Sari la conținut

Filmulete & materiale educative


arunescu
 Share

Postări Recomandate

am condus cat am avut batrana conunista fara nici un ekipament...am lasat odata o bucatica de piele pe asfalt...nu mai vreau!

acu nu mai merge saraca..

oricum primul lucru pe care il fac inainte de ami lua alt motor e ekipamentul!stiu ca e o investitie serioasa (costisitoare) dar investesc in durata vietii mele.

va sfatui sa faceti la fel!

va salut

apropo: poate daca vedem mai des ce se intampla cu cei ce nu poarta ekip. o sa-l putam noi de frica sa nu patim al fel.ma bucur ca ati adus in discutie acest subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 839
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Eu voi avea o comunista cuminte... dar nu mi-a trecut nicio secunda prin gand sa nu fiu echipata complet.

Nu stiu de ce cineva nu ar purta aceste accesorii vitale... Si, fie vorba intre noi, un echipament complet...arata si ffff bine! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand nici casca Arai ,nici costumul dainese nu te mai poate salva... B)

 

pozele au mai fost, sunt prea violente pentru un forum public (si se pare ca sunt trucate, oricum)

Editat de UncleFester
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine c-au fost trucate...(daca intr-adevar asa a fost)...

bine ca n-am apucat sa le vad...si nici n-am apucat sa cad vreodata de pe motor de 2 ani de cand am carnetul...in schimb am cazut acum 4 ani rau de tot de pe bicicleta si d-abia peste 5 zile am realizat ca am clavicula dislocata B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare dreptate are.......

 

 

muschii nu sunt o protectie suficienta dar in unele momente pot fi decisivi .. de exemplu o persoana cu fizicul meu (cei care m-au vazut stiu despre ce vorbesc) . ar fi fost irecurabila in uma unui accident in genul celuia pe care l-a suportat MOTOBRAND...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Este Bine Venit Acest topic pentru Incepatori.. (Desi si eu sunt unul dintre ei stiu f. bine cum este sa Atingi asfaltul) Chiar si la 40KM/h Cu Bicicleta(...Am fost ciclist..nah ..sa ma laud si eu un pic :ok: ) Am Pierdut 2 Dinti si zeci de copci... ;) se putea si mai rau :lol: multumesc lui Dumnezeu ca Acum Traiesc..am avut o luna de Cosmar)

 

Acum Doar candul ca as putea cadea imi da Fiori..(cazaturile grave nu se pot uita usor..)

 

Asa ca "Incepatorilor" Mare ..Mare GRIJA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nu spun foarte tare topicul.

dar

daca te gandesti ca sunt student(bani din p--a), de abia am facut rost de bani sa-mi cumpar o comunista de care eram indragostit de vreo 6 ani. acte inca nam facut,scoala inca nam facut. ma mai ajunge pe putin vreo 7 milioane k sa o pot calari cu acte si permis in regula. de unde bani de echipament? numai eu stiu cum o sa fac si de unde o sa mai scot bani ca sa o pot calari prin iulie macar...

 

 

ce sa fac? sa mai astept un an sa-mi iau echipament? nam rabdare

 

 

 

ps: casca mi-am luat, restul... sper sa nu fie nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nu spun foarte tare topicul.

dar

daca te gandesti ca sunt student(bani din p--a), de abia am facut rost de bani sa-mi cumpar o comunista de care eram indragostit de vreo 6 ani. acte inca nam facut,scoala inca nam facut. ma mai ajunge pe putin vreo 7 milioane k sa o pot calari cu acte si permis in regula. de unde bani de echipament? numai eu stiu cum o sa fac si de unde o sa mai scot bani ca sa o pot calari prin iulie macar...

ce sa fac? sa mai astept un an sa-mi iau echipament? nam rabdare

ps: casca mi-am luat, restul... sper sa nu fie nevoie

In general se critica mai mult atitudinea celor care desi isi permit cumpararea de echipament adecvat, dar nu o fac, pentru niste impresii. Ai grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor,

 

Multam pentru indemnurile transmise tutor celor care vor sa-si ia A, motor, incepatori, batrani si altele.

 

Nu am A, nici motor, si dupa TOT ce am citit aici, nici nu voi avea vreodata.

 

Felicitari tuturor care au curajul sa mearga pe motor, tot respectul pentru voi si "asfalt uscat" (dupa cum am vazut ca se ureaza).

 

Eu sunt "conservar" si asa voi ramane, si, desi respectul fata de toti ceilalti participanti in trafic exista, iar moto* sunt egali cu toti ceilalti participanti, voi fi cu mult mai multa bagare de seama la toti cei pe doua roti.

 

Daca ma voi hotari vreodata sa ma urc pe doua roti (am facut-o o sg data, pasager, bineinteles fara protectie, si acum am vazut intr-adevar ce poti pati) cu siguranta voi apela la toti de pe acest forum pentru ajutor si sfaturi.

 

Pana atunci, va multumesc si va indemn sa continuati educatia tuturor participantilor la trafic, fie ei pe 2 roti sau conservari. Imi ofer si ajutorul in "fabricarea" de materiale de orice fel in acest sens.

 

Sa aveti "asfalt uscat" si va aiba Cel de Sus in paza.

 

Paul

 

PS - nu stiu cati vor citi mesajul meu, dar multimirile catre forumisti trebuia sa le transmit intr-un fel. Nu conteaza cati ani aveti cand cititi posturile de pe acest forum. Eu am 29 de ani si 3 ani de B, si va asigur pe aceasta cale ca nu au fost in zadar zecile de pagini si sutele de imagini postate aici.

 

Inca o data: "asfalt uscat" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bun topicu'...mai ales ca vreau sa dau de a1 acum in vara si am realizat ca echipamentul este decisiv intotdeauna...si cand ma voi urca pe motor cu siguranta voi purta casca, geaca si manusi indiferent ca mergi 1 km, 10km, sau ca iesi afara pana la coltu strazii...multumesc tuturor pt sfaturile de pe topic si sper ca acest topic va convinge multe persoane poate si chiar pe cei teribilisti, in orice caz pe mine m-ati convins...

Sper ca toti care citesc acest topic inteleg ca purtand un echipament te scoate din situatii compromitatoare, dar asta nu inseamna a crea frica de 2 roti, cel putin in cazul meu.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfei... cam neplacut ce se poate intampla din lipsa echipamentului corespunzator...

nici eu nu am echipament (deapt nu imi permit unul adecvat... nu ca nu as vrea sa port), dar pana cand o sa strang bani pt un echipament bun, merg imbracat cel putin cu blugi si geaca de blugi(care am aflat ca sunt cele mai rezistente la frecarea cu asfaltul) ...

sper sa imi pot cumpara unu cat de curand... pana atunci... blugi :| (chiar si azi cand erau 29 de grade afara eu eram in blugi si geaca de blugi...)

bineinteles... casca am... una relativ ieftina (probiker - 50 euro) dar pt un scuter nici nu cred ca trebuie ceva mai scump...

 

Ce echipament se recomanda la scutere ??? ca nu prea imi pot imagina cum ar arata cineva in combiezon de piele pe scuter...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate, numai cei seriosi se uita pe astfel de topicuri. papagalii sunt prea ocupati sa fie cool.

eu stiu ce inseamna 2 'taieturi' cusute cu 11 copci. le-am vazut pe mine si le-am studiat pina sa le coasa. nu mai vreau.

 

 

 

Serbane,inca te caut sa-ti dau CD-ul cu poze din vama,de 1 mai.

 

Bogdan (TA-ul cu sa portocalie).Da-mi un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect celui care a deschis topicul...ce vroiam sa va intreb..mi-am luat nishte blugi de moto de la Icon..sunt de folos...?in rest am geaca cizme manusi..si casca:D>....multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...