Sari la conținut

SMAEB XII - 4 - 6 Aprilie 2014 - ROMAERO


zîmbesc
 Share

Postări Recomandate

 

Eu zic ca a fost totusi prea tarziu aleasa data... Majoritatea dintre noi am invartit deja demult roata pe anul asta.

Salonul moto ideal e sa fie cat mai devreme, pe la inceputul lui martie. Daca tot e targ, macar apuci sa-ti iei o guma, o baterie, un filtru, un ulei, una-alta ca pana la sfaristul lunii sa le montezi si deja sa dai drumul la treaba. Acum e aprilile, ti-ai luat tot ce aveai nevoie pentru noul sezon - pana ajungi la service, pana ti le montezi, pana iti mai faci un RCA, un ITP deja e mai. Hop, uite cum ai pierdut doua luni...

 

Nu inteleg de ce e musai ca la salonul moto sa vii cu motocicleta?!?? Autobuzul te lasa fix la intrare... mai mergi 200m pe jos.

Corect. Vezi datele evenimentelor tip "SALOON" din tari (mai) evoluate.

Ianachim, fix de aia am venit fara :-) Si mai e unul: nu pot sa plec cocoshat de cumparaturi pe mobra..

Editat de Choixalacreme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai, care a fost scopul 600rr-ului ala de afara de "wheelie" urcat pe remorca aia cu cu rampa? Ce face dracia aia? O ridici tu/ te ridica rampa?? Cum functioneaza?

Era 100 lei pt 10 minute :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Yamaha nu zice nimeni nimic? :) N-au mai fost oficial prezenti la un salon de prin... 2008.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu` am aterizat de la salon. Nasol,dar e loc si de mai rau !!! Honda si Bmw(cu un + pentru cei de la BMW) mi-au placut,ceva animatie si pe la Yamaha,in rest probabil ca au venit doar sa faca act de prezenta. Accesoriile cred ca le-au ascuns aia cand am intrat eu in hangar iar echipemente.....banuiesc ca sunt useri pe aici care au o garderoba mult mai bogata !!!

Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Yamaha nu zice nimeni nimic? :) N-au mai fost oficial prezenti la un salon de prin... 2008.

Si au venit acum cu mobrele astea care trebuiau segmentate. Iau' ce fum scoteau :D

 

7.IMG_8134.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost vineri chiar la deschidere și nu era aglomerație, fete doar la Yamaha. Organizarea mi s-a părut bună, toți s-au străduit mai ales brandurile mari.

Ce mi-a atras atenția: motocicletele Honda par înghețate în timp de acum vreo 3-5 ani în urmă față de Yamaha. Honda Hornet nu am văzut să aibă nimic modificat din 2011 încoace.

Yamaha MT-09 are frâne radiale, design modern, un cadru frumos. Nu am văzut nimic similar la Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu scurt, gasit placute de frana, gasit o husa, m-am intalnit cu Goodkat, loc de parcare cat cuprinde, nu m-a plouat, deci a fost super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bifat si eu astazi "evenimentul". Frig, foarte frig. Si o citez pe prietena mea, care nu e amatoare de moto "dadea impresia de saracie".

 

Mi-a placut la BMW, au fost amabili, mi-au raspuns la intrebari si m-au lasat sa le "incerc" pe toate. Am ramas socat de vacile alea mari de touring... culmea e ca ajungeam cu talpile jos, desi sunt scund.

La Harley am putut sa ma urc pe unele dupa ce am cerut voie politicos. La Honda nu le pazea nimeni, nici la Yamaha. Mi-ar fi placut sa vad si un V-MAX pe acolo, dar nope... La Ducati nu am mai incercat, era doar un tip ce saliva la Diavel iar unu' de la Ducati il urmarea de parca voia sa ii ia virginitatea.

In rest, nu prea m-au incantat ofertele de echipamente (casti sau imbracaminte).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost, foarte frumos, pacat ca vremea nu a tinut cu noi, ca si organizarea acelui salon paralel care a derutat multa lume, mai ales ca a avut sustinerea televiziunii.

Mi-au placut in ordine Yamaha si BMW, pentru ca au avut standurile cele mai mari si bogate si un plus pentru Yamaha care aveau si magazin cu echipamente.

Despre cei care sint memultumiti, mergeti in Italia sau Budapesta, la noi acesta este si nivelul motociclismului, iar un salon in primul rind nu este talcioc sa aduca produse la reducere sau sa lase pe toata lumea sa le tavaleasca motoarele.

Sa speram ca o sa avem avea parte de astfel de evenimente si in anii care urmeaza,

drumuri lungi si bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost, foarte frumos, pacat ca vremea nu a tinut cu noi, ca si organizarea acelui salon paralel care a derutat multa lume, mai ales ca a avut sustinerea televiziunii.

Mi-au placut in ordine Yamaha si BMW, pentru ca au avut standurile cele mai mari si bogate si un plus pentru Yamaha care aveau si magazin cu echipamente.

Despre cei care sint memultumiti, mergeti in Italia sau Budapesta, la noi acesta este si nivelul motociclismului, iar un salon in primul rind nu este talcioc sa aduca produse la reducere sau sa lase pe toata lumea sa le tavaleasca motoarele.

Sa speram ca o sa avem avea parte de astfel de evenimente si in anii care urmeaza,

drumuri lungi si bune!

:goodposting: :agree:

 

asa e cu talciocul, dar trebuie sa recunoastem ca tuturor ne plac reducerile. cred ca aerul te talcioc poate fi combatut cu echipamente care sunt varfuri de gama pentru producatorul respectiv (pe langa cele mai accesibile, evident). de exemplu, eu sunt fan AGV si nu imi place ca nu pot sa le vad castile top la salon, peste tot doar k3-uri, stealthuri si mai stiu eu ce. in afara de anul trecut cand cei de la united au venit cu o corsa (desi nici asta nu e chiar varful, dar na), bravo lor, chiar daca era intr-un cub de sticla si nu aveai cum sa o atingi. apropo, bravo celor care au avut HJC RPHA-10 (nu mai stiu la ce stand spre rusinea mea) si coloritul grafitti lorenzo care mi-a placut foarte mult. sunt sigur ca au fost si alte exemple cu echipamente top, dar cred ca astia sunt exceptiile.

 

intrebarea este de ce se intampla asta? reprezinta o suma prea mare care sa fie blocata in echipamentul respectiv pana se da? nu se vand? desi stiu ca united au dat corsa aia de anul trecut (sau corsele, ca parca spuneau ca au mai multe) ca painea calda. bikerul romana se indreapta intr-o majoritate foarte mare catre echipamente cat mai ieftine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi si la salonul de la Baneasa, si la cel din Piata Constitutiei.

Cel din piata a fost cu 3 clase la moto peste cel de la Baneasa, salonul de biciclete de la Baneasa a fost la inaltime, salonul moto de la Baneasa a fost un circ. Pacat de efortul Bmw si Yamaha. Un frig teribil, poate si problema comparatiei intre celalalt salon si acesta m-a facut sa fiu asa de drastic. Cred ca trebuia aleasa o alta data, si atunci toti ceilalti expozanti, care i-am gasit in piata, ar fi fost aici, si iesea altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

siadimet...tu cred ca incurci saloanele ma cif...ce rahat ai fost sa vezi la moto in constitutiei ca erau doar moto pt pozaci si nimic de cumparat...in schimb la baneasa te loveai de reduceri considerabile de la intrare pana in spate unde zic unii ca miroase a urina. De fapt era prea concentrata solutia aia de guma turbo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...