Sari la conținut

Postări Recomandate

Am facut greseala de a face un schimb de toba normala cu una "sportiva"la o Yamaha Tricker ce am avut-o acum aproape 3 ani si mi-a crescut consumul cu 0,4-0,5 l/100 de km.Normal ca n-am schimbat filtrul de aer cu unul "sport" cand am schimbat tobele.

Apoi m-am adresat celor de meserie(am scris mai sus)care m-au lamurit.

Probabil ca e gresita exprimarea mea,Dane,nimic mai mult.

...si ca sa fie ca la carte, ar trebui si remapat pt noua toba !

» Post actualizat in 13 Oct 2015 14:20

Corect, daca le convine nu se pune!

Oricum, nimeni nu imi amintesc sa fi ramas fara raspuns daca a intrebat pe topic generalist BMW ceva legat de un model mai rar.

...si atata timp cat se numeste"Grupul posesorilor de BMW" pot scrie toti, de la scuter la 1600 ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maine "aniversez" o luna de cand am mobra in service la Bavaria.

Ma gandesc sa organizez acolo o masa, un gratar cu mici, ceva de baut si un tort....ca doar aniversarea e aniversare.

Va bagati?...ca sa stiu ce cantitate de haleala si beutura aduc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine "aniversez" o luna de cand am mobra in service la Bavaria.

Ma gandesc sa organizez acolo o masa, un gratar cu mici, ceva de baut si un tort....ca doar aniversarea e aniversare.

Va bagati?...ca sa stiu ce cantitate de haleala si beutura aduc.

SUPER !!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine "aniversez" o luna de cand am mobra in service la Bavaria.

Ma gandesc sa organizez acolo o masa, un gratar cu mici, ceva de baut si un tort....ca doar aniversarea e aniversare.

Va bagati?...ca sa stiu ce cantitate de haleala si beutura aduc.

:mexicanwave:

raman fara gume (Michelin PRIVGT - nimic de reprosat, au fost magistrale ptr 19000Km, tot d-astea iau) ca m-as baga si yo la un mic si-o cola, cu ocazia asta mi-as lua si yo bilet de ordine ptr flansa spate :D!

 

p.s. pacat ca e tot acolo... :(

 

p.p.s. - legat de subiectul ptr un topic dedicat K1200/1300 R/S/GT, cred ca e inutil, suntem aici, prezenti pe forumu romanesc, posesori cat sa-i numeri pe degetele de la 2 maini; este drept ca nu prea avem nimic in comun cu "Boxerele", dar daca sunt probleme, e bine ca este totusi un thread unde se raspunde destul de rapid...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca se practica la bmw sa tina auto/moto mult in service. Am o cunostinta cu un X5. Sta de cateva saptamani. I-au dat masina la schimb (nu e bmw) si i-au zis: "nu te priveste cat sta X5 in service. Nu iti impunem limita de km. Te anuntam cand e gata!"

 

Daca prinzi un an, eu zic sa faci direct cu lumanari si coliva! Dar sper sa nu fie cazul! (fingers crossed)

 

Ia partea buna a lucrurilor: macar ti-o tin peste iarna, cazare gratuita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb oare de dureaza atit ,pentru ca morbrele de la militie sunt la bardac si toate celelalte din bucuresti sunt la mototehnica. Cred ca au vreun campionat de table au sah in service!!!!!!

ASA E ! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana:

 

Nu....nu s-a rezolvat...cel putin nu cum era "normal".

Cica piese comandate, cica unele nu au sosit, cica nu se stie cand vor sosi, cica nu se stie daca buba e de acolo dar trebuie luat pas cu pas cu pas cu pas.

Asadar, de aniversare, m-am dus la ei dis-de-dimineata cu decizia de a pune punct cancerului si cu 2 alternative - pana la sfarsitul zilei fie plec cu banii inapoiati fie plec cu alta mobra.

Mi-au facut o reducere la un alt K, un K1300R tot second, din 2011 cu 5600 km la bord dar si cu alte bunătațiuri dintre care: cuic șiftăr, controlu' stabilitații, compiutăr de bord, senzori presiune roți....

Evident, a durut si mana bagata adanc in buzunare, din nou.

 

Pot spune insa ca sunt extraordinar de incantat, este cu totul o alta mobra.

 

Pilde:

1. Nu fiti prosti ca mine, cascatii ochii bine! (na ca si rimeaza :))

2. Fereasca sfantu' sa ni se strice bemveurile. Daca totusi se strica, e mai simplu sa luam altele decat sa le reparam.

 

Cele bune!

Editat de d a n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot spune insa ca sunt extraordinar de incantat, este cu totul o alta mobra.

 

Io zic ca te-ai cam scos... ai avut ceva stres dar asa este, ai acum cu totul o alta mobra.

Sa fii cuminte pana va acomodati si sa te bucuri de ea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi kilometri frumosi! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Upss... ce vad la profilul tau?? Nu ne arati o poza? ST place mult la mine.

Dintre sute de motoare...ultimul pe lista...cu voia dumneavoastra...

 

 

dan.nastase - Yahoo Mail.html

post-882-0-56260800-1445075312_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei bine, am sa-mi iau libertatea de a-l contrazice pe colegul @ d a n: intr-un final mi-am recuperat mobra de la service... reparata

desi banuiesc ca mi-au schimbat-o acolo... e alta mobra, oameni buni :love: ...nici nu stiam ca poate sa mearga asa frumos... cutia de viteze merge unsa, ambreiajul tot asa, parca si urca in ture mai frumos...

conform devizului s-au schimbat: 2 rulmenti in CV, simeringuri si daca tot s-a desfacut jucaria s-a schimbat si discul de ambreiaj...

 

rezultatul e dupa cum am spus spectaculos: nu agata intre viteze, cutia schimba fin (cuvint cu care nu o puteam asocia pina acum), ce mai, sunt incintat!

Tibi si baietii lui au facut o treaba de mari meseriasi... jos palaria!

ieri pe drumul spre casa, pe ploaia aia, mergeam cu viteze care sigur i-au facut pe soferii de pe DN1 sa zica "uite inca un donator de organe"...

 

PS: la plecare de la service un taximetrist a tinut sa-mi pomeneasca rudele de sex feminin (mie si ale altor mobristi, presupun), "baaaaa, <neinteligibi> mergeti ca pisatul boului"... ma pregateam sa-i ard un picior in usa dar ataiat-o in tromba iar mie mi s-a oprit motorul :stuck: ... de ce o fi vrut sa zica asta nu stiu nici acum... nu facusem absolut nimic sa-l incomodez... probabil ca avusese vreo treaba cindva cu vreun mobrist iar eu i-am fost mai la indemina :)

Editat de ache2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...