Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mersi de pont.am cumparat azi spray curatare lant si motocicleta :peace:

 

Nu sunt stralucite... si cel de uns lantul e praf, in 30 km zboara tot de pe lant, orice i-ai face.

Uleiul siliconic cred ca e bun, merge bine la cabluri.

 

ieri la Lidl pe Moinesti mai erau 4 casti open face marimea M

 

La Plazza au open face ramase vreo 8-10 bucati, nu stiu ce masuri, nu m-a interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt stralucite... si cel de uns lantul e praf, in 30 km zboara tot de pe lant, orice i-ai face.

Uleiul siliconic cred ca e bun, merge bine la cabluri.

A luat cineva , i-am spus sa cumpere ceva mai bun,pentru 10lei in plus s-a intamplat exact ce a scris Geo , cam toate produsele de la lidl sunt de o calitate proasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat ieri o foarfeca din aia pt gradina sa tai buruienile de la locul de parcare.

9 lei si ceva am dat pe ea.

calitatea pare in regula , dar la 9 lei ce asteptari sa am...

daca tund boschetii anu asta cu ea ma declar multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum este solutia de curatat lantul??

Nu e deloc economica... termini un spray instant si parca tot mai e nevoie sa cureti. Eu recomand sa speli cu motorina si doar sa clatesti cu sprayul asta. Dar acelasi lucru il poti face si cu un spray de frane, tot aia e si posibil sa fie mai bun pretul/gramaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinind cont ca grosul mizeriei de pe lant il spal cu motorina sau benzina, cit de prost poate sa fie incit sa nu poata clati lantul ? Cred c-am sa iau si eu daca mai gasesc cind scot mobra.

Am postat odata cu Geo. :crack:

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc sprayul de curatat lantul de la LIDL impreuna cu dispozitivul de curatat lantul de la Kronau: http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/2086.html

 

Folosesc o jumatate de tub la fiecare spalare si iese ca nou!

 

Daca nu dai si cu o perie (nu de sarma) sau pensula pe lant cand il speli degeaba dai cu sprayul, folosest 3 tuburi asa si tot murdar si uleios este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu si eu. Cel de curatat este bun dar ai nevoie de minim 2 tuburi la o curatare. In rest dizolva foarte bine. O sa imi mai cumpar astazi 2. Cel de curatat jante se goleste la fel de repede sa stiu cat cumpar? :))

Editat de styuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum este solutia de curatat lantul??

E extraordinar, am curatat vreo 2 furci, am mai curatat niste panarame, la 6 lei cat l-am prins a fost bun. Dar intradevar, e micut si se duce repede.

 

 

Tinind cont ca grosul mizeriei de pe lant il spal cu motorina sau benzina, cit de prost poate sa fie incit sa nu poata clati lantul ? Cred c-am sa iau si eu daca mai gasesc cind scot mobra.

Am postat odata cu Geo. :crack:

Cam asta e modalitatea cea mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat și eu azi spray-uri de toate felurile și o casca Crivit flip ca tot nu aveam casca de oraș decât vreo 2 jet, la 99 lei din păcate ii lipsește aerisirea stanga de sus. Are cineva una în plus? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la spray-urile de curatat motocicleta! Scrie pe ele sa nu se lase pe motocicleta mai mult de 3 minute (parca 3), ca pot afecta vopseaua. Asta m-a decis sa nu mai cumpar, am mai luat doar un spray de curatat lantul, ca tot eram acolo. Ieri luasem spray cu ulei siliconic, dar nu am apucat sa-l probez inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Atentie la spray-urile de curatat motocicleta! Scrie pe ele sa nu se lase pe motocicleta mai mult de 3 minute (parca 3), ca pot afecta vopseaua. Asta m-a decis sa nu mai cumpar, am mai luat doar un spray de curatat lantul, ca tot eram acolo. Ieri luasem spray cu ulei siliconic, dar nu am apucat sa-l probez inca.

He he exact de asta nu l-am luat nici eu scrie 5 minute că altfel afectează vopseaua da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut yoyo_man. Mai aveau casti ? in Bucuresti am gasit numai open face.

Mai aveau un open face. Erau la categoria "ultimele bucati" sau ceva de genul

» Post actualizat in 18 Apr 2015 00:27

 

Guyz, nu strica sa punem si ceva poze cu produsele. Sunt mai usor de identificat. Si comment-uri pe fiecare in parte.

Cu o parte din ele am pus eu cu câteva post-uri în urmă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri luasem spray cu ulei siliconic, dar nu am apucat sa-l probez inca.

E bun! Face o pelicula rezistenta. De data trecuta (toamna) am dat pe la usi, yale, pe unde am prins. Am verificat acum balamaelele si pelicula e inca rezonabila. Asa ca mi-am luat si acum o smecherie din asta, un degripant (la fel de bun), un deasta cu alcool pt. lant (l-am si folosit pe o chestie, dar parca nu mai e chiar asa ok, totusi la un lant curatat cu motorina intai si dat dupa, cred ca face fata) si niste ceara pt. masina. Am uitat sa iau polish ca am vopseaua matuita pe undeva, dar rezolv azi. Revin cu impresii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...