Sari la conținut

SMAEB XII - 4 - 6 Aprilie 2014 - ROMAERO


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nicio speranţă. Anul trecut caştile şi cizmele erau mai scumpe decât în magazine. Poţi să-ţi laşi portofelul acasă liniştit, la căscat gura e mai comod să n-ai grija lui.

 

Ceva sfaturi pentru "first timer" la SMAEB? sa ma astept la reduceri seriose la echipamente sau sa nu imi fac sperante?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa aduca niste modele de casti mai interesante, ca si desene / accesorii casti. Preferabil cele de la ICON Alliance ori Variant, si SUOMY, fara preturi nesimtite. ICON este o marca destul de apreciata in SUA si modelele sunt bestiale, nu se compara cu restu...si accesorii cat mai multe, leduri,urechiuse,mohawk...poate gasim pe undeva la SMAEB

post-39103-0-98110400-1396255614_thumb.jpg

post-39103-0-42071500-1396255621_thumb.jpg

post-39103-0-98092900-1396255626_thumb.jpg

post-39103-0-38509800-1396255634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La moto gear au ICON de cand lumea'

 

Eu imi tot notez preturi la ce ma intereseaza si daca acolo gasesc mai scump le zic pe fata ca sunt bisnitari speculanti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa aduca niste modele de casti mai interesante, ca si desene / accesorii casti. Preferabil cele de la ICON Alliance ori Variant, si SUOMY, fara preturi nesimtite. ICON este o marca destul de apreciata in SUA si modelele sunt bestiale, nu se compara cu restu...si accesorii cat mai multe, leduri,urechiuse,mohawk...poate gasim pe undeva la SMAEB

Si eu as vrea sa vad ceva modele de casti de la NEXX (X30V, X40). Aveti idee daca aduce cineva asa ceva la salon sau oriunde in Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa mergeti la targ, eu merg sa-mi iau bicicleta, ca de noutati moto n-a spus cineva ceva.

Daca altii au ajuns sa ofere loc de vanzare si intrare gratuite + o masa + o bere! Ori asta e sfarsitul, ori la anul ma astept sa ofere si o gagica macar pentru doua pozitii, la alegere!

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In weekend se anunta ploi si temperaturi sub 15 grade. Cu siguranta numarul vizitatorilor motorizati se va reduce la jumatate :))

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum veneam cu masina ca mobra e inca jumate desfacuta in asteptarea de piese :D dar sper sa fie vremea frumoasa, macar voi sa va bucurati de plimbare!

Editat de Tesz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva sfaturi pentru "first timer" la SMAEB? sa ma astept la reduceri seriose la echipamente sau sa nu imi fac sperante?

Eu zic sa iei si ceva bani la tine, fiindca avantajul principal al SMAEB e ca iti aduce la nas, in acelasi loc, multe firme din domeniu. Nicaieri in alta parte nu poti sa vezi la un loc o atit de mare diversitate de produse/producatori/comercianti.

Eu mi-am luat piese de echipament de cite ori am fost, la preturi foarte bune, beneficiind de diverse conjuncturi (capat de serie, numar atipic, lichidare de stoc la un anumit model, etc.).

Si nu in ultimul rind, peste drum e expozitia/tirgul de biciclete, nu se stie cu ce poti iesi de acolo ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunta si astia cand sunt demonstratiile de stunt sau ceva.... ca in afara de zilele in care e deschis salonul si intervalul orar... nimic.

Si nu-i decat poimaine 4 aprilie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva sfaturi pentru "first timer" la SMAEB? sa ma astept la reduceri seriose la echipamente sau sa nu imi fac sperante?

Fa-ti temele inaite de targ...verifica pe internet pretul produselor care te intereseaza si noteaza-le. La SMAEB o sa gasesti preturi la pana la....nu te baza pe ce se intampla la targurile din strainatate, ma refer la reduceri.

 

Pentru toti cei care se plang ca 20 lei/intrare la acest salon este mult va rog sa va ganditi la urmatoarele:

- 1 bilet film la mall in weekend - 25-30 lei - mergi 1 data pe luna la film asta inseamna 300 - 360 lei/an

- abonament telefon mobil/incarcare cartela - min. 5 euro/luna ~ 22 lei, adica 264 lei/an

- spalat masina (interior+exterior) - minim 20 lei/luna ~ 240 lei/an

- abonament TV/internet - minim 30 lei/luna ~ 360 lei/an

- iesit la o masa in oras - minim 50 lei/iesire/1 data pe luna - minim 600 lei/an

- s.a.m.d.

 

Acuma spuneti voi cat ar trebui sa coste intrarea la un astfel de targ in care:

- vezi/incaleci motociclete la care doar visezi

- vezi/probezi echipamente pe care te gandesti sa le cumperi candva

- afli ultimele noutati din domeniu

- te intalnesti cu prietenii si tovarasii de drum, schimbi pareri faci planuri de vacanta

- prin forfota creeata cei care au numai "conserve" realizeaza ca mai suntem si noi pe drumuri si nu stiu macar unul care sa nu se uite cu jind la motoare....sa recunoastem si celor care nu au tot le plac.

 

Asa ca propunerea mea este sa renuntati la film la mall sau la o bere in plus si veniti la targ. Ii ajutati astfel pe organizatori si mai mult decat atat ajutam sa creasca fenomenul moto in Romania....cred ca suntem de acord ca la acest capitol suntem "pantaloni scurti"

 

Asfalt uscat si ne vedem la SMAEB !

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ti temele inaite de targ...verifica pe internet pretul produselor care te intereseaza si noteaza-le. La SMAEB o sa gasesti preturi la pana la....nu te baza pe ce se intampla la targurile din strainatate, ma refer la reduceri.

 

Pentru toti cei care se plang ca 20 lei/intrare la acest salon este mult va rog sa va ganditi la urmatoarele:

- 1 bilet film la mall in weekend - 25-30 lei - mergi 1 data pe luna la film asta inseamna 300 - 360 lei/an

- abonament telefon mobil/incarcare cartela - min. 5 euro/luna ~ 22 lei, adica 264 lei/an

- spalat masina (interior+exterior) - minim 20 lei/luna ~ 240 lei/an

- abonament TV/internet - minim 30 lei/luna ~ 360 lei/an

- iesit la o masa in oras - minim 50 lei/iesire/1 data pe luna - minim 600 lei/an

- s.a.m.d.

 

Acuma spuneti voi cat ar trebui sa coste intrarea la un astfel de targ in care:

- vezi/incaleci motociclete la care doar visezi

- vezi/probezi echipamente pe care te gandesti sa le cumperi candva

- afli ultimele noutati din domeniu

- te intalnesti cu prietenii si tovarasii de drum, schimbi pareri faci planuri de vacanta

- prin forfota creeata cei care au numai "conserve" realizeaza ca mai suntem si noi pe drumuri si nu stiu macar unul care sa nu se uite cu jind la motoare....sa recunoastem si celor care nu au tot le plac.

 

Asa ca propunerea mea este sa renuntati la film la mall sau la o bere in plus si veniti la targ. Ii ajutati astfel pe organizatori si mai mult decat atat ajutam sa creasca fenomenul moto in Romania....cred ca suntem de acord ca la acest capitol suntem "pantaloni scurti"

 

Asfalt uscat si ne vedem la SMAEB !

:agree: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare:

-de cei 20 de ron pot intra de mai multe ori sau biletul e valabil doar o singura intrare . nu-mi amintesc cum era in ceilalti ani.

 

http://www.smaeb.ro/program.html

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...