este exact cat microfonul. Microfon care are o forma ciudata rau. Pana la urma cred ca am gasit o solutie: voi inlocui microfonul cu unul mai plat (cum sunt cele din pozele lui gms245). Alta solutie nu vad. Superbec, ce sa inteleg, tu imi recomandai sa schimb casca :eek: ? Ca nu e buna de mine? E un Nolan N85 deabia cumparat, nou nout!Si e XXL (nu stiu daca se fabrica mai mari)!

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... buna asta. Dar acum si trenurile sunt blocate :crack: !

 

Casca este XXL si este buna. Am un spatiu intre gura si interiorul castii, dar este exact cat microfonul. Microfon care are o forma ciudata rau. Pana la urma cred ca am gasit o solutie: voi inlocui microfonul cu unul mai plat (cum sunt cele din pozele lui gms245). Alta solutie nu vad. Superbec, ce sa inteleg, tu imi recomandai sa schimb casca :eek: ? Ca nu e buna de mine? E un Nolan N85 deabia cumparat, nou nout!Si e XXL (nu stiu daca se fabrica mai mari)!

 

 

daca pui casca pe cap si o impingi din fata nu are voie sa-ti atinga gura/barbia, din ce spui tu ai 2-3 mm spatiu intre gura si casca si nu-i bine deloc.

 

se fabrica si casti mai mari de xxl , nu stiu daca fix nolan dar nu trebuie sa schimbi marimea castii , doar sa gasesti una care sa-ti vina bine

 

daca zici ca e noua/ne purtata cu atat mai bine poti sa o vinzi mai usor

 

vezi ca e un ghid pe aici de cumparare a castilor, tot ai dual sport" poti sa-ti iei o casca cu botu mai lung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ca N85 e mai stramta (daca pot spune asa). Asa a fost gandita.

Eu am un Caberg V2R si cand tuguiesc putin buzele deja ating buretele microfonului. Cred ca de vina este, dupa cum spune si Robert, forma ciudata a microfonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@superbec - cine te'a invatat sa'ti masori casca? n'are absolut nicio relevanta faptul ca n'are loc de tigara in casca, nici nu e nevoie. O casca se masoara in functie de cum se potriveste la frunte(trebuie sa incapa cu greu un deget) si trebuie sa se potriveasca forma capului ca sa "pice bine". Asta cu spatiul la gura ai scos'o din basme.

 

...din ce inteleg chiar microfonul e problema aici si/sau o proiectare defectuoasa a NCOMului per total

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@superbec - cine te'a invatat sa'ti masori casca? n'are absolut nicio relevanta faptul ca n'are loc de tigara in casca, nici nu e nevoie. O casca se masoara in functie de cum se potriveste la frunte(trebuie sa incapa cu greu un deget) si trebuie sa se potriveasca forma capului ca sa "pice bine". Asta cu spatiul la gura ai scos'o din basme.

 

...din ce inteleg chiar microfonul e problema aici si/sau o proiectare defectuoasa a NCOMului per total

 

 

o sageata de la valcea, am trimis-o pe scuter sa scoata niste banuti si s-a intors borsit ca a dat cu dintii de casca

 

coafura rezista , banutii la portofel

sa moara dujmanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...