Sari la conținut

SHOEI - Discutii Generale


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

Comanda noastra a fost facuta pe 6, platita pe 7, anulata pe 9 de francezi, acceptata pe 10 dupa discutii cu paypal si expediata pe 12, si nu a ajuns nici acum.

Acum doua zile am primit scuze de la francezi, cum ca regreta, dar sunt niste intarzieri cu operatorul lor, coliposte. Oricum, mai e pana la inceputul sezonului, nu e graba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Castile de pe Motoblouz au ajuns pana la urma ieri, vineri, la fix 3 saptamani de la data comenzii si la 17 zile de la data expedierii.

Au venit intr-o cutie mare de carton, groasa, deci au ajuns intacte. Nu au mai fost alte taxe.

Cat a costat pana la urma transportul? Ca vreau si eu sa imi iau o casca de la ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transportul a costat 17.57euro, prin posta normala. Prin TNT este 25 parca.

Daca platiti prin Paypal, atentie ca se fac doua conversii valutare, daca aveti cardul pe Ron. Daca este pe euro, probabil it ia exact suma de pe site si te descurci tu cu banca ta la curs.

Prima data, cand se rezerva comanda, se calculeaza si iti blocheaza suma in ron, la un curs de schimb al Paypal. In cazul nostru, cursul a fost cam de 4.65. Cand se debiteaza efectiv contul, se mai fac cateva conversii, toate in defavoarea ta. Nu mi-am explicat exact mecanismul, doar am intuit ca banca mea si banca francezilor sau cea cu care lucreaza Paypal isi vand una alteia ron si euro. La sfarsit, mi-a debitat din cont o suma mai mare in ron, care era formata dintr-o suma mai mare in euro, dar cu un curs de schimb cava mai mic decat ala de 4.65. De aici intuiesc eu ca banca mea a cumparat euro la un curs foarte favorabil de la o banca de-afara, apoi mi i-a luat mie din cont la cursul propriu de vanzare euro. Oricum, nu prea se leaga multe chestii, dar, in final GT-AIR cu grafica m-a ajuns 1850 ron, iar cel negru lucios, 1530 ron.

Nu dau prea multe detalii, dar pe aici printr-un magazin ala negru era vreo 2200 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dilema asta o am si eu.
Depinde cat de mult te intereseaza acei ochelari de soare incorporati. Cred ca la asta se rezuma.

Si la parerea subiectiva legata de design. Xr1200 e mai frumos ca forma, dar GT-Air are niste versiune bestiale ca si grafica (Regalia si Wanderer pe alb)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Numai ca NXR are anumite diferente specifice pentru a putea avea certificarea europeana ECE 22.05

Mai este si diferenta de greutate intre 1200 (NXR) si GT-Air. NXR-ul este mult mai usor.

GT-Air e mai mult concurent pentru Schuberth S2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti cu siguranta pe ebay. Dar cu transport probabil te va costa mai mult decat valoreaza casca.

Sfatul meu ar fi totusi sa o schimbi cu un model mai recent, RF200 fiind un model ffff vechi. In caz de doamne fereste ma indoiesc ca polistirenul din ea va mai face ce trebuie sa faca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi trebuie decat sa vaz bine si sa nu bata vantu 'bre. Ca de-o fi sa dau tare cu mecla de ceva sigur cedeaza cervicalu sau e ceva ascutit si trece prin a mai a dracu' carapace. Parerea mea o gasesti in ultima fraza din semnatura:"Casca buna o porti pentru familia ta, sa-si recunoasca eroul si sa nu-ti reconstruiasca si fata la inbalsamare." tot tre' sa crapam din ceva, nu?



.

Editat de high_dive_eagle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca e fix invers. Porti casca ieftina ca sa nu murdaresti asfaltul si pe aia scumpa daca vrei sa ai niste sanse in plus. Dar fiecare isi stabileste prioritatile dupa cum considera :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...