Sari la conținut

Filmulete & materiale educative


arunescu
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 838
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super modalitate de a educa ...scurt si la obiect REALITATEA CRUDA :cheers: !

chiar si fara ce ati postat voi mi-am luat oricum echipament ( ironic... motorul e pe vine... chopper frate!) ! nu m-as sui pe motor fara echipament nici sa ma platesti cu miile de euro. dar m-ai ajutat foarte mult sa o fac pe mama sa inteleaga de ce sunt asa de folositoare manusile :lol: ! multumesc mult! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bun topicul...pentru mine e clar ca trebuie echipament la drum lung si banii nu sunt o scuza. Dar ce faci cand folosesti motorul 90% doar in oras ca sa te duci la serviciu si inapoi? Masnusi , casca , geaca...ok dar pantaloni din piele? Ca sa nu mai zic de aceia care au un job care cere o costumatie oficiala(costum)...aia ce fac?...am vazut nu de putine ori oameni la costum pe choppere...fitze o sa ziceti probabil...parerea mea ca motorul trebe sa fie si un lucru util nu doar o distractie..

Asfalt uscat si "bulan exagerat"

G

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste poze de ale mele cu antenele pe care le-am purtat 2 luni , in urma unui accident cu motocicleta . O masina mi-a taiat calea. Lipsa pantalonilor si a cizmelor au facut sa am fractura deschisa de tibie si peroneu si maleole.

post-4621-1151598005_thumb.jpg

post-4621-1151598042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@white_joint :disappointed: ?this is an explicit photo part of the forum in which we show the horrors than can happen to the human body if not properly protected by riding gear.

 

off topic:am dat cautare pe google la motorcycle accidents victims si am dat peste un site ogrid sau ogrish .com nu mai tin minte,in care predomina poze si videoclipuri explicite cu morti decapitari scalpari tortura..imi vine greu sa diger faptul ca site ul ala e extrem de popular,si ca printre cei ce fac reclama pe site se numara e-bay.probabil ca potentialii utilizatori sa aiba de unde sa isi cumpere drujbe si cutite pentru urmatoarele victime :Pageviews per day : Over 850,000

Unique users per day : Over 89,000, Age

18-24 28%

25-34 30%

35-44 22%

45-64 20%

 

Income

$20k-$60k 51%

$60k-75k 29%

$75k-100k 13%

$100k+ 7%

 

Gender

Male 70%

Female 30%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yup, am cazut si io, am avut de toate mai putin genunchere. si fix acolo m-am belit. acuma stau cu sapte copci si picior imobilizat, mult pat, la weceu e teroare. deci va rog sa aveti tot ce va trebuie, DIN CAP PANA IN PICIOARE. eu imi fac tricou cu PURTATI PROTECTII. PELEA NU SE MAI VINDE LA KILOGRAM :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu pe topicu' asta din curiozitate (abia mai scriu ) si nu-mi vine sa cred ce se poate intampla la o cazatura mai urata.Am cazut si eu de cateva ori dar usor si am avut echipament dar acum nu mai am ca s-a distrus la ultima cazatura si acum ma gandesc sa-mi iau cat mai repede ca le cam am cu cazutu (nu am experienta) ... ,dar, vazand acest topic ma pus pe ganduri deoarece cam tind si eu spre viteza si vad ca nu e bine deloc chiar si cu echipament, ma-ti facut sa ma gandesc de doua ori.

VA MULTUMESC CA MI-ATI DESCHIS OCHII

:lol: :lol: :disappointed: :crack: :sick: :lol: :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 24 de pagini de vorbe si pe strada rar unul echipat ba chiar si cei care zic aici "e foarte important echipamentul...bla bla bla " tot au momente cand merg la una mica prin cartier in tricou si blugi .Legislatia nu te poate constientiza sa iti aperi propria viata si in plus unul ca mine care a strans cu greu banii de motor pentru ca realmente imi place sa merg cu el nu ca sa vada pzdl din cartier ca sunt macho greu va mai gasi bani de un echipament care sa fie si bun nu doar frumos .Nu e mai putin adevarat ca te protejaza si ca e absolut necesar sa il ai dar ..... mai avem pana vom fi constienti toti de asta Oricum prin natura lor motocicletele dau mai multe RIP-uri decat mersul pe role sa zicem !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor nu spun foarte tare topicul.

dar

daca te gandesti ca sunt student(bani din p--a), de abia am facut rost de bani sa-mi cumpar o comunista de care eram indragostit de vreo 6 ani. acte inca nam facut,scoala inca nam facut. ma mai ajunge pe putin vreo 7 milioane k sa o pot calari cu acte si permis in regula. de unde bani de echipament? numai eu stiu cum o sa fac si de unde o sa mai scot bani ca sa o pot calari prin iulie macar...

ce sa fac? sa mai astept un an sa-mi iau echipament? nam rabdare

ps: casca mi-am luat, restul... sper sa nu fie nevoie

 

 

Atunci roaga-te la Dumnezeu daca e sa cazi...sa cazi in cap :banana: Dar sa speram ca nu cazi deloc.

 

Bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru smecherii care primesc de la taticu/fura (a se citi "shmenuiesc" ) 1000 de euro de si-si iau bike de viteza nu prea are rost sa va agitati, ca nu aveti cu cine. Primul lucru ce-i trece prin cap unuia de genul asta e "ala era bou... asa pateste daca nu are habar de condus motoru'.... da in schimb eu sunt un mare meserias si n-o sa patesc niciodata asa ceva".

Pentru copii care-si iau acum motor/carnet, ideea cu pliantele e excelenta.

 

Si o ultima idee: credeti ca ar tine o camasa de zale la frecatul pe asfalt? Nu de alta, da eu mi-am facut una pentru festivalul medieval si mai pot face si altele. Pe net am vazut povestea unuia care purta asa ceva si nu prea a avut cum sa-i ajunga asfaltul la piele, ca deh... geaca e una si otelul e alta. Plus ca ar arata beton purtata pe chopper. Parerea mea!

19541shirt_2.jpg

 

Asta e din sarma neagra (rugineste si e moale), da in ultima vreme am inceput sa lucrez inox.

 

P.S.: Eram nedormit si prea frumos nu-s eu de felul meu... Poza e pentru camasa, nu sa ma laud cu fizicul :cheers:

 

 

este si asta o idee,dar ai idee daca e sa cazi la minim 80 km/h cu o altfel de "armura' cat de tare se incing zalele din care este facuta.Ideea este ca o altfel de "armura" sa fie purtata peste geaca de piele sau pe sub geaca,cum e mai comod fiecaruia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este si asta o idee,dar ai idee daca e sa cazi la minim 80 km/h cu o altfel de "armura' cat de tare se incing zalele din care este facuta.Ideea este ca o altfel de "armura" sa fie purtata peste geaca de piele sau pe sub geaca,cum e mai comod fiecaruia.

 

Nu stiu daca nu o sa-ti intre in carne metalul, atunci cand te freci cu el pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kestia asta cu zalele e chiar buna.acum purtata pe piele e un pic gay .plus ca te ai bronza in zabrele :cheers:) :D da peste o geaca de piele sau incorporata in ea cred ca ar face minuni.ideea e sa aluneci si sa nu te rostogolesti prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine una ma ajutat topicu` asta avand in vedere ca la intalnirea de la Pecica ma plimbam pe un KTM la 2 noaptea fara echipament si cu viteza si mam nu mi-am dat seama in acel moment la ce risc ma expuneam :crack:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, se pot intampla multe cazul de fata e putin de tot... dar noroc ca nu o fost mai mult, am patito pe pielea mea, bine ca aveam doar 30 la ora cand mi`a iesit un taximetrist in fata...

Asa mici cum sunt ele, dor ca dracu.... Purtati costum si casca intodeauuna !!!

post-11998-1154977686_thumb.jpg

post-11998-1154977724_thumb.jpg

post-11998-1154977785_thumb.jpg

post-11998-1154977889_thumb.jpg

post-11998-1154977931_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am zis ca la 30 la ora nu mi se poate intampla nimic. In fond, cu viteza asta pot alerga.

In consecinta nu am fost atent la neatentia altora. S-a bagat una in depasire, ca deh, eu is cu motocicleta si am loc sa ma dau la o parte. M-as fi dat la o parte, dar era trotuarul si un stalp. Asa ca am facut un POC frontal cu Loganul ei si am ajuns cu capu-n parbriz si apoi peste masina si tot am ras bitum-ul proaspat pus vre-un metru.

Protectie: casca si atat.

Ranile sunt superficiale, dar ganditi-va ca aveam 30 km/h. Nici eu nu-mi imaginez cum dracu am trecut peste masina ei la viteza asta.

 

Consecinte accident: - julituri

- casca agv fu***a

- haine rupte, adidasi facuti varza

- glezna dreapta luxata

 

 

Am pus si poze, sa va faceti imaginea exacta :crack:

post-11999-1155082312_thumb.jpg

post-11999-1155082381_thumb.jpg

post-11999-1155082468_thumb.jpg

post-11999-1155082526_thumb.jpg

post-11999-1155082619_thumb.jpg

post-11999-1155082819_thumb.jpg

Editat de Andi Sabin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...