Sari la conținut

Accident rond Piata Presei Libere


klux
 Share

Postări Recomandate

Chiar daca nu ne plac declaratiile trebuie mers la politie. Cu vreo 5-6 ani in urma un biciclist a intrat in mine dupa ce m a vazut ca veneam din spate, a tras pur si simplu de ghidon in momentul in care a vazut ca ma apropiam incet de el....si binenteles ca l am tavalit putin. S a ridicat si cand m a vazut ca nu sunt tocmai un prichindel a rupt o la fuga. Am dat tel la politie sa anunt incidentul si agentul m a sfatuit sa dau merg sa dau declaratie deoarece in zona au mai fost semnalate astfel de cazuri...se pare ca era o moda de a stoarce bani. La nici cateva ore primesc telefon de la un agent ca sa ma prezint la politie ca am fugit de la locul accidentului...daca nu dadeam declaratia ce credeti ca pateam ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In seara asta dau o tura la politie, m-am interesat si, aparent, sectia de pe Grivitei se ocupa de accidente usoare in sectorul 1. Va tin la curent cu ce ma mai poate uimi politia romanes, sunt sigur ca au cum s-o faca dar usor, usor le invatam pe toate.

@l.u.v

Hep este un sut in fund aplicat cu latul menit sa-ti atraga atentia mai mult decat sa doara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E simplu, daca ai ajuns jos din orice fel de incident in trafic (fie ca esti pieton, biciclist, motorist.. ist) si nu exista o reactie civilizata de la toate partile implicate, suni imediat la 112 si spui ca s-a produs un accident auto in care ai fost lovit.

E suficient, vine politia si salvarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salutare,

Azi de dimineata mi-a dat un hep unul cu o kia gri in rond. Voi ce faceti de obicei mai mult sex oral$tilor in trafic?

Sa ma echipez cu elemente metalice la mine? Bujii vechi, rulmenti, baston telescopic? Ce varianta suna mai "plauzibil"?

Sa zicem ca eu am fost de vina, soferul nu poate dovedi ca l-am lovit.

Scuze, intreb si eu, daca tu esti de vina de ce ridici problema "inarmarii"cu bare metalice, bile de rulmenti si altele?

Fiind vinovat tot tu vrei sa fii razboinic?

Care-i ideea topicului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuiesc cateva lectii de la marii fotbalisti ... Te-a atins , te-a daramat , mai este si porc te vaicaresti un pic apelezii 112 si lai lasat fara permis :) in alte cazuri cu 2 - 3 lovituri si julitori poti sa scoti o dauna frumusica pentru tine cat si pt motoreta daca cunosti un service "bun" daca nu vrei asa ii tragi un pumn in oglinda si te opresti direct la politie sa dai declaratie ca tea acrosat unu cu oglinda.. altfel cu lichid rulmenti baston ... risti sa o patesti tu pe cale legala .... numai bine!

Editat de hashu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot la Grivita am fost si eu cand am avut accident cu masina. Acolo am dat peste un nene tanar, caruia nu prea ii placuse scoala... arogant pana peste cap. Tot pe baza inregistrarilor mi-am definitivat cazul. Toata tarasenia a durat mai bine de doua saptamani din pacate :( Dureaza pana ajung filmarile.

Pana la urma, zi mersi ca nu ai patit nimic si nu te mai gandi la razbunari, etc. Pierzi o ora la Politie, dar stai cu inima impacata. In functie de unde are domnu` cu Kia asigurarea, intr-o luna ti-ai facut moto brici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e nesimtit si a plecat,tu trebuia sa fii mai nesimtit ca el : lucrul cel mai urat pe care puteai sa i-l faci respectivului (mai ales ca i-ai luat si numarul) era sa te tolanesti linistit pe jos in mijlocul strazii cu mobra cazuta langa tine si sa suni la 112,sa spui unde esti,cine te-a lovit si sa acuzi dureri la picior/sold/spate/mana,etc.

Ce se intampla : venea salvare+politie,salvarea iti baga respectiva piesa la care acuzai dureri in atele,etc,te ducea la spital (nu refuzi sa te duca,dimpotriva ceri un control ca te doare),politia venea frumusel impreuna cu salvarea ( e obligata in astfel de cazuri),facea 3 masuratori si deschidea dosar penal pt vatamare corporala din culpa (art.184 Cod Penal) + fuga de la locul accidentului pt posesor auto nr....,iarasi,e obligata,e o procedura,asa prevede legea in aceste cazuri,odata ce te-a luat salvarea rezulta dosar penal pt cel care te-a lovit,indiferent ce traumatisme ai tu.Daca aduci ceferticat de la iml cu peste 20 de zile,e problema mare pt respectivul ,daca nu sau va intelegeti amiabil,dosarul se solutioneaza cu nup.

 

Pt el,odata ce ai sunat la 112 si te-a luat salvarea,consecintele erau foarte naspa : i se deschidea dosar penal AUTOMAT pt vatamare+fuga,daca zici ca i-ai luat nr,era super usor pt gabori,era chemat la IGPR....,permis luat si merea numa pe dovezi lunare pana la solutionarea dosarului.Chiar daca se impaca cu tine si i se dadea nup la penal,se da sanctiune oricum 4 luni suspendare+amenda babana pe contraventional (pt ca nu a pastrat dist regulamentara fata de cel din fata fapt ce s-a soldat cu accident soldat cu vatamare corporala)+dosar separat pt fuga de la locul accidentului (solutionat de obicei cu amenda penala si mai babana).

Deci ca sa-ti raspund la intrebare,nu surubelnite,bricege,bujii,etc,cam asta puteai sa-i faci ca sa-l fwti in cel mai barbar stil posibil : un tel la 112 si sa te plangi ca te doare ceva astfel incat sa te ia la spital pt investigatii.Umbla de-i sareau ochii pe la politie si dadea cu bani in toate partile vre-un an pana se soutinonau dosarele,apoi 4 luni pe bara de-i iesea pe nas.Sa vezi dupa aia atentie si grija in trafic :D

Morala : citeste,cunoaste si insuseste-ti legea si procedurile legale.E un mare atu IN ORICE SITUATIE.

Numai bine.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l.u.v meandrele limbii romane te eludeaza. Am descris situatia in care ma aflu el acrosandu-mi roata spate. Intersectia o cunosti, daca nu google streetview iti explica. Eu eram pe banda doi in rond, undeva mai in fata-stanga de masina de gunoieri.

El era pe interior o banda si venea din stanga mea. A incercat sa se bage prin spatele meu pe directia Sos. Bucuresti-Ploiesti si m-a acrosat. Am oprit langa scuar unde se vede semnul de dubla ocolire dupa ce am ridicat motorul.

La politie dupa 3 ore de stat, aparent, nu corespunde culoarea relatata cu numarul. Tot aparent, pe inregistrari nu se vede numarul, asta relatata de agent. Drept urmare, trebuie sa scot motorul din service, sa ma car cu el la politie ca sa faca poze.

Ce urmeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e nesimtit si a plecat,tu trebuia sa fii mai nesimtit ca el : lucrul cel mai urat pe care puteai sa i-l faci respectivului (mai ales ca i-ai luat si numarul) era sa te tolanesti linistit pe jos in mijlocul strazii cu mobra cazuta langa tine si sa suni la 112,sa spui unde esti,cine te-a lovit si sa acuzi dureri la picior/sold/spate/mana,etc.

Ce se intampla : venea salvare+politie,salvarea iti baga respectiva piesa la care acuzai dureri in atele,etc,te ducea la spital (nu refuzi sa te duca,dimpotriva ceri un control ca te doare),politia venea frumusel impreuna cu salvarea ( e obligata in astfel de cazuri),facea 3 masuratori si deschidea dosar penal pt vatamare corporala din culpa (art.184 Cod Penal) + fuga de la locul accidentului pt posesor auto nr....,iarasi,e obligata,e o procedura,asa prevede legea in aceste cazuri,odata ce te-a luat salvarea rezulta dosar penal pt cel care te-a lovit,indiferent ce traumatisme ai tu.Daca aduci ceferticat de la iml cu peste 20 de zile,e problema mare pt respectivul ,daca nu sau va intelegeti amiabil,dosarul se solutioneaza cu nup.

 

Pt el,odata ce ai sunat la 112 si te-a luat salvarea,consecintele erau foarte naspa : i se deschidea dosar penal AUTOMAT pt vatamare+fuga,daca zici ca i-ai luat nr,era super usor pt gabori,era chemat la IGPR....,permis luat si merea numa pe dovezi lunare pana la solutionarea dosarului.Chiar daca se impaca cu tine si i se dadea nup la penal,se da sanctiune oricum 4 luni suspendare+amenda babana pe contraventional+dosar separat pt fuga de la locul accidentului.

Deci ca sa-ti raspund la intrebare,nu surubelnite,bricege,bujii,etc,cam asta puteai sa-i faci ca sa-l fwti in cel mai barbar stil posibil : un tel la 112 si sa te plangi ca te doare ceva astfel incat sa te ia la spital pt investigatii.Umbla de-i sareau ochii pe la politie si dadea cu bani in toate partile vre-un an pana se soutinonau dosarele,apoi 4 luni pe bara de-i iesea pe nas.Sa vezi dupa aia atentie si grija in trafic :D

Morala : citeste,cunoaste si insuseste-ti legea si procedurile legale.E un mare atu IN ORICE SITUATIE.

Numai bine.

Amice, cate d-astea ai facut? La IML ma duc cu durerea? Esti mare scenarist. Ce trebuia sa fac era sa nu-l las sa plece pana nu se dadea jos din masina si discutam cu el. Cat timp pierdeam eu cu distractia la spital? Crezi ca eu fac bani stand pe loc? Crezi ca angajatorului meu ii pasa de ce plimbari fac eu cu salvarea? Sau mai nou trebuie sa-mi dau pumni singur de fiecare data cand o dama imi taie calea nonsalant pentru ca se uita inainte dupa cum i-a spus instructorul?

 

Astept in continuare niste idei ce pot fi puse in practica. Ca teoretic puteam sa fac multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa mai faci klux, nu cred ca ai mai putea face ceva. Singura sansa ar fi fost cu camerele de supraveghere sau sa fi retinut exact nr de inmatriculare si culoarea autovehicolului. MA gandesc ca tu in acele momente,datorita situatiei poate ai incurcat/inversat o litera, o cifra de la nr masinii....nu au incercat si politaii sa caute tipul de masina, culoare si cu nr asemanator ? Ai spus ca in inregistare se vede auto, tipul, culoarea... Daca ai retinut directia de mers a dobitocului spune le politailor sa verifice alte camere de la urmatoarea intersectie...nu o sa le fie greu daca au directie, ora deplasare, tip masina, etc. E o idee...cine stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-au verificat niciun material video. Cred ca doar s-au uitat in baza de date dupa nr. de inmatriculare si mi-a zis doar ca nu corespunde culoarea, faptul ca numarul nu se vede mi l-a spus agentul din cunostintele lui, probabil.

O sa-mi rapesc din timp poate imi iese o tura doi si-l vad pe baiat. Din pacate starea de oboseala m-a impiedicat sa reactionez cum ar fi trebuit. Duminica am facut un drum lung si dupa 5 ore de somn nu prea eram operational.

Vad ca faza cu oboseala e la fel ca cea cu bautul. Nu dai tu in altul dar poate da altul in tine si rezulta una d-asta.

Politistul a incheiat si el cu bine ca n-ai patit ceva mai grav. Ridicat din umeri si chestii de genul. Interesul de a gasi pe unul care a fugit de la locul faptei fiind zero. Naspa cand n-ai un telefon la care sa suni cum a facut baiatul de la biroul alaturat ce intrase de pe cedeaza trecerea si l-a pocnit un g4s in lateral. Se chinuia sa nu-i suspende permisul, nu stiu daca a reusit dar a venit un ins si a stat de vorba cu agentii pentru el.

Poate data viitoare sunt mai atent la cine da cu masina peste mine ca poate nu sta locului si neavand numere la care sa sun raman iar dansand in ploaie. Ca$hcheta ruleaza in continuare!

Editat de klux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

l.u.v meandrele limbii romane te eludeaza. Am descris situatia in care ma aflu el acrosandu-mi roata spate. Intersectia o cunosti, daca nu google streetview iti explica. Eu eram pe banda doi in rond, undeva mai in fata-stanga de masina de gunoieri.

 

El era pe interior o banda si venea din stanga mea. A incercat sa se bage prin spatele meu pe directia Sos. Bucuresti-Ploiesti si m-a acrosat. Am oprit langa scuar unde se vede semnul de dubla ocolire dupa ce am ridicat motorul.

 

Sa zicem ca eu am fost de vina, soferul nu poate dovedi ca l-am lovit. Valabil si reciproca.

Amice, esti cam impertinent, sa nu zic altfel!

Reciteste ce s-a scris, mai multi te-au intrebat ce vrei de fapt, iar eu ti-am atras atentia de ce pomenesti de represalii, avand in vedere afirmatia ta "sa zicem ca eu am fost de vina"!!

Pe linga sanatate si ochii mari Iti recomand sa descrii evenimentul mai detaliat, lumea vrea sa te ajute dar trebuie sa inteleaga ce vrei si totodata s-o lasi mai moale cu raspunsurile si afirmatiile obraznicute..este pacat sa-ti iei pauza de pe forum, nou venit fiind..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre,n-ai inteles ideea,care era simpla : tu nu trebuie sa aduci certificat de la iml ca sa-i faca aluia dosar.Trebuie numai sa te ia salvarea.Te-a luat salvarea=dosar penal.Mai simplu de atat nici nu se poate.

Tu crezi ca eu vorbesc din filme?Eu am patit treaba asta,stiu toate fazele de la a la z pt ca am trecut prin ele,draq,crezi ca ma trezesc asa insirand verzi si uscate de dragul conversatiei?

Ai intrebat ce poti face ca sa-l fwti pe om - ti-am explicat foarte simplu : da tel la 112 si stai linistit acolo.

In fine,nu-ti doresc,dar fereasca Sfantul sa faci vreo vatamare cat de mica (pieton,biciclist,motociclist,pasager,etc) sa vezi cum iti iei dosar+permis suspendat+amenzi garla chit ca respectivul n-are nici pe draq si nu aduce nici un certificat.Crezi ca la noi e ca-n afara,de se solutioneaza un caz in 2 zile si iti inmaneaza aia permisul cu scuzele de rigoare?au,mama.

Daca nu aduce vatamatul nici un certificat,se da nup in penal,dar contraventia ramane si iti trage o suspendare de 4 luni + vreo 7 mil amenda(pe rit vechi ca acum cu noile amenzi nici nu ma pot gandi) de iti iese pe nas.

Daca in continuare crezi ca bat campii,citeste legea.Nu e nici o vrajeala,nici o aberatie,sunt legile statului roman (Cod Rutier+Cod Penal) cele pe care ti le tot explic eu aici.Crezi ca scot eu de la mine din palarie treburile astea?Oricine a facut un accident cat de mic soldat cu vatamare iti va confirma.In fine...

Numai bine.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am venit pe Kiseleff unde am stat la stop la intrarea in rond pe banda doi. Ma indreptam spre Bd. Poligrafiei, pun semnal stanga pentru cel de pe banda trei, s-a pus verde si ma inscriu in rond pe aceeasi banda. In rond fiind masini pentru ca nu se sta la stopuri si era plina intersectia. Acest Kia vine din stanga, nu era pe banda mea, si ne oprim un pic pentru ca era rosu spre Bd. Poligrafiei si n-aveam unde sa mergem mai departe. Cred ca atunci cand ne-am oprit era deja iesit un pic din banda lui iar eu nu eram fix in fata lui. N-am retinut daca incepuse sa schimbe banda cand am trecut prin fata lui dar eu aproximez ca il incurcam cu jumate de motoreta. Cand ne-am pus in miscare am simtit o impunsatura dar eram virat, deci m-a aruncat de pe motor oblic. Ma ridic de pe jos, gesticulez si injur plin de nervi, el face semne ca n-ar fi vinovat dar nu iese din masina. Ma aplec si ridic motorul ca sa degajez si-l imping mai aproape de scuar. Atunci mi-am dat seama ca plecase, ma uit disperat in jur si vad ca nu e oprit pe nicaieri. Mai prind o fractiune din spatele lui in timp ce plecase pe Sos. Bucuresti-Ploiesti si retin numarul masinii care cred eu ca m-a lovit.

Eu asa am retinut sirul evenimentelor. N-am zis ca ma consider vinovat. "Sa zicem" <=> "Sa presupunem", daca te simti lezat in orgoliu nu cauta penitenta la mine ca nu-s adus cu punga pe Dunare. Fa ce crezi tu mai bine ca ai de facut.

Am zis din prima ce vreau de fapt, o scurtatura sa nu stau sa fac pe actorul sau sa-mi pierd timp si bani, ca motorul din service nu se scoate singur, din cauza unui gunoi ce si-a zambit in barba cand demara mai departe in drumul lui. Vreau altceva care sa-mi restaureze demnitatea in trafic ca un politist, pe numele lui Mihai Avram, ce ori lucra de tz-shpe ore in continuu ori era beat nu a vrut sau n-a avut chef s-o faca. Patrulele din trafic clar nu o fac deci ori am un numar la care sa sun, ca baiatu' ce intra de pe cedeaza, ori ma inarmez cu alternative.



Maestre,n-ai inteles ideea,care era simpla : tu nu trebuie sa aduci certificat de la iml ca sa-i faca aluia dosar.Trebuie numai sa te ia salvarea.Te-a luat salvarea=dosar penal.Mai simplu de atat nici nu se poate.

Tu crezi ca eu vorbesc din filme?Eu am patit treaba asta,stiu toate fazele de la a la z pt ca am trecut prin ele,draq,crezi ca ma trezesc asa insirand verzi si uscate de dragul conversatiei?

Ai intrebat ce poti face ca sa-l fwti pe om - ti-am explicat foarte simplu : da tel la 112 si stai linistit acolo.

In fine,nu-ti doresc,dar fereasca Sfantul sa faci vreo vatamare cat de mica (pieton,biciclist,motociclist,pasager,etc) sa vezi cum iti iei dosar+permis suspendat+amenzi garla chit ca respectivul n-are nici pe draq si nu aduce nici un certificat.Crezi ca la noi e ca-n afara,de se solutioneaza un caz in 2 zile si iti inmaneaza aia permisul cu scuzele de rigoare?au,mama.

Daca nu aduce vatamatul nici un certificat,se da nup in penal,dar contraventia ramane si iti trage o suspendare de 4 luni + vreo 7 mil amenda(pe rit vechi ca acum cu noile amenzi nici nu ma pot gandi) de iti iese pe nas.

Daca in continuare crezi ca bat campii,citeste legea.Nu e nici o vrajeala,nici o aberatie,sunt legile statului roman (Cod Rutier+Cod Penal) cele pe care ti le tot explic eu aici.Crezi ca scot eu de la mine din palarie treburile astea?Oricine a facut un accident cat de mic soldat cu vatamare iti va confirma.In fine...

Numai bine.

Acum am inteles ce zici, doar ca, asta inseamna ca tot trebuie sa vina salvarea, sa ma duca la spital. Salvare care s-ar fi dus la un caz mai grav. Politistul te intreaba si de cate ori te-ai zvarcolit pe asfalt, nu cred ca-s primul care ar face asa ceva deci vor fi cam banuitori daca n-am ce arata (contuzie, hematom, echimoze). Timpul ar fi acelasi, la munca ce zic? Ca m-a lovit unul si-mi iau medical, daca nu pot medical imi iau liber, deh, 3-4 ore tot se duc pe plimbari si declaratii.

Asta e un efort depus de mine ca ala sa-si ia partea. Vreau ceva cu efort minim pentru mine, lichidul de frana suna foarte eficient in a-mi atinge scopul. De asta intreb despre ce alternative poate au gasit si altii.

Editat de klux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai ciudat topic cu accident...daca zici ca politia nu l-a gasit pe ala, nu corespundea culoarea cu nr, tu cumm ai sa-l gasesti ? daca stai sa-l caugi nu pierzi tot timp si bani si inca destul timp. e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan - poate ala pleca la munte si sta pe acolo o luna, poate nu mai scoate masina din garaj o luna, poate deja a deschis si el un topic pe un forum de profil si cere sfaturi acolo...sunt multi de poate. urmareste incao datta seria terminator si start hunting..si on topic, e as merge pe lichidul de frana, sau o cutie de vopsea pusa la scurs'pe plafonul masinii ( vezi si tu care e mai ieftin ). dar poate e timpul sa schimbi lichidul de frana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ora aia sigur se duce la serviciu ,asa ca ....baga vreo 2-3 zile d recunoastere in zona la aceiasi ora +/- 15 min si recunosti vehicolul/conducatorul...pe urma vezi tu ce etoda adopti!

inclin sa cred ca-i masina de reprezentanta dupa numar(daca -i aprox cel retinut de tine)macar dupa terminatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai fi primul care moare cu legea in mana in aceasta tara, chestia asta cu respectul nu functioneaza intr-o tara de paraziti fara o carte citita in 25 de ani, pe 2,4,6 roti, lumea trebuie sa te stie de firca ca sa iti castigi dreptul ca si participant in trafic si sa fi evitat. Decat sa stai prin procese pierdute pe motiv de nepotism mai bine rezolva prbl dupa cum te tin oole, mai ales cat n-ai nevoie de alte acte medicale sau pentru reparatia mobrei.

 

Asta o spun pentru ca am pierdut in 2 tavaliri prea multi bani cu birocratie, oameni de cacao si servisuri proaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Eu de-al drak mergeam la politie.Atata timp cat nu se lasa cu vatamare sa faci n plimbari pentru declaratii la militie.Dute frate si declara accidentul,ce ai de pierdut? ca stai 2h pentru o declaratie

Daca bulache ramane fara carnet o luna,eu zic ca merita efortul.Altfel data viitoare o sa aiba aceasi atitudine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vor sa se deranjeze, desi cazul tau e un ,fleac sa zic asa' vor cauta in directia unde s-a deplasat masina si alte camere pe care vor gasi probabil si numarul tau. E doar o supozitie...si o varianta de lucru. Idea este, ca acest tip de individ e unul iresponsabil si periculos, caci si de erai mort acolo daca avea ocazia tot ar fi fugit. Si pe mine m-a lovit unul mai demult in roata spate, fara alte consecinte, fara cazartura, doar m-a zguduit un pic socul loviturii dar nu a dat sa plece si-a cerut scuze, a coborat, s-a uitat, am discutat...Sugereaza-le sa caute pe alte camere din zona. Daca tu il ierti azi, maine da peste altul cu nesimtire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la politie, accidentul e declarat, trebuie sa-mi scot motorul de la service ca sa faca poze avariilor cosmetice. Problema e ca nu am avut parte de niciun fel de cooperare din partea agentului in a identifica un sofer care a fugit de la locul accidentului. Acum a fost fara morti. Contam pe faptul ca respectivul se da jos din masina si-ti verifica pulsul daca nu te mai ridici singur?

Ce camere domne, agentul nu a fost interesat sa continue investigatia, chiar daca nu a corespuns numarul retinut de mine cu culoarea masinii. O sa aflu mai departe de ce nu-si dau interesul desi am o banuiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am cazut prima data cu motorul, ala s-a dat jos din masina, s-a uitat la masina si a plecat mai departe. Asa ca de nervi mi-am ridicat motorul, am avut noroc ca nu a avut nimica rupt, si am plecat dupa ala pe care l-am prins la urmatorul stop. Restu' e cancan.

Eu zic sa mai insisti la politie, e cea mai mare sansa sa dai de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acu imi place atitudinea ta si vad ca stii sa analizezi rapid situatiile si sa vorbesti cum trebe cu oamenii. nu inteleg cum de nu ai stat pe capul politistului pana a gasit masina.. practic, are destule date de la tine, modelu, culoarea, numaru.. plm, o fi greu sa nu caute numere in numar si sa caute si el un *kia ?

e destul de evident ca prostia si incompetenta in folosirea calculatoarelor ii tine pe loc da puteai sa-l ajuti cu niste sfaturi. io n-as fi plecat de acolo pana nu afla numaru masinii si daca te lua cu flit bateai frumos cu pumnu in masa ca vorbim de un om care a FUGIT de la locul accidentului. ce sa zic.. ai dat peste cel mai prost si prost intentionat politist da asta nu inseamna ca tre sa te opresti aici. soferu din kia o sa mai faca d-astea daca nu e invatat o lectie. unde mai pui ca abia dupa ce-l indentifica politia o sa-ti fie mai usor sa dai de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...