Sari la conținut

vand IFA BK350


robert bk350
 Share

Postări Recomandate

salutare

vreau sa ma las de comuniste.vreau sa trec la alta categorie.vreau o schimbare in viata mea moto.asa ca m-am hotarat sa imi vand toate motoarele comuniste.pe rand.primu ar fi renumita IFA BK350,pe care l-am cumparat in 2001,dezmembrat si cu lipsuri de piese.in 2003 am reusit sa il inmatriculez si pana in 2006 am mai circulat pe la intalniri/iesiri.dupa care mai putin.de 7 ani sta in garaj.are bateria moarta si ITP-ul expirat.in rest e sanatos.m-am uitat pe mobile.de sa vad un pret informativ.am ramas surprins.sunt convins 100% ca in tara nu am sa ii gasesc stapan usor.poate dincolo,mai spre vest.in principiu,fiind membru pe forum ca cativa ani,m-am simtit obligat sa fac un anunt si aici.eventual daca ma ajuta cineva sa vand BK-ul , sau ma ajuta cu idei ..sunt bine venite.am sa incerc un anunt pe mobile.de.

 

date tehnice:

-motor boxer 2 timpi

-4 trepte

-tambur fata/spate

-344 cmc

-15 ps

-an 1955

-tractiune pe cardan

-consum: (in carte scrie 3,2..povesti cu pesti ) mixt 4,5 litrii% ca popa

-anvelope 3.50/19 fata-spate

 

extra:

-cutie laterala partea dreapta confectionata manual

-instalatie electrica 12v,aprindere tranzistorizata cu platina,bobina dubla TEC

-tobe inox cu finalele originale (coada randunica) vopsite gri.in pozele atasate apar finalele mz es 250.dar is schimbate.

 

pretul:

3500 euro negociabil

 

numar contact : 0724 361 652 robert sau " szatyika1979@yahoo.com "

daca nu raspund....dorm.daca ma trezesc ...apelez inapoi

pe parcurs am sa fac si poze recente,chiar si video.

 

 

la comentarii aiurea si jignitoare fata de pret...nu am sa raspund

 

 

 

 

 

post-15325-0-97451200-1369702469_thumb.jpg

post-15325-0-54029200-1369702481_thumb.jpg

post-15325-0-98871700-1369702488_thumb.jpg

post-15325-0-53604700-1369702496_thumb.jpg

post-15325-0-15460500-1369702506_thumb.jpg

post-15325-0-37575100-1369702514_thumb.jpg

post-15325-0-34206800-1369702522_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine.

Ce inseamna 15 ps?

15 cai.

 

 

e superba dar mai mari sanse ai in germania sa o vinzi la un colectionar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-o la tara, ascunde-o si uita de ea ! Peste 10 ani ai sa te bucur de acest sfat .

Off ce veste nasoala pe stomacu gol .... :tomato:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-o la tara, ascunde-o si uita de ea ! Peste 10 ani ai sa te bucur de acest sfat .

Off ce veste nasoala pe stomacu gol .... :tomato:

 

SURPRIZA DE PROPORTIIIII !!!!

 

:dropsmilie:

 

. . .

 

Dar sfatul de mai sus face toti banii ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai innebunit? cum sa vinzi asa ceva? te vei zgaria pe ochi o viata pentru anuntul postat. E motoreta ta si o astfel de jucarie nu se vinde nici schiop sa fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. da, sunt sanse mari sa regreti daca o vinzi, chiar de mai multe ori in viata

2. ca sa o vinzi la un pret corect, 90% sanse in vest. noi chiar daca apreciem , nu prea ne tin buzunarele

3. remorca este dementiala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps FISHY86 : inteleg ce vrei sa imi zici,dar crede-ma,ca si peste aia 10 ani tot asa o sa stea.mai bine se foloseste altcineva de ifa.

 

ps iacubovici: remorca s-a dat deja de 7 ani.

 

 

 

zilele urmatoare am sa fac poze noi.mai de salon :)



nu reusesc sa pun anunt pe mobile.ro fatal error. ar merge pe mobile.de,dar nu stiu germana

post-15325-0-91209900-1369920113_thumb.jpg

post-15325-0-54786000-1369920123_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu reusesc sa pun anunt pe mobile.ro fatal error. ar merge pe mobile.de,dar nu stiu germana

salut Robert, faina IFA ta, am vazut-o si eu. cred ca cei din Romania sunt limitati la pret pe mobile.de si pe ebay.de, mai intereseaza-te......

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E draguta motocicleta, dar nici intr-un caz nu de 3500 de euro.

http://archiwumallegro.pl/ifa_bk_350_1957-1332176183.html

Vezi, la polonezi ce puteai cumpara la 1000 de euro. Si ei is vecini cu nemtii. Deci neamtului tot mai usor ii este sa cumpere de acolo.

http://www.die-oldtimerscheune.de/grosssanzeige.php3?id=240&marke=MZ

...si la nemti dai cu 300 mai putin, si primesti una cu tot cu un atas dragut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba face acest lucru pentru ca spre finalizarea anuntului i se va cere un numar de telefon de Germania, pentru ca unul dintre operatorii lor sa valideze si telefonic anuntul. Pacat, reteaua mobile.xx ofera o buna expunere si mult mai multa credibilitate decat alte site-uri specializate.

 

Revenind la anunt, apreciez modelul dar ca si colegul Mikulaish cred ca pretul nu este de natura sa incurajeze pe cineva. Totusi, pentru fiecare bun exista un potential cumparator. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat de 2x pe mobile.de anuntul.dar asa am patit la final cum ai zis.trebuie un nr de tel din germania.in principiu,stiu ca pretul cerut este mare,cea ce ma tine legat inca de motor.

pretul este negociabil,si valabil.pana in prezent au fost cativa interesati .saptamana ce vine,am sa fiu in concediu si o sa fac si cateva poze eventual un filmulet. cu 1000 de euro,in nici un caz nu am sa il vand,doar daca o sa fiu nevoit financiar.

 

 

post-15325-0-80216000-1370125118_thumb.jpg cum se vede in poza,claxonul nu este cel original.da o am si pe dansa in cutie

Editat de robert bk350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

remorca s-a dat deja de 7 ani.

 

Ai uitat sa precizezi ca nici remorca nu o mai ai.

 

Spor la vanzare !

N-a uitat...

 

Mie îmi place foarte mult această motocicletă. Mă bucur c-am avut ocazia să merg lîngă una de-asta anul trecut (la Focșani). Este deosebită! Deci, Robert, dacă o vei da, n-o da pe bani puțini! Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, au mers doua boxere unul langa celalalt o bucata buna de drum

cu toate ca sunt diferite, au si ceva in comun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a uitat...

 

Mie îmi place foarte mult această motocicletă. Mă bucur c-am avut ocazia să merg lîngă una de-asta anul trecut (la Focșani). Este deosebită! Deci, Robert, dacă o vei da, n-o da pe bani puțini! Succes!

mersi de sustinere.

si mie imi place enorm motorul.dar cum am scris mai sus....vreau sa ma las de comuniste.poate este un val confuz ,care dispare dupa un timp.nu stiu.dar momentan asta simt.pana acuma am tot reparat -ajustat-improvizat-cautat piese-etc, si nu prea m-am dat.vreau sa fie invers mersu treburilor.vreau sa fac km.

poze recente ....curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi de sustinere.

si mie imi place enorm motorul.dar cum am scris mai sus....vreau sa ma las de comuniste.poate este un val confuz ,care dispare dupa un timp.nu stiu.dar momentan asta simt.pana acuma am tot reparat -ajustat-improvizat-cautat piese-etc, si nu prea m-am dat.vreau sa fie invers mersu treburilor.vreau sa fac km.

poze recente ....curand.

 

Robert ,

 

dupa cum se pare sansele sunt minime , sa vinzi acest Moto in Rominia ( cel putin nu acum ) ...

 

dar eu inca sper sa nu exportam tot ce este valoare reala si cultura ( ma refer aici si la motocicleta ta ) din tara asta ! si sa raminem inconjurati de Plastic, deseuri toxice si chestii de lumea a 3-a ...:(

 

este foarte trist ce se intimpla . La noi cind incerci sa vinzi o vechitura toti arunca cu pietre , dar daca cumparam ceva de la Neamt suntem ferm comvinsi ca este un deal Bun si ca a meritat obiectul indiferent de banii platiti!

in grupul asta ( cumparam totul din vest , ca la noi sunt si Praf si la acelas pret ,uneori mai scump ... ) DIN pacate ma incadrez si eu ...:(

 

In ritmul asta o sa importam si o amarita de Dnepr sau IJ din germa in citiva ani !

 

O sa iti para rau si o sa ai regrete atit sentimental ( sper ) cit si financiar ..., ca ai schimbat acest moto, pe ceva contemporan care " nu te lasa in drum " !

 

Un mecanic adevarat ( cum erau motociclistii acum 20-80 ani ) ar stii sa intretina o astfel de motocicleta , si ar putea sa se deplaseze oriunde si oricind cu ea !

 

nu cred ca este neaparat nevoie de Moto modern pt a face KM !

 

sincer, sper sa ramina in tara , si sa nu o vinzi pe un pumn de fise vestice , pt a cumpara un CBR ...

succes ,

 

Basty

Presedinte Asociatia Bastybikes ART

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut basty

 

pai motoru asta n-are nici o treaba cu,cultura din tara noastra. si KM poti face si cu asta.nu zic,dar nu poti sa ti pasul cu circulatia prezenta. mersi de incurajari. imi pica bine cate o vorba buna. CBR nu o sa iau.is burtos,si nu o sa incap de rezervor.mai degraba un VN,VT sau XV. plastic :tomato: plasticul e bun ca nu rugineste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut basty

 

pai motoru asta n-are nici o treaba cu,cultura din tara noastra. si KM poti face si cu asta.nu zic,dar nu poti sa ti pasul cu circulatia prezenta. mersi de incurajari. imi pica bine cate o vorba buna. CBR nu o sa iau.is burtos,si nu o sa incap de rezervor.mai degraba un VN,VT sau XV. plastic :tomato: plasticul e bun ca nu rugineste :)

 

Robert aici te contrazic , pentru ca motoarele clasice , oldtimere-le sunt cultura pura , ele in sine , si pentru a intelege un motor vechi , si pt a umbla cu el respectiv a-l intretine din pura placere , este nevoie de Cultura !! si de o anumita saturatie de technologie , pina nu exista saturatie de technica si electronica . , nici eu nu am apreciat vechituri .

 

 

Spor la vinzare , pina la urma suntem diferiti toti si de aia exista atitea feluri de trotinete .

 

eu am avut peste 50 de trotinete de la mobra la hayabusa , si am ajus la concluzia ca , cu cit mai simplu cu atit mai bun ! O sa iti aduci aminte de vorbele astea cind o sa schimbi relee de incarcare , senzori , si CDI-uri :peace: . sau poate ai noroc si nu va fi nevoie

 

Good luck !

Hai sariti cu banul si cumparati motoreta omului , ca deja e cu un picior peste granita !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/mz-bk-350-cluj-napoca/180119148.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18400&makeModelVariant1.modelDescription=bk&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT

 

am reusit sa-l pun si pe mobile.de

textul l-am copiat de pe alte anunturi.nu ma asteptam sa reusesc.organizam mai detaliat anuntul.dar o sa modific pe parcurs,ca se poate.neaparat trebuiesc poze mai la obiect.poate reusesc sapt asta.

cine stie germana,sa ma ajute cu un text?

Editat de robert bk350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pune poze cu ceea ce nu ai de vanzare,respectiv remorca,sau macar specifica ca nu face obiectul vanzarii.Prea lunga istoria motocicletei si prea putine detalii tehnice.Nu ai scris niciunde daca functioneaza ori ba,acte,etc.Verificare tehnica pana in 2016?

Succes!

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pune poze cu ceea ce nu ai de vanzare,respectiv remorca,sau macar specifica ca nu face obiectul vanzarii.Prea lunga istoria motocicletei si prea putine detalii tehnice.Nu ai scris niciunde daca functioneaza ori ba,acte,etc.Verificare tehnica pana in 2016?

Succes!

asta vreau sa corectez.in principiu am scris ca sa ajung la nr de tel.si nu m-am asteptat sa fie acceptat

am sa fac poze curand si un text.

 

ps: "klausu25" am sa iti trimit curand textul.mersi anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...