Sari la conținut

Topic de foot-ut in gura


bea2000
 Share

Postări Recomandate

ha, stai linistit ca nu sunt idiot sa ma iau de guler cu straini pe forumuri. doar ca pe unde postezi iti cam dai in petec cum ca ai fi meserias si vroiam sa vad din ce stofa esti facut ca de vorbit like a bo$$ nu-ti trebuie skill pe motoreta. te rog, continua, m-am lamurit.

 

Sar'na, discutia poate continua intr-o zi la o samanta...tu n-o vezi cum cere?

 

Roscaticooooooooooooooooooooooooo, mai tii minte cand te dadeai mare pe topicul cu tehnici de pasager? Acum esti experta(eu recunosc pt paulynos, ca sunt lemn tanase mai am km de facut cu racheta, dar o aplec de-o i-a dracii pe unde apuc ..n-am tocit inca slidere, sunt inca in faza "bune") si in condus si in a fi pasager.

 

UNDE AI DISPARUT? CA NU SCAPI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 274
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-am treaba cu polemica voastra,da' sincer ce e cu mania asta de a pune genunchiu jos? Cum e expresia aia.... nu ti-a intors inca nici unu casca pe cap in curbe fara sa aiba genunchiu jos? Sau ce relevanta are cate perechi de slidere a schimbat?......

 

Pe tine te intereseaza cum dai mai bine in poze/filmari pe amckart sau pe cealalta tentativa de circuit? sau te intereseaza sa te simti bine si sa simti ca te dai RAPID pe viraje?

 

exact. nu-i nevoie sa pui genunchiul jos ca sa te dai tare, genunchiul jos este doar un martor de inclinare. mi-au intors destui casca pe cap. eu personal am vazut doar unul care a pus genunchiul jos pe strada fara a merge mai tare decat mine, eu fiind in blugi, ca n-am pantaloni.

 

tanarul SiD tot o arde ca se inclina, ca face, ca drege si vroiam sa vad care-i treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genunchiul nu se scoate in afara doar ca martor de inclinare. Nu mai stiu care ai zis mai sus treaba asta! Se scoate si pentru ca altfel nu iti permite corpul sa ajungi in pozitia corecta de inclinare.. Ia imagineaza-ti ca tii ambele picioare stranse de rezervor, cu corpul te apleci intr-o parte, dar nu deschizi genunchiul => nu iti mai muti nici fundul. Cum o sa arati? Ca un betiv care atarna intr-o parte de pe motor? Ce fel de stabilitate crezi ca o sa ai asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genunchiul nu se scoate in afara doar ca martor de inclinare. Nu mai stiu care ai zis mai sus treaba asta! Se scoate si pentru ca altfel nu iti permite corpul sa ajungi in pozitia corecta de inclinare.. Ia imagineaza-ti ca tii ambele picioare stranse de rezervor, cu corpul te apleci intr-o parte, dar nu deschizi genunchiul => nu iti mai muti nici fundul. Cum o sa arati? Ca un betiv care atarna intr-o parte de pe motor? Ce fel de stabilitate crezi ca o sa ai asa?

 

da domnule, ai relativa dreptate in sensul ca nu te arunci pur si simplu de pe sa in lateral, este o miscare de pivotare a trunchiului in jurul rezervorului ajungand cu cotul din exteriorul virajului sprijinita pe rezervor pt stabilitate, si mai ajuta si la supravirare, ca o vasla bagata in apa. sunt multe de discutat, in teorie, dar nu sunt nici pe departe expert si nici nu ma dau rotund ca altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paulynos, stai linistit ca nu am vrut sa te scot "prost" din postarea mea. De asta am si zis ca nici nu m-am uitat cine postase, am vrut doar sa scriu cum stau lucrurile. Ai perfecta dreptate, modul corect de a lua virajul este o combinatie de counter steering, throttle control, inclinarea motocicletei, inclinarea ta fata de motocicleta, etc.

 

Cat despre dezbaterea dintre tine si SiD ala, tind sa iti dau tie dreptate. Oricum, e plin de arfe ca cacatu' de muste, deci si presupunand ca ar infasura asfaltul tot e de ciocolata ca si om. Cat despre faptul ca te poti da cu genunchiul pe jos si cu viteza relativ mica este total adevarat. Nu trebuie sa zbori ca sa te dai cu genunchiul pe jos. In oras cel putin, doar daca vrei sa nu te mai suferi pui genunchiul pe jos. Asta daca vorbim de mers cat de cat decent, nu total racheta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde-i ala cu pata pusa pe cauciucuri noi? Ca asta mai lipseste...

Parca era de futtut, nu de despicat in patru tehnici de chilotaj... Am vazut pe topicul asta mai putine injuraturi decat pe orice topic citit zilele astea.

Slab, slab, va platesc dejeaba. Ma aduceti la sapa de lemn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde-i ala cu pata pusa pe cauciucuri noi? Ca asta mai lipseste...

Parca era de futtut, nu de despicat in patru tehnici de chilotaj... Am vazut pe topicul asta mai putine injuraturi decat pe orice topic citit zilele astea.

Slab, slab, va platesc dejeaba. Ma aduceti la sapa de lemn...

 

haha, am ajuns sa fiu offtopic discutand constructiv pe un topic de muiala, buna asta, my bad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tranto, sunt inca la munca :)

Si printre randuri, ma distrez :))

 

Ziiiiiii, merge legal? Se bucura cand ti-o iei p-aici de la unul si de la altul?

 

Ii mai zici lu' ianachim cum sa conduca, ii mai dai sfaturi? :banana:

 

Esti beteaga la minte, sa mor eu. Mi-e mila de ala care te plimba.

 

TRECI INCOA CA NU SCAPI ! ITI DAU DOZA MAXIMA DE EXTAZ INTERNAUT !

vezi-ti in ovarele mele de basinile tale . beleste in plm ochii aia. nu am dat sfaturi nici tie, nici lui ianachim cum sa mergeti, nu v-am zis cum sa va tineti motoarele pe cric sau sub dos.

nu merge legal, doar daca e radar. sau daca e trafic.

 

Sar'na, discutia poate continua intr-o zi la o samanta...tu n-o vezi cum cere?

 

Roscaticooooooooooooooooooooooooo, mai tii minte cand te dadeai mare pe topicul cu tehnici de pasager? Acum esti experta(eu recunosc pt paulynos, ca sunt lemn tanase mai am km de facut cu racheta, dar o aplec de-o i-a dracii pe unde apuc ..n-am tocit inca slidere, sunt inca in faza "bune") si in condus si in a fi pasager.

 

UNDE AI DISPARUT? CA NU SCAPI!

 

nu m-am dat experta nici pe tehnicile de pasager. nu sunt perfecta si nici nu m-am dat/considerat perfecta vreodata. mai fac si eu greseli.. contra sau nu ma tin bine la frane/accelerare.

pe topicul ala era vorba de una care intreba cum sa stea ca sa nu o mai doara una alta. tot ce am zis acolo, eu am facut. inclusiv picioarele colac in jurul pilotului...

hai ma lasi? ai si tu r6 de nici 3 luni poate si te dai mare reisar.. fa km acolo si nu te mai umfla tu in pene pe forum.. ca nu te umfli in alta parte. sau tu crezi ca pe forum se agata?

crezi ca ma atingi pe mine cu ceva? ai o mare problema la mansarda ca sa nu zic ca esti de-a dreptul bou daca incepi sa ameninti pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca era topicul de injurat, nu? ala ma injura si eu vrei sa ii zic bravo mama, mai alinta-ma? insista cu acelasi rahat de parca imi stie el mie viata. si imi atribuie cuvinte aiurea.

Editat de redhair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cu el.

ma freaca la cap mult si prost. el ma jigneste.. mama m-a invatat sa raspund.

 

stii ca esti pe internet, aka spatiu virtual, si baietii te troleaza grav ?

 

n-o sa intelegi ce-am spus, continua, e o paine de mancat aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ca esti pe internet, aka spatiu virtual, si baietii te troleaza grav ?

 

n-o sa intelegi ce-am spus, continua, e o paine de mancat aici.

da, adevarat. dar Sid ala m-a injurat si jignit de mai multe ori.. ca poate. bineinteles ca si-a sters urmele. se da mare barbat ca ma ameninta pe mine aici.

doar o durere mare de cap

problema mea e ca daca dai, dau.(nu ma refer la tine)

 

redhair vrea niste branzica de motociclist

vezi-ti de savarina ta... sau ti s-a intarit branza si nu stii pe unde sa o arunci?

Editat de redhair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1349805249[/url]' post='3255968']

Profit si eu de acest topic si arunc si eu cu oua in Ianachim, ca mi-a promis ca ma duce la Antipa..si nimic :tomato:

 

ufffff

rasuflu usurat

bine ca nu imi arunci "oualeleeee"

le pastrez pentru " rucsacel"

apropo ...m am hotart .... imi iau si eu unulbanana.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ufffff

rasuflu usurat

bine ca nu imi arunci "oualeleeee"

le pastrez pentru " rucsacel"

apropo ...m am hotart .... imi iau si eu unulbanana.gif

Am eu la rucsacei cati vrei tu...dar la varsta ta mai poti duce?! :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tot ma asteptam sa iti iei o pasagera.. nu "unul"..

omule, trebuie sa ma repet? nu am nimic personal cu tine. ai experienta, respect asta. foarte bine, ai probabil 20 de ani de mers pe motociclete.. dar tu te bazezi pe lege?

nici tu nu respecti limitele... altii de ce sa le respecte? ca se pare ca pe asta se merge acum

mi-ai reprosat ca de ce am spus sa se odihneasca in pace soferul daciei.. suntem oameni sau animale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1349806300[/url]' post='3255984']

si tot ma asteptam sa iti iei o pasagera.. nu "unul"..

omule, trebuie sa ma repet? nu am nimic personal cu tine. ai experienta, respect asta. foarte bine, ai probabil 20 de ani de mers pe motociclete.. dar tu te bazezi pe lege?

nici tu nu respecti limitele... altii de ce sa le respecte? ca se pare ca pe asta se merge acum

mi-ai reprosat ca de ce am spus sa se odihneasca in pace soferul daciei.. suntem oameni sau animale?

 

pasagera/pasager .....NICIODATA

 

rucsacel roscat vreaumakeout.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1349808439[/url]' post='3256010']

isfOo0li2j86B.gif fair enough?

ianachim ... am vrut sa ma revansez.. nu gasesc niciun rucsac bmw rosu ... imi pare foarte rau :peace:

 

imi pare rau...

 

REVANSA se considera DOAR daca ti l inrosesc eu.........

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...