Sari la conținut

ACCIDENT MOTO andronache


fanefmx
 Share

Postări Recomandate

Taximietristii de Bucuresti,in MARE PARTE,S-AU TIGANIZAT!

au fost contaminati cu Iresponsabilitate sociala , nesimtire si Tupeu obraznic!

N-ai cum sa-i schimbi,e greu! Intreaga Natie sufera,si va avea de suferit din cauza Influentelor venite din Mass Media!

ASTIA NE VOR PROSTI,SI 95%AU CAZUT DEJA PRADA!

 

Da, ai foarte mare dreptate. Tatal meu este taximetrist cam de 20 ani si este oripilat de tiganizarea taximetriei. Si stii de ce? Pentru ca "marile" companii de taximetrie accepta orice cocalar\cioara\tigan. La asa zisele angajari nu li se cere cazier, nimic. Sunt foarte multi recidivisti prin taximetrie. De altfel, si oamenii au o parte din vina ca se urca la ei. Chiar este atat de greu sa te uiti la fata lui de cocalar puscarias si sa cauti alt taxi? Se mai si plang dupa ca i-au ars la aparat sau avea 3 lei km.

 

Cat despre accident, chiar ma uitam la motor ca are cadrul afectat, deci mai mult ca sigur dauna totala, iar dpdv medical...o mana si ambele picioare fracturate?!?! :| Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La asa zisele angajari nu li se cere cazier, nimic. Sunt foarte multi recidivisti prin taximetrie.

 

Cazier se cere la orice angajare, nu e asta problema. Sa se faca ceva gen "cazier rutier" in care sa scrie tot istoricul punctelor, amenzilor luate etc. Ala ar fi mai relevant ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu se mai face puscarie pentru vatamare corporala, doar amenda penala. :|

(din pacate)

Ponta sa fie sanatos (cu p.la in c.r), noi putem sa crapam linistiti, ce ii doare la basca. La asa tara, asa legi. :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte mare pacat, pentru ca au permis toate gunoiaiele de soferi care te omoara cu zile, astia ar trebui schingiuiti .ganditi'va la suferinta rider'ului. Si eu sunt operat de hernie. s'a dus si la mine vara.. trebuiee sa stau pe dreapta, dar nu se poate compara problema mea cu cea in cauza.

 

Un prieten a dat intr'o gura de canal, era capacu luat, peste 100 km/h, era cu sotia in spate, ea nu a avut nimica, el a stat in coma 6 saptamani si'a revenit i'a dat in judecata pe cei de la drumuri si poduri si a luat despagubire 15000 euro. bine inteles, in instanta.

 

Sa speram ca riderul se va face cat mai repede bine si sa speram ca nu are probleme mai mari. Aveti grija colegi, pentru ca zilnic se intampla cate 2-3 accident, si toate sunt din vina soferilor auto, foarte rar din vina riderilor.

 

Va salut si mare grijaa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie..chiar ieri am trecut pe acolo si ziceam ca aia mi se pare cea mai periculoasa strada pe care circul.. ..tot timpul e cineva care face stanga..sau iese de pe stradute, este foarte naspa zona aia...

Sanatate!

Editat de crisU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie..chiar ieri am trecut pe acolo si ziceam ca aia mi se pare cea mai periculoasa strada pe care circul.. ..tot timpul e cineva care face stanga..sau iese de pe stradute, este foarte naspa zona aia...

Sanatate!

Si daca ai aflat asta, data viitoare nu mergi mai incet? Eu cind ma duc spre Amckart, pe strada aia o iau, si merg cu maxim 50km/h, si mi se pare si asa riscant, sinte zeci de masini care vireaza de colo colo. Bun, stiu asta, si merg incet, si nu se intimpla nimic deosebit ca sa ma faca sa injur. Si taximetristii sint in Bucuresti de mai bine de 20 ani, nu ia-ti vazut zi de zi pina azi? Ei reactioneaza violent fiinca isi apara pielea, e instinctul de supravietuire, fara el, ar muri la propriu. A NU se intelege ca iau apararea cuiva, dar traiti in Bucuresti de multi ani de zile si cred ca nu ar mai trebui sa ne surprinda nimic legat de circulatie pe sosele. Vrem viteza, asta-i riscul! Mori nevinovat. O sa zica cineva ca nu avea viteza. Si 70km/h e mult pt zona aceea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia cu taxiurile dupa ce ca sunt multi, mai sunt si prosti!! Sanatate colegului!!

 

Taximietristii de Bucuresti,in MARE PARTE,S-AU TIGANIZAT!

au fost contaminati cu Iresponsabilitate sociala , nesimtire si Tupeu obraznic!

N-ai cum sa-i schimbi,e greu! Intreaga Natie sufera,si va avea de suferit din cauza Influentelor venite din Mass Media!

ASTIA NE VOR PROSTI,SI 95%AU CAZUT DEJA PRADA!

 

Asa zic si ei despre motociclisti, relax :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ai aflat asta, data viitoare nu mergi mai incet? Eu cind ma duc spre Amckart, pe strada aia o iau, si merg cu maxim 50km/h, si mi se pare si asa riscant, sinte zeci de masini care vireaza de colo colo. Bun, stiu asta, si merg incet, si nu se intimpla nimic deosebit ca sa ma faca sa injur. Si taximetristii sint in Bucuresti de mai bine de 20 ani, nu ia-ti vazut zi de zi pina azi? Ei reactioneaza violent fiinca isi apara pielea, e instinctul de supravietuire, fara el, ar muri la propriu. A NU se intelege ca iau apararea cuiva, dar traiti in Bucuresti de multi ani de zile si cred ca nu ar mai trebui sa ne surprinda nimic legat de circulatie pe sosele. Vrem viteza, asta-i riscul! Mori nevinovat. O sa zica cineva ca nu avea viteza. Si 70km/h e mult pt zona aceea.

De acord... viteza mai mica si atentie sporita sa ajungem cu bine acasa. Mie incepe sa-mi fie frica si de motociclisti pe strada :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taxilul este lovit dreapta spate exact pe coltul barei nu am putut sa i mai fac poza ca a sarit militeanul pe mine .. ca sa termin cu fotografiatul



am video pt ca port cam pe casca dar nu pot incarca pt ca fisierul este prea mare

Editat de fanefmx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia cu taxiurile, bagami'as facea'mi'as... hai sa fim retardati si sa ii bagam pe toti in aceeasi oala.. hai sa facem cum face restu' lumii cu noi. Vorba aia, fii tu schimbarea

 

Am vazut taximetristi cu stickere atentie la motociclisti, o gramada imi fac loc sa trec prin coloana, o gramada ma privesc cu admiratie... plm sunt ghertoi peste tot, nu depinde de job sau de culoarea pielii.

Cat despre IQul de pe'aici.. nu stiu de ce inca mai citesc forumu' asta, ca intra toti inchisii la minte si dau din taste.

 

 

Sanatate bikerului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taxilul este lovit dreapta spate exact pe coltul barei nu am putut sa i mai fac poza ca a sarit militeanul pe mine .. ca sa termin cu fotografiatul

 

am video pt ca port cam pe casca dar nu pot incarca pt ca fisierul este prea mare

pune-l pe youtube.

 

de ce sa sara militeanu pe tine? pt ca faci poze pe domeniul public? trebuia sa-i zici sa-si tina gura, si sa comenteze acasa la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximietristii de Bucuresti,in MARE PARTE,S-AU TIGANIZAT!

au fost contaminati cu Iresponsabilitate sociala , nesimtire si Tupeu obraznic!

N-ai cum sa-i schimbi,e greu! Intreaga Natie sufera,si va avea de suferit din cauza Influentelor venite din Mass Media!

ASTIA NE VOR PROSTI,SI 95%AU CAZUT DEJA PRADA!

Asa este !

Si eu evit sa merg cu taxiul.....doar cand e foarte tarziu si sunt baut, apelez la ei!

Au un tupeu fantastic, zilnic fac slalom printre ei...

Regula lor este: ca n-au nici o regula!

 

Sigur, am cunoscut si oameni de treaba(am si vreo 2 cunoscuti/prieteni taximetristi), dar astea sunt exceptii !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate riderului! Am ajuns la concluzia (trista) ca nu totdeauna este neatentie, se merge pe principiul" lasa ca are si el frana". Am avut in doua saptamani trei "ocazii " de neacordare de prioritate , in doua situatii am vazut clar ca m-a observat dar mi-a taiat calea intentionat ,noroc ca nu depasesc in oras viteza de 60. Ultima situatie am avut-o azi cand soferul unui furgon de 3,5t scoate capul pe geam ,se "asigura" si face stanga in loc in intersectie pentru a da cu spatele sa intoarca, bareaza soseaua , opreste si imi face semn sa trec prin spatele lui. Cand a virat aveam maxim 50 de metri pana la el. M-a salvat principiul "cel mai.....cedeaza".

Editat de free runner
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţi din voi daţi vina pe taximetrişti, unii argumentând cam aşa :

Au un tupeu fantastic, zilnic fac slalom printre ei...

Regula lor este: ca n-au nici o regula!

 

Statistic, câţi taximetrişti sunt în Bucureşti ? 5% din totalul maşinilor ? Se întâmplă mai mult de 1 din 20 de accidente de motocicletă în Bucureşti în care sunt implicate maşinile taxi, vina aparţinând şoferului auto ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine las-o balta cu statisticile despre taximetristi pe topicu despre unu care si-a rupt ambele picioare si o mana. Iti pot spune eu, fiindca folosesc 4 zile din 5 taxiul prin Bucuresti, ca 4 din 5 taximetristi merg de ti se face greata.

 

Recuperare usoara patitului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiindca folosesc 4 zile din 5 taxiul prin Bucuresti, ca 4 din 5 taximetristi merg de ti se face greata.

Nu mai mergi cu ei, simplu. Voi le alimentaţi buzunarele, ei continuă să involueze datorită vouă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţi din voi daţi vina pe taximetrişti, unii argumentând cam aşa :

 

 

Statistic, câţi taximetrişti sunt în Bucureşti ? 5% din totalul maşinilor ? Se întâmplă mai mult de 1 din 20 de accidente de motocicletă în Bucureşti în care sunt implicate maşinile taxi, vina aparţinând şoferului auto ?

nu vrei tu sa ne lasi .......

MI AR PLACE SA TE VAD ZILNIC PRIN BUCALE CU MOTORUL ASA...DININEATA PE LA 8-9 si seara pe la 17-19

sa iei bucale dintr o parte in alta

 

sunt curios ce ai comenta dupa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum generalizati voi despre taximetristi, asa generalizeaza si altii despre motociclisti. ;)

 

Am mers de sute de ori pe Andronache, e o strada pacatoasa, dar - ca sa vezi - toate sunt periculoase. In oras sunt bulevarde, strazi laterale, lumea e stresata, se baga la japca, prioritatea e o conventie, nu o lege universala.

 

Neacordare de prioritate? Ce-ati spune sa mergeti mai incet, ca sa aveti de unde frana in siguranta cand e vreun bizon in trafic?

 

Dar cine dracu' merge incet? Treaba asa-i pentru fraieri cu doar doua oua. Cei cu trei, merg mai repejor...

 

...la spital.

 

Beliti ochii, ca de nu, stiti voi ce beliti. ;)

 

Bafta in trafic si nu va mai victimizati atata. In 99% din cazuri sunteti de vina. ;)

 

(Sa curga muia!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...