Jump to content

Motociclisti in Germania

Recommended Posts

Nefiind un topic si pentru Austria, postez aici.

Locuiesc la 20 km de Viena, in Baden.

Daca sunt colegi prin zona, am motorul cu mine si oricand as merge la o tura.

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nefiind un topic si pentru Austria, postez aici.

Locuiesc la 20 km de Viena, in Baden.

Daca sunt colegi prin zona, am motorul cu mine si oricand as merge la o tura.

salut,ai plecat definitiv ??de afacere cine se ocupa???am vb cu prietenul tau care se mai ocupa cand tu erai plecat dar din pacate am vrut 2 chestii de pe ebay.uk acum vreo 2 saptamani si nu a sunat nici in ziua de azi chiar daca am trimis vreo 4 mesaje cu codul ebay ,sper sa nu se duca pe apa sambetei afacerea ta.Eu am fost foarte multumit de colaborarea cu tine si am avut peste 10 produse comandate si livrate de tine dar din pacate ......

salut,ai plecat definitiv ??de afacere cine se ocupa???am vb cu prietenul tau care se mai ocupa cand tu erai plecat dar din pacate am vrut 2 chestii de pe ebay.uk acum vreo 2 saptamani si nu a sunat nici in ziua de azi chiar daca am trimis vreo 4 mesaje cu codul ebay ,sper sa nu se duca pe apa sambetei afacerea ta.Eu am fost foarte multumit de colaborarea cu tine si am avut peste 10 produse comandate si livrate de tine dar din pacate ......

Nu cred ca este topicul potrivit pentru a discuta.

Afacerea merge in continuare, tot eu ma ocup, de aici. Doar traiesc in Austria, atata tot.

Nr de telefon este in continuare valabil, cel de RO la care raspund eu si Alex.

Trimite mesaje pe forum / mail. La sms-uri nu prea raspund :)

Restul hai sa le discutam pe PM.

Edited by Garcya
  • 2 months later...

mega concert metal la Balingen,azi,maine si poimaine..

merge cineva? eu tocmai ce am iesit de la Krankhaus,si inca ma simt ca un musetel ..

Va salut din Würzburg, Azi am tras o raita de ~200 km si sunt cateva drumuri superbe prin zona. Dar singur nu prea are farmec. Sunt incepator si am motor mic. Nu am curaj sa plec la drumuri f lungi, mai ales singur. Daca mai e cineva prin zona, intr-un weekend ar fi frumos sa ne intalnim.

Asfalt uscat!

• 2 weeks later...

Pasionati/posesori moto in zona Reutlingen,Tubingen...Stutgart??

Rottweil,la o aruncatura de batz ..

Edited by 255b

Salutare tuturor,

As dori sa ma ajutati cu un sfat. Am de gand sa ma deplasez vreo 4 zile prin Germania numai pe autostrazi si in 2 orasele mici cu motorul echipat cu evacuari de circuit (aprox 100-105 db). In orasele o sa merg numai in timpul zilei. E riscul mare comparativ cu Romania? si la cam cat se ridica amenda. In fine in Romania riscul e undeva spre 0 pentru ca aia de la RAR au doar cateva masini si te pandesc numai in orasele f mari.

Multam frumos.

name="Apocalypse207" post="4035691" timestamp="1439626541"]Salutare tuturor,

As dori sa ma ajutati cu un sfat. Am de gand sa ma deplasez vreo 4 zile prin Germania numai pe autostrazi si in 2 orasele mici cu motorul echipat cu evacuari de circuit (aprox 100-105 db). In orasele o sa merg numai in timpul zilei. E riscul mare comparativ cu Romania? si la cam cat se ridica amenda. In fine in Romania riscul e undeva spre 0 pentru ca aia de la RAR au doar cateva masini si te pandesc numai in orasele f mari.

Multam frumos.

Greu de dat un raspuns...Stiu doar ca DACÃ te opresc,nu mai pleci de acolo cu motorul,pana nu modifici/remediezi problema.Riscul e mic in ceea ce privestee "autosesizare"...aici nu stau la panda,si nici nu ti se pun cu loganul de-a curmezişul,in schimb sunt foarte promţi la reclamaţii. Daca ai ghinionul sa te reclame cineva telefonic ca esti "deranjant"in trafic,cu siguranţã vei fi oprit :(

Mi se pare destul de lunga excursia ta... fa-ţi-o placuta,cu lipsacde stres,si pune-i toba originala ! Apoi ti-o modifici la loc!

Asfalt uscat!!

» Post actualizat in 15 Aug 2015 08:41

Greu de dat un raspuns...Stiu doar ca DACÃ te opresc,nu mai pleci de acolo cu motorul,pana nu modifici/remediezi problema.Riscul e mic in ceea ce privestee "autosesizare"...aici nu stau la panda,si nici nu ti se pun cu loganul de-a curmezişul,in schimb sunt foarte promţi la reclamaţii. Daca ai ghinionul sa te reclame cineva telefonic ca esti "deranjant"in trafic,cu siguranţã vei fi oprit :(

Mi se pare destul de lunga excursia ta... fa-ţi-o placuta,cu lipsa de stres,si pune-i toba originala ! Apoi ti-o modifici la loc!

Asfalt uscat!!

....intre timp am gasit si alte informatii pe net si in zona in care merg (Eifel) si se pare ca e cea mai nenorocita zona din toata Europa vizavi de zgomot evacuari. In afara ca iti blocheaza motorul pana il pui la punct e una din putinele zone unde iti suspenda si permisul de conducere+amenda. Partea proasta e ca am evacuarile de circuit din SUA si nu au nici macar marcajul "E" unde mai e loc de negociere daca te masoara de la 5 pasi cu 95db.

Multam frumos de raspuns si o sa iti urmez sfatul.

Asfalt uscat!!!

Edited by Apocalypse2007
  • 2 weeks later...

Salutare. Si eu pe aici... Stuttgart (Zuffenhausen). Mi-am luat un Piaggio MP3 ie LT sport. Un maxiscooter care ofera ce e frumos din "cele doua lumi"...

• 1 month later...

Revin si va spun ca am pus ochii pe Honda CTX700N DCT Deja am fost la reprezentanta (L&L in 70794 Filderstadt) unde am luat in-o proba (pe culoarea Alb/Negru).

Impresia a fost una f buna. Este (cum au spus si pe site) un Urban-Cruiser. F. comfortabila si manevrabila, relaxanta cu o pozitie mai comoda decit MP3-ul meu. Cutia DCT face toti banii mai ales ptr. cei care nu au chief sa amestece in cutie tot timpul (desi are si mod manual +/-). 90% m-am hotarit ptr.acest model. Urmeaza sa iau in test si Kawasaki Vulcan S si dupa ma voi pronunta. Cum am spus prefer cutia automata (care nu este un CVT ca la scuter!!!). La bani sunt cam pe acolo amindoua. Astept sa se schimbe anul si sa vina sezonul... Voi ce credeti?

• 8 months later...

Salut,

Va stept la o tura pe langa Bodensee. (Singen / Radolfzell)

Haideti sa stabilim o intalnire in zona.

Bsk

Dacă e vreme bună ajung eu în weekend pe acolo (30 sau 31. 07).Dacă ne întâlnim suntem deja un grup ;)

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

salut,

m-as duce pana in frankfurt de sarbatori cu motoreta.

stiti cum se circula cu motoreta pe perioada iernii, este posibil, sunt strazile curatete? depinde de an, sau de cum ninge in perioada respectiva?

eu unu merg in anglia zi de zi si pe iarna. bine nu ninge ca in europa..da se ajunge la - grade

• 2 months later...
  • 4 months later...