Sari la conținut

Accident comuna Alunis


balazsfi
 Share

Postări Recomandate

Azi cand ne indreptam spre campina, la iesire din satul Alunis, riderul era in sant impreuna cu motorul, tipul cu dacia a vrut sa intoarca pe linie continua si in curba. Am facut pozele dupa ce am mutat masina din mijlocul drumului. Bine ca riderul nu a patit nimic grav, acuza dureri mici la piciorul drept.post-49549-0-72812000-1379242573_thumb.jpg

post-49549-0-54261000-1379242732_thumb.jpg

post-49549-0-88805600-1379242771_thumb.jpg

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Respectivul cu capra lui nu avea ce sa caute pe drumul judetean sau cum s-o fi numit. Nu vad nici numar de inmatriculare pe ea. Poate respectivul nici nu poseda permis. daca ar sti ca mobra lui e in ilegalitate nu ar umbla cu ea pe acel drum. Bine ar fi sa gresesc. Bine e ca nu a patit nimic. Daca e asa cum banuiesc cel cu Dacia ii poate cere daune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectivul cu capra lui nu avea ce sa caute pe drumul judetean sau cum s-o fi numit. Nu vad nici numar de inmatriculare pe ea. Poate respectivul nici nu poseda permis. daca ar sti ca mobra lui e in ilegalitate nu ar umbla cu ea pe acel drum. Bine ar fi sa gresesc. Bine e ca nu a patit nimic. Daca e asa cum banuiesc cel cu Dacia ii poate cere daune.

Avea si numar si permis, erau din bucuresti.

 

Era un grup de trei motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul este pus chiar la vedere

Respectivul cu capra lui nu avea ce sa caute pe drumul judetean sau cum s-o fi numit. Nu vad nici numar de inmatriculare pe ea. Poate respectivul nici nu poseda permis. daca ar sti ca mobra lui e in ilegalitate nu ar umbla cu ea pe acel drum. Bine ar fi sa gresesc. Bine e ca nu a patit nimic. Daca e asa cum banuiesc cel cu Dacia ii poate cere daune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea si numar si permis, erau din bucuresti.

 

Era un grup de trei motoare

I-o fi zburat la coloziune. Oricum mobra nu e reglamentara. Nu sunt carcotas dar asta e. Fara oglinda retrovizoare, etc. De ITP si RCA nu comentez. Sa recunoastem ca moto e de divertisment. Poate o fi fost doar in trecere de pe un coclau pe altul si a fost nevoi sa treaca soseaua.

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-o fi zburat la coloziune. Oricum mobra nu e reglamentara. Nu sunt carcotas dar asta e. Fara oglinda retrovizoare, etc. De ITP si RCA nu comentez. Sa recunoastem ca moto e de divertisment. Poate o fi fost doar in trecere de pe un coclau pe altul si a fost nevoi sa treaca soseaua.

Pai motocicleta din poze este inmatriculata, are far, stop, numar, semnalizari, ai tu asa o mare problema ca nu are oglinzi ?! Il ajutau oglinzile sa evite accidentul? bine ca dacia sigur era in regula...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai motocicleta din poze este inmatriculata, are far, stop, numar, semnalizari, ai tu asa o mare problema ca nu are oglinzi ?! Il ajutau oglinzile sa evite accidentul? bine ca dacia sigur era in regula...

Nu am problema, era doar o observatie. Azi am chef de carcotit. Daca deranjez cu observatiile mele pe cineva imi cer scuze. Sunt doar observatii si nelamuriri. la un accident de gen ar trebuii puse cartile pe masa, e ok su nu e ok cu toate. Ca intreb nu e un capat de tara. Eu nu vad niciun numar pe mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-o fi zburat la coloziune. Oricum mobra nu e reglamentara. Nu sunt carcotas dar asta e. Fara oglinda retrovizoare, etc. De ITP si RCA nu comentez. Sa recunoastem ca moto e de divertisment. Poate o fi fost doar in trecere de pe un coclau pe altul si a fost nevoi sa treaca soseaua.

ala e moto de divertisment?am un tovaras poseda o mobra identica de 4 ani si a fost si in ungaria cu ea si cu anvelope identice cramponate ,nu inteleg ce te face sa crezi ca e doar functionala in regim off-road iar de oglinzi la cum arata botul la pistolul ala cu apa de dacie sansele sunt de 90% sa fi fost cazute pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord cu Kato si cu faza cu oglinzile. Si sigur, la asta s-a gandit si cel de la volan vand a vazut motociclistul... "Las', sa vezi ce-o sa ti-l mai ard io pe asta cu motoru' !!! Sa se invete minte, sa nu mai iasa din casa fara oglinzi ! "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am problema, era doar o observatie. Azi am chef de carcotit. Daca deranjez cu observatiile mele pe cineva imi cer scuze. Sunt doar observatii si nelamuriri. la un accident de gen ar trebuii puse cartile pe masa, e ok su nu e ok cu toate. Ca intreb nu e un capat de tara. Eu nu vad niciun numar pe mobra.

daca nu stii sa nu intelegi ceva, nu mai bine intrebi mai intai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-o fi zburat la coloziune. Oricum mobra nu e reglamentara. Nu sunt carcotas dar asta e. Fara oglinda retrovizoare, etc. De ITP si RCA nu comentez. Sa recunoastem ca moto e de divertisment. Poate o fi fost doar in trecere de pe un coclau pe altul si a fost nevoi sa treaca soseaua.

Oglinzile s-au rupt de la accident, are si asig si rca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi cand ne indreptam spre campina, la iesire din satul Alunis, riderul era in sant impreuna cu motorul, tipul cu dacia a vrut sa intoarca pe linie continua si in curba. Am facut pozele dupa ce am mutat masina din mijlocul drumului. Bine ca riderul nu a patit nimic grav, acuza dureri mici la piciorul drept.attachicon.gif

Care a fost rolul buteliei in dimanica acidentului? Avem vreun expert butanist printre noi? Poate asa dezlegam si misterul oglinzilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord cu Kato si cu faza cu oglinzile. Si sigur, la asta s-a gandit si cel de la volan vand a vazut motociclistul... "Las', sa vezi ce-o sa ti-l mai ard io pe asta cu motoru' !!! Sa se invete minte, sa nu mai iasa din casa fara oglinzi ! "

 

:D Corect, nu are ce cauta pe sosea fara retrovizoare!

 

Oglinzile s-au rupt de la accident, are si asig si rca ...

Ai fost la fata locului?

 

In general riderii fara oglinzi au mult mai mult skill pe moto decat maicutele de pe forum :P

Cred ca ar fi bine putina decenta in exprimare, nu crezi?

 

Numarul este pus chiar la vedere

Unde? Ca eu nu vad nici urma de tabla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...