Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Caut un alpinist utilitar pentru operatiile urmatoare:

1.curatare jgheaburi colectoare de la ultimul etaj;

2.baituire grinzi de lemn exterioare acoperis;

3.distrus cuiburi de pasari si astupat gaurile cuiburilor si accesul lor in pod;

4.lipire banda cu tepi antipasari pe coama acoperisului.

Sunt 2 cladiri(2 scari ale aceluiasi bloc,cu 4 niveluri).

Oferte pe PM.

Mersi pentru atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este cineva in judet care sincronizeaza carburi la domiciliu ?precizez ca sunt curatate ,membrana schimbata la toate 4 ,bujii noi, filtru aer nou ...le lipseste doar aparatu eu cat am putut am facut din lera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de politisti ....

 

daca te intilnesti cu un echipaj de politie rutiera care se afla IN MASINA LOR, stationati pe celalat sens, si-ti fac semn cu mina prin portiera cu geamul dat jos cum ca "opreste-te bah copile!" , ce suntem obligati sa facem ?

Tare as dori o parere pertinenta, chiar avizata !

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Are cineva un suport de far? Sau unde as putea sa îmi fabric unul?

Salut

 

Eu am un suport de far de la un suzuki DR 650 din anii 90 +

Studiaza daca poate fi de folos.

 

Poze doar in weekend pot sa-ti trimit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc banda dublu-adeziva de calitate si nu foarte scumpa.

Imi trebuie sa prin camera de casca si nu vreau sa risc sa o pierd

Multumesc

Salut . in IPB gasesti , este rola de 1cm latime la vreo 2 lei , rola de 2.5cm la 11.50 lei , si rola de 5cm la vreo 22 lei . In general la papetari gasesti , dar aici stiu sigur ca au si stiu si preturile :D eu in polus am fost sa-mi iau .

Am vazut ca au si ceva banda dublu adeziva cu un strat de burete in mijloc . Probabil ca aia ti-ar fi mai de folos , dar la aia nu m-am uitat la pret .

Editat de nascavlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce camera vrei sa prinzi de casca? Poate te pot ajuta.

 

Banda dublu adeziva simpla am sa iti dau cat sa incerci dar e slaba, tie iti trebuie ceva mai puternic.

Depinde de greutatea camerei.

Editat de BikeRider.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc banda dublu-adeziva de calitate si nu foarte scumpa.

Imi trebuie sa prin camera de casca si nu vreau sa risc sa o pierd

Multumesc

Te poti duce pe Fabricii la Proton Auto ( inainte de Kaufland, pe dreapta , la parter de bloc ) , au acolo si vopsele respectiv materiale pentru vopsit. Este o banda cu ingusta de 1 cm cu vinil verde pe ea , se foloseste pentru montarea ornamentelor la autoturisme . E banda spongioasa deci ca un neopren subtire. Ca rezistenta e ca si dubluadeziva monturilor GoPro.

Editat de aquachrono
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te poti duce pe Fabricii la Proton Auto ( inainte de Kaufland, pe dreapta , la parter de bloc ) , au acolo si vopsele respectiv materiale pentru vopsit. Este o banda cu ingusta de 1 cm cu vinil verde pe ea , se foloseste pentru montarea ornamentelor la autoturisme . E banda spongioasa deci ca un neopren subtire. Ca rezistenta e ca si dubluadeziva monturilor GoPro.

Exact banda de tipul asta am folosit eu pt GoPro pe o tura de 7000 km. Nici cea mai mica problema. Sta brici camera !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor.

iata noua gaselnit. smechera a militiei romane cum se sta la ciupit cu radarul mai nou.

la intrarea intr o localitate cu trafic redus, avand dor 3-4 case pe o parte doar a drumului, statea un mcv cu spatele catre mine, l am vazut dar nu am redus aveam de gand sa reduc treptat cand ma apropiu, dar spre surprinderea mea a sarit agentul din masina si m a oprit, aveam 68.

defapt stimabilul agent a intors camera radar 180 grade si statea la filaj prin geamurile din spate.

a fost de treaba agentul, mI a dat minim 97.5 ron in 48 de ore deoarece a recunoscut ca ii place motorul meu, am fost de acord cu amenda, da inainte de a semna am insistat ca doresc sa achit pe loc, dar agentul la care agentul a zabovit putin si a spus ca nu are chitantier la el acesta fiind la post deoarece are doar 2file ramase.

postul fiind in drumul meu am preferat sa scot "organul"la plmimbare pe soselele patriei" pana la post, la care s a conformat.

ajunsi la post acesta nu putea sa dea rest din 100 ron si nici nu putea accepta "bacsis" asa ca ne am inteles sa mergem la o benzinarie apropiata sa schimb si a fost de acord, asa ca din nou am scos "organul" la plimbare pe soselele patriei, am ajuns la peco am cumparat o ciocolata cu 2. 5 ron si I am inmanat 97. 5ron cand a complectat chitanta.

nu am vrut sa trimit prin posta, am preferat sa mai "scap"niste soferi de radar, si nu am dorit sa contribui postei romane cu plic si timbru, iar la compania de transport cu un bilet, toate adunate ar fi cam 2 beri la doza.

mai bine am retinut "organul"si l am purtat pe combustibilul statului

aveti grija de radare si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit ieri acelasi lucru,doar ca eram cu 59-60 km/h si am primit un avertisment cu mana... :nono:

Isi faceau si ei treaba,da-i dracului!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit ieri acelasi lucru,doar ca eram cu 59-60 km/h si am primit un avertisment cu mana... :nono:

Isi faceau si ei treaba,da-i dracului!

mda...., care cum....., mai mult sau mai putin omeneste.......

.....eu inclin sa cred ca majoritatea e acolo doar sa te fwta, dar in orice caz, jos cu palaria fata de ceilalti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

combustibilul statului

 

Al statului adica al nostru :)

 

Eu cand primesc amenzi le platesc acasa la primaria de cartier si nu mai trimit nimic.

Dupa cca o juma de an imi vine acasa somatia, dar le trimit un mail(amenzi@primariaclujnapoca.ro) cu chitanta si procesul scanate si se rezolva rapid.

Deja am facut de vreo 3 ori in ultimii ani asa.

 

Dar faza cu plimbatul mi-a placut totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...