Sari la conținut

Filmulete & materiale educative


arunescu
 Share

Postări Recomandate

Da,intr-adevar ultimele imagini tin de viteza si nu de echipament,dar desi sunt grotesti e mai bine sa fie vazute decat traite(daca se poate spune asa!).De fapt degeaba sunt vazute daca nu se baga nimic la cap.pe mine personal m-au impresionat si sper sa-mi vina in minte de fiecare data cand sunt tentat sa-i dau gaz.(am intr-adevar o moto ce nu-mi permite luxul asta,dar oricum nici la 100 km/h nu ti-e bine la un astfel de impact,si in plus sunt bune si cand ma tenteaza sa dau gaz la conserva mai ales la cele de la firma care sunt destul de puternice)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 825
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru smecherii care primesc de la taticu/fura (a se citi "shmenuiesc" ) 1000 de euro de si-si iau bike de viteza nu prea are rost sa va agitati, ca nu aveti cu cine. Primul lucru ce-i trece prin cap unuia de genul asta e "ala era bou... asa pateste daca nu are habar de condus motoru'.... da in schimb eu sunt un mare meserias si n-o sa patesc niciodata asa ceva".

Pentru copii care-si iau acum motor/carnet, ideea cu pliantele e excelenta.

 

Si o ultima idee: credeti ca ar tine o camasa de zale la frecatul pe asfalt? Nu de alta, da eu mi-am facut una pentru festivalul medieval si mai pot face si altele. Pe net am vazut povestea unuia care purta asa ceva si nu prea a avut cum sa-i ajunga asfaltul la piele, ca deh... geaca e una si otelul e alta. Plus ca ar arata beton purtata pe chopper. Parerea mea!

19541shirt_2.jpg

 

Asta e din sarma neagra (rugineste si e moale), da in ultima vreme am inceput sa lucrez inox.

 

P.S.: Eram nedormit si prea frumos nu-s eu de felul meu... Poza e pentru camasa, nu sa ma laud cu fizicul :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am 2 cicatrici mari in palme de acum 10 ani...........cunosc senzatia........si cand mergeam la wc trebuia sa fie cineva sa ma deschida la pantaloni.........foarte bun topic!!!

 

 

 

Cu toate ca trebuia sa te deschida cineva la pantaloni si inca iti mai aduci aminte de asta cand te duci la booda si iti vezi palmele, in poza din avatar apri fara echipament :crack: Fara suparare, dar asta ar trebui sa fie exemplu?

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune ca pozele sunt socante...

 

Reptile, cauta-ma hai ca facem noi ceva pentru la noi in CITY,bine?

Ca trece vara si vin din ce in ce mai multi idioti cu "figuri" in cap :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune ca pozele sunt socante...

 

Reptile, cauta-ma hai ca facem noi ceva pentru la noi in CITY,bine?

Ca trece vara si vin din ce in ce mai multi idioti cu "figuri" in cap :bounce:

198454[/snapback]

Luni vin la tine sa vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA nene A-TI INEBUNIT???? STERGETI FRATILOR POZELE ALEA >>.... AM INTELES NUMAI POSTATI ALTE POZE ... SUNTETI CHIAR ASHEA DE INCONSTIENTI?? SUNT SI COPII ... SAU PUSTI NU TOTI AVEM 20-30 ANI !!! E PREA INFRICOSATOR !!! VOI CREDETI CA FACETI UN BINE ... din WWW.MOTOCICLISM.RO------>>> link interzis ... VOI CREDETI CA E MAI BINE ASHEA???? PAREREA MEAA!!! DESPRE CEI CE AU PUS POZELE DE PE OCGIRSH ACOLO!! :crack: :nono: :crack: :bounce: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA nene A-TI INEBUNIT???? STERGETI FRATILOR POZELE ALEA >>.... AM INTELES NUMAI POSTATI ALTE POZE  ... SUNTETI CHIAR ASHEA DE INCONSTIENTI?? SUNT SI COPII ... SAU PUSTI NU TOTI AVEM 20-30 ANI !!! E PREA INFRICOSATOR !!! VOI CREDETI CA FACETI UN BINE ... din WWW.MOTOCICLISM.RO------>>> link interzis ... VOI CREDETI CA E MAI BINE ASHEA???? PAREREA MEAA!!! DESPRE CEI CE AU PUS POZELE DE PE OCGIRSH ACOLO!!  :crack:  :nono:  :crack:  :bounce:  :crack:

198970[/snapback]

 

Uite de ce am postat: acum un an am primit pe mail pozele cu ala care a intrat in TIR. Am fost asa afectat ca nu am mai mers cateva zile... ma gandeam la mama, la sotie, la copil. Iar acum merg MULT MAI LINISTIT.

 

Initiativa mi se pare super ok pentru temperarea celor care se cred invincibili. Mai bine un copil socat decat unul mort.

 

Iar in descrierea topicului, esti pus in garda: "nu pentru cardiaci". Si copii, daca vor sa vada scarbosenii, oricum se pot duce pe ogrish.

 

PS nu am stiut pana acum de ogrish, am aflat de pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
BA nene A-TI INEBUNIT???? STERGETI FRATILOR POZELE ALEA >>.... AM INTELES NUMAI POSTATI ALTE POZE  ... SUNTETI CHIAR ASHEA DE INCONSTIENTI?? SUNT SI COPII ... SAU PUSTI NU TOTI AVEM 20-30 ANI !!! E PREA INFRICOSATOR !!! VOI CREDETI CA FACETI UN BINE ... din WWW.MOTOCICLISM.RO------>>> link interzis ... VOI CREDETI CA E MAI BINE ASHEA???? PAREREA MEAA!!! DESPRE CEI CE AU PUS POZELE DE PE OCGIRSH ACOLO!!  :crack:  :crack:  :D  :bounce:  :crack:

198970[/snapback]

 

amice nu te cunosc, dar sunt multi care pricep greu si uita repede, asa ca eu consider ca de pe ogrish.com sau de oriunde altundeva, ele reprezinta o realitate crunta...

 

cineva postase pentru vitezistii inconstientzi, eu am postat pentru inconstientii care merg cu ochelari de soare si tzigara-n coltzu' gurii....

 

si cu cat sunt mai crunte, si socul este mai puternic, cu atat realizezi mai bine ce ti se poate intampla.....

 

Nu voi posta ca raspuns acei smiley violenti ci doar :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

revin, te astept la arc sa imi detaliezi punctul tau de vedere si dupa ca faci 18ani si iti cumperi si tu o motoreta iti promit ca ies cu tine la plimbare si te invat cate ceva...

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai....eu am dat lincurile, nu CRED ca mai are rost sa postatzi poze, cine vrea sa le vada sa se uite acolo......pt ca si asa cei neinteresatzi o sa lase topicul cu ideea ca "mie nu are cum sa mi se intample asa ceva", iar cei interesatzi, care nu vor sa manance foarte curand sa se uite pe lincuri.....NU???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impartirea fluturasilor la scolile pentru cat. A nu cred sa aiba succes, parerea mea... din cauza instructorilor... atata vreme cat ele contin "atentionari" despre lucruri grave (ceea ce e si normal sa contina fluturasii, ca sa aiba un efect de constientizare a posibilelor pericole) e o posibilitate mai mare sau mai mica ca acel elev sa se razgandeasca in privinta A-ului... lucru deloc imbucurator pentru instructori, avand in vedere ca majoritatea scolilor permit plata in rate a scolii, deci daca un elev se razgandeste nu cred ca e asa de prost cat sa mai plateasca restul banilor pana la achitarea integrala a scolii.

 

Parerea mea e ca cel mai bun punct de impartit fluturasi e la examenul de cat A. (dupa examen pentru ca respectivul candidat sa poata sustine examenul pentru A in conditii psihice cat mai bune... deja are morcovul specific examenelor... :crack: ) sau la Udriste la ghiseul de unde se ridica permisele :crack:, eventual cu ajutorul Politiei Romane sa se dea impreuna cu carnetul pentru A si un fluturas/pliant/brosura... cu sfaturi utile.

 

O alta modalitate de a pune cu botul pe labe "shmecherii" (pentru binele lor...) ar trebui sa fie tot Politia Romana aplicand amenzi USTURATOARE pentru nepurtarea echipamentului. Si chiar sa-i VANEZE pentru asta, exact cum au facut cand s-a impus purtarea, in oras, a centurii de siguranta la auto... Imi aduc aminte ca erau amendati, la greu, soferii care nu purtau centura... Acum au lasat-o mai moale cu amenzile pentru centura... dar oricum lumea e mult mai constienta acum si procentul celor care poarta centura in oras a crescut vizibil.

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Parerea mea e ca cel mai bun punct de impartit fluturasi e la examenul de cat A. (dupa examen pentru ca respectivul candidat sa poata sustine examenul pentru A in conditii psihice cat mai bune... deja are morcovul specific examenelor... :nono: ) sau la Udriste la ghiseul de unde se ridica permisele :crack:, eventual cu ajutorul Politiei Romane sa se dea impreuna cu carnetul pentru A si un fluturas/pliant/brosura... cu sfaturi utile.

 

O alta modalitate de a pune cu botul pe labe "shmecherii" (pentru binele lor...) ar trebui sa fie tot Politia Romana aplicand amenzi USTURATOARE pentru nepurtarea echipamentului. Si chiar sa-i VANEZE pentru asta............

 

:crack:

199318[/snapback]

 

Sunt de acord cu Rebel. Pe langa asta as vrea sa spun ca acele poze(si altele vazute intamplator tot astazi) m-au determinat sa-mi cumpar un echipament complet (sau macar geaca+incaltari...manusile si casca fiind oricum in lista de cumparaturi) atat pentru mine cat si pentru prietena mea(pentru care prima data am spus ca o sa cumpar doar casca). Ideea cu fluturasii mi se pare extrem de buna.Rebel are dreptate, nu este bine sa fie impartit inainte de examen.Pe mine personal m-ar soca asta :bounce: pe moment si nu as putea sa ma mai concentrez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu citesc forumul de vreo 2-3 luni... de curand mi-am facut si cont. Abia pe 26 iulie am examenul, dar echipamentul e aproape complet. Tre sa-mi vina in 2 saptamani geaca, ca prima pe care am comandat-o era mare... asa ca am vandut-o. Acum am ghete+pantaloni+manusi+casca+[geaca si o protectie la vant pentru gat - trebuie sa vina curand... de la Louis] = numai piele... asa am primit sfaturile... e mai greu echipamentul dar e mai "sanatos" decat textilul.

 

Sper sa nu am incidente sau daca sunt sa fie cat mai usoare.

 

Initial si eu vroiam sa-i cumpar prietenei doar casca (geaca are...), dar acum o sa o imbrac din cap pana in picioare :crack:

 

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi ziceau doi prieteni: "sunt doar doua feluri de motociclisti: care au cazut, si care vor cadea"...

 

Daca e asa atunci imi/va urez: "la cat mai usoare...cand e sa se intample"

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca imapctul vizual este mai intens decat intelegerea unor vorbe...

Ti se ridica parul de pe maini

 

P.S.: Mai am sa ma duc dupa cizme si manusi, restul echipamentului e complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: :crack: Poate sunt cam morbid dar poze de genu asta ar trebui sa fie mai numeroase si mai vizibile ca altfel.....lumea nu se calmeza si accidente tot prezente sunt si de fiecare data din aceleasi motive:viteza , echipamentul necorespunzator si neatentia!!!!GRIJA MARE FRATIILOR!!!!!!!!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe...

[Admin edit: link indepartat, ducea catre aceleasi poze brutale fara avertizare.]

 

ce parere aveti de comentariile astea? Daca aveti timp cititi-le pe toate...

 

 

Frate asa la prima vedere e supera faza dar nu e reala...pai eu un adidas si o geata...sangele....las-o!oricum fain 

alin_18  11 iulie 2005, 00:34

doamnee cred ca ia durat tare  !! nu cred ca mai vreau motor dupa asta !!  Dar asta este viatza !! vi dar tre sa si pleci 

 

al3x_2005_2006  11 iulie 2005, 00:48

no comment 

 

marmota.ro  11 iulie 2005, 00:56

cati dintre voi ati vazut autostrada la 250 km/h? eu da, va asigur ca-i cel mai misto lucru din lume, mai marfa decat o partida de sex cu barladeanca, sigur a murit fericit  bravo lui...

 

cristi_cost  11 iulie 2005, 01:56

trucaj ). nu ar fi trebuit sa fie imprashtiat pe cateva zeci, sau chiar sute de metri ? a fost taiat cu drujba in acel loc sau ce ?

 

cristi_cost  11 iulie 2005, 01:57

shi e cam lipsa de sange acolo. unde sunt cele 7-8 l de sange ? a intrat in asfalt ?

 

#simon#  11 iulie 2005, 02:30

dupa cum s-a spus...unde este sangele? unde unde este ce-a de-a doua cisma? hmmm...daca era vorba de un costum din targ se putea vorbii de o astfel de sfasiere, ori ala mie nu-mi prea pare a fi un costum din targ...si cea mai importanta treaba de care nu am vazut sa se fi vorbit pana acum...A NAIBII CASCA!!! pentru cei ce puneti botul la un astfel de adobe™cident(photoshop)...castile alea pentu a putea sa apara pe rafturile magazinelor nu au voie sa se sparga asa usor dar mai ales sa-ti zboare de pe cap in urma orcarui fel de impact, sistemele lor de prindere si asigurare sunt facute in asa fel incat sa fie aproape imposibil sa-ti zboare de pe cap

 

#simon#  11 iulie 2005, 02:36

oricum trucajul merita tot efortul...felicitari celui care l-a facut...NIMIC NU ESTE SIGUR IN LUMEA ASTA...stati voi cei speriati intr-un seif...ca eu voi merge in continuare pe sau in chestii cu motor si-mi urez un "la cat mai multi cai putere si suta in cat mai putine secunde" )))...ce ti-e scris in frunte ti-e pus pana la urma

 

inocentziu  11 iulie 2005, 02:52

esti tare tu ba baiatule'!!stati linistitzi ca na murit nimeni...ala care e in poze e langa mine bem suc si randem de concluzile voastre!noi sa fim sanatosi!!!

 

raven55  11 iulie 2005, 03:03

e prosteala fratilor nu vedeti ca l-au adunat ca pe cartofi si daca ar fi adevarat nu este politie, salvare, exista un handicapat, care se plimba nimeni altcineva.Si unde mai pui ca omu' era imbracat in costum si costumul ala nu este un fel de tricou si pantaloni scurti.Este prosteala pe fata.Baieti ati facut treaba buna poate vede Steven Spielberg si apucati un job.Bafta. 

 

bob  11 iulie 2005, 03:11

OH MY GOD!! ASCULTAĂI-MĂ LA MINE BĂI cu toții...Nu cred că la accidente de motocicletă te împrăsti de-a pulea...tocmai acum la TV la "CARTEA RECORDURILOR" am văzut pe unul care mergea cu 300 Âşi cu 315 km/h, bineînțeles că a căzut grav dar nu a pățit nimic, la dracu cu falsele vostre pe net, crezi că reusesti să speri lumea ciudatule! :bounce:

 

bob  11 iulie 2005, 03:16

tot el care mergea cu 315km/h motocicleta nu a mai rezistat Âşi l-a aruncat pe om, motocicleta s-a făcut scrum, oricum omul e rănit grav dar am auzit că e bine...asadar, voi credeți că cu 280km/h (asa cum scrie la titlu sus) motocicleta face scrum?? come on! FALSĂ RĂU! 

 

ciupan3zu  11 iulie 2005, 08:19

ce plm e ala mah dreacu baa ca tot sunt aici intrti si boi pe www.rhp.ro/jevraul si dati un vot la vot3 m3 si un mesaj la majesaj3 si vedeti poz3l3 plizz 

 

m_b  11 iulie 2005, 10:15

pai in poza este o cizma de motociclist si un adidas...acuma carei faza? era idiot nu o nimerit perechea?

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 10:50

ce zicetzi???a murit oare???eu zic ca nu....uitatziva atenti.....e gata sa se ridice sa se urce iar pe motor(e in forma)  

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 10:53

Probabil a intalnit vreun canibal pe drum 

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 10:57

Sau vreun tractor cu disc de arat!!! 

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 10:58

Hai ma ca e chiar culmea, in cel mai rau caz avea capul spart, vreo mana rupta dar nu isi arata matzele in public 

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 11:00

Ei si faza cu incaltzamintea, hmm crek faceau reclama ca au de mai multe feluri 

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 11:02

Si un motto care se potriveste -->> JUST DO IT!! 

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 11:05

Si cum mai zicea cineva, daca e sa mori, poti sa faci dracului infarct stand in fatza tv-ului, si daca nu, poate sa te calce si un tramvai, chiar daca stai vreo cateva luni in spital, dar trece 

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 11:13

Don't you believe them!! (ca in Tom si Jerry)

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 11:14

Asa ca SA NU AVETZI INCREDERE IN INTERNET  adica in chestii din astea 

 

Lil`Kitty  11 iulie 2005, 11:19

doom3_istul_666_4ever vezi k m-am uitat dupa Gore  is poze marfa  

 

beb3lusha`  11 iulie 2005, 13:19

nush cat e de adevarata chestia asta dar eu tocmai am mancat...dar in orice caz e beton faza..da s-a imprastiat bine tipu...oare l-a durut...take care...bye 

Editat de Admin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii handicapati,inconstienti, cu prea mult timp liber, care probabil n-au mers in viata lor la viteze mai mari de 100km/h cu masina(am mers cu 214km/h intr-un Chrysler 300,nici nu vreau sa-mi imaginez senzatia pe 2 roti,pe care sunt convins ca unii dintre voi ati trait-o si la viteze mai mari....), si care au lipsit la orele de fizica sau creierul lor ingust refuza sa creada ce se poate intampla la o asemenea viteza...mdaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am apucat sa vad cele 2 poze (au fost sterse de adminul forumului inainte sa le vad)...INFRICOSATOR...

ma trec fiorii si acum la vro 2 minute dupa ce vazui pozele...

brrr...

Poate sunt eu mai blond la radacini..dar...De ce langa ramasitele tipului este asezata o gheata de motor de picior drept si un adidas de picior stang? :bounce:

Editat de sebby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...