Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Mi-am luat si echipamentul termic si l-am si testat cu blugi, nu protejeaza de frig dar nu cred ca are cum pe frigul asta si in blugi :)

 

La cat costa si la cat e de subtire ... vrei prea multe.

Costumul termic e bun, mentine caldura in interior, dar conditia este sa ai echipament decent peste, ceva sa nu treaca vantul si raceala prin el. In nici un caz blugi cand ai 7 grade afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ieri am cumparat si eu un intercom de la Lidl, dar nu-l pot monta pe casca (nolan N104 - are marginea prea groasa si nu vreau sa-i dau gauri). Pe casa sotiei se potriveste perfect.

Daca doreste cineva si nu mai gaseste in magazine, il vand. L-am testat cu telefonul si merge perfect, inclusiv muzica si GPS.

Editat de Rhapsody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si echipamentul termic si l-am si testat cu blugi, nu protejeaza de frig dar nu cred ca are cum pe frigul asta si in blugi :)

 

Evident ca in blugi nu face treaba. Am iesit si eu in colanti afara si imediat am simtit frigul. Insa cu echipament windproof e dumnezeu pe pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu meriti, fiindca nu stii sa respecti...si mi s-a parut prea ieftin si de proasta calitate pentru pretentiile tale! Poate iti cumpar o inghetata sau un sugiuc, daca gasesc la reducere la Lidl!

Asa ca te-am trecut pe lista in asteptare! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fie cum o vrei tu...la fund sa-ti fie! :rusinica:

Io unu' ma declar hetero'...deci nu-mi schimb la virsata asta optiunile!

Asfalt uscat si tie, fara incidente neplacute...si sa stii, imi place cum au iesit farurile tale! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am protectiile termice de anul trecut si sunt perfecte. la fel si manusile(vorbesc doar protectie vant/frig). sambata am luat braul si mi se pare genial. am unul "mai scump" si nu se compara din punct de vedere practic(la oras ma refer). Mentine caldura foarte bine. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stați ca să înțeleg. Oferta asta actuală conține şi căşti?...sau doar izmene, cagule, genți, intercom şi ce mai era.

Întreb deoarece la mine n-am văzut nici o cască, e drept, am fost marți dar totuşi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca nu, ma pun pe ingrasat, ca se poarta marime mare! :hug:

 

N-as recomanda, ramii doar cu briul si dispar toate celelalte ...... mai bine ii dai foc la briu! :hug:

» Post actualizat in 18 Mar 2015 13:24

Lamurita treaba cu termicele ...... cu blugi de moto pe vremea aceasta nu merg, cu textila + mesada+ termica - fara grija! Calitatea este un pic mai joasa decit ce aveam, dar doar un pic. Am legat intercomul de casca (nolan 86) cu 2 mici gaurele facute in partea cea mai de jos a castii (acum fie vorba intre noi ... am o oftica pe nolan-ul asta ca pot s-o tai si in 2), dar se comporta ok, si casca .... si itercomul. Cind iese din garantie intercomul am sa "surubaresc" un pic la el, sa vad daca pe real nu se poate schimba batericiul, dar totodata, cum nu am pasager mai mult ca sigur (sotia nu vrea neam pasager pe moto), voi folosi partea cu fir pentru pasager. De fapt, eu am cumparat initial un Basic kit 2 special pentru nolan-ul meu, dar, ....... a iesit din garantie pina m-am trezit eu, si a costat mai mult ca intercomul "Lidel".

» Post actualizat in 18 Mar 2015 13:28

Pentru cei care au cumparat intercom, imi puteti spune daca intercomul functioneaza si cu GPS-ul de pe telefon?

multumesc

Merge brici, numai ca eu unul nu ma pot lua ce spune el ...... din cind in cind mai baga o dreapta in loc de stinga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stați ca să înțeleg. Oferta asta actuală conține şi căşti?...sau doar izmene, cagule, genți, intercom şi ce mai era.

Întreb deoarece la mine n-am văzut nici o cască, e drept, am fost marți dar totuşi...

 

Da, au fost open face si flip-up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, au fost open face si flip-up

Ai să-mi trag ceasul...tre să văd pe unde găsesc şi eu un flip. La ce bani s-au dat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai să-mi trag ceasul...tre să văd pe unde găsesc şi eu un flip. La ce bani s-au dat?

Inca mai gasesti in bucuresti.

170 parca erau alea flip si 99 alea open face cu viziera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca mai gasesti in bucuresti.

170 parca erau alea flip si 99 alea open face cu viziera

Nu vazusi bine flip 99 ( eu am dat 200 anul trecut) si open cred ca 69 sau 59 ca facusem socoteala de 60.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai să-mi trag ceasul...tre să văd pe unde găsesc şi eu un flip. La ce bani s-au dat?

 

O sa trec diseara din nou prin Lidl. Ce masura te-ar interesa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O sa trec diseara din nou prin Lidl. Ce masura te-ar interesa?

Mi-ar trebui M, sper să-mi şi vină.

 

Am fost aici la mine la Lidl, nu au căşti. Am sunat la 0800896622 (info) şi am aflat că în pliant nu au apărut căştile dar că în anumite magazine (random choice i guess) au fost trimise mai multe tipuri de produse, printre care şi căşti. Din nefericire nu ştia să-mi spună unde şi nu mi-a putut da nr. de telefon de la Lidl Focsani sau Adjud deoarece "magazinele Lidl nu au telefon"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar trebui M, sper să-mi şi vină.

 

Am fost aici la mine la Lidl, nu au căşti. Am sunat la 0800896622 (info) şi am aflat că în pliant nu au apărut căştile dar că în anumite magazine (random choice i guess) au fost trimise mai multe tipuri de produse, printre care şi căşti. Din nefericire nu ştia să-mi spună unde şi nu mi-a putut da nr. de telefon de la Lidl Focsani sau Adjud deoarece "magazinele Lidl nu au telefon"

Daca e pentru tine citeste intai review-ul pentru crivit flip-up, eu nu am mers cu ea inca si oricum oentru mine nu are importanta ca am parbriz dar cica peste 120 face scandal in rest ok, parasolarul ar fi trebuit sa poata cobora mai mult. Dar la 99 lei nu mai conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar la 99 lei nu mai conteaza.

Am pierdut mai mult de-atît în viață; în plus, cred că e o şansă să aflu cum mă împac cu un flip-up.

 

Uite chiar acum caut review-ul să-l citesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat si eu intercom-ul. Se poate monta cu usurinta intr-o casca Shoei XR 1000. Se poate monta si cu prinderea lui (nu este prea groasa casca cum am auzit de Nolan) sau se poate opta pentru o varianta mai eleganta.... banda dublu adeziva. Muzica se aude ok ...convorbirile sunt clare si pt. apelat si pt. apelant. Autonomia eu cred ca este suficienta ..nu vad de ce ar fi nevoie de schimbarea acumulatorului.

 

Daca mai sunt doritori... mai aveau cateva bucati la Drumul Gazarului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...