Sari la conținut

Noua legislatie 2013 pentru categoriile A, A1, A2, AM


Fester
 Share

Postări Recomandate

Nu ca "in aceasta institutie nu se primesc atentii"... e ditai panoul :crack:

 

Na, oricum plec doua luni in concediu... dau cand dau si gata, renunt la a-mi mai face nervi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare baieti,

 

Vroiam sa vad spun ca astazi m-am programat si eu pentru proba practica (poligon si traseu) pentru data de 30 iulie.

Mi-am scos dosarul, am dat sala (19/20) si m-a programat la examen,


Chestia oarecum interesanta e ca m-a programat in Campia Turzii nu in Cluj. Nu conteaza prea mult, dar daca era in Cluj examenul, asteptam pana prin august.

Maine imi sun instructorul sa mai punem la punct iesirile prin oras si sa speram ca totul va fi bine.

 

Va tin la curent. Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti careva cui sa ne adresam noi cei din SM ca sa miste si la noi ceva?

eu nu inteleg de ce in unele judete se poate da examen si inaltele nu.

sa merg in audienta la comandantul pol, sau e pierdere de vreme?la prefect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din conversatiile mele cu instructorii reiese ca ei nu prea mai au intentia de a continua sa instruiasca pt cat A,din mai multe motive:

-au de investit in mobre sa le faca cu dubla comanda

-nu vor sa isi riste pielea urcandu-se cu elevii pe motor

-clienti cam putini,nu se merita etc.

un politist examinator imi zicea ca au termen isntructorii pana in noiembrie sa isi puna la punct mobrele.

ce termen e asta?adica tocmai cat s-ar mai putea face ceva, sa nu se faca si asa or sa o lungeasca pana la anu si la multi ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si cine e de vina atunci? ce sa cauti in audienta la comandant sau prefect? ca sa ce, sa se duca ei sa ii roage frumos pe instructori/scoli sa investeasca bani in moto?

hmm... noiembrie nu e suficient? mai ramane decembrie si vine 2014...

eu cred ca Basescu e de vina... si extraterestrii, e o conspiratie, s-au vorbit la golden slitz sa nu mai poti face scoala. cica Adolf mai vorbea cu ei, poate rezolvi cu o audienta la el, sa puna o vorba buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrul asta o sa aiba si o parte buna. O sa dispara acele "scoli" care aveau niste cadavre de motociclete luate de la fier vechi de prin alte tari si aduse aici ca moto de scoala.

Ce motocicleta am vazut eu la scoala Auto Jordache din Iasi, fereasca Dumnezeu de asa ceva.

Acum o sa ramana pe piata 2-3 scoli in fiecare oras, scoli serioase care vor investi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrul asta o sa aiba si o parte buna. O sa dispara acele "scoli" care aveau niste cadavre de motociclete luate de la fier vechi de prin alte tari si aduse aici ca moto de scoala.

Ce motocicleta am vazut eu la scoala Auto Jordache din Iasi, fereasca Dumnezeu de asa ceva.

Acum o sa ramana pe piata 2-3 scoli in fiecare oras, scoli serioase care vor investi.

 

:goodposting: ... de aceeasi parere sunt si eu. Se mai restrang scoliile care scoteau "motociclisti" pe banda rulanta si apoi ii vedeam la rubrica de accidente. Mie mi se pare buna metoda asta de examinare, in ciuda faptului ca toata lumea a comentat cand a aparut (inclusiv eu). Ce-i drept putea sa fie implementata mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat sala, programat Ilioara 7 August, Electronicii full pt 24, abia pe 14 August aveau locuri.

 

Acum partea interesanta: d-na de la ghiseu a zis ca ar fi fost o discutie despre suplimentarea numarului de locuri, dar ca il asteapta pe comandant sa vina sa vada ce decide. Doar ca mai dura ceva mai mult de 1h, asa ca nu am mai stat (nu a vrut sa 'rezerve' locul la Ilioara, asa ca riscam sa il pierd si pe ala).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:goodposting: ... de aceeasi parere sunt si eu. Se mai restrang scoliile care scoteau "motociclisti" pe banda rulanta si apoi ii vedeam la rubrica de accidente. Mie mi se pare buna metoda asta de examinare, in ciuda faptului ca toata lumea a comentat cand a aparut (inclusiv eu). Ce-i drept putea sa fie implementata mai repede.

Si care sun t scolile care scoteau prostipe banda ?? Ca daca va pica politistul erati suparati .

 

O sa ramana scoli putine si la fel de serioase pentru ca instructorii sunt aceeasi iar ,,materialul clientului" tot calitatea aia o va avea ,in schimb cursurile se vor scumpi (este si normal ..si asa erau preturi de ,,shaorma" ) ..vor ajunge 2000 2500 lei minim si iar o sa comentati ca ,,-ie scump domne .."..Si calitate si ieftin nu se poate decat intr-un singur loc dar nu dau nume :)))

 

Credeti ca orele alea in trafic or sa scoata ,,motociclistul" din voi ? Unii o sa crapati din vina voastra,altii din vina altora iar marea majoritate va trece zambind mai departe pentru ca asa este sportul asta ...dureros :))

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ia da detalii, cum a fost, cat a durat....

 

A fost super, am inceput dimineata de la 7 jumate, prima data au inceput cei cu scutere, dupaia am intrat noi pentru categoria A, dupa ce a terminat toata lumea, au inceput iesirile in trafic cu plecare din poligon. Iar la traseu, conduci 25 de min exact cat este limita. Au picat vreo 3 in poligon ca au scapat motocicleta la primele jaloane, in rest toata lumea ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...