Sari la conținut

Route des Grandes Alpes - iulie 2013


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intrebarea e cine dreaqu iti vinde tie un KLE la banii pe care-i iei pe mizeria de bemveu'?

corect

 

lumea e cu "susul in jos"

 

de ce sa tindem spre ceva mai bun cand putem sa ne dorim ceva mai rau....

 

"copii", imi pare rau pentru voi ca o sa va mai chinuiti mult in lumea asta....... dar pana la urma ....ASTA VRETI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

de ce sa tindem spre ceva mai bun cand putem sa ne dorim ceva mai rau....

 

 

Cand "ceva mai bun" o insemna pentru mine sa ma plictisesc 1000 km/ zi pe asfalt o sa te anunt. Pana una alta am alte placeri in viata decat sa merg ca bou', sa stau la fitze si sa ma laud dupa aia cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surpriza, nu asta era scopul, vizionari pe baza de ciondaneala.

la asta se referea proverbul meu!!!!!!!!

din pacate pana am postat eu......au intrat alte comentarii.

 

 

iar in legatura cu poza.......da-o incolo de treaba....ca nu a facut absolut nimeni nici o referire la ea

ti-a explicat foarte clar ianachim despre ce este vorba.fapt pe care l-am invocat si eu mai devreme

 

 

 

 

sa stii ca daca ma gandesc bine ianachim si cu dydy au dreptate cu berea aia..........chiar ti-am ridicat topicul!!!!!

noapte buna si sa fi-ti iubiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tulai ma...

Si io care ma gandeam sa deschid un topic cum ca am fost si pe RGA...

... deschide, sa vezi tu ce patesti ! ... ia deschide, hai ... daca ai curaj !

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca-mi permiteti o sugestie. mai bine va adunati voi cu un pm la un moderator sa stearga mizeriile din topicul asta si din celelalt si sa lasati doar povestea si pozele. o calatorie frumoasa cu multe idei pentru cei care vor sa mearga candva pe RGA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tulai ma...

Si io care ma gandeam sa deschid un topic cum ca am fost si pe RGA...

 

Ai BMW, deci n-ai ce sa patesti. :)

 

daca-mi permiteti o sugestie. mai bine va adunati voi cu un pm la un moderator sa stearga mizeriile din topicul asta si din celelalt si sa lasati doar povestea si pozele. o calatorie frumoasa cu multe idei pentru cei care vor sa mearga candva pe RGA

 

Am facut eu treaba asta. In afara de faptul ca moderatorii au mai postat si ei cate ceva, n-am observat nicio alta reactie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A pus omul o poza pe topicul lui Vlad si ati sarit toti de chur in sus. De parca RGA e rezervata pentru voi. Bravo voua pentru pasiune si portofel gros, dar la bun simt si modestie sunteti repetenti.

 

Ia mai citeste o data, eventual cu mai multa atentie, si ceea ce este scris "negru pe alb" si ordinea posturilor! S-ar putea sa-ti schimbi parerea... si apoi mai vorbim de bun simt si modestie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia mai citeste o data, eventual cu mai multa atentie, si ceea ce este scris "negru pe alb" si ordinea posturilor! S-ar putea sa-ti schimbi parerea... si apoi mai vorbim de bun simt si modestie ;)

Mi-e frica sa mai citesc posturile voastre... Daca, doamne-fereste, dau peste o harta sau vreo descriere de traseu si ma pune necuratu sa ma duc si io p-acolo.... Si dupa aia o sa trebuiasca sa trimiteti asasini platiti sa ma matraseasca, ca stiu prea multe. Sau ma trezesc dator cu ceva mii de euro, drepturi de RGA... Nu, nu, multumesc, prefer sa ma invart in juru' blocului cu ragalia mea de moped fara pedale. Macar e gratis si nu-mi bate nimeni obrazu ca l-am plagiat.

Chiar ma, ar fi bine sa incepeti sa va codati postarile pe forum, sa le criptati cumva, ca sa nu dea iama-n Alpi toti muritorii...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... deschide, sa vezi tu ce patesti ! ... ia deschide, hai ... daca ai curaj !

:D

Nunu... mii frica ptr ca am mers si organizat de Vlad, am bagat si motoru-n duba, am facut si multi kilometri de capul meu si mi-am si trimis nevasta cu avionu acasa. Asa ca o s-o primesc de la toata lumea.

Ah.. si uitam... ultimii 3000 km am si avut ca pasager un prieten... deci iti dai seama cum o sa fiu catalogat.

 

Ai BMW, deci n-ai ce sa patesti. :)

Te-nseli am patit-o de data cu tot cu bemveu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e frica sa mai citesc posturile voastre... Daca, doamne-fereste, dau peste o harta sau vreo descriere de traseu si ma pune necuratu sa ma duc si io p-acolo....

 

Din mai multe motive, n-as fi vrut sa-ti raspund. Dar vad ca multe din discutiile stupide si inutile pleaca din intelegerea total eronata a unor realitati evidente. Mi-e greu sa inteleg cum pot unii sa vada cerul albastru si sa spuna apoi ca este rosu...

 

De fiecare data, dupa fiecare tura pe care am facut-o, am pus o "poveste", am pus cat mai multe localitati/pasuri pe unde am trecut, am pus poze si m-am straduit sa pun pozele in ordine cronologica si pe cat posibil in paralel cu ceea ce povestesc ca sa fie cat mai clar pt. oricine (care poate insntant sa gasesca si traseul pe g-maps de exemplu, pe baza indicatiilor), am pus toate informatiile care mie mi s-au parut relevante, am raspuns la intrebarile care mi s-au pus... de asemenea am fost solicitat de multe ori pe PM sa ajut oameni cu trasee si sfaturi pt calatorii si am ajutat cu placere, pe timpul meu, ba chiar m-am oferit sa le dau harti (toate astea gratuit, bineinteles).

Asadar, de unde trageti concluziile astea mizere? Din pacate, de la ceva asemanator au plecat si discutiile pe celalt topic.

 

Si ca sa mai lamurim un subiect, ca vad ca racaie cel mai mult plebea amatoare de "scandal", puteti sa comentati pana nu mai puteti de partea financiara. Asa cum i-am spus si lui Vlad (@tex), cei care merg cu mine in plimbari nu sunt retardati, stiu si si sa caute cazari pe booking.com, stiu si ei sa citeasca preturile la receptie, sunt oameni cu destula scoala, experienta de viata, iesisti in lume. Motivele pentru care se alatura acestor excursii sunt altele si mai greu de inteles din exterior. Or sti ei ce-or sti daca unii sunt deja la a treia sau chiar a patra participare. Ca fapt divers, constat ca si pretul platit de mine la receptie a fost peste tot mai mare decat ceea ce a platit initiatorul acestui topic pt. cazarile lui. De exemplu la Val d'Isere (si nu numai) camerele noastre au depasit 100€/noapte (incluzand micul dejun si taxa de statiune, pe care unii nu le iau in calcul). Si asta in conditiile in care in general preturile din iunie sunt mai mici decat in iulie, deci foarte posibil si standardele au fost altele.

 

Este regretabil ca se ajunge la astfel de discutii inutile si neproductive; si mai regretabil este cand acestea sa cauzate de oameni care habar n-au ce vorbesc si/sau care nu sunt capabili sa citeasca si sa priceapa ceea ce se scrie sau cu buna stiinta baga zanzanie.

Imi pare rau de stricarea prosteasca a acestor topicuri pe care in mod normal, pe langa delecatrea cu cate o poveste, altii ar putea sa le foloseasca ca si susrsa de informatii "pe tava". Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut eu treaba asta. In afara de faptul ca moderatorii au mai postat si ei cate ceva, n-am observat nicio alta reactie.

,,a modera", pe motociclism.ro, se refera la a corecta forma si nu fondul unei discutii, asa ca puteti sa scrieti verzi si uscate atat timp cat nu incepeti cu vulgaritati si injurii grave !

Nu putem sterge postari cu nemiluita, altfel ar trebuii sa ramana doar primul post ... cel al initiatorului ! ... si ce-am facut ?! Am transformat postul intr-un blog ?! Asta e' o discutie pe un forum ! Sunt inevitabile astfel de pareri si puncte de vedere.

 

Nu putem sa stergem asa pur si simplu ! Daca esti revoltat de ceva faci un raport, Admin il va vede si va considera daca aceste discutii vor continua sau nu ! Altfel, moderatorii nu pot judeca dreptatea fiecaruia !

O sa corectam, eventual cateva greseli ortografice, sa inlocuim ceva cuvinte licentioase sau sa atragem atentia vre'unui user asupra limbajului folosit, insa nu poti obstructiona punctul de vedere al cuiva ... asa e pe forum ! Altfel nu mai e' ... forum !

Nu consider ca pana acum sa trebuiasca sters vre'un post, al cuiva !

 

Acestea nu sunt hotarari luate de mine, ci sunt norme de moderare stipulate de administratorul acestui forum.

 

P.S. ... bine, acum nu inseamna ca trebuie sa va luati de par ! :D

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

Nu stiu de ce te-ai simtit tu vizat. Poate stii tu... Oricum, eu tocmai de asta ma legasem, de faptul ca tu ai pus informatii care, am inteles eu, le-au folosit altora. Dar am vazut (nu din partea ta, ca n-am citit cu atentie ce ai scris pe topicurile respective, pe mine neinteresandu-ma traseele alea momentan si avand prostul obicei sa-mi fac singur planurile de duca), am vazut, asadar ca unii ii iau pe altii la trei-pazeste ca se inspira, ca nu sunt originali, ca etc, etc, etc. Si despre asta vorbeam. Tu nu stiu si nici nu jma intereseaza ce ai spus pe subiectul asta. Singurele remarci au fost exact pe ideea ca nu inteleg de ce au unii nevoie sa se lase organizati de altii. Mie nu-mi plac agentiile de turism, oficiale sau nu. Si experienta in ture moto sau de munte m-a invatat sa nu ma las organizat decat de prieteni foarte buni (nu cunostinte, prieteni) a caror piele o stiu exact ce le poate.

Asta nu vad de ce te-ar ataca pe tine. daca ai clienti, bravo tie.

 

In concluzie, io n-am niciun meci cu tine. Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

khk lasa i mama in treaba lor

cu micii si tansfagarasanul gaurit.....

 

 

lor asa le place ...... MODEST

 

cat de aberant sa fii sa te intrebi:

DE CE LE PLACE UNORA SA LE ORGANIZEZE EXCURSIA ALTCINEVA????

....pentru ca sunt locuri si in romania unde nu ajungi daca nu stie cineva care a mai fost.

pentru ca nu am timp sa caut cand ajung acolo si pentru CA DE FIECARE DATA CAND AM FOST CU VLAD AM VAZUT LOCURI UNDE NU AJUNGEAM FARA EL.... asa sunt eu mai prost

la fel si in greci locuri pe care un grec mi le a aratat...kknmmmmjk

 

si mai e o CHESTI

 

PENTRU CA UNII.... POT!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca problema voastra e exprimarea in scris. E foarte posibil ca in viata reala sa fiti niste simpatici, gata sa sariti in ajutorul oricui are nevoie (vezi cazul lui Vlad @khk, despre care am auzit numai lucruri bune de la cunostinte comune), insa aici lucrurile sunt interpretabile.

 

Cuvintele scrise pe un forum au un mare dezavantaj fata de exprimarea verbala: pot fi interpretate gresit daca nu se specifica foarte clar ce sens au. De-aici apare, de obicei, galceava. Si mai e ceva: nimeni nu vrea sa ramana dator cu un raspuns acid la o interpelare care li s-a parut ofensatoare. Se intampla pe orice forum, dar la romani e mai exacerbat spiritul asta de balacareala.

 

Drumuri bune, cu ghid sau fara, cu motocicleta pe roti, in remorca sau tren, cu ceapa sau saci de cauciuc in topcase! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

lor asa le place ...... MODEST

 

 

PENTRU CA UNII.... POT!!!!!!!

Ce o sa fac acum, nu-mi place. Dar e cam ce face Ianachim, deci sunt in tendinti...

 

Ianachime, fii pe faza acum, ca o data-ti explic! Esti gata? Ia d-aici:

 

Ai auzit de Austria? Innerkrems? Aici avem apartament. La 200 de metri de partie. Partie de 42 de km. Singura dilema pe care-o avem e cu care masina sa mergem, aia de teren sau aia sport... Ca pe zapada nu-mi place cu KLE-ul, ca mi-e cam frig la maini...

post-50140-0-67805400-1374750596_thumb.jpg

 

Daca tot batem drumu' pana acolo mergem si p-aici:

post-50140-0-61403700-1374750836_thumb.jpgpost-50140-0-31427100-1374750844_thumb.jpgpost-50140-0-94880400-1374750854_thumb.jpgpost-50140-0-19192000-1374750864_thumb.jpgpost-50140-0-42749200-1374750879_thumb.jpgpost-50140-0-94928600-1374750892_thumb.jpgpost-50140-0-29335100-1374750902_thumb.jpgpost-50140-0-63154500-1374750912_thumb.jpgpost-50140-0-62732200-1374750934_thumb.jpgpost-50140-0-93069100-1374750947_thumb.jpg

 

A, cand n-avem chef de Austria avem si o casa de vacanta pe Valea Doftanei...

post-50140-0-20779200-1374751935_thumb.jpg

 

 

Buun. Aici mergem la golf. 70 euro/pers/18 gauri.

post-50140-0-75131600-1374750693_thumb.jpgpost-50140-0-41437200-1374750713_thumb.jpgpost-50140-0-01447600-1374750720_thumb.jpgpost-50140-0-27343200-1374750732_thumb.jpgpost-50140-0-63032700-1374750742_thumb.jpg

 

Cand ne plictisim de Austria mai batem si Grecia, Turcia, etc...

post-50140-0-19065200-1374751036_thumb.jpgpost-50140-0-67588300-1374751043_thumb.jpgpost-50140-0-87251200-1374751051_thumb.jpgpost-50140-0-85733500-1374751059_thumb.jpgpost-50140-0-81988100-1374751066_thumb.jpg

 

MODEST, NU?!

 

Dar, dupa fitele astea, noi PUTEM si asa:

post-50140-0-02468100-1374751179_thumb.jpgpost-50140-0-35655200-1374751187_thumb.jpgpost-50140-0-01009800-1374751194_thumb.jpg

 

Ceea ce TU NU POTI!

PS Si io sunt slab rau cu pasurile, Alpii, Austria, Italia, Germania. Daca-si pune Doctor X mintea cu tine cum am facut eu prostia aici sa mi-o pun, cerede-ma ca-ti da sangele pe nas... Norocul tau ca ala e prea baiat finut si prea flacau modest.

 

 

PS Imi cer scuze audientei pentru aroganta de mai sus. Stiu, pute a rasini rau. Dar decat sa le miros pe ale altora, mai bine le execut pe ale mele, proprii...

 

Ca deobicei, motociclism inseamna masurarea putzelor in public incontinuu, fara oprire si neobosit! Au existat intzepaturi de ambele parti, dar eu zic ca puteti termina, toata lumea a inteles.

Ce sa faci, bai Niko, e ca in cazurile de viol cand de fapt fata umblase in dezbracata pe sub nasu' flacaului si dupa aia se plange ca a abuzat-o ... Unii asa sunt, nu te lasa pana nu le explici. Cat sa reziste si omu'?!

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-as dori , ca sa fiu in bon ton cu topicul, sa vad niste drumetii pe RGA calare pe un K1600.

 

ps: oare merge urcat un gtl pe-o remorca?

... sigur ca merge ! Depinde ce remorca alegi ...

post-10224-0-35236600-1374753082_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kollar....

noroc ca s pe malul dunarii si nu se vede ca m am udat....

 

cat despre case.... sincer .... o remorca mie imi e de ajuns

asa ca ...... de DECLARATII DIN ASTEA DE AVERE ..... nici ca mi pasa

 

era sa uit

masini.... ma scuzi daca s ar produce tico asta mi as cumpara

ps am avut tot timpul cea mai buna masina .... DE LA FIRMA!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, era de asteptat sa-ti mai cada relantiu'-n baia de ulei...

 



Asa-i cu astia mai amarti, dorm in remorca... Las' ca te faci tu (si mai) mare...



cat despre case.... sincer .... o remorca mie imi e de ajuns
asa ca ...... de DECLARATII DIN ASTEA DE AVERE ..... nici ca mi pasa





era sa uit
masini.... ma scuzi daca s ar produce tico asta mi as cumpara
ps am avut tot timpul cea mai buna masina .... DE LA FIRMA!!!!!

Acri strugurii, nuu?

 

Pai cum maaa, bo$$ule, pana acu' nu-ti placea modest. O ardeai chiabur. Acu dormi in remorca si-ti iei Tico? Ai renuntat, te pomenesti, si la chilotii aia de 50 de euro si acum iti cumperi de la tiganii de la semafor...

 

Vaai, asa ceva?! Te compatimesc. Las' ca daca ne intalnim pe vreo sosea ceva fac cinste cu un mic, doi, sa nu te culci pe stomacu' gol!

 

 

 

Hai gata, am ras, am glumit, dati si voi cu un odorizant de camera pentru mine pe topicul asta, dati si dupa Ianachim pe toate topicurile lui si apoi sa ne vedem fiecare de mobreala noastra.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferenta clar intre mine si "avere" ta e ca banii mei sunt lasati in motoarele cu care m am dat si pe unde am fost ... si nu in masini si case .... asta NU REUSESTI SA INTELEGI

 

ps . ciorapii sunt de 50 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, voi nu sunteti sanatosi.., la minte, m am convins! Da, bine ca sunteti la trup! Hai, pa!

 

diferenta clar intre mine si "avere" ta e ca banii mei sunt lasati in motoarele cu care m am dat si pe unde am fost ... si nu in masini si case .... asta NU REUSESTI SA INTELEGI

ps . ciorapii sunt de 50 de euro

Achime, traiasca ciorapii tai.., in lantul tau de evolutie moto.., parcheaza, te rog, Gs ul de 1200 langa bemveutul ala mic.., acolo ii e locul! Spor si Pupa Jean!Ah , si s nu uit.., in fruntea lantului trofic.., parcheaza Remorca, rogu te. Multamesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...