Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL IN TG-MURES


suzuki73
 Share

Postări Recomandate

 

Stiu, desteptule, pt ca inainte de accident cu vreo 10 - 15 am oprit in padure sa ma PIS si l-am auzit/vazut cand a trecut si era tot o bucata dreapta si n-avea mai mult de 80-90 la ora (in afara localitatii,drum cu vizibilitate).

 

Dar tu poate stii mai multe decat mine, care eram acolo..

 

Ador desteptii care se contrazic mereu doar de dragul artei de a se contrazice...

 

Stai linistit,fiecare Gica Contra din asta ca tine are un conservar care o sa i-o coaca la un moment dat.........e o chestie de ''cand'' nu de ''daca''..

aloo bai.... RUSINE

tu te "PIS" in padure????

 

HUUUUOOOOO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu strica sa avem si un binoclu la masina.

unii nu ar strica sa-si ia creerul, ochii si buna cuviinta cu ei in masina...

in ultima perioada am fost clacsonat si depasit in forta de un rahat de dacie ofticata ca am incetinit la trecerea de cale ferata... depasit PE trecere, il incurcam probabil, prezenta mea pe drumul lui a fost iritanta...

noroc am ca mobra meu urla mai tare decat. maneaua sofereasca ca de nu un dorel nu s-ar fi uitat la mine si ma agata in mers, era paralel cu mine, ma depasea schimband mizeria de melodie cu alta mizerie...

 

nu ar strica sa ne uitam in jur cu ochiul, si ar fi mult mai putine accidente.

nu ar strica sa nu dam carnet de soferi unora... cui:un mic exemplu... unu a copiat dupa mine cand am dat ... examenul psihologic pentru scoala de soferi... hahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare e gradina ta doamne..si multi sar gardul cu poarta deschisa!unde a putut ajunge discutia ....vai de capu meu!cred ca topic-ul ar trebui inchis!moderatorii dorm?

Cand privesti un avion de la distanta acesta pare ca abia se taraste ,dar in realitate are cateva sute bune de km/h.La fel este si cu un mic vehicul ce vine din fata caruia nu-i poti aprecia corect viteza si implicit si timpul in care va parcurge distanta pana in punctul in care te afli.In calcul intra de obicei obisnuinta si rutina bazata pe viteze de deplasare normale ale celorlalti ..Daca in zona ar fi fost un indicator cu specificatia' Atentie la scimbarea directiei de mers, zona in care circula frecvent rachete" ,atunci accidentul nu ar fi avut loc,conducatorul auto scrutand cu mai multa atentie orizontul.(eventual cu binoclul)

 

Cand ii dai in gusa printr-un loc cu ceva miscare auto sau oameni, ce te astepti sa se se intample? Orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca nu te-am facut prost si poate ne intalnim o data din greseala

nici eu nu te-am facut. a fost alegerea ta.

putem sa ne intalnim si intentionat nu numai din greseala.

da' numa' daca vi cu baetii de mures. ;)

 

plus ca ti-am zis:

nu-mi raspunde ca nu ma astept sa intelegi.

QED

Editat de COObra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

eu sunt idiot ca mi-am permis sa duc discutia in offtopic

 

ma retrag

 

unii isi pregatesc mortii de inmormantare si eu mananc k.k.t aici.......

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt idiot ca mi-am permis sa duc discutia in offtopic

 

ma retrag

fugi.. ca oricum n-ai inteles nimic.

unii isi pregatesc mortii de inmormantare si eu mananc k.k.t aici.......

 

bafta.

oo Doamne.. si cu cata pofta..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu te-am facut. a fost alegerea ta.

putem sa ne intalnim si intentionat nu numai din greseala.

da' numa' daca vi cu baetii de mures. ;)

 

plus ca ti-am zis:

QED

nu deci daca vrei vin singur...nu o mai tot da la vrajeala si vedem atunci ce si cum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ataaat, smardoiala mai lipsea insa acum le avem pe toate. Recomand unui moderator sa modifice numele topicului si eventual sa-i schimbe si locatia pentru ca de mult s-a mai vorbit de accidentul in sine. Cred ca daca o mai lungim putin ajungem si la retete culinare, chiar in legatura cu asta as avea si eu o intrebare : inainte de a pune puiul la cuptor recomandati sa-l las o noapte in frigider sa se mai fragede carnea ? Baietii din mures le au si cu gatitul ?

O sa revin mai incolo si cu niste intrebari legate de fizica cuantica dar si de statistica economica, poate poate aflu raspunsurile aici. Cine s-ar fi gandit ca va fi chiar atat de educativ accidentul asta ?

 

On: Pacat de pasagerul din masina, el nu avea nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seara buna tuturor.

bag si eu un R.I.P. motociclistului.

am pierdut ceva vreme sa citesc aberatiile unora care nu cunosc riscurile motociclismului stradal.

si acest topic a degenerat intradevar cu viespea undercover si o gloata de useri care pun pe foc.

de cativa ani nu mai este motociclism in tg-mures

nu mai este adunare "la petrom-ora12".este ceva gen 2-3 mobre si o tura scurta pt dezmorteala.

asteptam circuitul sa ne dam si noi in siguranta si sa ne certam pe timpii obtinuti pe circuit,nu pe tastatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i cel mai tare topic de la betia panterei incoace. Adica, avem accident mortal + conflicte intre zone (romania vs ungaria) + lectii de gramatica/romana si nu in ultimul rand, cireasa de pe tort, " BAIETII DIN MURESS" baieti care iti fac Mures-Constanta intr-o roata. Deci pe bune, "baietii din mures" sunt noii eroi ai tinerei generatii de "motociclisti". Daca o sa-l intrebi pe Gigel, proaspat proprietar de r1 : " mai Gigele mai, ce vrei tu sa te faci atunci cand o sa fii mare ? Gigel o sa-ti raspunda : paii.. paii.. vreau sa ma fac baiat de muresss, vreau sa fac MOTO-GIPI stradal ca rossi din muress si mai aless vreau sa am 2 fani cum sunt ciprinhio si suzuki73 "

Chiar baietii din mures au taraba cu suveniruri pe undeva ? Tricouri, pixuri, cani poate postere cu ei ? As fi interesat de cateva si daca nu cer prea mult un autograf, se poate ? Ce zici ciprinhio, ma poti rezolva cumva ? platesc in avans.

:crack: :crack:

 

Rest in peace.

Nasol accident...

Grija mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt idiot ca mi-am permis sa duc discutia in offtopic

 

ma retrag

 

unii isi pregatesc mortii de inmormantare si eu mananc k.k.t aici.......

 

bafta.

mah.. tu ai mancat calvit? lecitina?

 

oricum sa tragi apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...