Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu ai si tu "cartela cartelelor?" :)

da,este liber circuitul ,eu am vb saptamana aceasta si a zis domnul`Lucian ca poate o sa fie ceva karturi ca urmeaza etapa acolo dar avem loc oricum daca mergem

o sa mai sun saptamana aceasta cand o sa ne decidem daca venim

cazare Pensiunea Cupidon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,dupa cum spuneam mai sus cred ca in weekend acesta o sa avem si ceva karturi,data trecuta cand am fost si au avut si ei antrenamente am facut intrarile pe grupe ,a impartit Victor ora in 4 (15min/grupa) , au fost atunci 3 grupe de karturi si o singura grupa moto ,a fost destul timp pentru toti atunci pt ca nu am fost asa multi,karturile au oricum o pauza mare la pranz in care putem sa intram cat vrem + spre seara cand ei nu se mai dau.

Ce vreau sa va intreb : daca suntem mai multi salutati ideea de a avea si noi 2 grupe ? sub/peste 1:10 ? daca noi o sa avem doar o singura grupa si o sa intram toti pe circuit cu siguranta o sa ne incurcam,daca vreti si voi 2 grupe o sa incerc sa vorbesc si cu domnul Lucian si Victor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu mai mergeti la rosbk?

Relativ la intrebarea ta, depinde de cati participanti sunt. In mod normal grupele ar trebui impartite egal, daca daca sub 1.10 sunt jumatate din participanti, si peste 1.10 sunt ceilalti jumatate, atunci e echitabil.

Ai cumva idee in weekendul 4-5 sept sunt iarasi karturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Alex ,atunci este etapa.

» Post actualizat in 25 Aug 2015 06:41

Pana miercuri ne decidem unde mergem Alex.Multi baieti din grupul meu sunt plecati,2 sunt plecati din tara la Pannonia si unul la mare.Eu depind de Gabi cu transportul si nu pot sa decid singur ce si cum.

 

Deci nu mai mergeti la rosbk?

Relativ la intrebarea ta, depinde de cati participanti sunt. In mod normal grupele ar trebui impartite egal, daca daca sub 1.10 sunt jumatate din participanti, si peste 1.10 sunt ceilalti jumatate, atunci e echitabil.

Ai cumva idee in weekendul 4-5 sept sunt iarasi karturi?

 

1.asta este o solutie de compromis cu cele 2 grupe si doar daca suntem multi incercam sa facem asa ,sincer este pt prima oara cand incerc sa fac asta si o fac si ca pe o masura de siguranta pt toti participantii ,daca eram doar cu cei cunoscuti nu incercam sa fac 2 grupe niciodata in viata asta,ii cunosc foarte bine pe cei cu care merg,nu au creat probleme,nu fac depasiri sinucigase,nu au incomodat pe nimeni,nu intra cu opinci pe circuit.

2.nu vad de ce trebuie sa fie numar egal de participanti in ambele grupe (cu siguranta nu o sa fie asa ceva),cum peste tot am vazut ca "bariera timpului scos" este un criteriu de departajare pentru grupe si nicaieri nu am vazut al doilea criteriu : jumatate ,1/4,3/4 din total, pe multi trebuie sa-i motiveze asta daca vizeaza un timp bun si progresul,vreau sa cred ca cei care merg sub 1:10 tintesc progresul nu plimbatul pe circuit.

Sincer nu vreau sa ajung acolo si sa gasesc ora impartita in 4, 3 grupe de karturi si 1 de moto si sa intram ca oile toti pe circuit ,nu vreau si nu-mi doresc asta,o sa intreb si la circuit daca este posibil asta daca si voi salutati ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica sa platesti 1 zi sa te dai 2h legat.

 

cum spunea si c3h2o, daca ajungem sa platim 1 ora ca sa ne dam 15 min, nu-i prea bine.. cred ca e mai ieftin la amckart si nu faci drumul pana la mama dracu in covasna,

mai platesc si motorina/ remorca/ cazare/ mancare.

 

am prins si eu acum 2 ani un w/e inainte de etapa de kart si mergeau 50/50 carturi- moto, unde singurul moto eram eu. nu m-ar deranja proportia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt mai multe grupe de varsta/karturi este normal sa fie pe grupe,nu ii poti baga pe cei mici de la pufo cu cei mari , asa mi se pare corect sa fie si la noi ,nu vreau sa intram 15 insi pe circuit sau cati suntem, am fost intr-un weekend anul acesta si asa a facut 3 grupe de karturi o grupa de moto =15 min fiecare,in pauza lor de pranz intram cat vroiam , duminica a fost tot pe grupe,am intrat tot asa dar doar 2 intrari de 15-20min in 2 ore si am platit 62 ron ,sambata am intrat de 7-8 ori cred ,oricum nu te poti da mai mult , trebuie si odihna,sincer daca nu rezolvam nimic prefer sa merg la rosbk sau sa stau acasa


» Post actualizat in 26 Aug 2015 09:10

Am revenit cu vesti!

Am vb cu domnul Lucian,in functie de cate grupe de karting o sa fie o sa spliteze ora asfel incat sesiunea / grupa sa fie de 15 sau 12 minute ,

o sa avem si noi 2 grupe moto intr-o ora cu intrari ori de 15 ori de 12 minute,daca poate sa imparta ora in 2 grupe de karting si 2 de moto o sa avem intrari de 15 minute/grupa/ora ,daca o sa fie 3 grupe de karting si 2 de moto o sa avem intrarea de 12 minute/grupa/ora.

Noi am fost anul acesta si aveam pauza de 45 minute si am preferat sa sarim peste cateva intrari pt ca eram rupti de oboseala,

Se anunta vreme foarte buna cu temp de 30-31grade

Se poate sa platim 2 zile din prima cu o reducere de 30 lei adica de la 310 la 280 / 2 zile

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt vesti bune.

 

Nu am reusit sa ma conectez pana acum. Am sunat si eu mai devreme in zi pe Victor si mi-a spus ca w/e trecut au fost 17 motoare si ca in principiu o sa fie 3 grupe kart si 1 moto.

Pana acum se anuntase o echipa de kart ca va veni la antrenament, care are in general cele 3 categorii de kart (dar nu stie cu cate categorii se va prezenta efectiv la antrenament).

 

Ref la 1 serie moto, i-am zis ca sunt totusi diferente de "valoare" intre moto si nu stiu daca e ok sa intre toate moto intr-o singura grupa.

 

Deci e foarte bine ca ai reusit sa obtii 2 grupe moto, de la senior. Si reducerea e binevenita.

Mci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica sa platesti 1 zi sa te dai 2h legat.

 

cum spunea si c3h2o, daca ajungem sa platim 1 ora ca sa ne dam 15 min, nu-i prea bine.. cred ca e mai ieftin la amckart si nu faci drumul pana la mama dracu in covasna,

mai platesc si motorina/ remorca/ cazare/ mancare.

 

am prins si eu acum 2 ani un w/e inainte de etapa de kart si mergeau 50/50 carturi- moto, unde singurul moto eram eu. nu m-ar deranja proportia asta.

Amckar-tul nu seamana cu Skatkart. La Secuiesc e circuit de viteza mai mare. Nu duci timpul total acordat pt moto, tot iesi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

Costurile mele ar fi cam asa (merg cu nevasta si copil, dar multe sunt exclusive moto)

remorca e aprox 55 lei/zi.. deci 110 lei.

Cazarea este 90 lei/ camera .. deci 180 lei

Motorina cred ca este vreo 200 lei

Mancare probabil 100 lei.

+ 6 ore pe drum - timp pierdut/ uzura auto, hai cost 0.

 

total 600 lei

+ 280 lei datul pe pista = 880 lei

 

La Amckart nu mai stiu preturile, dar presupun ca este 30 lei/ 10 min.

Daca ma dau de 15 ori (7h/zi pe pista) ma duce la 450 lei. Poate si aici iei o reducere, deci vreo 400 lei diferenta.

 

DAR, Amckart nu e Secuiesc si imi place mai mult Secuiesc - chiar daca la locatie nu am de unde sa cumpar o sticla de apa sau stau la umbra sub pom.

Poate s-au schimbat lucrurile, ca tot construiau.

 

Cred ca a devenit prea indragit Tg Secuiesc, ca e cam scump :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am incercat sa fac rost de ceva cazare, dar nu prea merge. Sunt zilele orasului si peste tot e booked FULL. Asa ca o sa fac cumva sa iau cu mine un izopren mai serios sau o saltea ceva si un sac de dormit.

De asemenea, Amckart nu are nicio treaba cu Secuiesc. La secuiesc ai viteze mult mai mari, e mult mai fain din toate punctele de vedere. Nu e comparatie. Acum, e un caz special cu treaba cu etapa de karting, dar in general la Secuiesc, te dai pana nu mai stii cum te cheama, daca iei o zi intreaga.

 

Edit :

Seby, tu unde ai gasit cazare?

Editat de Kinkey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Cupidon. 0769.33.10.70

 

http://www.pensiunea-cupidon.ro/web/


» Post actualizat in 26 Aug 2015 10:44


Edit: am sunat la numarul de pe site. Mi-a raspuns un individ numit "seful", care mi-a dat numarul ce ti l-am transmis.

Edit 2: o sa mai sun vineri o data, sa reconfirm - sa nu dorm cu fi-meu in masina.

Editat de SebyZBY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu weekend ul asta nu pot sa vin, m am operat la nas și probabil sezonul îmi este compromis. Am o remorca de 2 mobre, 50ron pe zi,in cazul în care nu găsiți la închiriat. Dacă nu găsiți cazare, va sfătuiesc sa va luați cort și saltele, aveți toate condițiile acolo, dușuri, toalete super curate,apa, curent, este și un foișor destul de mare, deci aveți și umbră.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:mexicanwave: :mexicanwave:

 

am aflat acum ca o sa ma cazez la un prieten din oras.

 

as putea sa sun acum la cupidon sa anulez si sa dea camera altcuiva - cu ziua orasului.

daca e cineva printre voi care vrea camera (am rezervat o camera pentru 2 adulti si 1 copil - probabil are un pat dublu => acceptau 90 lei/noapte/ camera) sa ma anunte la 0766302286 si vom face in asa fel incat sa anulez rezervarea ca sa poata rezerva imediat apoi.

 

Daca nu, ca sa aveti timp sa cititi mesajul.. maine la pranz voi anula.

 

Multumesc.

PS: Kinkey, d-asta te-am intrebat.


» Post actualizat in 26 Aug 2015 17:21

am predat rezervarea mea de la Cupidon unui alt motorist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru acest weekend programul va fi urmatorul:
-3 grupe de kart a cate 15 minute
-2 grupe de moto a cate 15 minute

Propun ca grupele de moto sa le facem dupa cum urmeaza:
- fiecare cam stie ce timp mediu scoate pe tur
- facem o lista in care trecem numele cu timpii pe tur in ordine crescatoare
- apoi impartim lista in doua grupe egale ca numar de participanti
- cei care vin pentru prima data pe circuit intra in coada listei

Alte propuneri ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un ex

10:00-10:15 -kart1

10:15-10:30 -kart2

10:30-10:45 -kart3

10:45-11:00 -moto1

11:00-11:15 -moto2

11:15-11:30 -kart1

11:30-11:45 -kart2

11:45-12:00 -kart3

12:00-12:15 -moto1

12:15-12:30 -moto2

samd

15min/sesiune cu pauza 1h


» Post actualizat in 27 Aug 2015 09:29

Nu am putut scoate ceva mai bun ,imi pare rau .

Programul o sa fie printat de Victor .

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...