Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pina la Tg Secuiesc, se fac 3-4 halte la Adancata, e la 2 pasi de Bucuresti.

Si asa s-au linistit... :))

» Post actualizat in 03 Nov 2015 17:23

stii ca ai zis o mare prostie acum,nu?

Da, am gresit! Ma referam la vibratoare ;)

D-asta sunt buni prietenii :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina la Tg Secuiesc, se fac 3-4 halte la Adancata, e la 2 pasi de Bucuresti.

Antrenamentele le facem la Secuiesc ca e mai ieftin si te poti duce mai mereu. La Adancata venim si luam cupele/ Nu-i asa George ? :))))))))

Editat de c3h2o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vina cupitele Gabita, data viitoare sunt peste voi la hobby ,retrogradez nu am ce sa va fac =))

Bogdane abia astept sa mergem in primavara la Serres & Adancata!

» Post actualizat in 03 Nov 2015 18:09
trebuie sa adaugam una langa si de la moto
post-33534-0-81264500-1446574126_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antrenamentele le facem la Secuiesc ca e mai ieftin si te poti duce mai mereu. La Adancata venim si luam cupele/ Nu-i asa George ? :))))))))

Pai nu e prea rentabil. Ca si la Secuiesc scoti multi bani. Pot sa spun ca cauciucurile se uzeaza cam la fel ca si pe Adancata, la kilometrii parcursi. Plus ca curbele 2 si 3 de pe Adancata nu prea au cum sa fie exersata decit pe ... Adancata. Adica acele viraje largi in care se merge cu gazul tras.

Pt 05, mai fa ti timp si tu si intra pt 2-3 zile in gasca de pe acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tg secuiesc mananca foarte mult cauciuc daca mergi tare pe el,eu am mers 6 sesiuni de 9-10 minute cu un cauciuc nou si era jumatate dupa aceea.

Bogdane pt Adancata ai nevoie de mult antrenament si o incredere foarte mare in gume sa deschizi gazul cat trebuie in virajul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care nu au fost la Tg Secuiesc nu au cum sa înțeleagă de ce noi suntem atât de încântați de acest circuit. Defapt circuitul nu e cea mai mare placere acolo, pt mine contează mai mult anturajul și prietenii cu care merg, faptul ca stau liniștit, fără nici un stres,plătesc toată ziua și intru cat vreau și când vreau, nu stau limitat de timp...plus multe altele.

 

În primăvară cred ca îmi fac concediul acolo, ma duc o săptămână :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care nu au fost la Tg Secuiesc nu au cum sa înțeleagă de ce noi suntem atât de încântați de acest circuit. Defapt circuitul nu e cea mai mare placere acolo, pt mine contează mai mult anturajul și prietenii cu care merg, faptul ca stau liniștit, fără nici un stres,plătesc toată ziua și intru cat vreau și când vreau, nu stau limitat de timp...plus multe altele.

 

În primăvară cred ca îmi fac concediul acolo, ma duc o săptămână :))

La Adancata noi am stat 3 zile, nu toti dar destui. Simbata seara am reusit sa l conving pe CMD sa ia start in cursa de duminica, el nu vroia. LVK, Gabi.

 

Si mie mi place Skatkart ul, dar senzatia pe Adancata e cu totul diferita, cel putin pe curbele 2 si 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e prea rentabil. Ca si la Secuiesc scoti multi bani. Pot sa spun ca cauciucurile se uzeaza cam la fel ca si pe Adancata, la kilometrii parcursi. Plus ca curbele 2 si 3 de pe Adancata nu prea au cum sa fie exersata decit pe ... Adancata. Adica acele viraje largi in care se merge cu gazul tras.

Pt 05, mai fa ti timp si tu si intra pt 2-3 zile in gasca de pe acest topic.

nu am motiv sa ma bag pe Secuiesc decat de curiozitate,avand in vedere ca am alte circuite mult mai aproape si nu trebuie sa traversez toata Roamania sa ajung la ele.:) o data tot ma duc si acolo,ca e prea frumos ce se vede pe acolo.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am motiv sa ma bag pe Secuiesc decat de curiozitate,avand in vedere ca am alte circuite mult mai aproape si nu trebuie sa traversez toata Roamania sa ajung la ele. :) o data tot ma duc si acolo,ca e prea frumos ce se vede pe acolo. :)

la ce te referi colegule?

Rabocs-ring?

sau pe unde, hai da-mi te rog niste info!

mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce te referi colegule?

Rabocs-ring?

sau pe unde, hai da-mi te rog niste info!

mersi!

Rabocs e micut(te poti efectiv da pe doar 3 curbe),la fel si Kukocs.urmatorul pe lista e Euroring(absolut suficient pt invatare si perfectionare) si Hungaro(pe care ma simt ca pestele-n apa:P).deci 3 mini-cicruite si unul mare si serios,toate in distanta pe care o am de facut pana la Skatkart.logistica(drum,masa,cazare,taxa circuit) ma costa la fel pe circuitele mici.pe Hungaro e 126eur/zi 8 intrari a cate 25min,deci sare calculul putin,dar nu cu mult(70-80euro/zi la cele mici).

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rabocs e micut(te poti efectiv da pe doar 3 curbe),la fel si Kukocs.urmatorul pe lista e Euroring(absolut suficient pt invatare si perfectionare) si Hungaro(pe care ma simt ca pestele-n apa:P).deci 3 mini-cicruite si unul mare si serios,toate in distanta pe care o am de facut pana la Skatkart.logistica(drum,masa,cazare,taxa circuit) ma costa la fel pe circuitele mici.pe Hungaro e 126eur/zi 8 intrari a cate 25min,deci sare calculul putin,dar nu cu mult(70-80euro/zi la cele mici).

mersi de info colegule, credeam ca or mai fi si altele....

 

la Rabocs (in Mariapocs) intentionez sa ma duc la primavara...., e la cativa km de Carei, deci nu e f departe nici de mine, nu-l cunosc dar din documentatie pare OK....

Kakucs am fost o data dar a plouat.... e un fel de Prejmer......

Euroringul e mistoooo!, mi-a placut f mult :)

Hungaro si Pannonia deja e departe pentru mine, ....si acolo e pt profi sau macar amatori incapatanati, nu e clasa hobby unde m-as incadra eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am motiv sa ma bag pe Secuiesc decat de curiozitate,avand in vedere ca am alte circuite mult mai aproape si nu trebuie sa traversez toata Roamania sa ajung la ele. :) o data tot ma duc si acolo,ca e prea frumos ce se vede pe acolo. :)

Lasa George,mergem si la skat-kart ca si acolo am "neamuri" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vina cupitele Gabita, data viitoare sunt peste voi la hobby ,retrogradez nu am ce sa va fac =))

Te astept!!!!! :D

 

Pai nu e prea rentabil. Ca si la Secuiesc scoti multi bani. Pot sa spun ca cauciucurile se uzeaza cam la fel ca si pe Adancata, la kilometrii parcursi.

Nu e vorba neaparat de rentabil. Dar acolo te poti duce cam cand vrei si te poti duce si 2,3,5 insi pe cand la Adancata nu. Plus de asta te poti da cand vrei tu, fara un program. Eu de exemplu am pierdut o intrare ca mi s-a blocat termostatul, pana s-a racit motocicleta, pana l-am eliminat, s-a dus o intrare.

 

Defapt circuitul nu e cea mai mare placere acolo, pt mine contează mai mult anturajul și prietenii cu care merg, faptul ca stau liniștit, fără nici un stres,plătesc toată ziua și intru cat vreau și când vreau, nu stau limitat de timp...plus multe altele.

:10:

» Post actualizat in 06 Nov 2015 17:55

https://www.facebook.com/groups/110573192626933/members/

 

Grupul de pe FB cu majoritatea celor care ne ducem la Secuiesc. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

18-19-20 iunie. (sambata - duminica - luni)

Eu unul cred ca o tai spre secuime,se anunta soare si 30 de grade.

Daca mai sunt doritori sa se anunte,poate daca ne strangem mai multi reusim sa scoatem un pret mai mic.

Din ce am inteles au scumpit tariful fata de anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...