Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

Hai lasati dicutiile astea fara rost... sambata se anunta vreme buna, puneti o lumanare in rucsac/topcase/coburi, benzina si cheie pana la Sanzieni.

 

Nu-s discutii fara rost pentru ca fiind la liber acest topic, intra oameni care n-au de-a face cu fenomenul si chiar o iau de buna ca omul a avut viteza "ametitoare".

 

Va doresc succes, din pacate nu sunt in tara pe data respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Bărbatul, un motociclist de 37 de ani, a murit pe 10 august într-un sat din județul Covasna. ....


............ Soția bărbatului spune că atunci când s-a interesat de cauzele morții, legiștii i-au răspuns că Poliția nu are bani să achite autopsia, așa că documentul nu poate fi eliberat.


Contactați de Europa FM, reprezentanții Poliției Covasna au refuzat să comenteze cazul, motivând că dosarul morții a fost preluat de Parchet. Niciun reprezentant al Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Secuiesc nu a putut fi contactat.


Ancheta în acest caz este una complicată, pentru că pe lângă motociclistul mort, mai există alte 3 victime, dintre care una înjunghiată de un localnic. Mii de motocicliști au anunțat că vor merge sâmbătă în satul în care a avut loc accidentul pentru a protesta față de ritmul anchetei."



Sursa :


http://www.europafm.ro/stiri/interne/ancheta-privind-moartea-unui-motociclist-blocata-de-lipsa-banilor~n77975/



Deci domnilor moderatori ,pe cand schimbarea titlului topicului din "accident in covasana" in "accident urmat de linsaj si tentativa de musamalizare din partea autoritatilor" ???sau ceva de genul .Am mai intrebat odata !!!Ce va impiedica domnilor moderatori, spune-ti cu subiect si predicat !


Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"Bărbatul, un motociclist de 37 de ani, a murit pe 10 august într-un sat din județul Covasna. ....

............ Soția bărbatului spune că atunci când s-a interesat de cauzele morții, legiștii i-au răspuns că Poliția nu are bani să achite autopsia, așa că documentul nu poate fi eliberat.

Contactați de Europa FM, reprezentanții Poliției Covasna au refuzat să comenteze cazul, motivând că dosarul morții a fost preluat de Parchet. Niciun reprezentant al Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Secuiesc nu a putut fi contactat.

Ancheta în acest caz este una complicată, pentru că pe lângă motociclistul mort, mai există alte 3 victime, dintre care una înjunghiată de un localnic. Mii de motocicliști au anunțat că vor merge sâmbătă în satul în care a avut loc accidentul pentru a protesta față de ritmul anchetei."

Sursa :

http://www.europafm.ro/stiri/interne/ancheta-privind-moartea-unui-motociclist-blocata-de-lipsa-banilor~n77975/

Deci domnilor moderatori ,pe cand schimbarea titlului topicului din "accident in covasana" in "accident urmat de linsaj si tentativa de musamalizare din partea autoritatilor" ???sau ceva de genul .Am mai intrebat odata !!!Ce va impiedica domnilor moderatori, spune-ti cu subiect si predicat !

Eu zic sa facem o cheta de cate 5 lei si la cati suntem sigur acoperim valoarea autopsiei ... de cate ori citesc imi vine sa imi dau palme singur... am trecut prin zona aia de nenumarate ori si cu motorul si cu ma sina si cu sotie si fara puteam fi in locul lui... trist ce se intampla... si trist cum se face dreptatea in tara asta...

Editat de CipriAT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata poate o sa fie si reprezentanti ai Parchetului (care sigur citesc ce scriem noi) si o sa ne poata spune rezultatele autopsiei... si daca intr-adevar nu sunt bani ca sa plateasca autopsia, facem cheta pe loc, 2-3-5 lei de om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cu banii care o sa-i cheltuiasca pentru buna desfasurare a evenimentului de sambata rezolvau autopsiile pe tot anul. Ar trebui intrebati, pentru desfasurarile de forte de la Sinzieni si imprejurimi, de unde au gasit bani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sprijinul tuturor motociclistilor participanti am trimis comunicari si cereri atat Presedintelui Romaniei cat si Ministrului Afacerilor Interne. Detalii si text pe https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729?ref=bookmarks

 

drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sprijinul tuturor motociclistilor participanti am trimis comunicari si cereri atat Presedintelui Romaniei cat si Ministrului Afacerilor Interne. Detalii si text pe https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729?ref=bookmarks

 

drum bun !

 

Esti prezent sambata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sprijinul tuturor motociclistilor participanti am trimis comunicari si cereri atat Presedintelui Romaniei cat si Ministrului Afacerilor Interne. Detalii si text pe https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729?ref=bookmarks

 

drum bun !

de ce cred unii ca-ni pot calca drepturile in picioare?ss

auzisem ieri pe cineva ca maram nu am voie decat sa trec prin satu ala si cam atat...

news flash... sunt cetatean roman platitor de taxe si impozite nu lipitoare care taie sine de tren si le vinde la fer vechi cu 9 copii acasa de pe care bea alocatiile... in concluzie in tara mea pentru care particip la cheta PARCHEZ SI MA PLIMB CAT VREAU SI PE UNDE VREAU atata vreme cat nu incalc vreo lege sau nu bag cutitu' in plamanii cuiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sprijinul tuturor motociclistilor participanti am trimis comunicari si cereri atat Presedintelui Romaniei cat si Ministrului Afacerilor Interne. Detalii si text pe https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729?ref=bookmarks

 

drum bun !

:funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"Bărbatul, un motociclist de 37 de ani, a murit pe 10 august într-un sat din județul Covasna. ....

............ Soția bărbatului spune că atunci când s-a interesat de cauzele morții, legiștii i-au răspuns Poliția nu are bani să achite autopsia, așa că documentul nu poate fi eliberat.

Contactați de Europa FM, reprezentanții Poliției Covasna au refuzat să comenteze cazul, motivând că dosarul morții a fost preluat de Parchet. Niciun reprezentant al Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Secuiesc nu a putut fi contactat.

Ancheta în acest caz este una complicată, pentru că pe lângă motociclistul mort, mai există alte 3 victime, dintre care una înjunghiată de un localnic. Mii de motocicliști au anunțat că vor merge sâmbătă în satul în care a avut loc accidentul pentru a protesta față de ritmul anchetei."

Sursa :

http://www.europafm.ro/stiri/interne/ancheta-privind-moartea-unui-motociclist-blocata-de-lipsa-banilor~n77975/

Deci domnilor moderatori ,pe cand schimbarea titlului topicului din "accident in covasana" in "accident urmat de linsaj si tentativa de musamalizare din partea autoritatilor" ???sau ceva de genul .Am mai intrebat odata !!!Ce va impiedica domnilor moderatori, spune-ti cu subiect si predicat !

Daca se poate verifica informatia asta (de-am inrosit-o in text) inca mai e timp sa faca cineva o urna (dintre organizatori) si dupa comemorare sa mergem o parte dintre noi cu cineva din familie sa achite unde trebuie suma aia?

» Post actualizat in 18 Sep 2014 22:53

Incep sa ma enervez.

A fost sau nu linsat unguru' Attila de plosnitele alea?

Ok, vin la comemorare si am sa ma comport ca atare dar cata vreme autoritatile nu fac ceea ce trebuie sa faca este dreptul meu sa port pe moto la indemana un lant greu cu un lacat de neam-prost la capat. Nu am legat niciodata motocicleta cu lant dar am sa port unul cu mine de-acum pentru ca trebuie sa fie acolo... in dotare.

Editat de high_dive_eagle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se poate verifica informatia asta (de-am inrosit-o in text) inca mai e timp sa faca cineva o urna (dintre organizatori) si dupa comemorare sa mergem o parte dintre noi cu cineva din familie sa achite unde trebuie suma aia?

» Post actualizat in 18 Sep 2014 22:53

Incep sa ma enervez.

A fost sau nu linsat unguru' Attila de plosnitele alea?

Ok, vin la comemorare si am sa ma comport ca atare dar cata vreme autoritatile ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"... legiștii i-au răspuns că Poliția nu are bani să achite autopsia, așa că documentul nu poate fi eliberat.

Contactați de Europa FM, reprezentanții Poliției Covasna au refuzat să comenteze cazul, motivând că dosarul morții a fost preluat de Parchet. Niciun reprezentant al Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu Secuiesc nu a putut fi contactat.

Deci domnilor moderatori ,pe cand schimbarea titlului topicului din "accident in covasana" in "accident urmat de linsaj si tentativa de musamalizare din partea autoritatilor" ???sau ceva de genul .Am mai intrebat odata !!!Ce va impiedica domnilor moderatori, spune-ti cu subiect si predicat !

Bai da-o in aia a masii?! Cum naiba ma sa raspunda un reprezentant al unei institutii a statului asa ceva? Pai atunci de ce mai are angajati institutia respectiva? Sa ii tina pe bara sa isi ia salariul pe stat degeaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da-o in aia a masii?! Cum naiba ma sa raspunda un reprezentant al unei institutii a statului asa ceva? Pai atunci de ce mai are angajati institutia respectiva? Sa ii tina pe bara sa isi ia salariul pe stat degeaba?

te-ai prins?

de ce crez ca se cheama "stat"?

pentru ca sta si face ... fix pix. bine pentru noi, ca pentru ei se agita de se omoara... in general odata pe la 4 ani sau cam asa...

 

scuze, eram retoric si enuntam evidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://itthon.transindex.ro/?cikk=24095

in articol scrie ca pe casca era numai o zgirietura

dar pe certificat...

 

Certificatul de deces este o hartie care iti permite sa ingropi sau sa incinerezi un decedat. Raportul de autopsie de la IML precizeaza detaliat cauza mortii si modul in care putea sa survina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aţi fi surprinşi să aflaţi că Poliţia, ca instituţie, este subfinanţată grav de ani de zile, iar poliţiştii în marea majoritate a cazurilor aduc bani de acasă pentru a repara maşinile de serviciu şi a cumpăra birotică şi alte lucruri necesare muncii de poliţie, inclusiv banala coală A4 pentru declaraţii. Asta este ţara în care trăim, ţara în care o instituţie importantă ca Poliţia este subfinanţată, iar noi construim stadioane şi piscine olimpice în mediul rural sub pretextul că facem investiţii. Nu mai aruncaţi atât cu teoria conspiraţiei, nu are nimeni interes să acopere nimic. Tot ce e de ştiut este în dosarul cauzei, la care niciunul dintre cei care comentează pe aici nu are acces. E liber să facem supoziţii, dar în limita bunului-simţ şi a informaţiilor deţinute. De aruncat cu noroi este uşor, e mai greu să speli murdăria ulterior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Certificatul de deces este o hartie care iti permite sa ingropi sau sa incinerezi un decedat. Raportul de autopsie de la IML precizeaza detaliat cauza mortii si modul in care putea sa survina.

 

D

» Post actualizat in 22 Sep 2014 20:15

Domnu' doctor, cand ai o situatie de genul asta nu-ti permite nimeni sa ingropi/incinerezi nimic pana nu se efectueaza autopsia si procurorul nu da OK-ul. Aia a tras deja concluziile pe certificatul de deces, cauza mortii find pentru ea cazatura si nicidecum bataia aplicata dupa cazatura , ea se parafeaza cu medic primar legist, cine crezi ca a facut autopsia si chiar daca n-ar fi facut-o ea cine trebuia sa contrasemneze? Fata s-a miscat repede, s-a uitat pe actele cu care a venit decedatul, a vazut accident rutier, motociclist, a tras repede concluziile ca se racea cafeaua.

Am avut o experienta directa la spitalul ala, m-am dus cu o fractura si mi-au zis ca n-am nimic sa ma duc acasa linistit, daca ma luam dupa ei aveam o mana azi fara deget opozabil functionabil, puteam sa ma sterg cu ea la fund dar cam atat. Daca o fractura nu o vad pe radiografie, tu crezi ca aia a stiut sau a vrut sa faca diferenta intre traumatisme craniene datorate caderii si alte traumatisme rezultate ca urmare a lovirii repetate cu obiecte contondente si taioase? (am inteles ca ii lipsea o jumatate de ureche).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandesc acum ca Attila dupa cazatura nici nu se dezmeticise bine, probabil ca nici nu realiza inca ce i se intamplase din cauza socului si animalele alea au sarit pe el. A plecat saracul pe lumea cealalta cu un mare semn al intrebarii DE CE ? De ce i se intampla ceea ce i se intampla, de ce ? Macar nu a putut a se apara, atat cat ar fi putut. De aceea acei salbatici trebuie sa plateasca pentru faptele lor. In grup, au omorat un om neputincios si fara aparare. Asta ar trebui sa fie o agravanta a faptei lor. Sa speram ca legea va fi dreapta, macar pentru sotia si acel copil fara vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aţi fi surprinşi să aflaţi că Poliţia, ca instituţie, este subfinanţată grav de ani de zile, iar poliţiştii în marea majoritate a cazurilor aduc bani de acasă pentru a repara maşinile de serviciu şi a cumpăra birotică şi alte lucruri necesare muncii de poliţie, inclusiv banala coală A4 pentru declaraţii. Asta este ţara în care trăim, ţara în care o instituţie importantă ca Poliţia este subfinanţată, iar noi construim stadioane şi piscine olimpice în mediul rural sub pretextul că facem investiţii. Nu mai aruncaţi atât cu teoria conspiraţiei, nu are nimeni interes să acopere nimic. Tot ce e de ştiut este în dosarul cauzei, la care niciunul dintre cei care comentează pe aici nu are acces. E liber să facem supoziţii, dar în limita bunului-simţ şi a informaţiilor deţinute. De aruncat cu noroi este uşor, e mai greu să speli murdăria ulterior.

Serios?!

Tu ori esti politist de sti asa bine cum sta treaba?

...sau vreun "miez" pe contabilitatea fondurilor alocate MI? ..'au doar te bagi in seama din vreun motiv oarecare?!

Editat de high_dive_eagle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Serios?!

Tu ori esti politist de sti asa bine cum sta treaba?

...sau vreun "miez" pe contabilitatea fondurilor alocate MI? ..'au doar te bagi in seama din vreun motiv oarecare?!

T-ai suparat tu pe el, dar sa stii ca are dreptate!

Pot sa-ti spun ca prin natura meseriei ma lovesc destul de des de diverse uniforme si majoritatea se plang de dotarea insuficienta care le este oferita.

Ca exemplu legat de motociclism iti pot spune ca stiu destui motopolitisti de la Serviciul Circulatie din Bucuresti care nu de putine ori isi fac din banii lor micile revizii la motocicletele din dotare deoarece ministerul nu are fonduri suficiente de alocat pentru uleiuri, placute de frana si mici reparatii curente!

Dar oamenii isi iubesc meseria si motocicletele lor si prin urmare, ca sa nu stea pe dreapta, baga mana in buzunar!

Unuia chiar ii donez echipament de-al meu mai vechi si omul se bucura intodeauna sincer, indiferent ce-i dau!

Si vorbim despre Bucuresti, ditamai capitala tarii!

Alt exemplu relevant...probabil multi dintre voi cunosc faptul ca anul trecut am facut parte din echipa care a organizat M.A.N Romania (editia I), ei bine, la parada inspre Transfagarasan ni s-a spus de catre Politie mai mult/putin voalat ca nu au benzina si daca le dam o canistra pot trimite un echipaj ca antemergatori!

Pina la urma, datorita unor telefoane date unde trebuie ni s-au pus la dispozitie doua echipaje fara sa alocam niciun strop de benzina pentru asta, dar stiind cum sta treaba i-am inteles pe oameni!

Pur si simplu banii alocati se duc pe marile tunuri date de catre toti hotii care ne conduc!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios?!

Tu ori esti politist de sti asa bine cum sta treaba?

...sau vreun "miez" pe contabilitatea fondurilor alocate MI? ..'au doar te bagi in seama din vreun motiv oarecare?!

Si daca ar fi politist, ce? Nu mai vorbi in necunostinta de cauza.

Chiar asa este, nu au bani, nu li se dau bani. Muncesc in niste conditii de cacaat cu niste oameni(politicieni, tigani cu bani, "tarani" cu bani, sefi comunisti) de cacaat.

Sansa mare e ca treaba asta sa se transforme in politic in sensul ca vin alegerile, ponta & ca("ca" de la cacaati) au nevoie de voturi si nu cred ca ar permite sa se intoarca lumea contra tiganilor(cand astia voteaza de 10 ori / persoana), sau altceva de care nu stim noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...