Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mentalist, tu nu ai cazut inca pe spate? Eu , si altii da. Nu ai avut senzatia , cazind la peste 100/h, ca te boxeaza 2-3 pugilisti simultan? Spate,coaste, piept.Abia dupa ce-o patesti iti dai seama. Normal ca se intimpla fel si fel de urmari. Eu, am cazut la 5 zile dupa luarea permisului pe la 40-50km/h, o masina m-a darimat in timp ce a vrut sa vireze stinga, eu fiind paralel cu ea. Eu, echipat doar in maieu, bermude si adidasi m-am ales doar cu 2 mici, mici zgirieturi, m-am rostogolit de citeva ori si nu m-am jupuit. Prietena pasagera si-a fisurat 2 coaste, a ajuns la spital. Asta inseamna ca geaca de piele ar fi fost degeaba?

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Protectia de spate inserabila se misca in buzunar, costumul se mai misca pe tine. Protectiile race se prind strans cu velcro si cu bretele sa nu se miste.

Relativ la intrebarea lui Mentalist, cele full-size, nu alea gen brau sau cele inserabile in geaca, acopera si osul coccis (sau noada curului pe romaneste) pana sus la cervicala. Plus ca limiteaza oarecum flexarea coloanei in cazul rostogolirilor. Cred ca ar fi disipat macar partial energia in cazul Inspektorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doritori pt 19-20 septembrie daca vremea este buna ? urmatoarele 2 weekenduri sunt ocupate ,posibil doar duminica 13 sept sa fie liber insa trebuie sunat,in weekendul acela este nu stiu ce cupa a copiilor si nu se stia cand am fost noi daca au luat si ziua duminica

 

cred ca voi raspunde pozitiv, daca vremea e buna.

Au confirmat ca e liber in w/e ala?

» Post actualizat in 03 Sep 2015 15:22

Protectia de spate inserabila se misca in buzunar, costumul se mai misca pe tine. Protectiile race se prind strans cu velcro si cu bretele sa nu se miste.

Relativ la intrebarea lui Mentalist, cele full-size, nu alea gen brau sau cele inserabile in geaca, acopera si osul coccis (sau noada curului pe romaneste) pana sus la cervicala. Plus ca limiteaza oarecum flexarea coloanei in cazul rostogolirilor. Cred ca ar fi disipat macar partial energia in cazul Inspektorului.

 

eu am scos protectia standard de pe costumul a;stars si am pus o protectie de coloana de la icon, asa in buzunar, fara sa mai foloses velcro/bretele.

am impresia ca respira pielea mai bine vs bretele/velcro.

pe de alta parte, daca e sa cazi in fund .. nu prea are ce sa te scape. nu suntem iron man, dar asta nu inseamna sa nu ne protejam.

Editat de SebyZBY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex poate faci rost de o duba sau masina cu carlig cu care sa tractezi o remorca.

Pe 19 ne mai gasim toti cu cauciucuri noi la start :)?kidding..

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ca ai anuntat ,multumim Bogdane, daca este sa se tine trackday`ul cum spui si o sa fie vremea buna , venim si noi.

Eu am o nunta pe 27 si nu pot sa merg la toata etapa.


» Post actualizat in 05 Sep 2015 07:02

se pare ca ai dreptate Bogdane

post-33534-0-45210400-1441436567_thumb.jpg


» Post actualizat in 08 Sep 2015 18:53

post-33534-0-33922700-1441738198_thumb.jpgpost-33534-0-70888400-1441738240_thumb.jpgpost-33534-0-21673600-1441738283_thumb.jpgpost-33534-0-47683500-1441738317_thumb.jpgpost-33534-0-34596700-1441738166_thumb.jpg

 

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati sa va gospodariti singuri si sa organizati iesirea din weekendul viitor ( asta daca vreti sa mergeti ) ,noi nu stim sigur daca mergem.

Vorbiti din timp pentru ca atunci nu o sa fie nimeni la circuit,mai intrebati daca au rezervat cumva circuitul baietii de la ducati !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...