Sari la conținut

RC 36-2 sau Lucky nr 12


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

De aproape o luna am reusit (sa ma decid) sa-mi iau un motor la care visez de cativa ani, Un VFR RC 36-2, mobra care in viziunea mea bifeaza cele mai multe casute de pe lista . E relativ comoda, suficient de rapida pt a te lasa sa te bucuri in voie drumurile incolacite de munte, ciclistica mult imbunatatita fata de sora mai mare, frumoasa si cu un sunet inconfundabil.

 

Dupa aproape 2 luni de cautari, am gasito la o tanti care mai mult nu mersese cu ea in ultimii ani, cartea service fiind martora celor aproape 53000 km afisati pe bord.

 

In urma cu o saptamana am reusit sa-i gasesc pe Ebay o toba potrivita stilului si sunetului caracteristic RC-ului, un Viper high mount. Nu pot descrie in cuvinte cum se poate auzi atat in ture, la relanti sau pe decelerare... :10:

Nu avem decat aproape 1000 km pana acum, dar odata cu venirea primaverii, vom avea ocazia sa ne cunoastem mai bine.

post-11570-0-77193600-1351755856_thumb.jpg

post-11570-0-92811600-1351755891_thumb.jpg

post-11570-0-71179200-1351755944_thumb.jpg

post-11570-0-25216000-1351755983_thumb.jpg

post-11570-0-00909100-1351756030_thumb.jpg

post-11570-0-92697200-1351756162_thumb.jpg

post-11570-0-89232200-1351756302_thumb.jpg

post-11570-0-98267500-1351756338_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea [si a multor altora se pare] RC36/2 e cel mai frumos/reusit VFR asa ca eu zic ca ai facut alegerea corecta. Si a mea are o finala aftermarket Micron [chiar daca joasa] si sunetul e demential. In ture zici ca sunt Bobby Labonte cu NASCAR :-D

Fa o verificare temeinica a instalatiei electrice [mai ales partea de incarcare: stator, releu-regulator, mufe] pentru ca asta e cam mereu problematica la VFR-urile mai mature. In rest iti urez sa te bucuri cat mai mult de sunete si senzatii V4. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai Gixule ca ai mai avut asa ceva de la Petrica vad ca te-ai intors catre ceva foarte frumos si tare inseamna ca ai ramas impresionat de model :) FELICITARI,FELICITARI,FELICITARI,FELICITARI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea [si a multor altora se pare] RC36/2 e cel mai frumos/reusit VFR asa ca eu zic ca ai facut alegerea corecta. Si a mea are o finala aftermarket Micron [chiar daca joasa] si sunetul e demential. In ture zici ca sunt Bobby Labonte cu NASCAR :-D

Fa o verificare temeinica a instalatiei electrice [mai ales partea de incarcare: stator, releu-regulator, mufe] pentru ca asta e cam mereu problematica la VFR-urile mai mature. In rest iti urez sa te bucuri cat mai mult de sunete si senzatii V4.

 

E cu reviziile la zi, astept sa vina primavara sa-i schimb lantul si vb cuiva de pe forum, apa paie si bataie. Nu e primul VFR 750, asa ca sper sa se asemene cu predecesoarea la capitolul fiabilitate.

 

Zgarcitule! Niste poze de rezolutii mai mari nu puteai sa pui? Sa ne bucuram si noi de vedere, ca tu te bucuri de mobra! Sa o stapanesti sanatos!

 

Daca pun poze mai mari plange forumu' :)))

 

Ce drumuri nasoale!

 

F nasoale, nici nu stii cand dai cu scaritele pe jos !

 

hai mai Gixule ca ai mai avut asa ceva de la Petrica vad ca te-ai intors catre ceva foarte frumos si tare inseamna ca ai ramas impresionat de model FELICITARI,FELICITARI,FELICITARI,FELICITARI

 

Am cautat initial Sp si/sau R1 dar cand am vazut ce urmeaza sa cumpar cu 4000 am zis ca merita sa mai astept un an si mi-am cumparat din nou VFR, mai ales ca era vb de un model dorit.

 

Multam !

 

Zair, multzam...Presimt ca daca imi merge bine ma pricopsesc si eu cu o roscata ca a lui Sinneru.

 

Buggy: Poti sa fii sigur de asta! Anu' viitor imi cumpar biletele pt Mgp si Wsbk cu cateva luni inainte, sa fiu sigur ca merg. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zair, multzam...Presimt ca daca imi merge bine ma pricopsesc si eu cu o roscata ca a lui Sinneru.

 

La cum te cunosc, pentru 2-3 luni te vad si pe un 999. :D

 

Sa mearga cum iti doresti!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la un 1098, dar nici 999 nu e departe de visele mele :D

 

:)))...dap prioritar ptr mine ar fi wsbk ca lam ratat anu asta am plecat in ro dar si moto gp ...bine asta in cazut in care nu ma decid sa vand st ul ...oricum poate prin primavara bagam o elvetia si austria ce zici...

 

Elvetia oricand, e la 2 pasi. Poate un UK, o Italia...Vedem! Anu' viitor vine cu planuri mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e fata de celalalt 750 pe care l-ai avut?

Eu m-am lecuit de honde, pacat ca au modele interesante ca xx, vtr, etc.

 

De ce zici ca te-ai lecuit de honde? Spune-ne si noua experientele prin care ai trecut :D

Editat de stely_yoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e fata de celalalt 750 pe care l-ai avut?

Eu m-am lecuit de honde, pacat ca au modele interesante ca xx, vtr, etc.

 

Pai, e mai agila, asta ar fi puctul forte.

 

Am ales ultimul model fara electronica in speranta ca va avea 0 sau cat mai putine probleme cauzate de aceasta. Teoretic asta e ultimul model produs in interesul clientului.

 

Pe mine ma incanta maxim, teoretic se repara mult mai usor si mai rar decat urmasele iar nici dpdv estetic nu sta deloc rau.

 

Bani am avut pt Vtech sau Rc46, dar am ales sa iau un rc36. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zgarcitule! Niste poze de rezolutii mai mari nu puteai sa pui? :blbl: Sa ne bucuram si noi de vedere, ca tu te bucuri de mobra! Sa o stapanesti sanatos!

Vreau doar sa stiu cum le-ai fi vizionat (pozele alea de rezolutie mai mare), stii tu ceva ce eu nu stiu sau este doar o alta replica gay-istica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau doar sa stiu cum le-ai fi vizionat (pozele alea de rezolutie mai mare), stii tu ceva ce eu nu stiu sau este doar o alta replica gay-istica?

 

right click link, select copy link, paste in new tab.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea [si a multor altora se pare] RC36/2 e cel mai frumos/reusit VFR asa ca eu zic ca ai facut alegerea corecta. Si a mea are o finala aftermarket Micron [chiar daca joasa] si sunetul e demential. In ture zici ca sunt Bobby Labonte cu NASCAR :-D

Fa o verificare temeinica a instalatiei electrice [mai ales partea de incarcare: stator, releu-regulator, mufe] pentru ca asta e cam mereu problematica la VFR-urile mai mature. In rest iti urez sa te bucuri cat mai mult de sunete si senzatii V4. :peace:

 

Asa zic si eu :D

 

564942_199912440131705_1257995897_n.jpg

 

Eu am toba Moriwaki, un burlan desavarsit. :D

 

Gixule, sa vad cat te tine! Misto achizitie! S-o porti sanatos!

Cand vad pozele tale asa ma apuca un chef de plimbare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fie intr-un ceas cu cuc ,coco . :cheers:

 

 

Mai vedem....

 

multzam coco, ramane sigur...Anu' viitor e rezervat masinii si plimbarilor. :D

 

Asa zic si eu

 

564942_199912440131705_1257995897_n.jpg

 

Eu am toba Moriwaki, un burlan desavarsit.

 

Gixule, sa vad cat te tine! Misto achizitie! S-o porti sanatos!

Cand vad pozele tale asa ma apuca un chef de plimbare....

 

Multzam BB, sa fie intr-un ceas cu cuc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la un 1098, dar nici 999 nu e departe de visele mele :D

 

Ar fi pacat pentru 2 luni sa nu bifezi si 999-le, stiu ca nu te tine mult o motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Right click, open link in new tab ???

 

Sa o stapanesti sanatos.

 

Ms T ! :)

 

Ar fi pacat pentru 2 luni sa nu bifezi si 999-le, stiu ca nu te tine mult o motoreta.

 

Daca o sa-mi iau din nou Ducati, va fi musai o mobra care sa ramana in garaj...Ducati se cumpara si se vinde la fel de greu, cele 2 luni nu sunt o idee buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex, cand vii cu ea prin tara, da-mi un semn ca vreau sa dau o tura cu asa ceva. Daca nu pica VTR-ul asta, VFR750 era prima pe lista :) Nu de alta, dar macar sa stiu ce am pierdut... :)

 

Sa te plimbi sanatos cu ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...