Sari la conținut

Excursie cu 500 EUR


Budd
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu zic sa il luati si pe fratele olandez de la voi de acolo nenea cu harley ul still mad max creca sar bucura de o astfel de calatorie... :)) e pe stilul asta

suna interesant cand aveti de gand sa puneti in aplicare?

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cazare nu stiu cum o sa facem.

Iti recomand sa uiti de cort si sa-ti rezervi un pat intr-un hostel. Suma ceruta este apropiata de cea a camparii, aerul este mai cald si odihna mai placuta.

 

Interesanta aventura, cred ca ma bag (depinde doar de perioada).

 

Eu zic sa mergeti cu ia ma nene pana in Olanda si de 500 de euro bagati iarba si has de va spargeti capu. :mexicanwave:

Sa vina altul cu o idee mai buna decat a mea !

 

Si ce nu puteti duce, imi aduceti mie :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca radeti de GS 500 dar cred ca ar fi fi o optiune foarte buna pentru calatorie. Am avut multe motociclete dar ca GS nu am intalnit sa consume asa putin 3.2 - 3.4 L /100km mers cu ea pana la 150km /h fara menajamente . Moto fiabila si din prisma constructiei ieftina la intretinere : 2 cilindri , racire aer, amortizor central spate, frane disc supradimensionate si altele. Toate cele 3 GS - uri detinute ( incluzand cel pe care il am acum) nu m au dezamagit niciodata. Indiferent cum mergea motorul nu m au lasat niciodata in drum indiferent cati km am facut fara sa opresc. Singura problema a fost pozitia de pe ea dar puteti sa cautati moto modificate cu ghidon ca la cb 500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e sa ne tinem de buget nu-i loc de motel/camping.. un luminis, punem corturile si aia e..

 

wild hogs baby !!!

 

Daca e sa ne tinem de buget, clar nu! Ma gandesc la un alt approach : sa iesi OK per total. Adica daca se poate pe plus :D. Daca cumpara cineva mobra la sosire am mari sanse sa ies chiar pe plus.

Da, de fapt asa e cel mai corect. Cea mai mica suma cheltuita castiga. Daca esti pe plus ... ohooo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa ne tinem de buget, clar nu! Ma gandesc la un alt approach : sa iesi OK per total. Adica daca se poate pe plus . Daca cumpara cineva mobra la sosire am mari sanse sa ies chiar pe plus.

Da, de fapt asa e cel mai corect. Cea mai mica suma cheltuita castiga. Daca esti pe plus ... ohooo

Fara sa speli bine vase nu cred ca poti face drumul asta.

Nu a zis nimeni ca nu poti face bani pe traseu.

Editat de Shiro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mai copchii, acum sunt la lucru cu matul plin si cum ma stiti ca sufar de boala porcului(dupa masa mi-e somn)nu am reusit sa prind ideea, desi am citit-vorba vine-toate paginile:

..care unde pleaca/cine de unde se intoarce, cine da banu', adica exact esenta!

Ma lamureste si pe mine cineva?

:dropsmilie:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Budd din Olanda ne propune noua din Romania urmatoarea excursie in urmatoarele conditii:

 

1. Sa locuiesti in Olanda (mi-ar placea dar nu s-a facut anul asta, de la seceta)

2. Sa ai 500 de E (idem cu placutu', idem cu facutu')

3. Sa cumperi o motoreta de vreo 338 de europeni si sa vii pana in Romania cu dormit out of the law (ceea ce nu se poate mai frumoz), cu riscul de a se cam beli motoreta pe drum, cu thrill-uri existentiale nomade. De restul 162 sa bagi benzina si sa manaci 3 batoane de Snickers (nu-i rau, ca mie-mi place ciocolata)

4. Cand ajungi in Romania, daca ajungi, sa vinzi la licitatie janghina si sa donezi banii la handicapati. (cred ca ii primeste si Guvernul Rumuniei ca este posbil sa se incadreze ). Si, da... pe asta am bagat-o de la mine.

 

Primul punct cade pentru foarte multi de pe forumul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Budd din Olanda ne propune noua din Romania urmatoarea excursie in urmatoarele conditii: (n-ai inteles , propunerea e pentru astia care traim in zona, dar daca tine careva neaparat sa vina aici ca sa plece e liber sa o faca)

 

 

1. Sa locuiesti in Olanda (mi-ar placea dar nu s-a facut anul asta, de la seceta)

2. Sa ai 500 de E (idem cu placutu', idem cu facutu') BINGO

3. Sa cumperi o motoreta de vreo 338 de europeni si sa vii pana in Romania cu dormit out of the law (ceea ce nu se poate mai frumoz), cu riscul de a se cam beli motoreta pe drum, cu thrill-uri existentiale nomade. De restul 162 sa bagi benzina si sa manaci 3 batoane de Snickers (nu-i rau, ca mie-mi place ciocolata) BINGO

4. Cand ajungi in Romania, daca ajungi, sa vinzi la licitatie janghina si sa donezi banii la handicapati. (cred ca ii primeste si Guvernul Rumuniei ca este posbil sa se incadreze ). Si, da... pe asta am bagat-o de la mine. (aici ai dat-o de gard, eu unul nu-mi propun sa fac valuri in fantana, handicapatii sa se duca la cersit in Italia)

 

Primul punct cade pentru foarte multi de pe forumul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o excursie gen TOP GEAR, ai un buget (nerealist) cauti o coaja si pleci la drum

 

amandoi avem prostul obicei sa mergem blana pana la destinatie, probabil niste cazane ar schimba un pic situatia ..

 

aventura in Europa .. pentru ca Africa si Siberia au fost deflorate :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o excursie gen TOP GEAR, ai un buget (nerealist) cauti o coaja si pleci la drum

 

amandoi avem prostul obicei sa mergem blana pana la destinatie, probabil niste cazane ar schimba un pic situatia ..

 

aventura in Europa .. pentru ca Africa si Siberia au fost deflorate :))

 

Da sigur, mai ales cand au o echipa de 20 de oameni in spate. La fel si Long Way Round. Oricum e misto ideea voastra :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sigur, mai ales cand au o echipa de 20 de oameni in spate. La fel si Long Way Round. Oricum e misto ideea voastra smile.png.

iti dai seamam ca nu pleaca ei asa o sa aiba caravana pt dormit, asistenta tehnica, bucatar,masseur,discoteca ...asa eee ...offffff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...