Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma tot gandesc sa-mi iau ori Cardo Scala Rider G9 sau Interphone F5XT ...dar dupa ce am tot citit review-uri...am vazut filmulete tot nu m-am putut hotara.

care naiba e mai bun ?

care reda cel mai bine muzica?

care e cel mai usor de manevrat ?



pareri...pro...contra ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

e vechi topicul dar nu are rost sa fac unul nou.

stie cienva daca la produsul asta http://www.magazin-online.ro/statii-radio-motociclisti/casti-cu-microfon-pentru-motociclisti/casti-cu-microfon-pentru-motociclisti-ohs500-c800.php

se poate pune ceva adapator sa fie conectat la un telefon prin mufa jack de 3.5mm si sa functioneze cum trebuie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tot gandesc sa-mi iau ori Cardo Scala Rider G9 sau Interphone F5XT ...dar dupa ce am tot citit review-uri...am vazut filmulete tot nu m-am putut hotara.

care naiba e mai bun ?

care reda cel mai bine muzica?

care e cel mai usor de manevrat ?

 

pareri...pro...contra ?

Nu ma pricep asa de bine la sistemele asta, dar pot sa iti zic ca acu in concediu am folosit un G4, impreuna cu un coleg motociclist - el avea o statie, eu alta. Am uitat sa imi pun muzica pe telefon, asa ca am folosit doar functia de comunicare.

 

Se auzea destul de bine, mai ales la viteze de pana la 120 km/h. Asta cu casca inchisa, daca e deschisa, nu se auzea asa de bine.

 

Nu am experienta cu alte sisteme, dar mie unul, asta mi-a placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

ma tot gandesc sa-mi iau ori Cardo Scala Rider G9 sau Interphone F5XT ...dar dupa ce am tot citit review-uri...am vazut filmulete tot nu m-am putut hotara.

care naiba e mai bun ?

care reda cel mai bine muzica?

care e cel mai usor de manevrat ?pareri...pro...contra ?

La fel am patit si eu :) dar pana la urma mi-am luat G9, este foarte misto, ca sa-ti faci o idee, muzica se aude exact ca la o pereche de casti pentru p.c, cu volumul la maxim iti rupe urechile.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am cumparat o casca bluetooth celular line Bteasycom de pe Emag. Produsul e acesta: http://www.emag.ro/casca-motocicleta-cellular-line-interphone-bteasycom-pilot-pasager-10m-black-72851/pd/DS9CXBBBM/ .

Scopul pentru care a fost cumparata aceasta casca este acela de a vorbi la telefon cand sunt pe motocicleta. Am un serviciu la care daca nu raspund la telefon cand sunt apelat, se declanseaza al treilea razboi mondial ...

Bun. Pe Emag scrie urmatoarele:

 

Sistem de comunicare wireless

- multipunct: cu 2 telefoane mobile cu prioritate apel Bluetooth ®
- interfon cu raza de pana la 10 m
- controlul automat al volumului
- muzica de calitate de la smartphone-uri prin Bluetooth ®
- compatibil cu toate telefoanele mobile cu tehnologia Bluetooth ®
- conector mini USB pentru reincarcarea bateriei
- usor de instalat

 

Ce mi-a placut din toata lista asta e ca se poate conecta cu doua telefoane. Ma gandeam ca pot fi conectat atat pe telefonul de serviciu cat si pe cel personal. Bomba e ca nu reusesc sa ma conectez simultan pe ambele telefoane simultan. Pe unul merge, cand vreau sa ma conectez la celalalt nu ma lasa pana nu ma deconectez de la primul. Cu cate un telefon merge perfect. Chiar si italianul a scris in manual ca se poate conecta la doua telefoane, dar a omis sa spuna cum (atasez manualul). Are cineva sistem din asta, sau asemanator? Se poate conecta la doua telefoane simultan? Cum?

 

BTEAYCOM_instruction.pdf

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut vreo 2 bluetooth care se conecteaza la 2 telefoane, nu special pentru casca, dar la fel al trebui sa fie. la unul plantronics ramanea conectat la ultimele 2 telefoane la care a fost conectat, la un motorola elite trebuia dat un fel de reset inainte de a fi conectat la cele 2 telefoane cu care vrei sa fie conectat. vezi daca nu ai asa ceva pe acolo. poate l-ai "imperechiat" cu mai mult de 2 telefoane pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am imperecheat decat cu doua telefoane pentru ca atatea am (personal si serviciu). Iar produsul azi a venit si de doua ore butonez la el. Care e procedura? Tu cum le imperecheai cu amandoua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain yoyo_man. Merge. Asta era. Trebuia trecut in regim de imperechere dupa ce se conecta primul. Din pacate nu am cum sa testez, dar eram curios ce se intampla daca ma suna cineva pe celalalt telefon in timp ce vorbesc la primul. O sa incerc asta luni la serviciu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca aia nu am reusit sa testez nici eu, presupun ca nu se va intampla nimic, apelul aflat in curs va decurge normal.

ce telefon ai? ma intereseaza si pe mine setul, vroiam sa stiu daca se aude media din telefon in casca, muzica in special. merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Telefon de serviciu: Nokia 301. Telefon personal: Samsung Galaxy GT-S6102. au fost imperecheate intai Samsung apoi Nokia. Daca pun muzica pe Samsung si apoi pe Nokia imi taie Samsungul (il trece pe pauza) si lasa Nokia. Daca pun muzica pe Nokia si apoi pe Samsung, Samsung trece automat in pauza. A pus Nokia master. De sunat pot suna de pe amandoua, de primit pot primi (am sunat de pe telefonul sotiei). Probabil ca si la apeluri face la fel. Daca mai aveam un telefon disponibil testam si asta ...

Muzica se aude, dar din pacate are doar o casca ... daca era stereo era super fain. Oricum eu l-am luat doar pentru telefon.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De tare se aude tare. Da, casca se conecteaza in acelasi loc in care se incarca. Acum ramane sa testez cum se aude pe moto ... cand o da caldura. Dar la cat de tare se aude eu zic ca se va auzi si pe moto.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cutia lui scrie Water resistant. Intradevar pe nicaeri nu scrie ca ar fi waterprof ... inclin sa cred ca nu prea e! Pare destul de bine inchisa "cutia lui", iar cablu intra fortat in mufa ... s-ar putea sa reziste un pic la apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Robert,

 

cum prinzi microfomul in casca? Are un scai ceva?

Eu pana cum am folosit hands-free cu fir... si merge rezonabil (adica se aude bine), dar cand microfonul iese din casca, intelocutorul meu aude doar vantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Robert,

 

cum prinzi microfomul in casca? Are un scai ceva?

Eu pana cum am folosit hands-free cu fir... si merge rezonabil (adica se aude bine), dar cand microfonul iese din casca, intelocutorul meu aude doar vantul.

Are scai doar la casca. Casca se prinde cu scai in interiorul castii moto. Microfonul e fixat cu un cablu de casca, cablu care e mai solid (ca o sarma de aluminiu - alt termen nu am gasit) si sta fix.

LE are scai si la unitatea intercom care se prinde in exteriorul castii.

buna jucaria daca e si waterproof cat de cat. inseamna ca mai trebuie sa las si eu din pret la headset-ul meu de vanzare :)

Nu cred ca e waterprof. Desi pe cutie scrie water resistant, in instructiuni scrie urmatoarele:

 

- Keep it dry and don’t take it to damp places to avoid

the product’s internal circuit being affected.

 

adica daca da de umezeala i se cam duc circuitele. Nu stiu ce sa zic ... o sa vad la vara. Daca nu il izolez eu cu ceva ...

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe detalii nu prea pot da deoarece ieri l-am comandat si azi a venit. Nu am apucat decat sa il testez sa vad cum se "imperecheaza" cu telefoanele, si sa vad cum se aude . Inca nu l-am pus pe casca. Dar prinderea fiind cu scai cred ca se va da usor .

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain yoyo_man. Merge. Asta era. Trebuia trecut in regim de imperechere dupa ce se conecta primul. Din pacate nu am cum sa testez, dar eram curios ce se intampla daca ma suna cineva pe celalalt telefon in timp ce vorbesc la primul. O sa incerc asta luni la serviciu.

La mine (Interphone S4) daca vorbesc la un tel si ma suna altcineva pe al doilea, imi bipaie in casca (de atentionare ca ma mai suna si celelalt tel) dar pana nu il inchid nu pot sa vb la cel de-al doilea. Sau daca raspund la al doilea tel, primul telefon este automat inchis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...