Sari la conținut

Noua legislatie 2013 pentru categoriile A, A1, A2, AM


Fester
 Share

Postări Recomandate

Da interesant, instructorul imi zicea stai cat mai pe marginea drumului si un alt deștept ce a zis hai sa ma depășească si din fata venea un autocamion, el se baga și cînd sa revină cat pe ce sa ne atingă cu mașina ca nu era spațiu destul pentru manevra de depășire. Instructorul ia tras niște înjurături dar cui folosește. După incidentul ala am hotărît sa stau cat mai pe mijlocul benzi ca ce nu sunt biciclist sa stau lipit de bordura. trebuie sa îmi las spațiu de "manevre".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se circula pe unde trec rotile din stanga ale masinilor. Asta ca sa descurajezi comportamentul descris. Nu stai pe centru ca risti guri de canal si pete de ulei, iar masinile mari nu au oglinda in interior, asa ca nu stiu ca esti in spatele lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da exact pe urma lasate de masini, un pieton grăbit pe trecerea de pietoni eram cam la 15 metri de trecere de pietoni pun frana si cu pasajer in spate e ciudat greutatea lui pe mine. Noroc ca e suplu da la rampe motorul e leneș.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am avut prima ședință de ieşit în trafic, E o Realitate diferita de poligon. In poligon zici a jaloane stînga dreapta 8-uri foarte simplu le fac cu ochii închiși. Da cînd ieși în trafic e altceva si cu pasager e alta realitate, masini care circula cu viteza, pietoni care traveseaza pe unde apuca. Pe la vitan Real un destept de pe banda a doua făcut dreapta sa intre pe o străduță eu find pe banda unu. Noroc ca eram cu ochi pe el. Asa traseu nu este complicat pentru cei care dau la Ilioara. harta traseu> https://dl.dropboxusercontent.com/u/16272640/traseu.jpg

Traseul de examen este putin mai lung!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea cand am terminat traseul imi zice instructorul "asta e traseul care o sa il dai cu politia". Poate am omis vreo strada.

Prima data cand am iesit in trafic, am mers pe acelasi traseu pe care ai mers si tu. Astazi am mers pe traseul mai lung. Si mie mi-a spus ca ala e traseul de examen, iar astazi mi-a spus ca asta este. Oricare dintre ele ar fi cred ca e bine sa le stim pe ambele. Cred ca e mai plauzibil traseul pe care l-am facut astazi pt. ca are si sens giratoriu si plecare din rampa.

post-39952-0-40648200-1373566193_thumb.jpg

Editat de cobra_00711
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha ca abordare de dificultate sunt nivel ușor-mediu, fata de cat. B în care esit băgat prin tot felul de străduțe și multe altele. Nu am avut niciun fel de problema cu frâna apăsata de instructor deci e ok. Doar ce vorbea cu mine și mai ma ghida el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha ca abordare de dificultate sunt nivel ușor-mediu, fata de cat. B în care esit băgat prin tot felul de străduțe și multe altele. Nu am avut niciun fel de problema cu frâna apăsata de instructor deci e ok. Doar ce vorbea cu mine și mai ma ghida el.

Mie nu mi-a apasat frana. La traseu nu am probleme, la poligon am ceva emotii , dar sper sa trec peste ele.

Editat de cobra_00711
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXAMENE BUCURESTI

 

Am fost azi sa ma programez pentru poligon si traseu si nu mai erau locuri disponibile pana pe la a doua treime din august... Asadar aveti si avem de asteptat...

 

Daca aude cineva ceva de suplimentari sa anunte si aici. Stam cu sala-n dosar degeaba...

 

 

Acum am dat eu examen , am luat sala si m-am programat la poligon pentru miercuri 17.07 . Deci nu stiu cum ti-au spus tie ca nu mai au locuri decat in august. M-am programat la ilioara pe 17.07. si au liber si la electronicii pe 24.07. Bafta la toata lumea !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am dat eu examen , am luat sala si m-am programat la poligon pentru miercuri 17.07 . Deci nu stiu cum ti-au spus tie ca nu mai au locuri decat in august. M-am programat la ilioara pe 17.07. si au liber si la electronicii pe 24.07. Bafta la toata lumea !!!

 

Asta e o veste buna :) Poate am noroc si eu...

Bafta multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma duc vinererea viitoare, pe 19, sa imi depun dosarul si sa dau sala... si dupa sala, in aceeasi zi, sa incerc sa ma programez.

Apropos: ce program au la depunere dosare si la examen (sala)?

Pana atunci, 2 poze de ieri, de la ultima mea sedinta enduro... :D Azi ies in trafic.

post-69984-0-18548200-1373616598_thumb.jpg

post-69984-0-23064200-1373616605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma duc vinererea viitoare, pe 19, sa imi depun dosarul si sa dau sala... si dupa sala, in aceeasi zi, sa incerc sa ma programez.

Apropos: ce program au la depunere dosare si la examen (sala)?

Pana atunci, 2 poze de ieri, de la ultima mea sedinta enduro... :D Azi ies in trafic.

 

In fiecare zi poti sa dai examenul scris, de la 8 pana la 5 daca nu ma insel. Eu am fost dimineata la 8, si tot am prins o coada foarte mare, dar dupaia a mers foarte repede. Am dat sala, si cand am iesit m-am dus la alt ghiseu si m-am programat la traseu. Bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , asa mi-a spus dna de acolo. Eu m-am programat pentru miercuri mai devreme cu o saptamana . Bafta !

 

 

Deci sunt la ghiseu.. nu sunt locuri nici pe 17 nici pe 24 cum #&* nu inteleg. Am facut si drum raliu pana aici

 

 

Ceva e putred aici (nu in Danemarca)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...