Sari la conținut

Filmulete cu plimbarea de la Veliko ( 6/04 )


Postări Recomandate

Disclaimer.

 

Viteza ( datorita lentilei camerei si a editarii ) pare mai mare pe monitor decit a fost in realitate.

 

Cei ce nu agreaza motocicletele sportive si mersul mai entuziast sunt rugati sa nu le acceseze.

 

Motociclisti care apar in clip sunt experimentati, atit in mersul pe circuit cit si pe strada.

 

 

 

Enjoy !

 

Veliko 1 -

 

Veliko 2 -

 

 

 

p.s. hint, unul dintre motociclisti este moderator prin zona :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de ce nu lasati sa se auda vajaitul vantului , sunetul motorului..si puneti muzici ? vad asta la o groaza de video-uri. Mi se pare total aiurea.

Oricum spectaculoase filmari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Periculos anturaj, ma mir ca nu s-a postat nimic la rubrica "accidente".

:) fiecare merge cum vrea/poate. asta e o impresie gresita, cum ca vezi doamne daca intr.un grup de x oameni y oameni o ard tare, toti trebuie sa o arda tare. in principiu se anunta de la bun inceput sau se stie cine rupe norma, iar daca "te tine" te duci cu acei y, daca nu mergi cu restul de xsi. cum zicea si baiatul de mai sus, au ramas in urma si toata lumea a fost fericita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) fiecare merge cum vrea/poate. asta e o impresie gresita, cum ca vezi doamne daca intr.un grup de x oameni y oameni o ard tare, toti trebuie sa o arda tare. in principiu se anunta de la bun inceput sau se stie cine rupe norma, iar daca "te tine" te duci cu acei y, daca nu mergi cu restul de xsi. cum zicea si baiatul de mai sus, au ramas in urma si toata lumea a fost fericita.

 

Perfect deacord, totusi baietii nu-s educatori la cresa, iar nici eu nu mai am varsta. Am incercat sa ma tin dupa primul grup dar m-am prins repede ca ei imi depasesc abilitatile mele, asa ca mai tot drumul am mers singur intre primul si al 2-lea grup, ne-am intalnit in OMV-uri, am schimbat cate o vorba si ne-am vazut de drum. :scooter:

Editat de vlad1m1r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

feedback pozitiv :crack: "plimbare" pe drum drept frate si depasiri de tiruri pe linie continua, yeah!

umbla vorba ca astia mai batrani/experimentati se potolesc pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

feedback pozitiv :crack: "plimbare" pe drum drept frate si depasiri de tiruri pe linie continua, yeah!

umbla vorba ca astia mai batrani/experimentati se potolesc pe strada.

La urmatoarea iesire pe curbe te invitam sa fii vedeta pe camera, te tii dupa Denis si vei fi filmat gratis, apoi se pune filmuletul sa ne arati ce frumos te-ai dat! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La urmatoarea iesire pe curbe te invitam sa fii vedeta pe camera, te tii dupa Denis si vei fi filmat gratis, apoi se pune filmuletul sa ne arati ce frumos te-ai dat! :crack:

 

Suntem smecheri, suntem tatuati! :D

Lasa ca va arat eu smecherie! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acid fix pe masura "exemplului" pe care il dati. nu-mi place sa fiu vedeta iar pe curbe ma dau singur sau cu cativa prieteni cu care ma stiu foarte bine.

 

e buna semnatura aia cu "luptator impotriva ipocriziei motociclistilor"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acid fix pe masura "exemplului" pe care il dati

 

Imi cer scuze daca te-ai simtit ofensat intr-un fel. Intentia nu a fost pe departe aceasta.

 

Dealtfel, daca recitesti postul initial ai sa vezi ca am avertizat privitorul in acest sens.

 

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) mai oameni buni, nu s-a simtit nimeni ofensat in vreun fel si inteleg ideea de a merge repejor, si mie mi place.

DAR

cand iesi cu un grup pestrit de oameni, printre care si incepatori, zic eu ca instinctul normal ar fi de responsabilizare. aia sunt de toate felurile - incepatori care au impresia ca virago e mama bestiilor, baetzashi cu gioarse de "vitezane" de 20 de ani etc.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) mai oameni buni, nu s-a simtit nimeni ofensat in vreun fel si inteleg ideea de a merge repejor, si mie mi place.

DAR

cand iesi cu un grup pestrit de oameni, printre care si incepatori, zic eu ca instinctul normal ar fi de responsabilizare. aia sunt de toate felurile - incepatori care au impresia ca virago e mama bestiilor, baetzashi cu gioarse de "vitezane" de 20 de ani etc.

 

:peace:

Am facut de-a lungul timpului incercari in toate felurile. Am mers si in rand cu incepatorii, le-am mai dat un sfat dupa cum am vazut ca se tineau pe 2 roti. Dar asta deja inseamna sa ies la plimbare sa-mi sacrific placerea de a ma da pentru a ajuta alti motociclisti, nu-mi mai place sa fac pe maica Teresa. Ca apoi sa mi se spuna cine sunt eu ca nu sunt Rossi sa dau sfaturi.

 

Asa ca in ultimii ani am constatat ca cel mai bine e sa te imparti pe grupuri cu afinitati similare de mers, sa stabilesti puncte de regrupare destul de dese unde sa-i astepti si pe ceilalti si gata. Toata lumea fericita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...