Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna ziua.

Am si eu o problema care ma depaseste.Unde se afla la un dragstar 650 releul de semnalizare, sa il localizez in spatiu, cum arata, si daca e dus de unde fac rost de altul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Langa accu ar fi un loc...cauta-l langa relee de far(pe alea le gasesti daca dai cu farul on/off si tragi cu urechea).

Am incercat dar nu gasesc langa akku semnalizarea.Iar de geaba mai semnalizez ca e asa de mort releul d enu mai face nici un partz

Mesaj completat

Am aflat atat ca tre sa scrie pe el

FE 246 BH

are cineva asa ceva in plus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concret - si-a indreptat careva de curant janta moto si unde?

 

Eu iti pot spune unde am indoito pe a mea, daca vrei sa stii :D

 

Sorry de off topic. ;) nu m-am putut abtine.

Editat de Kirk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Plevnei este un atelier care se ocupa de asa ceva. Ete AICI!

 

Dane, am uitat aseara sa-ti las si nr de telefon... 0264 415 416 (asta e direct in atelier), 0744 761 924 (asta cre'ca-i a lu' sefu')

Adresa e Plevnei nr. 73.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam m fain, pe marti imi ajung gumele, pana atunci rezolv janta ;)

Mesaj completat

Dane, am uitat aseara sa-ti las si nr de telefon... 0264.415.461 (asta e direct in atelier), 0744 761 924 (asta cre'ca-i a lu' sefu')

Adresa e Plevnei nr. 73.

Asta e nr de fix corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu semnalizarea,faza scurta/lunga sant trase prin relee si cand le actionezi trebuie sa clantane.Am sa ma uit ,daca gasesc sch electrica ,ce tip de relee se folosesc(statice sau clasice).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Help,o mufa cu 2 picioruse pt CDI la un Transalp din 88 stie cineva? Am o intrerupere in interiorul ei,pierde contactul si...evident CDI-ul nu mai functioaneaza,lasandu-ma intr-un cilindru.Firul sau mufa,in fine,daca stie cineva unde as gasi una i-as fi recunoscator.Multumiri si...asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are un uvex boss 525 mar s si ma lasa sal probez?0751232565

 

 

Am avut Nolan si Lazer masura S si imi erau bune insa la Uvex Boss 525 masura M mi-e putin stramta,S-ul nici nu imi intra pe cap. Deci sunt cu un nr mai mici.Daca vrei sa probezi M,da un semn la 0740791468.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci.

releul de semnalizre este in dreapta bateriei si este piesa FE 246 BH este un releu cu 2 picioruse numai.Problema s-a rezolvat era legat total gresit semnalizaroarele din ghidon, pe langa faptul ca nu erau legate unde trebuia in cablaj una din fire era tras prin ghidon unde la un moment dat era prelungit cablul si nu era izolata sama deloc.Crapauar inima in nemernicul ala care a facut asa ceva in germania.

 

Pe de alta parte maiam nevoie de un etrier de frana de dragtsar 650 cred ca potriveste si de la 1100 sau de la virago.Daca stie cineva ceva va rog sa ma anunte.merci.

 

PS.cel mai bun electrician moto este BK350 .

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti careva un scuter de 50cc care nu il folositi sau asa? (Functional si cu acte in regula)

 

Caut sa inchiriez unul pentru cateva saptamani acuma cand se face mai cald, platesc si pe masura desigur.

 

Gabi - 0724-223941

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Rieju aproape nou, dar as prefera vanzare decat inchiriere. Oricum astept o propunere din partea ta.

 

Mesaj completat

 

Mai am doua chestiuni unde am nevoie de ajutorul vostru. Mi a expirat ITP.....e adevarat ca numai la RAR se poate face mai nou? Daca l-a facut cineva recent m ar ajuta niste indrumari...e cu programare? cat costa? cat de repede te programeaza.

RCA ieftin? Anul trecut am facut la ARDAF la pret bun, anu asta unde gasesc ieftin?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Rieju aproape nou, dar as prefera vanzare decat inchiriere. Oricum astept o propunere din partea ta.

 

Mesaj completat

 

Mai am doua chestiuni unde am nevoie de ajutorul vostru. Mi a expirat ITP.....e adevarat ca numai la RAR se poate face mai nou? Daca l-a facut cineva recent m ar ajuta niste indrumari...e cu programare? cat costa? cat de repede te programeaza.

RCA ieftin? Anul trecut am facut la ARDAF la pret bun, anu asta unde gasesc ieftin?

 

Multumesc.

 

 

ITP'ul se face doar la RAR. E 73 de lei si iti faci progamare fie pe site, fie la telefon: www.rarom.ro .

Asigurarea ieftina ai pierdut-o(pana saptamana trecuta era in jur de 90 de lei, acuma e in jur de 120 minim). Vorbeste cu @Galen, Sebi(SPP Bike - pe str. Liviu Rebreanu) sau cu alti brokeri de asigurari.

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Rieju aproape nou, dar as prefera vanzare decat inchiriere. Oricum astept o propunere din partea ta.

 

Mesaj completat

 

Mai am doua chestiuni unde am nevoie de ajutorul vostru. Mi a expirat ITP.....e adevarat ca numai la RAR se poate face mai nou? Daca l-a facut cineva recent m ar ajuta niste indrumari...e cu programare? cat costa? cat de repede te programeaza.

RCA ieftin? Anul trecut am facut la ARDAF la pret bun, anu asta unde gasesc ieftin?

 

Multumesc.

 

 

Da, itp se poate face doar la RAR si da, e cu programare. Poti sa te programezi online AICI sau sa dai un telefon la numarul asta 0264 266 491. ITP-ul te costa in jur de 73 de lei. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...