Sari la conținut

Postări Recomandate

Domnilor , nu va legati de Rossi ca el de bine de rau a terminat cursa cu bine weekendul asta ! Asa ca mai bine comparati cazul cu Lorenzo ca si el a facut motocicleta varza ! Totusi sa asteptam sa vedem daca ne lamureste riderul cu privire la eveniment !

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca crezi ca o firma isi permite sa investeasca bani intr-un proces ca apoi sa piarda te inseli, sau daca te gandesti ca luam cazuri la comun sa le rezolvam "romaneste" din nou te inseli.

Asadar te asigur ca se analizeaza in amanunt sansa de reusita a unui caz inainte de a incepe o colaborare pentru ca toata cheltuiala cu procesul este suportata de firma urmand ca victima sa plateasca onorariul dupa obtinerea despagubirilor.

 

In alta ordine de idei daca mai alte nelamuriri te invit sa discutam pe privat sau ne poti telefona pentru a nu mai polua forumul aiurea.

O seara placuta.

Auuu!!! M-am prins, esti cu firma care ofera ajutor in recuperarea banilor , in caz de accident. Acum mi-am amintit. Cauta cazuri mai simple. Sper sa nu fii un simplu Dan Popescu care doar vorbeste mult, sa-si faca reclama. Stiu portiunea de drum unde a cazut riderul, e hilar sa cauti nod in papura , sa dai vina pe starea carosabilului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi sa nu te caute DNA-ul :))) de obicei va bagati in seama la accidentele cu mortaciune ca de acolo iesau bani mai multi, e foamea mare daca ati inceput sa interveniti si la d-astea mai mici. SAU POATE ATI SCHIMBAT STILUL SI NU MAI MERGETI PE COMBINATII .

 

ON TOPIC: sanatate bikerului si poate o lasa mai moale data viitoare, e abia inceputul sezonului la capitolul strada, daca se recupereaza repede are sanse ca prin iulie-august sa fie iar in sa :)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma expertizei tehnice cu siguranta se vor lua in consideratie si starea drumului si atunci vom vedea rezultatul. Daca colegul de forum sustine ca si masina iti incearca cam greu sistemul de suspensie atunci clar este o problema, dupa parerea ta cred ca ar fi cel mai bine sa circulam pe drumuri de pamant sa mergem cu maxim 30km/h ca sa fie toate bune. De aceea am devenit tara europeana, sa ridicam niste standarde nu sa le coboram, si sa invatam sa ne cerem niste drepturi dar in cazul tau nu numai ca nu le ceri, dar partea mai urata este ca refuzi sa crezi ca ai drepturi.

 

Pe langa drepturi, ai si obligatii. Una dintre ele e sa respecti limitele de viteza impuse de lege. Lasa-ma sa cred ca in zona aia, daca respecti viteza legala, nu ai nici cea mai mica emotie din cauza asfaltului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il cunosc personal si nu de la intalnirile moto. Suntem mai apropiati de atat.

 

Nu era incepator, echipament avea ... patima vitezei o avea de asemenea din pacate. Am mers cu el si cu motoru si cu masina si am zis ca niciodata a 2a oara.

 

Nu vreau sa-i zic numele, poate nu-si doreste asta. E decizia lui, dreptul sau la intimitate. Momentan e la spital, fractura de bazin si fractura la unul din picioare. Am inteles ca a pierdut mult sange. Maine va fi operat.

 

Si eu cred ca avea mult peste 100. Motoru e rupt in 2. E facut praf.

E decizia lui daca vrea sa-si dea numele. CORECT! Dar nu crezi ca este tot decizia lui daca vrea sa ne impartaseasca cu ce viteza rula si ce anume s-a intamplat, decat sa lansati voi varii ipoteze?

 

Pe langa drepturi, ai si obligatii. Una dintre ele e sa respecti limitele de viteza impuse de lege. Lasa-ma sa cred ca in zona aia, daca respecti viteza legala, nu ai nici cea mai mica emotie din cauza asfaltului.

Corect! Ca e mai simplu si mai "(est)european" sa plantezi un indicator cu o limitare de viteza, decat sa repari drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! Ca e mai simplu si mai "(est)european" sa plantezi un indicator cu o limitare de viteza, decat sa repari drumul.

Nu e nici o limitare de viteza acolo si dupa cum am spus se poate merge si cu 120, in mod sigur nu ai probleme la 50 km/h. Denivelarile in asfalt sunt cu cel putin 100 de metri inainte si sunt doar incomfortabile, nu periculoase pentru orice motociclist care stie sa mearga, merge pe doua roti si cu o viteza rezonabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici o limitare de viteza acolo si dupa cum am spus se poate merge si cu 120, in mod sigur nu ai probleme la 50 km/h. Denivelarile in asfalt sunt cu cel putin 100 de metri inainte si sunt doar incomfortabile, nu periculoase pentru orice motociclist care stie sa mearga, merge pe doua roti si cu o viteza rezonabila.

Cunosc foarte bine drumul. Il practic zi de zi, catre serviciu. Nu vorbeam despre o limitare de viteza in zona, ci despre cum se intampla la noi, in general. Mie nu imi creeaza probleme, dar e deranjant totusi ca acele denivelari sunt de cel putin 2 ani si nimeni nu se deranjeaza sa repare, desi sunt in "ochiul boului", a sa zic asa. La fel de vechi, dar mai aprige, sunt denivelarile de pe banda 1, cum mergi de la Gradina Botanica, catre APACA. Acolo, daca vii dispre Razoare cu intentia de a vira dreapta si nu cunosti drumul, s-ar putea sa te imprastii.

 

Cunosc foarte bine drumul. Il practic zi de zi, catre serviciu. Nu vorbeam despre o limitare de viteza in zona, ci despre cum se intampla la noi, in general. Mie nu imi creeaza probleme, dar e deranjant totusi ca acele denivelari sunt de cel putin 2 ani si nimeni nu se deranjeaza sa repare, desi sunt in "ochiul boului", a sa zic asa. La fel de vechi, dar mai aprige, sunt denivelarile de pe banda 1, cum mergi de la Gradina Botanica, catre APACA. Acolo, daca vii dispre Razoare cu intentia de a vira dreapta si nu cunosti drumul, s-ar putea sa te imprastii.

...corectez: cu intentia de a vira stanga. Se vede ca nu m-am trezit bine! :))

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai sfinti pe aici. Silver, tocmai ce-ti spunea cineva mai sus ca baiatul avea experienta. Voi chiar nu ati fost surprinsi niciodata de calitatea asfaltului? Poate el nu cunostea portiunea aia de drum, de acolo si viteza cu care circula. Oricum, este penibil ce se intampla... ditamai podul si pana ajungi la el iti rupi gatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Experienta inseamna SI ca esti constient ca pe un drum public oricind poate aparea ceva neprevazut, inclusiv un radar, chiar daca treci zilnic prin locul acela. Eu circul zilnic pe sos Vacaresti intre sos Oltenitei si Dimbovita, 3 benzi pe sens, poti sa-i dai si 180pe acolo, dar suprize pot aparea zilnic, asa ca, pass.



Cei care considera ca sfintii sint niste fraieri, e treaba lor, dar macar sa nu se plinga ca niste iresponsabili au lasat o groapa neacoperita.Doar traim in RO, nu in Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Experienta inseamna ca poti sa te dai mai tare doar pe drumuri pe care le stii foarte bine si numai atunci cand ai conditii de trafic. Daca nu stii drumul o iei incetisor, legal, daca vrei sa ajungi acasa intreg si fara adaosuri de tije, placi si suruburi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...