Sari la conținut

SMAEB XII - 4 - 6 Aprilie 2014 - ROMAERO


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

cam jalnic ... reduceri canci ... singurul expozant de unde merita sa cumperi era viomoto sau ceva de genul restul niste glume costisitoare ... la un stand jacheta pe care am luat-o de pe louis cu 29 de euro la ei 90 de euro (400 ron)

inca o chestie interesanta era un stand cu ceva arexons sau asa ceva care dadea moca diverse chestii gen spray de pana spray de curatat casca si alte prostioare din astea marunte ...

 

ce sa zic nu sunt prea incantat de smaeb ... continui sa caut pe net ce imi trebe ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am intrat moka :D.... pentru ca "legitimatie de presa"

La foxracing reduceri...mi am luat niste manusi scurte. Superbaieti se vad firmele din vest... am platit prin POS.

La cauciucuri... ca pe net si acolo... nicio reducere. Dezamagit.

Ma mai duc si maine daca e soare sa vad ceva demouri.

Adica nu tu o gecutza, nu tu un pantalonas, nu to o mobra frumoasa, o gagica care sa consume putin, o bere, un mic,nimic,nimic ??!!! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi vreti sa mergeti ca pensionari la tigai la reducere? :P

Pana la urma, ce trebuie sa ne ofere un salon ca asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi! Mai sărăcăcios si mai scump față de ani anteriori! Buni si ieftini au rămas doar mici și berea! La fel si salonul Auto-Moto!

vezi ca o sa primesti warn pt asta :laugh:

 

vorbesc de referinta la salonul ce nu trebuie numit

 

acum serios, eu vad chestia asta ca un mic conflict de interese. adica, ori este un forum-forum ori este un mijloc de a promova smaebul (care-mi place si mi-a placut intotdeauna, inca de la a 2-a sa editie cand am fost cu tata si ne uitam dupa mopede de 36cc). un forum trebuie sa permita exprimarea libera a opiniilor! discutii, care daca se pastreaza in limita bunului simt, nu trebuie sterse. ce daca am mentionat despre salonul ce nu trebuie numit (eu am primit deja warn, scuzati)? nu putem sa discutam liber despre un subiect ce are legatura totusi cu motoretismul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi vreti sa mergeti ca pensionari la tigai la reducere? :P

Pana la urma, ce trebuie sa ne ofere un salon ca asta?

 

Eu am asteptat SMAEB crezand ca e o ocazie sa se adune toti comerciantii intr-un singur loc si sa scape de stocuri dar sa si ajute riderii sa se pregateasca de sezon cu anumite oferte, toata discoteca petrecandu-se la inceputul acestuia. Pe langa asta sa vedem si motoare si alte nebunii.... gen expo+show

 

Da suflet u' lu' Avram Iancu... mai bine-mi comandam gumele acu o luna si eram deja calare la ora asta.

Bine macar ca n-am platit intrarea.... eram si cu 200 de mii in minus fata de pretul de pe net :D

 

Daca au dreptate astia de la meteo si in week-end ploua.... va fi tragic.

Eu sper sa se insele.... as vrea sa mai prind un stunt show ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am asteptat SMAEB crezand ca e o ocazie sa se adune toti comerciantii intr-un singur loc si sa scape de stocuri dar sa si ajute riderii sa se pregateasca de sezon cu anumite oferte, toata discoteca petrecandu-se la inceputul acestuia. Pe langa asta sa vedem si motoare si alte nebunii.... gen expo+show

 

Da suflet u' lu' Avram Iancu... mai bine-mi comandam gumele acu o luna si eram deja calare la ora asta.

Bine macar ca n-am platit intrarea.... eram si cu 200 de mii in minus fata de pretul de pe net :D

 

Daca au dreptate astia de la meteo si in week-end ploua.... va fi tragic.

Eu sper sa se insele.... as vrea sa mai prind un stunt show ceva.

acest SALOON" Moto...... este exact imaginea din OGLINDA A PIETEI moto din ROMANIA Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


am fost si eu astazi... ok, dragut, ma bucur ca se intampla. m-am bucurat de o plimbare pe vreme frumoasa si e foarte placut sa vezi multi motociclisti la un loc :)


nu va asteptati la cine stie ce reduceri, pe net gasiti versiuni mai noi la preturi mai bune. cat despre varietate... nu stiu cum vi-se pare voua dar eu am senzatia de... nici nu stiu cum sa-i spun: monopol, manipulare, fraierirea cumparatorilor, marketing agresiv, etc. parca sunt valuri de branduri "scoase in fata" din cand in cand. acum vad bering, forma si inca cateva branduri peste tot iar alpinestars, sidi si revit sunt numai cateva modele din 2010 la preturi de 2014 (ok, sa nu fiu rau, cu reducere de smaeb au preturi de 2013)


eu mi-as fi dorit sa vad chestii care se intampla, gen show-uri, prezentari, etc... vorbeste batranetea din mine dar ma astept la marketing mai bun decat randuri foarte lungi pline de aceleasi conserve de fasole si un vanzator pictisit in spatele tejghelei.


post-79009-0-63501300-1396645866_thumb.jpg



in concluzie e o idee buna sa faceti o plimbare pana acolo, sa vedeti cu ochii vostri, nu din ce povestesc niste "genii" pe forum i.e. subsemnatul.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi. Nu am vazut Suzuki, Aprilia si nu mai stiu ce; putinele fete dar gandesc ca maine si poimaine or fi mai multe, am luat un tricou si un filtru de benzina sa nu plec cu mana goala si bineinteles portia de mici (care sunt buni). Nu-mi pare rau ca am mers, voi mai merge si la anu', nu merg pentru pomeni ci pentru plimbare, admirat parcarea de motociclete, intalnit prieteni. Ah, uitasem, mi-au placut mult, mult de tot, 3 motociclete (un bmw, o yamaha si o honda), revin maine cu poze :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia cu vanzatorii plictisiti am trait-o si eu...

Nu zic la ce stand dar am intrat si persoana de acolo si-a continuat linistita conv. la telefon desi era clar ca doresc sa cumpar ceva...

Unii nu au renuntat la atitudinea asta de ghiseu Posta Romana nici pentru astea 3 zile...

 

La alt stand in schimb, la fox.racing... baietii superamabili sa iti arate, sa-ti spuna cam ce parere au despre produs, sa probezi, sa-ti ofere diferite variante de plata.... si reducere

Parca se vede firma cu radacini in vestul tarii... zic.

 

Ce n-am vazut... unde e "tarcul" pentru stunt. Erau numai masini pe acolo si motoarele in fata hangarului.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti da exemple?

 

subliniez un cuvant: "senzatia". apoi ultima optiune era marketing agresiv, ceea ce nu e nici ilegal si nici imoral.
vorbesc de faptul ca nu exista optiuni si varietate. 90% dintre magazine au aceiasi marfa din aceleasi branduri. nu stiu daca brandurile alea fac reduceri mari ptr reselleri sau care-i motivatia. nu ma astept la chestii gratis sau alte prostii din astea. am fost la expozitii moto prin afara si chiar aveai ce vedea/cumpara, sa nu mai zic de divertisment (evenimente gen prezentari, show, tutoriale, etc)
exemple cerute:
1. brandurile gasite in magazine le numeri pe degete.
2. anul trecut era valva mare cu Icon, Motul de ex iar acum peste tot Bering, Forma, Bel-Ray (aici dau exemplu de branduri, nu comentez preturi, calitate, etc)
3. echipamentele sunt din colectii vechi, aproape nimic din colectia curenta.
4. majoritatea au doar cateva numere.
5. preturile la acelesi produse sunt aproape identice. ceea ce-i cel putin dubios (nu vreau sa aud povesti de genul marja, etc. fiecare magazin ifi face politica de marketing/vanzari/promotii separat, in teorie. daca se coreleaza preturile zi-mi tu cum se numeste asta)
6. foarte multe magazine (online) din romania folosesc acelasi webshop si au evident in spate aceiasi baza de date cu stocuri -> rezulta acelasi provider/dealer sau ce-o fi el. (sa nu-mi spui ca nu a observat nimeni asta)
PS: opinia/senzatia mea nu este este un adevar absolut si nici nu-i include pe toti prezenti la smaeb. de exemplu in directia opusa sunt cei de la bmw (nu sunt fan bmw); s-au comportat si prezentat exemplar.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

vorbesc de faptul ca nu exista optiuni si varietate.

Cum a spus si Ianachim mai sus: Expozantii (dar si vizitatorii !) din acest targ reflecta piata, societatea si criza economica prin care trecem cu totii...

Ar fi frumos sa avem la dispozitie ultimele modele, o gama mare si variata, tehnologii si materiale de ultima ora, produse de testat lansate ieri, retele de dealeri in fiecare judet etc... dar daca clientii au bani putini... comerciantii se adapteaza pietei, sau inchid sandramaua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ,nu am facut poze,nu am cumparat nimic.Am plecat incantat si cu bani la mine in speranta ca imi voi cumpara cizme,manusi si genuchiere dar ,,socoteala de acasa nu se compara cu cea din targ''

O remarca a unui comerciant ma amuzat dar si dezamagit in acelasi timp ,vad intrun cos cu produse la reduceri niste genuchere interesante dar fara ambalaj ,ariciul scamosat de la atatea probe si putin zgariate,ma uit la pret 250 ron apoi intreb comerciantul daca este ultimul pret sau mai lasa ceva cand stupoare ,,Ha Ha pai nu vezi ca sunt daineze'' tin sa precizez ca genucherele erau un model de prin 2008 .

La cizme bugetul meu era de 150 euro dar nu am gasit nimic in acesti bani mai degraba imi puteam lua manusi de banii astia si pot merge in slapi pe motor.

 

Felicitari Honda si Bmw pentru expozitie,



BMW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...