Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

multumim Alex,abia acum am vazut si eu unde este canalul in care ai "sansa" sa cazi daca ratezi apexul virajului 3 avand o viteza prea mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa ii multumim lui Denis

PS. cautand schema cu trasele (pag 30), nu am putut sa nu recitesc episodul cu cortul zburator din parcare, apropos de certuri pe topic.

Si uite asa s-a golit punga de popcorn :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionel Pascota, Ionut Mistode, Cazacu, Muresan, merg de rup asfaltul pe orice circuit, insa nu intra pe forumuri sa ne dea sfaturi. Daca ar face asta, sigur si-ar pierde suprematia.

...................

Vezi CMD de aia nu comentez nimic pe acest topic! :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sa-ti resoftezi "cazanul" care trage numai de la 7500 ture in sus.

"cazanul" intre timp a fost inlocuit cu o "centrala termica" performanta, asa ca numai "termostatul" trebuie reglat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Powercommander? Pe bune, cred ca glumesti. Iti derestrictioneaza deschiderea clapetelor de acceleratie?

Are un Powercommander setat pe dyno. Nu te contrazic cu nimic ca nu sunt documentat, dar putem discuta pe privat, sunt deschis la discutii, doar asa putem invata.

Astept un PM cu date de contact. Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai ne suim pe motorete, asta dupa ce le-am pregatit cu tot ce trebuie, si mergem acolo :P.

Poti sa suni pe la pensiuni gasite pe google, poti sta la cort la circuit, poti dormi in masina, daca nu vii pe motoreta.

Mergem de sambata pana duminica, taxa e 150 de lei/zi.

Curent avem acolo, daca ai incalzitoare.

Ori iti iei de mancare, ori se poate comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha super 90 la suta vin si eu, trebuie sa imi ajunga zilele astea combinezonul daca il primesc vin. Sa imi zici care cand plecati te rog.

» Post actualizat in 31 Jul 2015 13:27

https://goo.gl/maps/WkPq1 noi ne vedem aici la 7:30, la 8 fara 10 plecam maine dimineata. Care vrea sa vina ne auzim acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sunteti ? noi am ajuns toti acasa,drumul foarte aglomerat dar a meritat dupa weekendul avut


» Post actualizat in 03 Aug 2015 08:25

baietii din Arges?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns bine. Aseara am inceput sa procesez pozele, dar mai tine muult de tot.

Am facut niste comparatii intre anul trecut si anul asta si se vede progresul. Inca nu am reusit sa vad filmarile de pe Gopro, dar o sa vina si alea. Comparat cu anul trecut unde mai putin de 1:55 nu scoteam, acum sunt pe la 1:35-1:40. Si sunt fericit. Sunt fericit ca am reusit sa lucrez , iesirea asta , la pozitie si un pic de trase. Incet incet.


A fost un weekend tare tare fain. Nu se compara circuitul asta, ca si dotari cu nimic ce e in Romania. Adica puii mei, are si un fel de piscina. Cat e de tare asta?. Iarba e intr-o stare perfecta. E super totul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa pe la 22, a fost aglomerat si pe cheia spre sfarsit insa cheia e cu semafoare acum. Si cu febra pe care o aveam a fost o placere :)). Foarte misto circuitul, conditii f misto, cum zicea si kinkey iarba e impecabila, nu am avut ocazia sa o testez cu motorul insa as fi avut incredere in ea :)).

Eu sunt foarte fericit ca mi-am mai reglat pozitia si am inceput sa merg mai constant fara bruscat moto, am avut ocazia sa ma mai obisnuiesc cu f4i-ul, a fost a doua iesire calumea pe un circuit cu el si sunt f mandru de cum s-a comportat :D

Foarte misto we chiar mi-a placut, niste mici filmulete care am apucat sa le scot -

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/t31.0-8/11112894_1155883184428830_5158782292705158849_o.jpg

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mers foarte bine Dragos,Georgica trebuie sa o iei asa usurel cu pasi marunti si o sa fie bine,pune mana pe conditia fizica si baga cardio cat poti 6,7km pe antrenament,o sa te ajute multe in sportul asta.


» Post actualizat in 03 Aug 2015 11:17

Am ajuns si eu la Cluj cu bine, aglomeratie mare.

Asteptam pozele si filmarile :D

trage de rupe r6`le tau prietene,imi place foarte mult mobra ,stiu ca i-a placut si ei :) , nota 20!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt foarte fericit ca mi-am mai reglat pozitia si am inceput sa merg mai constant fara bruscat moto, am avut ocazia sa ma mai obisnuiesc cu f4i-ul, a fost a doua iesire calumea pe un circuit cu el si sunt f mandru de cum s-a comportat :D

 

Din filmare se vede ca mergi cursiv si relaxat, bravo!

Mai ai de ajustat momentul optim cand sa muti fundul pe sea de pe o parte pe alta sau, sa nu-l muti deloc.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi ! Si eu cu asta am fost cel mai multumit ca puteam sa mentin un ritm destul de rapid fara riscuri, am vrut sa ma simt in largul meu si am reusit.

Trebuie sa reglez tranzitiile, pierd mult acolo, mi se pare si motorul greu si eu parca nu sunt suficient de cursiv la schimbarea de directie. Toti fugeau de mine in sicane.

Deasemenea trebuie sa ma mai obisnuiesc un pic cu viteza si increderea sunt curbe in care poti intra lejer mai tare pt ca ai loc sa iesi larg pe zonele de dincolo de dunga insa eu dau drumul la acceleratie si mai rau fac.

Iar pe alea 2 denivelari mai mari care sunt pe circuit, motorul meu reactioneaza f urat ca o barcuta a trebuit sa o las mai usor pe acolo ca nu imi dadea incredere deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare cu putina incredere o sa scazi cateva secunde bune Dragos,stai linistit,despre care denivelari vorbesti ?(cat de tamp sa fiu ca eu sa aflu numai de la voi de ele )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heh, poate pe niste suspensii bune nu se simt :) . Denivelarile sunt la intrarea pe ultima curba lunga de stanga si pe prima curba de dreapta dupa ultima linie dreapta inainte de finish

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe prima curba de dreapta dupa ultima linie dreapta inainte de finish

aia nu e denivelare, e marele canion :))

 

LE. + ca daca o pierzi acolo, pana la gardul ala mai sunt .. 5 metri?

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Denivelarile sunt la intrarea pe ultima curba lunga de stanga [ asta este noua ,nu o stiam,multumesc] si pe prima curba de dreapta dupa ultima linie dreapta inainte de finish [de asta stiam de la baieti]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zimbruta da, si eu am preferat sa nu risc acolo, pierzi o secunda si aia e, te distrezi mai departe :D

@cmd cea de pe curba de stanga e mai mica, eu am inceput sa o simt cand am inceput sa merg pe la 1.13 insa asta probabil e din cauza arcului meu stock progresiv care e cam moale la inceput, cu o suspensie buna nu ar trebui sa fie problema decat daca intrii foarte foarte tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...