Sari la conținut

19.11.2006 Morarilor


Co_Blue
 Share

Postări Recomandate

frate.. bine k ai scapat u cu bine.. ca. motoru.. dak iti ajuta dumnezeu il faci p casco.. sau iti iei altu.. u.. nu ai ce sa mai faci.. dak te-ai bulit.. multa bafta..si..RUPETI_LE OGLINZILE ca merita ca-s jegosi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da frate are si el vina lui ca mergea pe o roata da taximetristii astia sunt cei mai nebuni..mie zilnic imi fac cate ceva...nishte :lol:

 

si pt aia care il critica pe roro...nu e frumos...intr`adevar e cam nebun...da oriqum asta nu e treaba voastra....nu cred ca ati mancat azi nimic ;)

 

Cei care critica 'pe ai nostri' aici nu cred ca au nimic cu acele persoane... este vorba de ce concluzii putem trage din ce s-a intamplat.

 

Multi se dau la mers extrem (viteza, o roata, nici o roata, ...) vazand pe altii. Ce nu realizeaza este riscul implicat si ca poate nu au nici tehnica necesara si nici bulanul acestora. Vad doar ca arata cool si vor sa urce si ei pe scena. Cei care dau spectacole pe strazi ar fi bine insa sa poarte un banner: "don't try this at home!".

 

Cred ca este cinstit pentru cei care citesc aceste topicuri sa inteleaga ca uneori raul s-a intamplat pentru ca motociclistul a trecut de o anumita limita a riscului.

 

Sanatate lui roro si multa bafta sa-si rezolve motorul. Si multa atentie la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

am auzit ca era pe o roata si rula la o viteza foarte mare. Din cate am inteles, a avut noroc foarte mare ca a scapat doar zgariat fiindca a lovit taxiul cand era pe o roata si nu frontal si a apucat sa sara de pe moto inainte de impact.

 

Eu nu stiu ce sa mai zic, ma bucur ca nu a patit ceva mai grav dar.... ;)

 

Mersul pe o roata salveaza vieti ? :lol: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul asta, oricat de tampit ar parea, asa e.... :lol: probabil daca avea viteza mare si intra frontal s-ar fi lasat cu RIP. Mersul pe o roata e ok, insa cu mare atentie la conditiile in care o faci. Viteza in schimb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersul pe o roata e ok, insa cu mare atentie la conditiile in care o faci.

 

Mersul pe-o roata e ok??? ;) Probabil asa scrie si un conservar acu pe forumul masinistilor: "Trasu' de volan brusc la dreapta e ok, insa cu mare atentie sa nu moara ala pe care-l borsesti, ca faci parnaie. Daca doar e terci, e ok :banana:"

 

Keep going cu sfaturile astea marete si in curand o sa dam la RIP-uri de o sa ne usture mana.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzie : In cazul ca va apare o conserva si impactuleste inevitabil ridicati-o pe o roata ca scapi usor :lol:

 

Mai fratilor motocicleta are DOAR 2 roti . SUnt puse acolo ca sa mergi pe ele. Nu sunt pse sa le folosesti alternativ (1 de rezerva )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice s-ar spune aici pe forum, oricate sfaturi s-ar da, pe unii chiar ii mananca in fund sa se dea pe o roata pe artere aglomerate si sa arate cat de smecheri sunt ei. Daca s-ar da vreun premiu pentru basini d-astea as intelege dar de cele mai multe ori singurul "premiu" este "da, il cunosteam, era baiat bun Dumnezeu sa-l ierte". Cu toate astea copii proaspeti posesori de A ai lu taticu' se echipeaza cu adidasi ultimu model asortati cu o geaca mistoaca si sar pe un motor care e in multe privinte mai inteligent decat ei. Si-a pus careva intrebarea daca vreun conservar mai poate vedea noaptea farul unui motor care merge pe o roata ? Ala sa ma scuzati, chiar nu a fost un accident.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice s-ar spune aici pe forum, oricate sfaturi s-ar da, pe unii chiar ii mananca in fund sa se dea pe o roata pe artere aglomerate si sa arate cat de smecheri sunt ei. Daca s-ar da vreun premiu pentru basini d-astea as intelege dar de cele mai multe ori singurul "premiu" este "da, il cunosteam, era baiat bun Dumnezeu sa-l ierte". Cu toate astea copii proaspeti posesori de A ai lu taticu' se echipeaza cu adidasi ultimu model asortati cu o geaca mistoaca si sar pe un motor care e in multe privinte mai inteligent decat ei. Si-a pus careva intrebarea daca vreun conservar mai poate vedea noaptea farul unui motor care merge pe o roata ? Ala sa ma scuzati, chiar nu a fost un accident.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersul pe-o roata e ok??? ;) Probabil asa scrie si un conservar acu pe forumul masinistilor: "Trasu' de volan brusc la dreapta e ok, insa cu mare atentie sa nu moara ala pe care-l borsesti, ca faci parnaie. Daca doar e terci, e ok :banana:"

 

Keep going cu sfaturile astea marete si in curand o sa dam la RIP-uri de o sa ne usture mana.. :lol:

 

 

:banana: tu ai citit cu atentie despre ce era vorba? sau doar scoti 3 cuvinte din context si arunci cu pietre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ti-o cauti, ti-o si gasesti uneori.

Poate baga la cap pt viitor, dar ma indoiesc.

 

@celor_care_sunt_umezi_cand_aud_de_mers_pe-o_roata_si_sustin_asta_fervent: Voi chiar aveti habar de ce vorbiti sau va uitati pe metacafe/youtube, etc si credeti ca tot ce zboara se mananca ? Poate ati uitat de cazul lui Titus din Oradea care tot pe o roata fiind (cu farul luminand stelele, in nici un caz strada) a patit-o si mai rau.

Cine a fost "mai" vinovat ? Taximetristul care nu i-a vazut fascicolul luminos (aka farul) indreptat spre cometa Xuleasca , nicidecum spre directia inainte? Ca sa nu mai zic de viteza. Pai hai sa stam stramb sa judecam drept: daca ati fi intr-o masina si vedeti in retrovizoare, in spate, faruri in departare va ganditi la conserve care se afla la o distanta apreciabila. Dati semnal (sa zicem) si auziti un urlet de motor forjat. E noapte, va ganditi, i-auzi, un motociclist, va mai asigurati din spate si faceti U-turn. In momentul ala se infige cel pe-o roata in tine. Tu nu ai nici o sansa sa ii vezi farul luminand stelele indiferent cat de buni ochi ati avea.

Nu zic ca acest accident a avut toate ingredientele exemplului meu de acum, dar nu o mai luati intr-o dunga cu mu_e, :lol: , rupeti-i, etc Nici eu nu pot sa zic ca ma uit cu ochi buni la taximetristi, am parte de sicane si injuraturi dese ori cu ei, dar nu e normal sa ne apucam sa generalizam aiurea.

 

Parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pt aia care il critica pe roro...nu e frumos...intr`adevar e cam nebun...da oriqum asta nu e treaba voastra....nu cred ca ati mancat azi nimic :lol:

 

 

Fiecare pasare moare pe limba ei !! Eu cred ca roata fata franeaza mai bine decat roata spate !

Ai dreptate ... uneori mai mancam coliva !

Editat de Co_Blue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parasutist......conservarul bou, nebou.......motoristul are vina lui f mare...ce dreaq ma...mergeti pe aeroport...pe campii..nu pe dr public (macar de ar fi liber)......hai aruncati cu pietre acum :lol:

 

bine ca a scapat..daca nu avea permis....poate o sa l rezolve macar pe 10 ani de acum incolo.....pieton tata.... ;) ..ca de aia se duce vestea de motoristi ca un cal breaz, sa ne mai uitam si in curtea noastra

no offence

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il stiu pe roro de cand avea un scuter amarat,si cu ala tot asa mergea,asta e stilul omului (poate e bolnav)

Dar nu singur a invatat sa se dea pe o roata si sa merga cu picioarele pe sea.... etc, tot unul mai 'batran'l-a invatat,oare acel "batran" nu s-a gandit ca se poate intampla asa ceva??????? Pute sa moara si pacat ca este doar un pusti...

Poate nici nu constientizeaza ce se putea intampla si o sa mai faca.

Pacat.

Editat de scuter-centre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il stiu pe roro de cand avea un scuter amarat,si cu ala tot asa mergea,asta e stilul omului (poate e bolnav)

Dar nu singur a invatat sa se dea pe o roata si sa merga cu picioarele pe sea.... etc, tot unul mai 'batran'l-a invatat,oare acel "batran" nu s-a gandit ca se poate intampla asa ceva??????? Pute sa moara si pacat ca este doar un pusti...

Poate nici nu constientizeaza ce se putea intampla si o sa mai faca.

Pacat.

Daca stai sa te gandesti motociclete = adrenalina / mersul pe 1 roata = adrenalina mai multa... :banana: fiecare motociclist are cate un moment de nebunie...(sete de adrenalina) . roro era constient ca e o zona aglomerata ...are si el o parte mica din vina...dar atat timp cat circula regulamentar...si i-a taiat calea un taximetrist ;) idiot ... nu-i normal ... dar bine ca n-a patit nimic grav... ! totusi...s-a urcat cu motoru sus pe masina...pentru k am vazut tabla indoita sus ! insanatosire grabnica :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

:banana:

parasutist......conservarul bou, nebou.......motoristul are vina lui f mare...ce dreaq ma...mergeti pe aeroport...pe campii..nu pe dr public (macar de ar fi liber)......hai aruncati cu pietre acum ;)

 

bine ca a scapat..daca nu avea permis....poate o sa l rezolve macar pe 10 ani de acum incolo.....pieton tata.... :banana: ..ca de aia se duce vestea de motoristi ca un cal breaz, sa ne mai uitam si in curtea noastra

no offence

 

 

are si el vina lui...dar taximetristii sunt cei mai moisti :lol:

Eu il stiu pe roro de cand avea un scuter amarat,si cu ala tot asa mergea,asta e stilul omului (poate e bolnav)

Dar nu singur a invatat sa se dea pe o roata si sa merga cu picioarele pe sea.... etc, tot unul mai 'batran'l-a invatat,oare acel "batran" nu s-a gandit ca se poate intampla asa ceva??????? Pute sa moara si pacat ca este doar un pusti...

Poate nici nu constientizeaza ce se putea intampla si o sa mai faca.

Pacat.

 

ai dreptpate ciprian...papuc l`a invatzat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui......mai bine inconstient...,decit constient sa fii si sa-ti cada ghiveciul lu' coana varvara in cap (oricum taximetristul tot ia taiat fata ,si poate daca era pe doua roti ar fi schitat frina si cine stie, o patea mai rau ).......pacat de motor :lol: ;) :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui......mai bine inconstient...,decit constient sa fii si sa-ti cada ghiveciul lu' coana varvara in cap (oricum taximetristul tot ia taiat fata ,si poate daca era pe doua roti ar fi schitat frina si cine stie, o patea mai rau ).......pacat de motor :lol: ;) :banana:

fiecare face ce vrea cu viata lui atata timp cat n-o pune in pericol pe a celor din jur,varzo!

scuze celorlalti useri pt ca am jignit direct dar asta merita!

 

si schimba-ti avatarul

 

 

[Edit: Pt a nu mai divaga pe directia avatarului, userul a primit deja un avertisment pentru a schimba insemnele naziste din avatar. Ceea ce s-a si intamplat. The end. In plus, nu jigniti ci aduceti argumente.]

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzie : In cazul ca va apare o conserva si impactuleste inevitabil ridicati-o pe o roata ca scapi usor :banana:

 

Mai fratilor motocicleta are DOAR 2 roti . SUnt puse acolo ca sa mergi pe ele. Nu sunt pse sa le folosesti alternativ (1 de rezerva )

:lol: ;) :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata vreme era p banda lui putea sa mearga si cu spatele ... nu vad ce vina avea?!? :lol: ....aaaa...k nu e bine in general sa faci fel d fel d nebunii p un drum pubilc ca ITI poate cauza ceva rau , sau mai rau sa le cauzeze celor din jur aia DA....dar cu referire STRICTA la accident nu vad ce conta daca era p'o roata sau 2 ?!?

Ma rog ..babe sunt p la toate colturile....care cad p'o coaja d banana si se razvratesc pe toti conservarii kre manaca banane , care n-au ce face altceva decat sa scrie la "gazeta de perete" k x a plimbat p y fara ochelari d soare , care posteaza suparati k un conservar l-a ingramadit un pic...cand el d fapt mergea in paralel cu el in unghiul lui mort ,apoi se roaga d forumisti sa sara cu coasele si pinioanele sa ii toace masina amaratului... :banana: very funny....

 

Bine k a scapat omu teafar si aia e...fieru se face...doare , dar se face....;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm.... si daca mergea taxiul fara faruri si moto intorcea...adica intra taxiul in moto ?? .... cine era de vina?

 

Cel mai important e ca nu au fost victime!

 

(zicea cineva ca era baut..? soferul.)

Daca nu este dovedit ca soferul de taxi era sub influenta alcooalelor atunci presimt o culpa comuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata vreme era p banda lui putea sa mearga si cu spatele ... nu vad ce vina avea?!? :lol: ....aaaa...k nu e bine in general sa faci fel d fel d nebunii p un drum pubilc ca ITI poate cauza ceva rau , sau mai rau sa le cauzeze celor din jur aia DA....dar cu referire STRICTA la accident nu vad ce conta daca era p'o roata sau 2 ?!?

 

Bine k a scapat omu teafar si aia e...fieru se face...doare , dar se face....;)

 

Serginio, cu referire strict la accident, spre norocul motociclistului tu si altii ca tine postati aberatii in loc sa faceti rost de bani de lumanari. Chiar aveti nevoie sa mergeti la o inmormantare ca sa va dati seama ca farul dricului lumineaza drumul noaptea doar daca sta si pe rotile din fata ? Daca tu erai in taxiul ala l-ai fi vazut pe nebunul care venea cu farul luminand in sus noaptea ? Nu mai postati imbecilitati, nu denota decat cat de putin respect aveti pentru viata altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...